Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Mass Effect 2: The Arrival a sprawa polska

56 postów w tym temacie

Szkoda że nie wspomnieli że takie sytuacje będą miały miejsce ZANIM kupiłem ME2 PL na Xboxa. Wszystkie pozostałe dodatki oprócz Shadow Broker mam więc jak widać zależy mi na poznawaniu świata ME i graniu jak najwięcej w tą grę. A teraz dodatek który stanowi ważne ogniwo pomiędzy ME2 i ME3 przechodzi mi koło nosa a ludzie z PS3 nie będą mieli z tym dodatkiem najmniejszego problemu. Czym to ja się kierowałem kiedy 3 lata temu decydowałem się pomiędzy Xboxem a PS3... No dobra, mogę przynajmniej pograć w ME1 i nie muszę oglądać kiepskiego komiksu by wiedzieć czemu, co i dlaczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Człowiek kupuje grę, zapowiadają DLC przez kolejne miesiące, a tu coś takiego. Jakbym był posiadaczem ME2 na PC/X360 i wielkim fanem tego uniwersum to bym się nieźle

Spoiler

wkur*ił

- bo to nie jest DLC a''la Zbroja dla Konia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez paniki, można wykorzystać klucz z polskiej wersji do ściągnięcia angielskiej z EA Download Managera. Problem z DLC rozwiązany. Oczywiście minimalna znajomość języka obcego jest mile widziana. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nie pozostaje graczom nic innego, jak z powrotem migrować na zagraniczne konta. Widać polski LIVE zmienił tyle, że utrudnia graczom tylko życie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skandal :P, tutaj nie ma, tutaj jest, ale coś tam coś tam. Co mnie to obchodzi ja się pytam? Człowiek kupuje grę za pełną jej cenę, dostaje półprodukt i jeszcze później się okazuje, że sobie pobrać dodatku nie może, bo mieszka w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest polska. Zobaczcie na Niemcy tam jest powiedziane jasno, wszystko ma być tlumaczone na ich rodzimy jezyk i nie ma bata, kazde MMO czy inne gry a nawet filmy (dubbing czego akurat nie pochwalam ) sa tlumaczone. W polsce jak zwykle jak kto chce , podnieść ceny cukru czy ropy to pierwsi. Panśtwo powinno jasno określić ,że produkt by być sprzedawanym w Polsce musi posiadać poza orginalna ścieżka napisy w języku polskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że ostatnie DLC były produkowane już do premierze gry, dlatego nie będą miały polskiej wersji. Zapewne wezwanie naszych dubbingowych "gwiazd" było by zbyt kosztowne. Dlatego dobrze, że Dragon Age II jest w wersji z podpisami, mam też nadzieję, że z Mass Effect 3 będzie podobnie. Wydanie wersji zlokalizowanej będzie tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ME2 z Polski, ale z wywalonymi plikami polskiego dupp... dubbingu, więc możliwe, że się uda.
Szkoda mi tylko, że pierwotni gracze ME, czyli Xboksowcy, dostali takiego kopniaka - bardzo przykre. EA kolejny raz daje ciała w moich oczach (i pewnie nie tylko w moich).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odwołując sie do komentarzy powyżej, to JEST skandal, ale zastanówmy się tak samo było w przypadku Liar of the shadow brooker, ten DLC też nie był kompatybilny z naszą - polską wersją gry, a wystarczyło potem zmienić parę plików i wpis w rejestrze, i wszystko działało, z resztą później wydano nie oficjalne spolszczenie co już wogóle ułatwiło odpalenie dodatku. Odnosząc się do tej informacji to myślę, że w tym przypadku będzie to samo, ale to nie zmienia sytuacji, że zostajemy, jako kraj spychani na margines, zawsze jest tak zę są równi i równiejsi i to ZAWSZE jest tak, żę to POLSKA jest tylko równa...

p.s. Dlaczego zawsze musimy być Tym z przodu????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak myśle, że EA zrobiło pełne spolszczenie ME2 tylko po to, żeby dać zarobić Bochosiewicz i ferajnie. EA kończ waść wstydu oszczędź z tymi spolszczeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EA Polska jak zawsze daje dupy. Przerobienie paru plikow, zeby sie dalo zainstalowac u nas to DLC nie jest problemem, zas zrobienie spolszczenia kinowego to pare dni roboty - bo nie sadze, zeby bylo w nim niewiadomo ile tekstu. Ale latwiej sie wytlumaczyc, ze sa ''problemy techniczne niezalezne od wydawcy'' czy cos. Tak to jest, jak sie na sile probuje uszczesliwic graczy. Biorac pod uwage obecny trend do wydawania setek DLC, nalezy sie zastanowic, czy robienie pelnego spolszczenia ma sens - szczegolnie przez wydawce tak kochajacego wycianie zawartosci z gry jak EA.

Z drugiej strony mnie ta sytuacja nie przeszkadza, wole wersje angielskie. Wiecej, zanim kupilem ME2 sprawdzilem, czy da sie przerobic na wersje ang wydanie dostepne w naszym kraju. Jak i wiele innych osob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zmienić język na stronce Bioware''u przy pobieraniu DLC i problem dla PC-tów rozwiązny. CO do X360, to dla mnie kolejny dowód na to, że u nas jest tylko na doczepkę. Fajnie, że możemy sobie tu zarobić, ale wcale was nie potrzebujemy, mamy was w nosie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2011 o 10:52, Os0 napisał:

Trzeba zmienić język na stronce Bioware''u przy pobieraniu DLC i problem dla PC-tów rozwiązny.


Ze ściągnięciem - tak. Z zainstalowaniem - nie. Do zainstalowania tych DLC na polskiej wersji potrzebny jest jeszcze programik zrobiony przez Goceka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować