Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Battlefield 3 oraz Battlefield: Play4Free będą połączone

19 postów w tym temacie

Igor Wiśniewski

gameindustry.biz przeprowadził wywiad z Benem Cousinsem, głównym zarządzajacym w EA Easy. Głównym tematem rozmowy był Battlefield: Play4Free, jednak nieco zahaczono również o Battlefield 3. Wynikła z tego ciekawa informacja.

Przeczytaj cały tekst "Battlefield 3 oraz Battlefield: Play4Free będą połączone" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2011 o 13:12, Robsson napisał:

Biorę udział w beta testach Battlefield: Play4Free i muszę powiedzieć że gra kompletnie mi się nie podoba już wolę BF2.

Ja zaś BC2. BF:P4F w ogóle mi nie podszedł. Pograłem trochę w betę i wywaliłem z dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak przyznaje Cousins, w becie już wprowadzono mikrotranzakcje i odzew fanów jest pozytywny, bardzo dobrze sprzedają się nowe ubrania dla postaci.

Ciekawe co na to "hardkorowi gracze pecetowi". Bo zawsze słyszę (tylko słyszę, bo linków z potwierdzeniem nikt, nigdy nie wkleja), że takie gówna i bzdury to tylko konsolowcy kupują. A tutaj taki zonk...

btw - mikrotransakcje: popraw Bambusku, bo razi w oczy ;-)

"Praktycznie, jeśli chcesz być kimś wielkim w Battlefield 3 powinieneś grać również w Battlefield: Play4Free."

LoL. Czy DICE zdurniało ? Nie mam nic przeciwko temu, że dla weteranów posiadających poprzednie części będzie jakiś bonus - dodatkowa broń na starcie, status weterana (tak jak to było do tej pory), ale ta zapowiedź brzmi jak totalne rozwalenie balansu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Slaba ta beta jest strasznie, a wprowadzenie oplat od tak wczesnego momentu to jest standard w produkcjach, za ktore odpowiada Cousins. Zeby to jeszcze jakos dzialalo i nie mialo hackerow co krok, to moze by z tego cos bylo - placic nie zamierzalem i nie zamierzam. B4F to taki wypierdek z serii BF, i tyle. No i slow imc Cousinsa nie mozna brac na powaznie, bo wszyscy pamietaja jego obietnice m.in. o metagame i tym, ze'' nigdy 12-latek z kasa nie bedzie mial przewagi nad nieplacacym graczem''...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Bf2, BC2 i nie zamierzam grać w jakieś Play for Free... Gra w której ludzie kupują sobie ubranka albo jakieś bronie to chyba tylko dobra dla dzieci kradnących rodzicom karty kredytowe - bo ja nie potrafię zrozumieć takiej idei... Wole wydać raz pewną kwotę pieniędzy i móc grać. Poza tym do BF 2 jest taka ilość modów że wprowadzenie play for free jest dla mnie bez sensu. A sama gra jest obecnie tak tania że pewnie pary spodni za taką cenę w P4F nie kupisz ;P Pozdrawiam wszystkich fanów BF, do zobaczenia na froncie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy cały ten artykuł nie jest trochę nadinterpretacją słów Cousinsa. Battlefield: Heroes też jest przecież połączone z innymi grami EA - Bad Company 2, Dead Space 2, Medal of Honor. Jak? Ubraniami i sprzętem dla postaci. Czy takie połączenie zasługuje na osobny artykuł? Nie wydaje mi się. Sądzę, iż Cousinsowi chodziło o coś podobnego - o nawiązania do BF3 w BF:P4F.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2011 o 13:37, Gremo napisał:

Gra w której ludzie kupują sobie ubranka albo jakieś bronie to chyba tylko dobra dla dzieci kradnących rodzicom
karty kredytowe


Ciekawa teoria. A na jakiej podstawie oceniasz innych, stawiając tak radykalne tezy? Swoich doświadczeń? W BFH gram praktycznie od premiery (nie załapałem się na betę z przyczyn różnych), na sprzęt nie wydałem ani grosza, a mimo to moje postaci mają po kilka kompletów ubrań, kilka broni itp. W jaki sposób? Bardzo prosty - korzystanie z promocji EA. Kilka razy rozdawali Battlefunds, poza tym za darmo można mieć kody z promocji Dr Peppera. To w zupełności wystarczy. A sama gra jest idealna na krótką, odstresowującą partyjkę po pracy. Taka miła, casualowa strzelaninka.

A co do bycia dzieckiem... naprawdę rozwala mnie "dorosłość" niektórych. Czy jest coś złego w byciu dzieckiem/nastolatkiem/młodym człowiekiem? Nie sądzę. Nie wiem jak inni, ale ja akurat za tymi czasami tęsknię. Nie dorastajmy na siłę. Naprawdę nie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2011 o 13:46, Ring5 napisał:

> Gra w której ludzie kupują sobie ubranka albo jakieś bronie to chyba tylko dobra
dla dzieci kradnących rodzicom
> karty kredytowe

Ciekawa teoria. A na jakiej podstawie oceniasz innych, stawiając tak radykalne tezy?
Swoich doświadczeń? W BFH gram praktycznie od premiery (nie załapałem się na betę z przyczyn
różnych), na sprzęt nie wydałem ani grosza, a mimo to moje postaci mają po kilka kompletów
ubrań, kilka broni itp. W jaki sposób? Bardzo prosty - korzystanie z promocji EA.

?? on pisal o ludziach wydajacych kase na ubranka, a ty kasy jak piszesz nie wydales ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2011 o 13:58, mronoth napisał:

?? on pisal o ludziach wydajacych kase na ubranka, a ty kasy jak piszesz nie wydales


Bo widzisz, z jakiegoś dziwnego, kompletnie dla mnie niezrozumiałego powodu, utarła się teoria, że jak ktoś gra w BFH i kupuje coś za BattleFunds, to od razu jest dzieciakiem, który marnuje kasę rodziców. Bzdura kompletna, bo równie dobrze takie coś można powiedzieć o abonamencie w MMO czy w ogóle o wydawaniu kasy na gry. A tak jakoś się śmiesznie składa, że większość grających (w gry w ogóle) to nie "dzieci", ale osoby w wieku 25-35 lat, czyli raczej już zarabiające na siebie. Jeśli ktoś nie rozumie mechanizmów rządzących daną grą (w przypadku BFH - można kupić sprzęt bez wydawania kasy), nie powinien krytykować. Proste.

I jeszcze jedno - tnij, proszę, cytaty. Osiem linijek cytatu i jednozdaniowa wypowiedź mijają się z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie, że pewnie jest w tym nieco ściemy i marketnigu, żeby ludzie grali w BF P4F, ale sama gra nie jest zła. Na pewno lepsza od BF Heroes. W betę pograłem i kiedy tylko będzie już ogólnodostępna pełna wersja to na pewno zagram :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz bo po prostu trudno mi zrozumieć że ktoś płaci swoje ciężko zarobione pieniądze na coś czego w zasadzie nie ma... Dziwi mnie to jedynie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2011 o 13:12, Robsson napisał:

Biorę udział w beta testach Battlefield: Play4Free i muszę powiedzieć że gra kompletnie
mi się nie podoba już wolę BF2.



Racja BF P4F to taka gorsza wersja BF2 z broniami z BFBC2 + dodatki
Ale z drugiej strony gra jest jeszcze w fazie bety więc jeszcze nie czas na ocenianie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2011 o 15:25, Gremo napisał:

Wiesz bo po prostu trudno mi zrozumieć że ktoś płaci swoje ciężko zarobione pieniądze
na coś czego w zasadzie nie ma... Dziwi mnie to jedynie...


A abonament w MMO? A abonament RTV? Teoretycznie i w jednym, i w drugim przypadku płacisz pieniądze za coś, co tak naprawdę w żadnym momencie nie będzie Twoje. Obejrzysz sobie program w TV i tyle. Teoretycznie możesz go sobie nagrać, ale na tym prawa konsumenta się tak naprawdę kończą. Nie możesz zażądać od jakiejś sieci telewizyjnej udostępnienia materiału, który kiedyś wyemitowali, bo chcesz go jeszcze raz obejrzeć.

Wydawanie pieniędzy na przedmioty wirtualne to norma w świecie gier. Popatrz na takie np. APB - wiele osób kupiło grę, ale po niecałym miesiącu wyłączono serwery i gra poszła się... znaczy... nie dało się już grać. Podobnie Hellgate: London - ktoś sobie mógł wykupić dożywotni abonament, ale teraz może sobie co najwyżej w singla pograć, bo gra padła.

Jedna osoba uzna, że wydanie kasy na kupno nowej giwery dla swojej postaci jest jak najbardziej akceptowalne, inna - nigdy w życiu. Wszystko zależy od punktu widzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2011 o 16:26, Ring5 napisał:

np. APB - wiele osób kupiło grę, ale po niecałym miesiącu wyłączono serwery i gra poszła
się... znaczy...


Jakaś firma wykupiła ostatnio tą grę, popracuje nad nią i włączy serwery ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2011 o 18:34, moreus napisał:

Jakaś firma wykupiła ostatnio tą grę, popracuje nad nią i włączy serwery ;)


I nieśmiało zauważę, iż nadal mamy do czynienia z pieniędzmi wyrzuconymi w błoto, ponieważ nowa wersja gry ma być darmowa, zawierając jedynie system mikropłatności dla chętnych. Czyli ci, którzy kupili wersję od EA, nadal tak naprawdę nic z tego nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować