Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Konta Steam będą bezpieczniejsze - Valve uruchamia Steam Guard

23 postów w tym temacie

Ktoś zaloguje się mu na konto bez Intel Identity Protection Technology(aka na dowolnym komputerze z prockiem AMD albo starszym niż Intel Sandy Bridge) i tyle z całego Guarda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to bez sensu trochę. Steam miał pełnić funkcję platformy, dzięki której można grać w dowolnym miejscu i posiadać dostęp do zakupionych produktów wszędzie. W końcu po to tez wprowadzili Steam Cloud (czyli zapisywanie stanów gier i ustawień na serwerach Steam). A nagle widzimy zwrot polityki Valve o 180 stopni i przypisywanie konta Steam do jednego tylko procesora. Coś nie halo.

Swoją drogą to świetna reklama dla intela: "kup Sandy Bridge, a nikt poza Tobą nie zaloguje się na Twoje konto Steam". IMO właśnie bardziej jako akcję marketingową należy to rozpatrywać.

Pozdrawiam
C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Z tego co kojarzę, to będzie można zmieniać komputer, do którego Steam zostanie przypisany.
A z ograniczeniem do najnowszych procesorów Intela to faktycznie dziwne... no ale to dopiero start tej platformy, więc może baza procesorów zostanie rozbudowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2011 o 14:09, Deathscythe napisał:

Wg mnie to bez sensu trochę. Steam miał pełnić funkcję platformy, dzięki której można
grać w dowolnym miejscu i posiadać dostęp do zakupionych produktów wszędzie. W końcu
po to tez wprowadzili Steam Cloud (czyli zapisywanie stanów gier i ustawień na serwerach
Steam). A nagle widzimy zwrot polityki Valve o 180 stopni i przypisywanie konta Steam
do jednego tylko procesora. Coś nie halo.

Czytałeś w ogóle całego newsa?

"Oczywiście nie oznacza to, że posiadacze Steam nie będą mogli zalogować się na swój profil z innych PC. Steam Guard w przypadku próby zalogowania z innego, niż wskazanego komputera wysyła wiadomość e-mail na adres podany przy rejestracji. Wystarczy więc, że zalogujemy się na pocztę i potwierdzimy zezwolenie na dostęp."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli jeżeli posiadam intel core i5 550 to nie będę mógł korzystać z tej opcji?

pogubiłem się trochę o co chodzi z tą technologią identyfikacji -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2011 o 15:13, rem_cio napisał:

Czy wie ktoś jak można usunąć stare gry z konta Steam ?


nie da się.

Ehhh, nie ma to jak większy komfort psychiczny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2011 o 14:15, Kadaj napisał:

Czytałeś w ogóle całego newsa?

"Oczywiście nie oznacza to, że posiadacze Steam nie będą mogli zalogować się na swój
profil z innych PC. Steam Guard w przypadku próby zalogowania z innego, niż wskazanego
komputera wysyła wiadomość e-mail na adres podany przy rejestracji. Wystarczy więc, że
zalogujemy się na pocztę i potwierdzimy zezwolenie na dostęp."



Czytałem. Ale czy zrozumiałeś moją wypowiedź? Jest to zwrot w polityce Valve o 180 stopni, która do tej pory mówiła o swobodnym dostępie w dowolnym miejscu. A jeśli chodzi o rezygnację ze Steam Guard, to wiąże się to również z dostarczeniem dowodu na zakup przynajmniej jednego produktu na koncie. Rozumiem, że w związku z tym będziesz wozić ze sobą instrukcje z kluczami lub wyciągi ze Steam Store, aby udowadniać, że konto jest Twoje? Przynajmniej tak to wyglądało podczas testów. Na chwilę obecną ogranicza się to do wysłania kodu autoryzacyjnego na maila.

Dzisiaj już znajomy obawiał się o bezpieczeństwo konta i całego kompa, ponieważ logując się tylko z jednej maszyny otrzymał maila od Valve z kodem autoryzacyjnym i informacją, że ktoś próbował się włamać. Albo ich system jest dziurawy, albo nie do końca przetestowany.


@Cierpik182

Problem z tym, że na chwilę obecną tylko Sandy Bridge posiada funkcję generowania kodów wykorzystywaną przez Steam Guard. Jednak na razie jest tak, jak Dared00 napisał, czyli nie wykorzystują tej technologii. Podczas bety wykorzystywały.

Pozdrawiam
C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2011 o 15:54, Deathscythe napisał:

Czytałem. Ale czy zrozumiałeś moją wypowiedź? Jest to zwrot w polityce Valve o 180 stopni,
która do tej pory mówiła o swobodnym dostępie w dowolnym miejscu.

Przecież to jest swobodny dostęp w dowolnym miejscu. Chcę wejść na konto, autoryzuję kompa w minutę czy dwie odbierając maila i mogę grać. Co za problem?

Dnia 17.03.2011 o 15:54, Deathscythe napisał:

A jeśli chodzi o rezygnację
ze Steam Guard, to wiąże się to również z dostarczeniem dowodu na zakup przynajmniej
jednego produktu na koncie.

Po co rezygnować? A nawet jeśli, to jest to jednorazowa czynność. Przecież nikt normalny nie będzie się bawił w aktywację/dezaktywację usługi codziennie. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2011 o 16:03, Kadaj napisał:

Przecież to jest swobodny dostęp w dowolnym miejscu. Chcę wejść na konto, autoryzuję
kompa w minutę czy dwie odbierając maila i mogę grać. Co za problem?


Tak, jak mówiłem: teraz jest to uproszczone. Ale też Valve nie stwierdziło, czy system z bety nie wróci. To już by było uciążliwe. Tym bardziej, jeśli wprowadzą Guarda jako konieczność, a nie tylko jako opcję.

Dnia 17.03.2011 o 16:03, Kadaj napisał:

Po co rezygnować? A nawet jeśli, to jest to jednorazowa czynność. Przecież nikt normalny
nie będzie się bawił w aktywację/dezaktywację usługi codziennie. ;p


Dlatego mówię, że na razie zastosowane rozwiązanie jest dobre ;) I nie ingeruje aż tak w swobodę dostępu. Zawsze to dodatkowo zabezpieczenie i za to im chwała. Jednak jeśli zdecydują się na powrót do ustawień bety, to okaże się to niezwykle uciążliwe. Tym bardziej dla osób wykorzystujących kilka komputerów.

Pozdrawiam
C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zielonego pojęcia jak to wyglądało w becie. ^^

Ale skoro aktualna wersja działa tak a nie inaczej, to gdzie tu zwrot polityki o 180 stopni? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2011 o 16:16, Kadaj napisał:

Nie mam zielonego pojęcia jak to wyglądało w becie. ^^

Ale skoro aktualna wersja działa tak a nie inaczej, to gdzie tu zwrot polityki o 180
stopni? ;p


Przyznam, że dopiero po restarcie Steam zapoznałem się z dokładną notką prasową Valve ;) Informacja w newsie nie napawała optymizmem, bo wyraźnie wskazywała, że Valve pozostało przy wersji beta i jej mechanice. W momencie, kiedy wystarczy pobranie i wpisanie prostego kodu autoryzacyjnego, który otrzymujemy na maila, a do tego Guard nie wykorzystuje mechanizmu z Sandy Bridge to jest to rozwiązanie całkiem znośne.

Po prostu news nie jest dobrze i jednoznacznie sformułowany. Tym bardziej, jeśli temat bety tego mechanizmu nie jest mi obcy ;)

Pozdrawiam
C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra jako że mam komputer z dwoma systemami i włączyłem dzisiaj ten "drugi" muszę przyznać że to niezłe rozwiązanie. Steam zamiast normalnie się zalogować zakomunikował mi że na mój e-mail został wysłany kod(bez podania go nie można się zalogować)... Po jego wpisaniu komputer zostało dodane do tych zaufanych i można z niego normalnie kożystać więc ten steam guard to całkiem niezły patent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2011 o 14:09, Deathscythe napisał:

A nagle widzimy zwrot polityki Valve o 180 stopni i przypisywanie konta Steam
do jednego tylko procesora. Coś nie halo.


O 180 stopni :D ?? czyli kiedyś Valve pozwalało każdemu użytkownikowi logować się na konto każdego innego użytkownika kiedy tylko chciał :D:D
ludzie... to nie jest żadne zabezpieczenie antypirackie czy jakiś DRM... to ma wam zapewnić bezpieczeństwo !! tak jak możesz powiedzieć : "do mojego konta ma dostęp każdy kto poda login XXX i hasło YYY" tak teraz możesz jeszcze dodać : "... i zaloguje się z komputera którego numer procesora to ZZZZZZ" :D:D faktycznie ciężko ogarnąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Systemu nie trzeba włączać, a jeśli już to wysyła na @ kod aktywujący daną maszynę. Logowanie z jednej maszyny to tylko kolejna opcja, spokojnie:) Uważam opcję za ciekawą, duży plus. Co do procesorów Intela - skoro pewien producent dysponuje technologią na poziomie sprzętu to dlaczego z niej nie skorzystać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

News został zaktualizowany ze względu na pojawiające się informacje o tym, że znajduje się w nim błąd. Faktycznie - po sprawdzeniu na stronie Steam - okazuje się, że obecna wersja Steam Guard nie korzysta z Intel Identity Protection Technology. Być może będą z niej korzystać kolejne wersje zabezpieczenia. Serdecznie przepraszam za wprowadzenie w błąd. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować