Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Jeśli grasz w Dragon Age II uważaj co piszesz na forum

77 postów w tym temacie

Dnia 12.03.2011 o 02:05, Ring5 napisał:

Sytuacja wygląda tak, że moderator doskonale wiedział o konsekwencjach swojego działania,
bo nawet napisał w tej sprawie posta na forum, podkreślając, że ban na forum może przenieść
się na gry i że ma to stanowić dodatkową "zachętę" do trzymania się regulaminu.


To w takim ukladzie mamy do czynienia z przesada. Ze ktos tam narozrabial na forum i dostal za to nagrode w postaci BANa to rozumiem. Jednakze tak czy inaczej powinien miec dostep do gry za ktora zaplacil zawsze wtedy, kiedy ma na to ochote i to, ze zle czynil na forum nie powinno miec zadnego znaczenia w jego grze. Tak czy inaczej osobiscie Dragon Age II nie kupuje i nie zamierzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki news to też pewien rodzaj PR''u. Nie ważne jak mówią, ważne, że mówią i nawet autor artykułu podkreślił wyraźnie Dragon Age 2... a ja zamiast dragon age 2 chyba zainwestuje w Drakensang River of Time :-) - to przynajmniej jest cRPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli gość zachowywał się fatalnie an forum (ok, mogło tak być), spoko, mógł dostać bana. Ale tworzenie regulaminu tak, by łączył konto do GRANIA z kontem do PISANIA jest po prostu chore. Ok, wiem, trzeba czytać regulaminy etc. Ale kto je czyta? Każdy przecież z grubsza wie, jak się powinno na forach zachowywać. W życiu bym nie pomyślał, że ktoś wpadnie na tak kretyński pomysł, by jedno łączyć z drugim.

BioWare robi wszystko, by gracze ich znienawidzili. Wydaje szmelc, potem wielkie zaskoczenie, jak gracze mogą krytykować ich "dzieło", potem zamykanie im ust przez blokowanie możliwości gry... Oni naprawdę chyba dążą do tego, by większość graczy wypięła się na nich totalnie. I, patrząc po komentarzach na różnych forach, udaje im się to znakomicie.

Teraz tylko czekam, kiedy za niską sprzedaż DA2 na PC obwinią nie tylko piratów, ale też "tych wrednych graczy", którzy wystawiali niskie oceny grze na metacritic czy krytykowali ich "idealną grę" na forach.

Nie wiem, jak u Was, ale u mnie BioWare jest już totalnie skreślony. Kolejny klon Acti, który zrobi wszystko, by płynęły strumienie kasy, za nic mając sobie graczy.

U mnie więc mają bana. Perm-bana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to że admin zbanował jakiegoś kolesia na forum oznacza, że wszyscy pracownicy EA to żli ludzie?
To taka sama prawda jak to, że wszyscy policjanci to ''debile i buraki''. Wszyscy na dyskotekach to ''ćpuny''. Gracze to ludzie nie mający życia prywatnego, przyjaciół itd.
W każdej firmie, grupie społecznej, zawodzie są ludzie porządni i nie - tak trudno to zrozumieć?
Już widzę krucjatę przeciwko DA II, EA i nie wiadomo komu jeszcze bo ktoś dostał bana na forum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2011 o 00:05, SimplyLucas napisał:

To nie chodzi o to że tworzą bezmyślną zręcznosciówkę...niech robią proszę ich bardzo,
tylko niech nie robią bezmyślnej zręcznosciówki wciskając ją ludziom jako RPG-a wszechczasów
i duchowego spadkobiercę BG "niecenzuralne" .


To prawda, którą też podkreślam od jakiegoś czasu gdy mowa jest o DAII - tylko nie chce mi się tego pisać w każdym możliwym poście. Właściwy problem polega na tym, że lansując DAII jako RPG doprowadzają jednocześnie do upadku tego gatunku, na co się zdecydowanie nie zgadzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2011 o 07:25, Silvari napisał:

Nie martwcie się bracia i siostry - WIEDZMIN 2 RPG wszechczasów nadchodzi! :)


Zdecydowanie :D Mam nadzieję, że CDRed nie da sobie luzu przez to co wyszło z DAII, tylko zadziała na nich to motywująco. Musi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2011 o 07:25, Silvari napisał:

Nie martwcie się bracia i siostry - WIEDZMIN 2 RPG wszechczasów nadchodzi! :)


Czy cRPG wszech czasów, to przekonamy się po premierze, nie róbmy z kolei sztucznego hype''u :) Niemniej jednak na pewno Wiedźmin 2 ma wszelkie zadatki na to, by DA2 zmieść z powierzchni ziemi, i to zarówno jakością gameplay''a, jak i wizualnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2011 o 07:25, Silvari napisał:

Nie martwcie się bracia i siostry - WIEDZMIN 2 RPG wszechczasów nadchodzi! :)


sorry bro, ale Planescape Torment już dawno wyszedł :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego że tak robią,np. serwis gram.pl i inne polskie portale również banują.A za co ?Za krytykowanie Wiedźmina.Dlatego według mnie to jest naturalny proceder.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2011 o 02:05, Ring5 napisał:

Sytuacja wygląda tak, że moderator doskonale wiedział o konsekwencjach swojego działania,
bo nawet napisał w tej sprawie posta na forum, podkreślając, że ban na forum może przenieść
się na gry i że ma to stanowić dodatkową "zachętę" do trzymania się regulaminu.

Nie, nie wygląda tak. Moderatorzy nie mają żadnego wglądu w funkcjonalności związane z report post - i właśnie to wyjaśnia pracownik BioWare (nie moderator) we wspomnianym przez Ciebie temacie.
http://social.bioware.com/forum/1/topic/141/index/6459941/1
Ban, który otrzymał wspomniany użytkownik, mógł zostać przyznany w dwojaki sposób (przypuszczenia - ale są to raczej jedyne 2 możliwości):
- automatycznie, przez odpowiednią liczbę osób używających Report Post,
- przez dział obsługi EA.
A sprawy nikt nikomu wytoczyć nie może, bo zgodził się na EULA forum przy rejestracji - jeżeli nie odpowiadał mu fakt, że może zostać zbanowane jego konto EA, nie powinien był korzystać z forum. Ergo zaakceptował taką ewentualność.
Kolejną sprawą jest fakt, że sprawa jest już rozwiązana, bo użytkownik korzysta ze swojego głównego konta. Najwyraźniej można się dogadać ze złym EA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jak co ale EA wystawiła oraz wystawia dużo gier które chcąc nie chcąc i tak będziemy kupować. A gbur który zbanował gracza może brać odpowiedzialności za całą markę?. Się okaże po poczynaniach EA / Bioware w stosunku do owej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2011 o 09:02, hurlok21 napisał:

Nic dziwnego że tak robią,np. serwis gram.pl i inne polskie portale również banują.A
za co ?Za krytykowanie Wiedźmina.Dlatego według mnie to jest naturalny proceder.


Szczerze? Nie zauważyłem czegoś takiego. No, chyba, że ktoś przy okazji wyrażał się w chamski czy ordynarny sposób, to inna rzecz.

Zresztą, nie o to chodzi, że zbanowali gościa. Chodzi o to, że chore jest łączenie konta (i bana) na forum z kontem gry. Chore jest, że ban an forum oznacza bana na grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2011 o 09:02, hurlok21 napisał:

Nic dziwnego że tak robią,np. serwis gram.pl i inne polskie portale również banują.A
za co ?Za krytykowanie Wiedźmina.Dlatego według mnie to jest naturalny proceder.


Arcadae, znawca, crpgfan, niesmiertelny21? Znowu ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już jest wstyd. Aż braknie słów by opisać jak bardzo żałosne są takie praktyki. Banowanie możliwości grania w grę, za wypowiedź? Gdzie ta sławna amerykańska wolność słowa i przekonań? Coś takiego nie powinno się wydarzyć. Jeżeli klient KUPUJE dany tytuł to powinien mieć prawo do grania w niego kiedy tylko zechce (no chyba, że uniemożliwiają to ograniczenia technologiczne, jak np. konieczność ciągłego połączenia z internetem). Okazuje się jednak, że teraz za "nieprawidłowe" poglądy można zostać ukaranym niemożliwością grania. Gratulacje dla EA i BioWare. Mam tylko nadzieję, że w następnych umowach licencyjnych nie zastrzegą sobie prawa do "banowania" za negatywne komentarze w miejscach innych niż fora dyskusyjne obu firm, bo wtedy liczba grających spadnie wtedy do zera. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2011 o 23:59, Pietro87 napisał:

Nie bierzecie pod uwagę tego, że ten jego post mógł być któraś z kolei próbą trollowania
i tworzenia flameu i hateingu na forum Bio ?
Nie wiemy jak było do końca, jak koleś np zakładał takich tematów od groma i deko i do
tego robił ogólny syf, to komuś w końcu puściły nerwy.

Trzeba zawsze szerzej rozważać pewne sprawy.



Słuszna uwaga. Jednakże, odbieranie możliwości korzystania z funkcji zakupionego produktu jest jak dla mnie skur*ysyństwem.

Ich władza sięga daleko, to wysoce niepokojące.


PS A co gry jak to takiej : łoooo panie, DA II hits you hard with a stupidity snap *snap*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2011 o 00:06, Feflar napisał:

@Thanathos
Ale za to jaka radocha z czytania co godzinę o failach BioWare. W końcu nic tak nie cieszy
jak czyjeś nieszczęście ;P


Dramatyzujesz. narobili ludziom nadziei to teraz zbierają cięgi za opowiadanie bzdur. Skoro tak piszesz o nieszczęściu to co powiesz o ludziach co zakupili grę i czują się oszukani? Może powinno im EA zwrócić część kasy. Wydać pieniądze na ówno to też nieszczęście. Bardzo dobrze, że dostają takie baty. Następnym razem jak chcą kontynuaować serię to niech się zastanowią co robią. Bo DA2 nie ma nic wspólnego z jedynką. Żeby to gra pod inną nazwą to ok. Ale tak to jest naciąganie. Trzeba dbać o markę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować