Zaloguj się, aby obserwować  
Demagol

Wasza twórczość muzyczna

71 postów w tym temacie

Nowy numer EiS zawiera ponad 1GB sampli (Berlin Beats, ElectroHouse i French House) oraz ciekawą wtyczkę VST Kong Audio CM ChineeGuZheng Classic emulującą brzmienie chińskiej cytry.
Polecam. ;]

A we wrześniu tematem przewodnim numeru będzie House.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ta wtyczka ma dobre brzmienie chociaż? Swoją drogą szukałem niegdyś tego pisemka w Empiku, ale nie znalazłem. Było może coś dla ambientowców kiedyś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to dziwne, ja tam praktycznie w każdym widzę ów magazyn. W InMedio też...

Brzmienie ponoć dobre, w końcu byle gówna akurat ten magazyn nie wciska, a konkretnie nie wiem, bo nie chce mi się teraz instalować i sprawdzać.

Dedykowanego pisma ambientowi, to i nawet na zgniłym zachodzie się nie znajdzie.
Zbyt eklektyczny gatunek, by się coś takiego sprzedało.
Choć z drugiej strony skoro na naszym rynku jest i nisza dla takiego pisma jak Lizard (polecam!), to kto wie, może kiedyś ktoś się odważy w coś takiego zainwestować pieniądze. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie miły dodatek i przydałby mi się do Salt the Carthage ;). Oby więcej takich rzeczy dodawali, być może w końcu kiedyś to czasopismo znajdę i kupię. Marzy mi się takie Spectrasonics Omnisphere, ale to niemożliwe, gdyż to prawdziwy potwór, jeśli chodzi o pożerane miejsce na HDD-ku... Native Instruments Absynth 5 też byłoby fajne, kompozytorzy z Blizzarda z tego korzystają, podobnie jak i mój dostawca sampli... Jakbym miał coś takiego pod ręką, to bym się od niego uniezależnił :P.

W każdym razie jeśli o ambient, a szczególnie dark chodzi, to pisemko raczej niepotrzebne, przynajmniej mi. Wszelakich ciekawych wykonawców znajdę na YouTube, RYM, czasami ktoś interesujący zacznie mnie na Soundcloudzie śledzić, jak np. węgierski Prosektor, który ma na koncie naprawdę niezłe "Mortuus Spital". Zresztą w dziedzinie komponowania w tym gatunku wiele też nie da się raczej napisać, poza tym takie rzeczy robi mi się najłatwiej, choć czy są dobre, to inna sprawa ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płatny soft wart kilka tysięcy złotych, wątpię by kiedykolwiek w piśmie się pojawił.
Tym bardziej już od NI, którzy raczej za bardzo się cenią, by za darmo oddawać swój sofcik, szczególnie że pełno jest ludzi gotowych zapłacić za legalną możliwość korzystania z dobrodziejstw ich zasłużonego geniuszu.

Wiem jestem lizidupcem, ale na serio każdy soft od NI jest wart każdej ceny, jeśli tylko zajmujemy się muzyką profesjonalnie i jednocześnie stać nas na zakup oprogramowania (i małe znaczenie ma tutaj fakt, ze jestem zadowolonym klientem korzystającym z dobrodziejstw NI Complete ;P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że stuff, którego używam nieraz kopie tyłek, przez co marzy mi się posiadanie tych samych VSTi, ale póki co ani sprzęt/soft, ani tym bardziej stan kiesy nie pozwalają :D. Zresztą kto wie, jak długo będę się w muzykę bawił :>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.archive.org/details/Strenuus
Drugi album Demagolki ;+;. Tym razem całkowicie dark ambientowy, styl można opisać jako "hollow drone". Nie ma się co łudzić, pewnie będzie monotonny jak cholera, ale już bez tych noise''owych, power electronicsowych i lo-fi''owych (:P) przeszkadzajek. Takie coś zainspirowane Tholenem.

I w ogóle to trochę szkoda, że ostatnio tylko ja tutaj postuję nowe rzeczy :<.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydałem nowy utwór/EP Sithwomb zatytułowany "Maw". Miał to być finałowy utwór "Chagras Hegemony", ale ta płyta najprawdopodobniej nigdy się nie ukaże. Ta wersja "Maw" jest nieco zmieniona względem materiału źródłowego - bawiłem się odszumianiem i poziomami natężenia dźwięku by usunąć niedoskonałości i trzaski, co trochę zmieniło brzmienie (wcześniej było potężniejsze), więc jeśli chcecie oryginał, to piszcie do mnie, a ja podeślę go chętnym.

http://soundcloud.com/user7852229/sith-maw
Można pobrać, obejrzeć okładkę, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W październikowym EiS darmowa wersja syntezatora Cableguys Curve, 2,6GB sampli Extreme Leads, a także 217MB sampli przygotowanych przez Glacę, z którym zresztą jest dość obszerny wywiad w środku magazynu.
Nie powiem mam lekki niedosyt, bo na 15lecie pisma można było spodziewać się większej ilości dobroci software, jaki i sampli. :P


Demagol >>> Polecam Tobie zakup, bowiem pośród Extreme Leads na pewno znajdziesz całe tony materiału inspirującego do całych setek albumów, singli i EPek. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł, bo np. w Sweet Noise było sporo fajnych sampli, może to będzie coś w tym stylu, jeśli chodzi o Glacę. Postaram się poszukać gdzieś, albo ew. zamówię egzemplarz archiwalny, tylko teraz nie bardzo jestem w stanie :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sample Glacy postały w bramach projektu My Riot, więc są drapieżne i mocne, ale i tak nie umywają się przed paczką "Extreme Leads". Tam dopiero to są tony inspirującego materiału.

Może później będę miał ochotę, to posklejam w dorzucanym co numer DAWie CM Studio, jakiś wałek z nieobrobionych sampli z tego pakietu, coby dać obraz kryjących się w nim smakowitości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2011 o 13:36, Budep napisał:

Tworzy tutaj ktoś na gitarze, czy tylko bardziej elektroniczne dźwięki? :)


W temacie o gitarze się kilka razy przewinęło, że ktoś coś swojego nagrał. Ja też gram, ale nie mam żadnych nagrań w dobrej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2011 o 13:36, Budep napisał:

Tworzy tutaj ktoś na gitarze, czy tylko bardziej elektroniczne dźwięki? :)


Póki co głównie elektroniczne dźwięki ;D. Ale na tym forum jest Widek, parę djentowych kawałków nagrał, niezłe były, nie powiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nowy numer EiS, a w nim oprócz recenzji i porad, pełna wersja samplera granularnego Cumulus ponad 1000 sampli dla miłośników House stworzonych przez uznanego StoneBridge oraz kolejny pakiet od Cyclic Samples, tym razem z próbkami Berlin Techno, Future Garage, Juke i Trance.

Polecam, szczególnie że programik zapowiada się dość ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2011 o 17:56, meryphillia napisał:

Polecam, szczególnie że programik zapowiada się dość ciekawie.


Już w piątek widziałem w moim kiosku w metrze, ale kasy nie miałem przy sobie, więc jutro z rana się dobieram do tego numeru. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://soundcloud.com/user7852229/gutterhulk-the-magic-rock

Nowy utwór z nowego projektu. Nie jestem pewien, czy publikacja pojedynczych utworów przed premierą (która będzie miała miejsce gdzieś w czerwcu lub lipcu 2012) ma sens w sytuacji, gdy każdy kawałek będzie brzmiał inaczej i stanowić będzie część concept albumu, no ale niech będzie. Możecie sobie też utwór pobrać, jeśli wam się spodoba. Miłego słuchania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować