• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Ring5

Shogun 2: Total War

Pytanie

No i już się nagrałem... Wczoraj gra działała świetnie, bez żadnych problemów się uruchamiała, dziś - leży i kwiczy. Zaczyna się wczytywać, pojawia się ekran tytułowy (zaznaczam - NIE główne menu), po czym bez żadnego komunikatu o błędzie gra wykrzacza się do Windowsów. Ot tak, bez śladu. Była - i nie ma.

Rzuciłem okiem na forum i widzę, że nie ja jeden mam taki problem. Dziwne natomiast jest to, że wcześniej gra działała!

CPU - Intel Core Duo (@2.13 GHz)
RAM - 2 GB
GPU - NVidia GF 9600GT
Win - XP SP3

Zrobiłem sprawdzenie integralności plików, Steam stwierdził, że 5 plików nie przeszło testu i musi je sobie ściągnąć. Ściągnął, uruchomiłem Shoguna ponownie - nic się nie zmieniło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

89 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

To już się robi naprawdę irytujące. Czy naprawdę mogę grać tylko w dniu, w którym grę zainstalowałem, a dzień później już nie?! :[ Dokładnie ten sam problem, o którym pisałem w pierwszym poście... Nie chce mi się instalować gry po raz trzeci, to naprawdę głupie...

Off-topic:

@ mkasierski & matmal898

Czemu walicie do wszystkich per "pan", jak rany? To jest forum, tu wszyscy, niezależnie od wieku, są ze sobą na "ty" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam inny problem wczoraj pobrałem demo Shoguna 2, zmieniłem rozdzielczość i coś się popsuło bo w okienku migał mi czarny obraz.Dziś przyszła pełna wersja i jest ten sam problem.Wydaje mi się, że to wina złej rozdzielczości co mogę zrobić szukałem ale nie znalazłem.Problem pojawił się po zmianie rozdzielczości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.03.2011 o 22:08, mkasierski napisał:

Mój problem został rozwiązany kiedy zaaktualizowałem Bios. Teraz wszystko ładnie chodzi.

@mkasierski- Mam ten sam problem. I mam do ciebie pytanie (pewnie mnie wyzwiecie od ignorantów, ale co tam. :)) Mógłbyś konkretnie powiedzieć co znaczy "zaktualizować biosa"??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.03.2011 o 20:07, mkasierski napisał:

Wejdź na stronę producenta własnej płyty głównej, i tam powinien być program, który zaaktualizuje
biosa.

Dzięki, zaraz spróbuję , zostanie mi tylko pomodlić się do wszystkich znanych mi bóstw i czekać na cud. Muszę w końcu podbić Japonię. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Niestety, program twierdzi że mam najnowszego biosa. Sterowniki karty graficznej też zaktualizowałem. Jakieś pomysły?
Myślicie że będę mógł pozwać Creative Assemby jeśli przez te problemy doznam uszczerbku na zdrowiu psychicznym?
Ale tak na serio, rozwiązał ktoś ten problem w inny sposób?
Wiadomo może cokolwiek o domniemanym nadchodzącym patchu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.03.2011 o 21:52, mkasierski napisał:

Mi wyskoczyło, że mam najnowszego a pomimo to zaaktualizowałem i zadziałało.

Zanim zadam kolejne pytanie z cyklu "Nic nie wiem, nie znam się. Ja tu tylko sprzątam" chciałem się spytać jaką masz płytę główną? Gigabyte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.03.2011 o 15:19, mkasierski napisał:

Do płyt Gigabyte jest taki fajny programik, ja mam płyte Intela i znalazłem aktualizacje
na stronie producenta.

Dokładnie, nazywa się @BIOS.
Ogłaszam wszystkim mającym kłopoty z resetującym się kompem przy uruchamianiu Shoguna 2.
Problem ten rozwiązuje zaktualizowanie boisa, która to czynność dla płyt Gigabyte wyjaśniona jest w linku poniżej!
http://www.youtube.com/watch?v=CefwtR96a3U

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam !!
Ja dzisiaj zakupiłem Shoguna i mam ten sam problem.
Gra się nie odpala. Pokazuje się plansza główna i zonk.
Niestety nie mogę zrobić aktualizacji biosu bo mam laptopa.
Maszyna na pewno jest ok.
i7
445GT
6 GB RAM

Co zrobić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Komputer Ci się resetuje, czy gra się zwyczajnie nie uruchamia?
To że masz laptopa nie uniemożliwia aktualizacji BIOS. Producenci bardzo często przygotowują aktualizacje BIOS dla laptopów.

Dodatkowo wklej raport DXDIAG - jeśli masz 64 bitowy system raport przygotuj uruchamiając narzędzie komendą: DXDIAG /64bit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A ja tu czegoś nie rozumiem co ma bios do gry bios startuje kompa a potem system kontrole przejmuje . I w momencie odpalania gry na pewno bios w grę nie ingeruje .Wydali grę z bugiem i teraz starają się załatać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować