Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

BioWare nie wyklucza Jade Empire 2

48 postów w tym temacie

JE to bodajże ostatnia gra BioWare posiadająca znośne dialogi.
Teraz będziemy mieć przecudowne kółeczko dla gimbusów.
Niech już robią DA3 - ta marka i tak jest już wg mnie dojną krową na którą nie da się patrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Anyway, z Jade Empire zapamiętałem tylko główny motyw muzyczny.

@Headbangerr:

Jeden ze słabszych i bardziej niedopracowanych tytułów od BioWare. Wolałbym zobaczyć kontynuację Baldur''s Gate albo Planescape: Torment :)

Błagam, niech nikt się za ich sequele (prequele lub remake''i) nie zabiera. Niech te gry pozostaną tym, czym są - legendami i znakiem minionych czasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Wolałbym zobaczyć

Dnia 14.03.2011 o 19:05, Headbangerr napisał:

kontynuację Baldur''s Gate albo Planescape: Torment :)

Jakoś nie mogę sobie wyobrazić Tormenta z tym tandetnym kółeczkiem i mordami w jego środku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat w zeszłym tygodniu pierwszy raz przeszłam JE i gra mi się niesamowicie spodobała i bardzo wciągnęła, choć rasowy RPG to to raczej nie jest. Jakby wyszła "dwójka", to byłabym zachwycona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2011 o 19:05, Headbangerr napisał:

Wolałbym zobaczyć kontynuację Baldur''s Gate albo Planescape: Torment :)


Nie mają praw do marki. Ma je za to Atari.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego pisząc artykuły nie potraficie sprawdzić najprostszej informacji?? Jakie 2004? Gra na xkoca wyszła w marcu 2005 a ostatni raz słyszeliśmy o niej w 2007 roku kiedy to wyszła na Pc... Przepraszam ale trzy lata to chyba dość spora różnica??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może Jade Empire nie było grą "super ekstra"... Ale jakoś przyjemnie mi się grało. Jakby zrobili to w podobnym stylu, większa ingerencja w bohatera i.t.d... Mogłoby wyjść z tego coś fajnego. A na to że ta gra przejdzie bez echa bym nie liczył. Samo to że tworzy ją BioWare to już jest jakiś wyznacznik jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... a ja jakiś czas temu przeczytalem (bodaj w CDAction, w niusach) że JE2 na pewno powstanie, bo pracownicy BioWare''u są zachwyceni tym światem i chcą w nim pracować. Być może bredzę, albo zmieniło się to po przejęciu Bio przez EA, ale mam szczerą nadzieję, że JE2 powstanie. "Jedynka" była grą bardzo zacną. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Jade Empire to jedna z moich ulubionych gier. Fajnie jakby pojawiła się kontynuacja, ale obawiam się, żeby gra nie straciła swojego niepowtarzalnego klimatu ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2011 o 17:12, Woo-Cash napisał:

> Mój błąd. Chodziło mi oczywiście o JE1 i ME3. :P
> Ewentualnie, niech stworzą nową markę, skoro chcieli zrobić z DA slashera. Mogliby
zrobić
> jakieś RPG a la DA tyle właśnie ze action, a normalnego Dragona, zostawić tak jak
powinien
> wyglądać. :D

Młody, zapalony gracz. Z emocji paplesz tak, że ciężko wyłapać sens ;P. Przecie Jade
Empire i Mass Effect to właśnie action erpegi.


No, niby tak, ale jakoś mi nie podszedł Jade Empire. Jak action RPG to jakoś mi się to widzi w innych czasach niż średniowiecze, jak np: w Jade Empire. Wolałbym tak jak jest z ME lub coś w stylu Alpha Protocol, lub coś w stylu GTA z elementami RPG, chociaż to by było dziwne i pewnie już coś w tym stylu było. Co nie znaczy, że nie warto spróbować. :P

PS: Wiem że ciężko wyłapać sens. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JE było (jest) dobrą grą lecz niedopracowana.
Ten klimat kraju kwitnącej wiśni cos wspaniałego jak dla mnie. Jednak najbardziej odrzucał mnie system różnorodności umiejętności a właściwie jej brak - wszystkie miały taki sam dmg i statystyki. Czy wybraliśmy styl ognia czy lody wszystko było takie samo jedynie efekt sie zmieniał (podpalenie/zamrożenie). Podobnie było ze zmianą kształtu (1 czy ostatnie drzewko rozwoju i tak dawało to samo z minimalną różnicą), lub wyborem broni.
O ile JE2 powstanie należałoby dać mu kredyt zaufania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi JE bardzo podszedło. Przyjemnie mi się grało mimo lekkiej frustracji podczas 2 walk. Ale tak ogólnie oceniam tą grę bardzo dobrze i zmartwiło mnie to, że kiedyś mówiono, że JE2 nie będzie. A w sumie gra była dla mnie ogromnym zaskoczeniem, bo kupiłem ją w taniej serii po obniżce za dokładnie 5 zł. I to chyba było jedno z największych growych zaskoczeń w życiu, że gra, którą kupiłem za 5 zł może być na tyle dobra. Ja na JE 2 na pewno będę czekał, a czy kupie podczas premiery to zupełnie inna kwestia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2011 o 21:53, saborcat-14 napisał:

O ile JE2 powstanie należałoby dać mu kredyt zaufania


Zdecydowanie. O ile ME jakoś specjalnie nie przypadło mi do gustu, to przy Jade Empire świetnie się bawiłem. Dopóki wredny bug nie zakończył mojej rozgrywki. To samo przy Neverwinter Night 2 ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie uważam, że JE bylo najslabsza gra Bioware, wiec jakos szczegolnie na kontynuacje nie czekam. Ale jak sie juz pojawi to pewnie i tak zagram. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować