Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Playbox – nowy magazyn konsolowy od twórców CD-Action wchodzi na rynek

110 postów w tym temacie

zwykłe naciagactwo.w cdaction beda pisac o najwazniejszych grach na konsole wiec kupno tego jest dla mnie zbedne.o wiele bardziej wole psx extreeme

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No proszę, Bauer w końcu przypuszcza atak na konsole. Późno trochę, dobrze że chociaż mają markę CD-Action, która zadziała tak samo jak BioWare w przypadku Dragon Age. ;) Tytuł skojarzył mi się z "Gamebox" - programem o grach, który swego czasu TVP emitowała w każdy niedzielny ranek. Nawet pół roku nie wytrzymał, ale to mnie akurat nie dziwi, znając stosunek tego molocha do elektronicznej rozrywki. Logo faktycznie średnie - te ikonki w środku niszczą harmonię. Co do działu konsolowego w CD-A - myślę, że tam nadal pozostanie. :) Reklamodawcy już o to zadbają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli merytorycznie będzie na poziomie CDA to raczej długo nie pociągnie ;)
Tu nie dadzą rady dorzucać "free" gier żeby wygryźć konkurencję a ta w postaci NeoPlus i PSX Extreme merytorycznie miażdży większość wypocin Panów pismaków z wspomnianego miesięcznika.
Ale może to i lepiej, że wylecą z CDA słabe teksty o grach konsolowych bo coraz mniej jest tam treści o grach stricte PC a coraz więcej różnego innego badziewia. Brakuje tylko działu AGD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2011 o 14:26, Eguroll napisał:

Czyli ma się rozumieć, że z CD-A wywalą niepotrzebny dział z konsolami? Jeśli tak to
pomysł z PlayBoxem jak najbardziej na miejscu.

A miałeś w ogóle w rękach CD-A ostatnio? Ja kupiłem jakiś miesiąc temu z sentymentu. Na okładce Killzone 3, zapowiedź Uncharted 3, recka Little Big Planet 2, jedyna gra na PC o jakiej wspomnieli na okładce to... Dzikie Pola. Mniej więcej połowa gier zrecenzowanych to gry na konsole różnorakie, a jeśli już coś było tylko na PC, to jakieś popierdółki typu symulator farmy albo poker z Michałem Wiśniewskim. Średnia ocen gier na PC w numerze to jakieś 4. Wybacz, za małolata grałem tylko na PC i kupowałem CD-A, ale niestety czasy się zmieniły i rynek wraz z nim. Sprzedaż gier na konsole wielokrotnie przewyższa tą na PC, więc na konsolach właśnie koncentrują się wydawcy. Jeśli ktoś robi grę tylko na PC, to znaczy, że albo robi jakiś niskobudżetowy badziew, albo dopiero zaczyna swoją przygodę i nie ma żadnego doświadczenia w tworzeniu gier na konsole (CDP Red). A CD-A zaczęło pisać o grach na konsole z prostego powodu - inaczej nie zapełnili by numeru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2011 o 21:21, Doomann napisał:

Jeśli ktoś robi grę tylko na
PC, to znaczy, że albo robi jakiś niskobudżetowy badziew, albo dopiero zaczyna swoją
przygodę i nie ma żadnego doświadczenia w tworzeniu gier na konsole (CDP Red).

Albo robi gry strategiczne lub MMo, albo niskobudżetowe gry niezależne. Jak widać jest jednak więcej możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2011 o 14:45, Bambusek napisał:

> Czyli ma się rozumieć, że z CD-A wywalą niepotrzebny dział z konsolami? Jeśli tak
to
> pomysł z PlayBoxem jak najbardziej na miejscu.

Wierzysz w to? Ostatnio CDA jest tak zachłyśnięte konsolami że pewnie będzie to + konsolowa
działka w CDA


Pozostaje mieć nadzieję... Ja chcę polskiego PCGamera!!

Oczywiście mam nadzieję, że nowy magazyn będzie się dobrze sprzedawał, niech nam rośnie polski rynek growy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. Ja rozumiem jeszcze pisanie o grach tylko na jedną platformę(czy to wii, xbox 360, ps3 czy też pc), ale pisanie "tylko o konsolach", jest dla mnie objawą growe rasizmu. Szczególnie, że Cdaction już dawno nie jest pismem PeCetowym, a ogólnie o grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2011 o 21:21, Doomann napisał:

A miałeś w ogóle w rękach CD-A ostatnio? Ja kupiłem jakiś miesiąc temu z sentymentu.
Na okładce Killzone 3, zapowiedź Uncharted 3, recka Little Big Planet 2, jedyna gra na
PC o jakiej wspomnieli na okładce to... Dzikie Pola. Mniej więcej połowa gier zrecenzowanych
to gry na konsole różnorakie, a jeśli już coś było tylko na PC, to jakieś popierdółki
typu symulator farmy albo poker z Michałem Wiśniewskim. Średnia ocen gier na PC w numerze
to jakieś 4. Wybacz, za małolata grałem tylko na PC i kupowałem CD-A, ale niestety czasy
się zmieniły i rynek wraz z nim. Sprzedaż gier na konsole wielokrotnie przewyższa tą
na PC, więc na konsolach właśnie koncentrują się wydawcy. Jeśli ktoś robi grę tylko na
PC, to znaczy, że albo robi jakiś niskobudżetowy badziew, albo dopiero zaczyna swoją
przygodę i nie ma żadnego doświadczenia w tworzeniu gier na konsole (CDP Red). A CD-A
zaczęło pisać o grach na konsole z prostego powodu - inaczej nie zapełnili by numeru.


A kto mówi o recenzowaniu tylko ex na PC? Chodzi o to że gdy wychodzi multiplatforma, a większośc gier to przecież multiplatformy, to żeby znalazła się w takim magazynie recenzja z wersji PC która porusza ważne dla PCtowca kwestie takie jak np optymalizację czy sterowanie zestawem mysz + klawiatura. Do tego dorzucamy ex Pctowe, sporo publicystyki i mamy magazyn. Sprawa ma się identycznie jeżeli chodzi o konsole oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konsolowcem nie jestem, ale z ciekawością będę obserwował, co z tego wyjdzie. Jeśli powstanie pismo konsolowe o jakości CDA, to może być ciekawie.

P.S. Genialna nazwa. Tyle, że gdzieś już kiedyś ją widziałem chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie zajmowali się już dwoma miesięcznikami na raz(i o ile dobrze pamiętam w starym play''u też były mocne tendencje w stronę konsol) Pytanie, po co wtedy przestali wydawać, skoro przywrócili magazyn w zmienionej formie. Przeciwko oczywiście nic nie mam, nich konsolowcy też swoje mają. Przydało by się teraz by postać uczciwym, wyrzucić dział z konsolami z CDa. Niech każdy ma swoją nienaruszalną strefę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba,konsole to nie tylko gry,na pewno można by o nich długo pisać a w CDA muszą się zmieścić z PC.W PlayBoxie całkowicie się nim poświęcą,chyba nawet przyjże się temu pismu bliżej,mimo tego że nie mam konsoli bo sam jestem ciekaw jakby to wyglądało.
Tylko te teksty wydają się strasznie krótkie,za dużo screenów jak dla mnie(chociaż samo w sobie ładnie to wygląda)a do tego jeszcze lanie wody charakterystyczne dla CD-Action...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować