Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dragon Age: Legends już dostępne!

19 postów w tym temacie

Fajnie, trzeba mieć konto na Facebooku. ;\
Czy na każdym kroku muszę słyszeć "Facebook"? Facebook to, Fejs tamto. O co chodzi, bo nie rozumiem? :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co za problem założyć fake konto na FB, tylko do gry w DA legends? Nikt nie każe logować się po nic innego. Jeśli chodzi o samą grę to nudna jest, grałem tylko do momentu odblokowania wszystkich itemów w DA2 i dałem sobie spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie skasowałem swoje konto na fb. Tak samo, jak na nk. Portale tego typu to "zamach" na prywatność. Wystarczy mi e-mail, GG, telefon - wsio. Mam niby konto na last.fm, ale tam jestem pod pseudonimem, a nie pod prawdziwym imieniem i nazwiskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2011 o 00:38, Yukie napisał:

Co za problem założyć fake konto na FB, tylko do gry w DA legends? Nikt nie każe logować
się po nic innego.


Spam, spam, spam, viral marketing and spam with more spam on the top.

Chyba że się założy osobnego maila, tylko po to żeby przestać z niego korzystać razem z Facebookiem. Ale nie wiem czy itamzy w DA są tego warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2011 o 11:05, Crask napisał:

Spam, spam, spam, viral marketing and spam with more spam on the top.

Chyba że się założy osobnego maila, tylko po to żeby przestać z niego korzystać razem
z Facebookiem. Ale nie wiem czy itamzy w DA są tego warte.

Bo dajecie sie wkrecac w kazda aplikacje i zaproszenia od jakich baranow, zamiast korzystac z mozliwosci kontaktu ze znajomymi, z ktorymi chcecie miec kontakt. Jakos mam konto, nie instaluje zadnych pierdol, moich danych osobowych tam nie ma, a jedyny spam jaki dostaje, to powiadomienia o komentarzach moich wybranych znajomych. Zadnych okcji marketingowych czy innych rzeczy, o ktorych tu piszecie nie doznalem. Moze to kwestia swiadomego wyboru i ogarniecia, co jest nasza prywatnoscia, a co w nia juz uderza.

Zreszta, w czasach gdy co druga laska umieszcza swoje cycki w necie nie ma sie co dziwic, ze sa tylko dwie rekacje na FB:
- mam i wciagam wszystko jak mlody los, lacznie z podaniem hasla do maila;
- nie mam bo to zło.
A wystarczy odrobina zdrowego rozsadku i to jest bardzo fajne narzedzie do kontaktu z ludzmi, ktorych znamy.

No ale coz, teraz trzeba byc megalternatywnym hipsterem lub marketingowa dziwka. Trzeciej opcji ludzie nie widza. A szkoda.

Jak dla mnie to ta aplikacja wypada - w momencie gdy prosi o przetwarzanie moich danych, to widzi moj palec. A te przedmioty nie sa wcale takie fajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Primo - Nie mam konta na FB, a i tak dostaję od nich spam, bo parę osób próbowało mnie nakłonić do założenia go, wysyłając mi zaproszenia. Nie jest to aż tak częste, ale afaik po założeniu konta było by dużo gorzej.

Secundo - Mam bezproblemowy kontakt ze znajomymi bez używania facebooka, a nie muszę oglądać ich elo fotek ani dowiadywać się co lubią.

Tetro - niedawno (jakiś miesiąc-półtora temu) był ciekawy artykuł na temat facebooka, chyba w Polityce. Polecam, bo jest w miarę obiektywny, przedstawia zarówno wady jak i zalety książkotwarzy. Viral marketing jest w nim dość dobrze opisany (Legends są jego formą ) i dość trudno przed nim się obronić.

Nie zrozum mnie źle, osobiście nie mam jakiegoś przesadnego problemu z FB. Ot uważam że jest mi zbędny. Ale spam i wykorzystywanie Facebooka jako narzędzia reklamowego to realne problemy i wbrew temu co mówisz, wcale nie jest tak łatwo się przed nimi obronić (chociaż kroki o których mówisz są akurat mocno wskazane, siostra np. nie ma w swoim profilu żadnych szczegółowych danych, a jedyne zdjęcia jakie umieszcza, to zdjęcia jej kotów :) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2011 o 11:26, Dzibrill napisał:

Jak dla mnie to ta aplikacja wypada - w momencie gdy prosi o przetwarzanie moich danych,
to widzi moj palec. A te przedmioty nie sa wcale takie fajne.


Załóż konto pocztowe pod byle jakim nickiem i byle jakimi danymi. Powtórz na FB. Zagraj w Legends, po "wygraniu" pierwszego przedmiotu podaj, w drodze wyjątku, poprawne dane do konta EA. Po zebraniu wszystkich przedmiotów, usuń konto na FB. Albo i nie usuwaj, bo przecież i tak nie korzystasz z tej lipnej skrzynki, więc i spam na niej Cię wali.
A przedmioty w początkowym etapie gry nie są takie złe. Szczególnie że można obdarować nimi towarzyszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow no na prawdę, konto na fejsie, też mi problem, jak byście chcieli sobie pograć to co to za problem założyć fikcyjne konto i dodawać ludzi którzy grają w Dragon Age? Z tego co zauważyłem dużo osób tak robi.

Bardziej niż fenomen fejsa dziwi mnie wasze podejście, w głowie od razu pojawia się obraz antyspołecznego nastolatka który wstydzi się pokazać twarz w internecie albo nie ma znajomych. Rozumiem żeby to było nk, jakaś fotka.pl czy inny zbiór internetowej patologii. No ale to tylko fejs, gosh.

Propsy w stronę Dzibrill'a. Też nie dostaję spamu, korzystam tylko z tego czego chce. A reszta niech dalej się chowa przed nie wiadomo czym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować