Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 2: Zabójcy królów - pierwsze wrażenia

111 postów w tym temacie

Witam nie wiem czy ktoś zadał to pytanie ,ale Wiedźmin ma zbyt ciemne włosy (siwe) a powinien mieć mlecznobiałe.Może ktoś wie czy Redzi to zmienią???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2011 o 13:43, jawagtw napisał:

Czy ktoś wie czy Wiedzmin 2 zostanie wydany na PS3?


Wiedżmin 2 zostanie puki co wydany tylko na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a możecie podzielić się informacją, na jakim sprzęcie graliście? W sensie karta graf. i procesor :) Jak z optymalizacją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.03.2011 o 14:26, Meketh napisał:

Wiedżmin 2 zostanie puki co wydany tylko na PC.


Póki co to byś sobie auto-korektę w przeglądarce włączył albo słownik ort. odświeżył.

Przychylam się do pytania usera - absmak.
Na czym grane i jak chodzi ? =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2011 o 15:14, Pietro87 napisał:




Póki co to byś sobie auto-korektę w przeglądarce włączył albo słownik ort. odświeżył.

Przychylam się do pytania usera - absmak.
Na czym grane i jak chodzi ? =)


Czepiasz sie byle czego, od czasu do czasu każdemu może się literówka przydarzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strona 1

Dnia 18.03.2011 o 13:36, dark_master napisał:

A czy wiadomo czy będą w walkach możliwe dekapitacje i inne szybkie sposoby uporania
się z unieruchomionymi/ogłuszonymi/powalonymi przeciwnikami czy trzeba po prostu wysiekać
im pasek zdrowia?


Krwawe finishery są na pewno, kontry też, ale nie potrafię powiedzieć, czy da się dobijać przeciwników, bo żadnego nie udało mi się unieruchomić/ogłuszyć/powalić. W walce przydają się za to pułapki, w grze są także przedmioty, którymi można miotać (wybuchowe mikstury, noże) pozwalające zadać rany na dystans.

Dnia 18.03.2011 o 13:36, dark_master napisał:

I druga rzecz jak wygląda drzewko rozwoju postaci, dalej można ulepszać znaki/style walki
na miecze itp czy może są zupełnie inne?


Drzewko jest diablo rozbudowane, napisałbym o nim więcej, ale pech chciał, że zostawiłem notatki z prezentacji w redakcji – bez nich boję się, że palnę jakąś bzdurę. W każdym razie struktura rozwoju postaci została przedstawiona w postaci jakby takiego plusa – u góry były umiejętności tutorialowe, które wykupuje się w treningu. Jedna odnoga była związana z walką, druga znakami, a trzecia, chyba, alchemią.

Dnia 18.03.2011 o 13:36, dark_master napisał:

I jeszcze jedna rzecz czy jak się zaimportuje sejwy z jedynki (słyszałem że będzie taka
możliwość) to czy razem z nimi importuje się jakoś postać wiedźmina czy buduje się ją
startowo zawsze samemu czy może jest jakiś zestaw cech początkowych narzucony przez twórców?


Importujesz tylko podjęte decyzje, nie postać. Wiedźmin na początku sequela będzie więcej potrafił niż debiutując w jedynce, ale pole do rozwoju i tak będzie ogromne.

Dnia 18.03.2011 o 13:36, dark_master napisał:

z ciekawości, jak z tą gębą? Dalej lekko ''retarded'' i lalusiowata? ;) Bo nawet na oficjalnej
można znaleźć zarówno pierwsze screeny gdzie (niby) była twarz testowa, a zaraz obok
takie, gdzie wygląda nieco lepiej.


Projekty twarzy pokazane światu były dwa – pierwszy, zmasakrowany przez fanów, i drugi, który mnie na przykład bardzo się podoba. Pod poniższym adresem znajdziesz gameplay przedstawiający jej aktualny wygląd.

http://www.gram.pl/news_8QTeJ,i5_Wiedzmin_2_Zabojcy_Krolow_kolejny_soczysty_gameplay.html

Dnia 18.03.2011 o 13:36, dark_master napisał:

No i jak z dialogami, nieco bezsensowne klikanie na czas, czy na spokojnie można przeczytać
i pomyśleć? no i czy jest co czytać, tzn czy ta kretyńska moda na dwuwyrazowe podpowiedzi
też do wieśka dotarła.


Dialogi są ciekawie napisane, a odpowiedzi wiedźmina przedstawiono w podobnym stylu co w serii Mass Effect – gracz widzi jedynie kilka słów sugerujących ton wypowiedzi, wymawiana kwestia brzmi inaczej.

Dnia 18.03.2011 o 13:36, dark_master napisał:

I jak z działaniem samej gry (plus najlepiej na czym ruszyło) - bo Shogun 2 boleśnie
mi pokazał, że 8800GT przestaje już wystarczyć by we wszystko grać na max..


Gra działała wyśmienicie na testowych komputerach, ale nie mam pojęcia co siedziało w środku – profile na których byliśmy zalogowani zostały maksymalnie ograniczone, Redzi ukryli nawet systemowy pasek zadań.

Dnia 18.03.2011 o 13:36, dark_master napisał:

I ogólnie jak klimat, bo na screenach i filmikach często widać taką, hm, ''epickość na
siłę''. Tzn jakieś zamki o murach wysokich na sto metrów wprost z wody i tak dalej. Nie
żeby to ładnie nie wyglądało, ale wiesiek zawsze kojarzył mi się z odejściem od takich
schematów na rzecz ''realizmu''.


Nie za bardzo mogę odpowiedzieć na to pytanie, bo na własne oczy widziałem tylko małą krasnoludzką osadę, która, jak dla mnie, była zaprojektowana na piątkę z plusem.

Dnia 18.03.2011 o 13:36, dark_master napisał:

1. Ogólnie - czy grze bliżej do cRPG, czy actionRPG/H''n''S? Albo inaczej: czy walka
jest w nim głównym daniem, czy dostawką do fabuły?


Widziałem tylko jedno poboczne zadanie, nie mogę ocenić całej gry na tej podstawie. Quest wyglądał tak – [SPOILER] rozmowa > walka po drodze do pewnego miejsca> badanie go > podróż w inne miejsce > zwiedzanie podziemi i walka z mieszkańcami > badanie ciała > wycieczka do karczmy i rozmowa z Jaskrem > zagadka logiczna > rozmowa

Dnia 18.03.2011 o 13:36, dark_master napisał:

2. Jeśli idzie o uniki - czy są różne ich animacje? Pytam, gdyż na gameplayach Geralt
notorycznie wykonuje przewroty...


I chyba niczego innego nie ma, choć pamiętaj, że widzieliśmy tylko mocno okrojony fragment gry – nie całość.

Dnia 18.03.2011 o 13:36, dark_master napisał:

3. Czy wreszcie kucyk wygląda naturalnie, a nie jak dżdżownica z ADHD?


Cały czas jak glizda :>

Dnia 18.03.2011 o 13:36, dark_master napisał:

6. No i jak z fabułą i questami? Ma jakieś rozsądne założenia, czy questy w stylu "idź,
zabij, wróć"?


Widzieliśmy jedno poboczne zadanie, które było bardzo rozbudowane – jak? Poszukaj wyżej.

Dnia 18.03.2011 o 13:36, dark_master napisał:

Moje pytanie brzmi, kiedy w końcu twórcy zademonstrują szerszej publiczności gameplay
z finałowej wersji gry? ;)


Gdy ją w końcu ukończą? :) Gra obecnie jest w fazie beta.

Dnia 18.03.2011 o 13:36, dark_master napisał:

Ja to się boję że będę toto przechodził sto godzin z hakiem, zupełnie ignorując główną
oś fabularną :3


Nie wiem na ile godzin starczy Wiedźmin 2, ale gracze do pokazanego nam miasta mogą nigdy nie trafić, jeśli będą się trzymać głównego wątku jak rzep psiego ogona. To daje do myślenia.

Dnia 18.03.2011 o 13:36, dark_master napisał:

Jak te zjechane animacje z pre-bety poprawili?


Co rozumiesz przez zjechane animacje? To, że są nieco sztywne i niedopracowane we wczesnej wersji gry? Cóż, tak już jest :)

Dnia 18.03.2011 o 13:36, dark_master napisał:

Jak tragiczne loadingi ?


Jest jeden, średniej długości, podczas uruchamiania gry. Podczas wchodzenia do pomieszczeń ekran ściemnia się na chwile i rozjaśnia za moment, gdy Geralt jest już w środku.

Dnia 18.03.2011 o 13:36, dark_master napisał:

Jak system walki, dalej taka beznadziejna płytka kaszana [czyli wal w jeden guzik i do przodu?] ?


Na jakiej podstawie opierasz te wnioski? :> W przedstawionej nam wersji gry walka była dość łatwa, ale Tomek Gop na samym początku zaznaczył, że zaliczamy quest z początku gry postacią rozwinięta prawie maksymalnie. Podczas normalnej rozgrywki, podobno, trzeba będzie kombinować z unikami i kontrami, a do starć stosować taktycznie podejście. Jak będzie w rzeczywistości zobaczymy po premierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie będzie widać odpowiedzi Geralta. Dla mnie to jest duży immersion-breaker :-(

Nie rozumiem, dlaczego wybrano taki system, w którym gracz nie wie, co powie jego postać. Przecież to przeczy idei role-playing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-Czy sterowanie będzie tylko klawiszami WASD ??? czy tak jak w cz. 1 będzie można wybrać na początku gry czy chce sie poruszać Myszką czy klawiszami ???

-Ile jest Znaków do dyspozycji i czy są te z cz.1 ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2011 o 15:50, KG_Gnelus napisał:

-Czy sterowanie będzie tylko klawiszami WASD ??? czy tak jak w cz. 1 będzie można wybrać
na początku gry czy chce sie poruszać Myszką czy klawiszami ???


Jako że część druga posiada tylko jedną kamerę (zza pleców bohatera) i jedyna opcja konfiguracji kamery to przybliżenie i oddalenie, to można wywnioskować że Geraltem będziemy poruszać się wyłącznie za pomocą klawiatury czyli ogólnie WSAD-em.

Dnia 20.03.2011 o 15:50, KG_Gnelus napisał:

-Ile jest Znaków do dyspozycji i czy są te z cz.1 ???


Chyba nigdy producenci nie wyjawili ile znaków zobaczymy, ale wszystkie pięć z części pierwszej będą od razu dostępne, na samym początku gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2011 o 15:45, Elwro napisał:

Nie rozumiem, dlaczego wybrano taki system, w którym gracz nie wie,
co powie jego postać. Przecież to przeczy idei role-playing.


Zależy, jak to rozwiążą, czy te frazy będą dobrze odzwierciedlać treść wypowiedzi. Jeśli to będzie wyglądać tak samo, jak w Me, to będzie megacrap. Tam co innego było napisane, a kompletnie co innego mówił bohater.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> -Ile jest Znaków do dyspozycji i czy są te z cz.1 ???
Gdzieś słyszałem że ma być dodatkowy znak zwany Heliotropem. W dziełach Sapkowskiego służył do blokowania ataków magicznych. Czyli ktoś wali aardem a my się bronimy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2011 o 17:13, Vojtas napisał:

Zależy, jak to rozwiążą, czy te frazy będą dobrze odzwierciedlać treść wypowiedzi. Jeśli
to będzie wyglądać tak samo, jak w Me, to będzie megacrap. Tam co innego było napisane,
a kompletnie co innego mówił bohater.

Dla mnie ciekawe jest to, że to jest dodatkowa, bardzo trudna praca, która jest do niczego niepotrzebna. Nie rozumiem po co w to inwestować, skoro wszystkie kwestie dialogowe są przecież gotowe (aktorzy musieli mieć co czytać :D). A tak to ktoś musi dodatkowo zużyć wiele godzin na wymyślenie "schematycznych", krótszych wersji gotowych już wypowiedzi. Po co to komu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez zjechane animacje rozumiem żywcem wyripowane animacje z jedynki, gdzie postać biega jak z zamontowanym na sztywno kijem w życi.
Podobnie podciągam pod to koślawą mimikę twarzy, która wygląda przy każdej emocji jak "o rany, zrobiłem kupę w za duże porty".
A przez zjechany system walki - rozumiem odmóżdzony do granic schemat "wal w jeden guzik, opcjonalnie walnij czasem w drugi".
Przez tragiczne loadingi rozumiem to co pokazywano do tej pory, czyli doczytywanie obszaru co kilka sekund niczym w morrowidznie.

Gra jest obecnie w fazie beta ? Czyli co planują ją tak wydać do maja ? Bo wiele czasu to im nie zostało [no chyba, że ten termin premiery jest nic nie wart i ja przesuną, swoją drogą wolał bym taki zabieg zamiast kolejnego naciągania ludzi potem na tzw kolejną "edycję rozszerzoną"]

Może teraz jak rozwinąłem nieco myśl mam szanse na mniej wymijające sarkastyczne odpowiedzi upstrzone mniejsza ilością "emotek" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, glizdo-kucyk, skopana walka (to nie rpg, to slasher...), ogólny sens wypowiedzi przy wybieraniu odpowiedzi, ...
Tak, to powody, z których anuluję pre-order na Wieśka 2.
Jak ze wspaniałej jedynki można było zrobić pseudo rpg - slashera? Widocznie rzeczywiście Polak potrafi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ogarniam niektórych. Czepianie się twarzy, kucyka... Czy to jest najważniejsza część gry. Nie. Bardziej w jedynce bolała mnie kiepska mimika.
Mi generalnie system walki, dialogi, twarz Geralta czy nawet jego kucyk się podoba... I nie mam zamiaru cofać pre-ordera. Każdy nowy news, gameplay czy nawet screenshot pobudza we mnie coś co krzyczy w środku "Ja chce w to zagrać, teraz, już!" i jestem pewien, że Wiedźmin 2 będzie świetny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja nie kupuje gry po to, aby gapić się na kucyk tylko grac. Nie wiem także co nie podoba wam się w walce. Mnie denerwuje tylko system dialogów. Mam nadzieje że zmienią to przed premierą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2011 o 19:28, Tenebrael napisał:

Sorry za ironię, ale uważam za kompletnie bezsensowne pisanie takich rzeczy, zanim w
ogóle zagra się w grę.


Rozumiem, ale widziałem wszystkie materiały z W2 i grałem w jedynkę, co mi wystarcza by to wiedzieć. Co będzie z DA II wiedziałem po pierwszym screenie, kwestia wprawy w ocenianiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować