Zaloguj się, aby obserwować  
Demagol

Wasza twórczość muzyczna

71 postów w tym temacie

Zakładam ten temat w wiadomym celu: publikacji i oceniania własnych dzieł muzycznych (gatunki dowolne), wymieniania się poradami i wskazówkami i tak dalej. Pamiętam, że trochę takich wątków było, ale dawno temu i żaden z nich nie jest aktywny, więc przyda się świeży temat.

Skoro zakładam, to i ja dorzucę coś od siebie, bo forsuję to od jakiegoś czasu:
http://www.looperman.com/profile.php?mod=tracks&mid=527991
Większość moich utworów, jakie do tej pory wydałem. Mam na koncie jeden album, "Tuntau" oraz EP "Deviate Hatchlings", można te wydawnictwa pobrać za darmo, podam linki, jeśli ktoś będzie chętny.

No, to zapraszam do publikacji własnych dzieł i wygłaszania o nich opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Pamiętam, że trochę

Dnia 13.03.2011 o 18:46, Demagol napisał:

takich wątków było, ale dawno temu i żaden z nich nie jest aktywny, więc przyda się świeży
temat.

Tylko po co zakładać nowy skoro jest chociażby jeden względnie aktualny? -> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=31660&u=15 Nie lepiej było bumpnąć tamten?

Dnia 13.03.2011 o 18:46, Demagol napisał:

No, to zapraszam do publikacji własnych dzieł i wygłaszania o nich opinii.

Przesłuchałem tylko Tuntaua - dało się tego słuchać choć nie było to nic porywającego imho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2011 o 19:38, Tyler_D napisał:

Tylko po co zakładać nowy skoro jest chociażby jeden względnie aktualny? -> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=31660&u=15
Nie lepiej było bumpnąć tamten?


Ostatni post był tam pół roku temu, a o tym właśnie pisałem we wprowadzającym poście.

Dnia 13.03.2011 o 19:38, Tyler_D napisał:

Przesłuchałem tylko Tuntaua - dało się tego słuchać choć nie było to nic porywającego
imho.


Wiem. Z perspektywy czasu to nie powinienem tego wydawać lub opublikować tylko kilka utworów, ale nic się nie stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2011 o 20:11, Hartus napisał:

Jak się robi taką muzykę? Jakimś programem?


Pracowałem w kilku programach: Magix Music Maker, Beat 2000 i Audacity. Najwięcej korzystałem z tego pierwszego, Beata użyłem tylko w trzech utworach, gdyż na dłuższą metę nie nadaje się do sensownej pracy, a Audacity jest przydatne przy edycji sampli, chociaż również można coś tym skomponować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2011 o 20:14, Demagol napisał:

> Jak się robi taką muzykę? Jakimś programem?
>

Pracowałem w kilku programach: Magix Music Maker, Beat 2000 i Audacity. Najwięcej korzystałem
z tego pierwszego, Beata użyłem tylko w trzech utworach, gdyż na dłuższą metę nie nadaje
się do sensownej pracy, a Audacity jest przydatne przy edycji sampli, chociaż również
można coś tym skomponować.

Fajna sprawa, zobaczę co to za programy i kto wie, może też się nauczę coś takiego tworzyć :) Długo zajęło Ci opanowanie tych programów? W ile mniej więcej czasu skomponowałeś pierwszy utwór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są bardzo proste w obsłudze - Magix to układanie z klocków, ale w późniejszym stadium kariery muzycznej polecałbym przerzucić się na jakieś Fruity Loopsy czy Abletona, nie wspominając o czymś konkretniejszym. Beata 2000 natomiast nie znajdziesz już w sprzedaży - to stareńki program (mam go z CD-A 4/2000) i choć jest prościutki w obsłudze, to metoda komponowania jest inna. Odpalasz wszystko w czasie rzeczywistym i jak się pomylisz, to musisz nagrywać jeszcze raz, więc to niemalże jak odgrywanie muzyki przez zespół, heheh. Zresztą za dużo zabawy jest przy dopasowywaniu sampli, więc jedyne zastosowanie tego programu znalazłem przy "The Treehouse", "Janos Wertka" i tej części "New Metal", która brzmi jak Faith No More dla ubogich. Pozwalają wykorzystywać do woli, to sobie wykorzystałem :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli coś jak eJay? Tam też układało się klocki :) A zresztą zaraz zobaczę na własne oczy bo pobrałem triala. Ten Beat 2000 znalazłem w dwóch wersjach (również trial) Jazz i Techno, są jeszcze inne gatunki?
A Audiacity to tylko do edycji nagranych przez siebie dźwięków, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, chyba coś jak eJay (możliwe, że eJay to jeszcze tańsza wersja MMM), w każdym razie program dla amatorów i jak najbardziej polecam go na początek. Możesz również poszukać go na coverach, jeśli kupujesz/kupowałeś PCWK, bo ja mam go akurat z tego czasopisma.

W pełnej wersji Beat 2000 masz Jazz (słabe), Rock, Techno (trzy wersje), muzykę klasyczną, Worldbeat i może coś jeszcze, ale nie pamiętam już. Zresztą gdzieś mi płyta zginęła ostatnio i nie mam dostępu do tych plików ;/.

A za pomocą Audacity również możesz sobie coś skomponować, ale może to być nieco trudniejsze w obsłudze od MMM czy eJaya.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Magix jest świetny, taka zaawansowana wersja eJaya. Najbardziej mi się podoba to, że można skomponować praktycznie każdy gatunek muzyczny, a nie tj we wspomnianym eJayu tylko jakieś techno i inne dyskotekowe brzmienia.
Jestem ogromnym fanem muzyki filmowej i zawsze chciałem stworzyć coś swojego, ale wiadomo, że nie ma jak. Ani ja instrumentalny nie jestem, ani żaden zwykły obywatel nie ma takich możliwości. A tutaj są fajne sample, jest ich naprawdę sporo i już mi się to podoba :)
Rozumiem, że z takim zrobionym przez siebie utworem (da się zapisać w mp3?) robisz co chcesz? Tzn udostępniasz, wykorzystujesz w swoich filmikach jako swój własny itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz upewnić się, gdyż zupełnie nie mam pojęcia. Do niekomercyjnych, próbnych zastosowań pewnie te sample można wykorzystać. Swoją drogą polecam Ci taki serwis jak Looperman - jego zaletą jest to, że możesz zrobić kawałek z sampli z tej strony czy nawet całą płytę, a potem sprzedawać bez problemu (nie wolno tylko robić z nich płatnych sample packów):
http://www.looperman.com/

Sporo znakomitych sampli, jest kilku kolesi, którzy odwalają naprawdę znakomitą robotę, jakby co, to szukaj nicków planetjazzbass, alividlife...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem na stronie Magix, że można korzystać z ich sampli, zdjęć i innych rzeczy, które udostępniają ich programy w celach nie komercyjnych. Tak więc myślę, że udostępnianie ich za darmo do pobrania, wykorzystywanie w filmikach jest zgodne z regulaminem.
Swoją drogą zrobiłem już jeden utwór. Wyszedł moim zdaniem całkiem ciekawie. Jakie strony byś polecił aby wstawić tego typu muzykę? Widzę, że ty wstawiasz je na tej stronie co wspomniałeś niedawno. Są jeszcze inne ciekawe miejsca? Czy może youtube lepiej się sprawdzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Looperman jest dobry, bo tam dostajesz również recenzje, ale możesz spróbować też na Soundclicku, chociaż razem z YouTube bez odpowiedniej promocji niewiele tam zdziałasz. MySpace jest dobry, jeżeli zamierzasz stworzyć jakiś konkretny projekt, ale Looperman jest najlepszym miejscem do zgarniania opinii. Fora też :>.

@Perry_Cox
Używam dwunastki z któregoś PCWK, pewnie z 2008. Tam też jest niewiele sampli (chociaż jak zarejestruję program to będę mógł pobrać sporego sample packa - ale mi się nie chce, mam Loopermana), zresztą i tak korzystam z "zewnętrznych bibliotek", że tak to ujmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2011 o 11:02, Demagol napisał:

@Perry_Cox
Używam dwunastki z któregoś PCWK, pewnie z 2008. Tam też jest niewiele sampli (chociaż
jak zarejestruję program to będę mógł pobrać sporego sample packa - ale mi się nie chce,
mam Loopermana), zresztą i tak korzystam z "zewnętrznych bibliotek", że tak to ujmę.

Możesz rozszerzyć stwierdzenie "zewnętrzne biblioteki"? :) Co do Loopermana, każdy sample mogę ściągnąć i użyć bez pozwolenia twórcy tegoż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli MMM używasz głównie do tego aby łączyć sample z Loopermana, a tych programowych nie używasz dzięki czemu możesz robić z utworem co chcesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie tak. Jakbym zrobił płytę wyłącznie z sampli z Loopermana, to mógłbym wydać ją jako komercyjną :>. Chociaż jako undergroundowy wykonawca o niewielkiej popularności chyba bym zgłupiał, jakbym tak zrobił :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2011 o 17:24, Demagol napisał:

Tak, dokładnie tak. Jakbym zrobił płytę wyłącznie z sampli z Loopermana, to mógłbym wydać
ją jako komercyjną :>. Chociaż jako undergroundowy wykonawca o niewielkiej popularności
chyba bym zgłupiał, jakbym tak zrobił :D.

A możesz mi jeszcze powiedzieć w jaki sposób wyławiać ciekawe sample na tej stronie? Aby znaleźć coś ciekawego muszę odsłuchiwać każdego po kolei aż znajdę to co mnie interesuję? Bo widzę, że tam tego na tony jest :) I jak już takie coś pobierzesz to gdzie to wklejasz? I czy wszystkie sample są w jednym formacie i MMM je obsługuje? Czy może różnie z tym bywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to wszystko masz tam podzielone na kategorie, np. gatunek, rodzaj loopa, możesz też wkleić ID autora (wchodzisz na profil danego gościa i kopiujesz jego numer z adresu z przeglądarki, kilka ostatnich cyfr) czy wpisać jakieś kluczowe słowo.

Jeżeli loopy są w formacie .wav/.mp3, to MMM bez problemu je odtworzy (wklejam te pliki byle gdzie, szukam ich w emenemsowej przeglądarce), tylko czasami trafią się jakieś pliki do Reasona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


A robisz czasami sam loopy? Jeśli tak, to jakim programem? (chodzi mi głównie o elektroniczne brzmienia, ale nie techno, trance czy inne ścierwo).

Już trochę ogarnąłem MMM i coś tam stworzyłem (nie jest to utwór najwyższych lotów, ale jak na pierwszy raz myślę, że może być). Mam jedynie problem ze znalezieniem pasujących do siebie loopów i właśnie dlatego myślałem, że można je samemu stworzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować