Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Słabe oceny Homefront - spadek cen akcji THQ

24 postów w tym temacie

THQ ostatnio ma problem z grami, ich produkcje nie są uważane za dobre jak kiedyś. Są teraz na tak zwanym marginesie być albo nie być. Niech lepiej stworzą jakąś inną grę bo FPS-y są już oklepane za bardzo i na takie rodzaj gry trzeba mieć naprawdę extra pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kazał im ktoś wydawać Fpsa z tak nierealistycznie żałosną fabułą?
Ludzie lubią gry prawdopodobne, wystarczyło zamiast Korei płn dać Chiny i już by fabuła była realna, bo Chiny za 10 lub więcej lat mają szansę stać się dominującą gospodarką.
Poza tym mieszka tam ponad miliard ludzi, a w USA 300 mln, więc potencjalnie podbicie i okupacja USA jest możliwa,ale korea płn ma 10x mniej mieszkańców niż USA, więc jakim cudem?

Wolą już scfi jak Half Life. To może niech zrobią grę, w której Polska podbija całą Unię Europejską i tworzy Unię Polską? Absurd, a skoro ktoś chce opowiadać historię, niech chociaż sprawia pozory realnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@thiefi

Wiele czasopism naukowych pisalo juz nie raz, iż połączenie Korei PN z PD spowodowałoby powstanie nowego supermocarstwa, które mogłoby bez problemu stać największą siła w Azji (detronizując tym samym Chiny). Nie jest to pomysł wyssany z palca i tak naprawdę fabuła to jest główny atrybut tej gry co zresztą w większości recenzji potwierdzają. Stwierdzenie żałosna wynika hmmm z twojego ograniczenia ? Bo kto chce po raz kolejny grać w grę, w której walka toczy się pomiędzy Amerykanami a muzułmanami ?, pomiędzy aliantami a nazistami ? Nawet temat Ameryka vs Chiny nie jest niczym nowym w świadomości ludzi. Natomiast połączenie Korei to pomysł innowacyjny i to głównie dzięki niemu o grze zrobiło się głośno. Szkoda tylko, iż został tak zle wykonany. Co do tematu to nic dziwnego, skoro recenzje są na poziomie 75% a gra szału nie robi (grafika jest słaba, kampania zbyt krótka, jedynie multi może jakoś tę grę uratować) to prawdopodobieństwo, że sprzeda sie w ilości 2óch milionów egzemplarzy (wtedy zwrócą się dopiero koszty produkcji) drastycznie spada. Inwestorzy doskonale zdają sobie z tego sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po giełdzie się nie kręcę, ale spadek dość wysoki 20%. No cóż, zapewne wkrótce wszystko się ustabilizuje ; )
Mnie THQ i tak kojarzy się tylko z NFS: Underground 2 ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słabe oceny? Trochę przeginacie z tymi tytułami, droga załogo gram.pl ;] Aż zapachniało rubryką "życie gwiazd" z onetu ;] No chyba, że dla Was skala ocen jednak zamyka się na przedziale 7-9?

75/100 na Metacritic oznacza słabe oceny?
Ok, wynik szału może nie robi, ale nadal jest całkiem dobry, a conajmniej przyzwoity.
Tyle samo ma chwalona wszędzie Magicka. Jedynie oczko wyżej ma wielbiony przez Was Bulletstorm.

Tyle wyniki. Szkoda trochę, że gra tak bardzo przypomina CODa :P
Zobaczymy, Frontlines kupiłem i nie narzekałem. Homefronta na pewno wypróbuję, a potem się pomyśli ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2011 o 13:31, Casprov napisał:

Mnie THQ i tak kojarzy się tylko z NFS: Underground 2 ^^.


To coś chyba krzywo kojarzysz, bo jeśli się nie mylę Underground 2 został stworzony przez Black Box i wydany przez EA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2011 o 13:44, KannX napisał:

> Mnie THQ i tak kojarzy się tylko z NFS: Underground 2 ^^.

To coś chyba krzywo kojarzysz, bo jeśli się nie mylę Underground 2 został stworzony przez
Black Box i wydany przez EA.


No cóż, szkoda że już nie mam Underground''a 2. Jak znajdę czas, to zassam demko. : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

^ Przeczytaj to co napisałem w [11]

Na Xbox''ie gdzie gra ma więcej recenzji, średnia gry wynosi 71%

Poza tym więcej ma ocen średnich 5-7 (7,5 już jest dobra) więc gra jest średnia. Nie jest słaba, jest średnia po prostu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2011 o 13:43, CharonPL napisał:

Słabe oceny? Trochę przeginacie z tymi tytułami, droga załogo gram.pl ;] Aż zapachniało
rubryką "życie gwiazd" z onetu ;] No chyba, że dla Was skala ocen jednak zamyka się na
przedziale 7-9?

75/100 na Metacritic oznacza słabe oceny?
Ok, wynik szału może nie robi, ale nadal jest całkiem dobry, a conajmniej przyzwoity.
Tyle samo ma chwalona wszędzie Magicka. Jedynie oczko wyżej ma wielbiony przez Was Bulletstorm.

http://www.metacritic.com/game/xbox-360/homefront/critic-reviews
Zwróć proszę uwagę, że bardziej prestiżowe serwisy znajdują się na dole listy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

75... przecież to nie jest słabo...

Lost Planet: Extreme Condition miał chyba nawet mniej, a naprawdę mi się w niego wyśmienicie grało. To zależy od gracza, jak mu się spodoba- będzie grał. Recenzent to recenzent, nakierować potrafi... ale lepiej samemu spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować