Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Test Nintendo 3DS

21 postów w tym temacie

Niech wydadzą Advance Wars 3D (albo 3DS Wars ;)) z systemem z Dual Strike (nie Days of Ruin), nowymi CO (razem ze starymi), jakieś fajne opcje do wykorzystania 3D, wykrywania położenia, kamerek itd, nowe jednostki, opcje i pewnie kupię niedługo 3DS.

Lipnie tylko z tą baterią, w NDS lite bateria na najsłabszej jasności jakieś 12 godzin wytrzymuje, a z max ustawieniami ok 6-7.

PS podoba mi się zmiana formuły pisania artykułów na jednej stronie zamiast na kilku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja 3DS''a kupię na bank. Kasa odłożona z nadwyżką na 2 gry, ale coraz bardziej zastanawiam się czy w dniu premiery, czy jednak zaczekać do czerwca/lipca (choć trudno będzie wytrzymać, ale łatwiej zaliczyć sesję :P). Ceny niektórych sklepów wywołują napady śmiechu, ale są i takie które oferują naprawdę niską cenę:
http://playspot.pl/gry/konsola-nintendo-3ds---czarna--copy-_6031,prod/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak mnie ciągnie do przetestowania tego 3DS''a ale to będzie tak że pogram sobie troche w tym 3D i żuce go za szafke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość typowych produkcji na DS to są propozycje poważne i starczające na długie godziny, z rodzinnym graniem mające mało wspólnego. Także nie wiem skąd ta nieprawdziwa uwaga na końcu tekstu. Ilością propozycji growych pierwszy DS zjadał konkurencję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>w większość typowych gier dla DS-a grać nie chcę, bo ja tam raczej lubię produkcje skierowane do dorosłych i myślących, a nie uproszczone wersje dla całej rodziny.
lol
Co jest wyznacznikiem dorosłości gry, ilość krwi na ekranie? Z tym "myśleniem" to też jak łysy o kant kuli. Dawno na duże platformy nie wyszła gra zmuszająca do myślenia.

DSa kupiłem bo oparł się trendowi udebilniania gier, mam na nim gry innowacyjne, z ciekawym gameplayem i fabułą. A to, że są również Cooking Mamy i takie tam, nie oznacza, że są TYLKO Cooking Mamy.

A na marginesie to gdyby Cooking Mama nazywała się Cooking Kratos czy inny gimbohater to pewnie wszyscy by się w to zagrywali.

20110311230227

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2011 o 21:35, krzysiek-xxx napisał:

Ja 3DS''a kupię na bank. Kasa odłożona z nadwyżką na 2 gry, ale coraz bardziej zastanawiam
się czy w dniu premiery, czy jednak zaczekać do czerwca/lipca (choć trudno będzie wytrzymać,
ale łatwiej zaliczyć sesję :P). Ceny niektórych sklepów wywołują napady śmiechu, ale
są i takie które oferują naprawdę niską cenę:
http://playspot.pl/gry/konsola-nintendo-3ds---czarna--copy-_6031,prod/

Też poczekam do wakacji bo i sesja i obrona, a 3DS wcale tego nie ułatwi ;)

Co do gier Nintendo to również jestem zdania, że są to świetne gry i naprawdę bardzo dalekie od bycia rodzinnymi gierkami. I o ile nie mam zamiaru tak jak Krzycho jechać po wszystkich innych producentach gier, to szczerze powiedziawszy 3DSa bym kupił nawet dla samych gier od N, bo po pierwsze wydają tego dość sporo (przynajmniej na wszystkie swoje konsole do tej pory), a po drugie to są to praktycznie zawsze gry z najwyższej półki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pewnie kupić nie kupię... przynajmniej teraz...

Może kiedyś, zejdzie trochę z ceny. Jak na razie to moim priorytetem jest kupić sobie PS3, a potem zobaczy się. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2011 o 08:37, Piotr--B napisał:

Mnie ciekawi czy blokada regionalna tyczy się też gier już wydanych na DS?


Nie dotyczy ich, z wyjątkiem tych, które miały jakieś specjalne funkcje na DSi ( a jest takich tytułów bardzo mało).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"A w większość typowych gier dla DS-a grać nie chcę, bo ja tam raczej lubię produkcje skierowane do dorosłych i myślących, a nie uproszczone wersje dla całej rodziny."

Widzę, że bzdurny, stary jak węgiel stereotyp wciąż ma swoich zwolenników. Po pierwsze, typowe gry dla DSa... co to w ogóle znaczy? Ktoś kiedyś ustalał, jak wygląda typowa gra dla DSa? Bo dla mnie ta konsola ma to do siebie, że gry na nią wydawane są maksymalnie różnorodne i próby ich schematyzacji na produkcje "typowe" i "nietypowe" kończy się fiaskiem.

Tak samo nie podoba mi się stwierdzenie, że gra dla całej rodziny musi być "uproszczona". To, że nie ma krwawej siekaniny i przez to gra nadaje się również dla dzieci jeszcze nie oznacza, że jest uproszczona i robiona specjalnie pod tę ostatnią grupę.
A patrzenie na handhelda Nintendo przez pryzmat kilku tytułów specjalnie dla dzieci nie powinno przesłaniać sporej liczby innych gier, przy których bez wątpienia trzeba myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie – fantastycznie się bawiłem grając w Chinatown Wars, New Super Mario Bros. Scribblenauts i Tetrisa, ale dla mnie DS zdominowany jest jednak przez proste gierki, które nie są mnie w stanie zabawić na długo, i diabelnie długie jRPG, których nie mam cierpliwości kończyć. Mój czas wolny jest bardzo ograniczony i wolę go poświęcić na bardziej złożone produkcje z peceta albo jakiejś konsoli. Są gusta i guściki - moje są takie, a nie inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2011 o 09:13, Krzysiek_Ogrodnik napisał:

Słuchajcie – fantastycznie się bawiłem grając w Chinatown Wars, New Super Mario
Bros. Scribblenauts i Tetrisa, ale dla mnie DS zdominowany jest jednak przez proste gierki,
które nie są mnie w stanie zabawić na długo, i diabelnie długie jRPG, których nie mam
cierpliwości kończyć. Mój czas wolny jest bardzo ograniczony i wolę go poświęcić na bardziej
złożone produkcje z peceta albo jakiejś konsoli. Są gusta i guściki - moje są takie,
a nie inne.


Wiesz, ja rozumiem, że można mieć własny gust, jednak to, co napisałeś, po prostu mija się z prawdą. Owszem, prawdą jest, że znaczna większość gier na DS''a ma OPRAWĘ cukierkową, bajkową, kolorową. Jednak nie am to nic wspólnego z prostotą czy "grami dla dzieci". By daleko nie szukać - Advance Wars: Dual Strike. Oprawa jak z kreskówki, ale gra złożona, wymagająca wiele myślenia i taktyki. Czy choćby seria Zelda, Golden Sun, albo Soul of Darkness, Dementium czy adaptacja komputerowego Wizardry.

Oczywiście, jest też sporo gier czysto "dziecięcych" - prostych, bezbolesnych, łatwych. Jednak twierdzenie, ze DS ZDOMINOWANY jest przez gry dla dzieci jest, moim zdaniem, mocno krzywdzące.

Ponadto, nie oszukujmy się - obecnie większość gier na rzekomo "dojrzałe" konsole stacjonarne poziomem trudności czy złożoności bynajmniej nie odbiega od tego, co mamy na DS''ie. A śmiem twierdzić, że nieraz są to gry jeszcze prostsze, ukrywające jedynie swoją prostotę pod maską krwi, flaków i bluzgów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ rozumiem, że masz takie a nie inne gusta. Rozumiem, że gry na DSa wcale nie muszą Ci się podobać. Rozumiem nawet, że możesz nie lubić w ogóle tej konsolki, bo np. w ogóle Cię nie bawi.

Ale zacytowane przeze mnie zdanie:

Dnia 14.03.2011 o 09:13, Krzysiek_Ogrodnik napisał:

"A w większość typowych gier dla DS-a grać nie chcę, bo ja tam raczej lubię produkcje skierowane do
dorosłych i myślących, a nie uproszczone wersje dla całej rodziny."

wykracza poza prywatną opinię i jest już próbą postawienia pewnej tezy i uznania jej za fakt. Tezy, jakoby gier dla dorosłych i myślących należy szukać na innych platformach, bo "typowa" gra dla DSa jest uproszczona, a jej targetem - cała rodzina.

Ja tą tezę uznaję za mit/bzdurę/nieprawdę (co kto woli). I mam swoje powody:
- Jak już napisałem, "typowa" gra na DSa to pojęcie nierealne do zdefiniowania - gry, zwłaszcza od samego N - są różnorodne i trudno o cechy wspólne. Pewne podobieństwa i typowości można znaleźć porównując dwie, trzy marki - o wiele za mało aby mówić o grze - typie.
- Trudno mi też wskazać grę, która nie jest dla "dorosłych i myślących" - zakładając oczywiście, że nie mówimy o tytułach słabej jakości. Owszem, są gry dla dzieci - jak na każdej innej platformie. I stanowią one jedynie niewielką część całości. "Dla myślących" - dobrze, jeżeli ktoś założy, że zręcznościówka czy platformówka nie wymaga myślenia - tylko w takim razie takie gry również nie stanowią większości dla tej konsoli, za to na innych platformach takich gier również nie brakuje i jakoś nikt nie patrzy przez ich pryzmat.

Zresztą w komentarzu piszesz już:

Dnia 14.03.2011 o 09:13, Krzysiek_Ogrodnik napisał:

[...] DS zdominowany jest jednak przez proste gierki, które nie są mnie w stanie zabawić na długo, i diabelnie > długie jRPG, których nie mam cierpliwości kończyć [...]

Znowu stawiasz tezę. Co ciekawe, druga część w pewnym stopniu zaprzecza temu, co napisałeś w newsie. "Diabelnie długie jRPGi" - szczerze wątpię abyś miał tu na myśli gry niebędące skierowane do dorosłych/myślących, bądź uproszczone, rodzinne tytuły. Co do pierwszej części - takie gierki są, ale nie dominują. Masz może na myśli jakieś konkretne tytuły?

Tak, w większości to było Twoje prywatne zdanie. Tekstu jednoznacznie opiniującego nie cytowałem, bo Twoje gusta to Twoja sprawa. Wskazane fragmenty opinii są jednak sformułowane bardzo niefortunnie, brzmią arbitralnie i krzywdzą zarówno producentów gier, N jako producenta sprzętu, jak i osoby użytkujące tę konsolę. I stąd wzięły się moje zastrzeżenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2011 o 09:13, Krzysiek_Ogrodnik napisał:

[...]

Robiliście testy tej baterii?
Na prawdę jest tak źle :/?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2011 o 18:31, Headbangerr napisał:

/ciach/

W tym roku skończę 33 lata - posiadam iP, ale jednak skusiłem się na 3DSa, bo nie uważam, aby ta konsola i gry na nią były dobre głównie dla młodszych graczy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2011 o 09:16, Pajonk78 napisał:

> /ciach/
W tym roku skończę 33 lata - posiadam iP, ale jednak skusiłem się na 3DSa, bo nie uważam,
aby ta konsola i gry na nią były dobre głównie dla młodszych graczy. ;)


W takim razie miłej zabawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować