Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pracownicy Valve o trailerze Dead Island: Świetny, ale...

23 postów w tym temacie

Ja pier***e, co za hipokryzja! A przemoc wobec zwierząt w grach, przemoc wobec kobiet czy mężczyzn w grach? Jak można uważać, że rzeź dzieci jest bardziej niesmaczna niż rzeź dorosłych ludzi.
Poza tym gra to gra i tyle. Tak jak filmy...

PS: Poza tym rzeź zombie? To też byli ludzie, mieli rodziny, dzieci itd... weźcie się w garść to jest taki typ rozrywki i tyle... F I K C J A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2011 o 14:28, Czaroxxx napisał:

A Witch w L4D to nie jest mała dziewczynka? Jakoś jej zabicie nie budzi kontrowersji.

No właśnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... po obejrzeniu tego trailera i reakcjach ludzi z branży, muszę powiedzieć to samo, co zauważyłem po pokazach Battlefielda 3:

Im mocniej jakiś materiał miażdży i wgniata w fotel, tym bardziej nerwowe reakcje konkurencji ;)

A co do samego trailera, to rzeczywiście, ciężko powiedzieć, czy poziom i klimat rozgrywki będzie zbliżony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2011 o 14:28, Czaroxxx napisał:

A Witch w L4D to nie jest mała dziewczynka? Jakoś jej zabicie nie budzi kontrowersji.


Tylko Techland zrobił rzecz prostą w założeniu, ale jak widać bardzo kontrowersyjną w efekcie końcowym.
W L4D są dzieci, owszem, tak samo jak Dead Space etc, ale w trailerze Dead Island została naruszona bardzo delikatna sprawa. Pokazali dziecko zarówno po jak i przed przemianą w istotę bez uczuć. To jest to co wzbudza największe kontrowersje, że zostało pokazane to o czym podczas rozwalania zombiakow sie nie myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Paranoja totalna, w niejednym trailerze filmu pokazuje się więcej scen gore z sadystyczną wręcz czasami zezwierzęconą przemocą i nikogo to nie oburza.
W remakeu Dawn of the Dead jest scena bardzo podobna - dziecko pokazane przed przemianą i po przemianie w zombie i też nikt się o to nie burzył.
A jak ktoś wyskoczy z tekstem, że "no dobra, ale film to tylko film, fikcja" to ja się pytam ironicznie - to czym jest gra jak nie jeszcze większą fikcją ?

Trailer Dead Island, niezależnie od tego jak wypadnie sama gra, jest jednym z najlepszych w historii branży i nic tego nie zmieni.

Najzabawniejsze jest to, że na co dzień w TV, zwykłej lokalnej, w południe w prime-time można zobaczyć rzeczy 10krotnie bardziej bulwersujące i demoralizujące i wszystkim to od dziesięcioleci zwisa i powiewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2011 o 14:20, Kessarath napisał:

Ja pier***e, co za hipokryzja! A przemoc wobec zwierząt w grach, przemoc wobec kobiet
czy mężczyzn w grach? Jak można uważać, że rzeź dzieci jest bardziej niesmaczna niż rzeź
dorosłych ludzi.

Powiedział tylko, że urodziło mu się dziecko i nieprzyjemnie mu się ogląda takie sceny, po co się denerwujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2011 o 15:00, Pietro87 napisał:

Paranoja totalna, w niejednym trailerze filmu pokazuje się więcej scen gore z sadystyczną
wręcz czasami zezwierzęconą przemocą i nikogo to nie oburza.
W remakeu Dawn of the Dead jest scena bardzo podobna - dziecko pokazane przed przemianą
i po przemianie w zombie i też nikt się o to nie burzył.
A jak ktoś wyskoczy z tekstem, że "no dobra, ale film to tylko film, fikcja" to ja się
pytam ironicznie - to czym jest gra jak nie jeszcze większą fikcją ?

I właśnie tu następuje bardzo śmieszna, że tak powiem, rzecz. Po prostu człowiek tworzy sobie iluzję tego jak wszędzie jest ładnie i w ogóle bombastycznie. Czytając książkę, w której znęca się bohater nad dzieckiem... No właśnie - BOHATER.
Ogladając film, w której dochodzi do najokropniejszych scen(osobiście nie jestem w stanie takich filmów oglądać)tutaj znów wszystko robi dany bohater.
To wszystko fikcja, która z góry została już przez kogoś ustalona. Fikcja która w cudzej głowie się zrodziła i to on ma we łbie nie poukładane, nie my.
I tutaj pojawia się problem gier.
Gracz pociąga za spust, gracz decyduje jak zabije, gracz decyduje czym zabije, gracz gracz gracz i decyzja podejmowana świadomie. To jest ten problem. Jest to jedna z najdelikatniejszych współcześnie spraw, bo pomimo popularności wirtualnej rozrywki to wciąż jest to najmniej przez ludzi znana branża. Póki co wciąż jest ten jakiś dziwny problem, żeby zaakceptować fakt, że istnieje rozrywka a nawet - co będę powtarzał i pogląd ten bronił - jest to już sztuka. Sam termin gra jest już moim zdaniem przestarzała. Wracając do tematu. Mnóstwo dorosłych ludzi wciąż postrzega grę jako zabawę w klasy, a nie mordowanie rzeszy Hitlerowców mutantów czy dzieci-zombie. Poza tym to wciąż są tylko głupie gry, a tu znienacka pojawia się rzecz, która zdobywa popularność, czyli dociera do szerszej publiki i która niszczy piękny obraz czyniący z gry w klasy płonącego hulahopa.
Jestem też przekonany, żę mnóstwo osób po prostu nie zna tematu i w pewien sposób, który dodatkowo przeraża, się tego obawiają, bo najbardziej boimy się nieznanego. Przecież tutaj już dziwny jest fakt, że w ogóle myślimy o fikcji, nad którą mamy kontrolę. Świat idzie naprzód, a grafika z nim, co wzmacnia efekt i osiągamy Dolinę Niesamowitości, że to zaczyna po prostu odpychać.

Dnia 17.03.2011 o 15:00, Pietro87 napisał:

Trailer Dead Island, niezależnie od tego jak wypadnie sama gra, jest jednym z najlepszych
w historii branży i nic tego nie zmieni.

Zdecydowanie, wzbudza w widzu mieszane uczucia i niepokój, o to chodzi. Świetny chwyt marketingowy, ale jednocześnie otrzymujemy wysoką jakość. Ponad to rewind jest świetnie wykreowany, zarówno wydarzenia przed jak i po przemianie zbiegaja się do wspólnego, kulminacyjnego momentu, który koniec końców, wygląda jakby dziewczynka została pozostawiona na pastwę zombie. Grają po mistrzowsku na uczuciach.
Szkoda, że gra raczej tak dobra nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ja pier***e, co za hipokryzja! A przemoc wobec zwierząt w grach, przemoc wobec kobiet

Dnia 17.03.2011 o 14:20, Kessarath napisał:

czy mężczyzn w grach?


Będziesz kiedyś ojcem, to spojrzysz na pewne sprawy inaczej ;-) Druga rzecz - po cholerę się tak spinasz ? Opowiedział o swoich odczuciach i to nie jako pracownik branży czy gracz, ale po prostu ojciec. Nie podniósł żadnego larum, nie zaapelował o cenzurę prewencyjną, nie doniósł do "odpowiednich instytucji", etc. Nie wiem więc po co wytaczasz działa żeby strzelać do komarów ?

Wyraził swoje zdanie, jak mniemam odmienne od Twojego. Chcesz powiedzieć, że tylko Ty masz monopol na prawdę ? Tylko Twoje odczucia są "jedynie słuszne" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2011 o 15:06, Madoc napisał:

> Ja pier***e, co za hipokryzja! A przemoc wobec zwierząt w grach, przemoc wobec kobiet

> czy mężczyzn w grach? Jak można uważać, że rzeź dzieci jest bardziej niesmaczna
niż rzeź
> dorosłych ludzi.
Powiedział tylko, że urodziło mu się dziecko i nieprzyjemnie mu się ogląda takie sceny,
po co się denerwujesz.

Dlatego, że tą wypowiedzią wydał mi się hipokrytą. W sumie co mnie to obchodzi, nie? Ale skoro sami robią brutalne gry a tu nagle "bo małe dziecko". A co się niby dziecku stało? Ugryzione przez ziombie, zostaje wyrzucone (już jako zombie) przez okno. Było już zombie nie człowiekiem. A zresztą, co się będę gorączkował... :) Przejęli się tym trailerem jak nie wiem co by to było... to jest właśnie najśmieszniejsze. Kawał zajebiste*o trailera i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2011 o 14:20, Kessarath napisał:

Ja pier***e, co za hipokryzja! A przemoc wobec zwierząt w grach, przemoc wobec kobiet
czy mężczyzn w grach? Jak można uważać, że rzeź dzieci jest bardziej niesmaczna niż rzeź
dorosłych ludzi.


No tak, tylko że dziecko w naszej kulturze jest powszechnie uważane za uosobienie niewinności. Bo dorośli ludzie jednak potrafią się bronić, prawda? Najlepszy przykład to sierż. Ripley. Tak czy siak uważam, że nie powinno się takich tematów pomijać tylko dlatego, że ktoś się może poczuć nieswojo. Ludzie muszą w końcu zrozumieć, że gry elektroniczne to również media - a media nie tylko muszą być formą rozrywki, ale mogą też dać powód do przemyśleń, mają prawo szokować i prowokować, zwłaszcza jeśli cel takich zabiegów jest słuszny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kessarath jeżeli Ty uważasz, że przemoc wobec bezbronnego dziecka jest taka sama jak w przypadku dorosłego człowieka (nawet kobiety) to jesteś zdrowo rąbnięty. Tyle z mojej strony. Mam nadzieję, że nigdy nie będziesz miał dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i dodać zapomniałeś rewelacyjną muzykę w trailerze =)

Wydaje mi się, że gry czy nie, wszystko jest dla ludzi i od ludzi zależne. To nie alkohol zabija na drogach przechodniów tylko człowiek który nie ma umiaru i zatraca granicę. Tak samo to nie gra jest winna temu, że jakiś idiota wejdzie do szkoły i zacznie strzelać tylko ten wspomniany idiota i jego skrzywiona psychika, z która działo się coś wiele lat, a dana gra czy film stały się tylko bodźcem kulminacyjnym [którym mogło się stać cokolwiek, vide zdjęcie w gazecie]

Zmierzam do tego, że ganienie materiału za jego treść jest co najmniej dziwne. To rewelacyjny dorosły trailer, z gry dla dorosłych pełnoletnich ludzi, oburzenia są moim zdaniem strasznie wyolbrzymione.

Tak zgodzę się "gry" to forma sztuki, dawno wyszły poza ramy zwykłych popierdółek na 15 minut, w zasadzie od czasów PSX''a rozpoczęły się bardziej poważne podejścia do tworzenia gier, vide wiele rewelacyjnych tytułów z pod szyldu FF, gry z głęboką fabułą [Jak MGSy czy nieśmiertelny Vagrant Story].
A co przyniesie postęp - zobaczymy, prawdopodobnie kiedyś pokierujemy w grze awatarem który będzie wyglądał w 100% jak żywy człowiek, z czystą fotorealistyczną grafiką, niczym w żywej inkarnacji "matriksa".

Być może ja tego nie dożyję ale kolejne pokolenie raczej w 100% [no chyba, że wcześniej unicestwimy się cywilizacyjnie =)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2011 o 15:24, Lordpilot napisał:

Będziesz kiedyś ojcem, to spojrzysz na pewne sprawy inaczej ;-) Druga rzecz - po cholerę
się tak spinasz ? Opowiedział o swoich odczuciach i to nie jako pracownik branży czy
gracz, ale po prostu ojciec.


Ba, wystarczy być bratem :)
Co do samej gry, to życzę Techlandowi, żeby im isę udało, ale z drugiej strony gier o zombie jest już tyle, że chyba wszystkim te klimaty zaczynają się powoli przejadać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trailee był naprawdę dobry... motyw z dzieckiem: no jakby komukolwiek dziecko się rzuciło na szyję i się wgryzło to nie jeden by się tak ratował wiedząc jeszcze to że zostało ukąszone przez zombie. Jeżeli kogoś zniesmacza, to pewnie tak miało być... nie ma to jak dobra i kontrowersyjna reklama... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie sceny tworzy się właśnie po to żeby były nieprzyjemne, bo mają oddziaływać silnie na widza. Gość robiący gry powinien to wiedzieć, chyba że tak jak masa innych ludzi uważa, że dla gier i filmów powinny być inne standardy tego co można i nie można pokazać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Teksty tego typu (zwłaszcza tego durnia co wielce prawie się popłakał, bo też ma małą córeczkę) wpędzają mnie w zażenowanie. Ale trailer spełnił swoją rolę, w końcu miał wywołać emocje wśród oglądających go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować