Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wszystkie gry na NGP będą dostępne cyfrowo

25 postów w tym temacie

Ostatnio na ps network na moim psp widziałem że nie wszystkie gry są dostępne, bo naprzykład chciałbym pograć w spider-man 3 na ngp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jako wielkiego fana dystrybucji cyfrowej to kolejny plusik wpisany w magicznej tabelce podpisanej "Kupić NGP czy nie?" ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2011 o 11:25, PowrotBialegoWilka napisał:

a co jeśli przez przypadek usuniesz grę z konsoli.

Em... to co zwykle? Ściągniesz jeszcze raz? Trwałość jest akurat plusem dystrybucji cyfrowej - potencjalnie nie ma możliwości utraty danych - nośnik ulega zniszczeniu, masz problem, skasujesz grę z dysku, bez problemu zasysasz znowu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2011 o 11:25, PowrotBialegoWilka napisał:

Kompletnie nie rozumiem osób które lubią cyfrową dystrybucję, wolę mieć ładne pudełko
i nośnik,

A ja nie lubię mieć śmieci na półce.

>a co jeśli przez przypadek usuniesz grę z konsoli.
Ściągnie się jeszcze raz? A co jeśli przez przypadek uszkodzisz nośnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2011 o 11:28, akodo_ryu napisał:

Em... to co zwykle? Ściągniesz jeszcze raz? Trwałość jest akurat plusem dystrybucji cyfrowej
- potencjalnie nie ma możliwości utraty danych - nośnik ulega zniszczeniu, masz problem,
skasujesz grę z dysku, bez problemu zasysasz znowu.


Oczywiście do momentu, gdy dana usługa będzie dostępna wskazuje na zawartość Xbox Live z czasów pierwszego Xa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2011 o 11:35, Kadaj napisał:

A ja nie lubię mieć śmieci na półce.

Jeżeli za śmieć uważasz coś, za co zapłaciłeś 25-130 zł, Gates będzie dumny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2011 o 11:47, Ostrowiak napisał:

> A ja nie lubię mieć śmieci na półce.
Jeżeli za śmieć uważasz coś, za co zapłaciłeś 25-130 zł, Gates będzie dumny.


Technicznie to zapłaciłeś 130 zł za licencję na użytkowanie aplikacji. Tak więc można powiedzieć, że pudełko i intrukcja to śmieci, bo są praktycznie do niczego potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2011 o 11:47, Ostrowiak napisał:

Jeżeli za śmieć uważasz coś, za co zapłaciłeś 25-130 zł, Gates będzie dumny.

Płaci się za grę (czyli tak naprawdę ciąg zer i jedynek) cała reszta to tylko opakowanie/nośnik - tak jak plastikowa butelka na colę/torebka na cukier itd. Jeśli istnieje możliwość nabycia produktu bez tego, to dla mnie nie ma sensu składowanie właśnie takich śmieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... a mi się wydawało, że kupując grę, kupuję grę i to co ma ona do zaoferowania sama w sobie, a nie pudełko. Kupując Coca-Colę zależy Ci na tym by się napić czy na butelce/puszce? Kto woli pudełka i rytuały kolekcjonowania kartonu i plastiku na półce - w porządku, ale jakaś... nie wiem, ortodoksyjna nienawiść żywiona wobec dystrybucji cyfrowej jest czymś czego nie zrozumiem.

To bardzo dobre posunięcie ze strony Sony. Mając na uwadze wygodę konsumenta, przyciągają go. Jeżeli pomysł się sprawdzi i procent sprzedanych kopii cyfrowych w stosunku do wszystkich będzie rósł do zadowalającego poziomu, może okaże się to kolejnym dużym krokiem w koncepcji, który zacznie przechylać powoli szalę na korzyść tej metody sprzedaży gier na niekorzyść pudełek. Czego oczywiście dystrybucji cyfrowej życzę.

Ktoś chce sobie popatrzeć na plastik. A ja chciałbym, by wyzyskiwacze przestali dostawać więcej niż im się należy. Chciałbym większego uniezależnienia się studiów od zewnętrznych wydawców. Chciałbym więcej wolności w branży, chciałbym więcej innowacyjnych projektów i pomysłów, którym taka forma daje szansę zaistnieć. Tyle.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja nie lubie dystrybucji elektronicznej ponieważ nie lubie płacić za coś z góry. Drugim powodem dla którego nieznosze tego typu sprzedaży to fakt że internet u nas wciąż jest marny. A tak w ogule to wole miec gre na fizycznym nośniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dystrybucja cyfrowa jest idealna dla konsol przenośnych. W przypadku tradycyjnej dystrybucji łatwo zgubić zwykle bardzo mały nośnik z grą. Po za tym jeśli chcesz mieć wszystkie gry w wersji nośnikowej to musisz zaopatrzyć się w specjalne etui itp. W przypadku gier cyfrowych nie ma takiego problemu - wychodzisz gdzieś bierzesz konsole w kieszeń i już. Jedynym ograniczeniem dystrybucji cyfrowej jest pojemność karty pamięci/dysku konsoli - gier nośnikowych możesz mieć choćby kilka TB jeśli masz tyle kasy ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony dobrze z drugiej źle, co mają powiedzieć ci których łącza internetowe są słabe. Ja sam posiadam przepustowość 1MB. (120kb/s) co w pełni mnie nie zadowala. A z drugiej strony dobrze bo na pewno zmaleje piractwo, nie znam się za bardzo na tym. Ale wydaje mi się że skoro nie będzie rip''ów UMD to nie będzie piractwa. No chyba że ściągane pliki, będą zapisywane w jakimś rozumnym kodzie który łatwo da się złamać. Lub w ogóle, będzie można go odczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, sam jestem przeciwny Dystrybucji Cyfrowej. Choć podobają mi się niskie ceny, świetne promocje(sam ostatnio kupiłem Bad Company 2+Vietnam za 70zł, gdzie normalnie musiałbym zapłacić jakieś 130zł...) czy "grę masz prawie od razu"(no właśnie prawie, PRAWIE). Mimo to w Polsce nadal taka dystrybucja ma wady jak::

-Wolny internet. Sam mam 1mb i o ile gry po 6-7GB ściągnę po jakimś tygodniu(no chyba że komputer byłby włączony 24/7) to już takie GTA IV czy World Of Warcraft/Age Of Conan pobierałoby się z jakieś dwa razy dłużej.

-Nadal nie wszyscy mają konta bankowe czy pieniądze na paypalu... Choć ostatnio został wprowadzony system paysafecard(nie sprawdzałem jeszcze jak działa, ale wiem, że mogę w końcu mieć pieniądze jakby na koncie internetowym, ponieważ blisko mnie w sklepie mogę je wpłacić. Mieszkam na wsi...)

-Znudzi ci się gra. Ok, usuniesz. Tylko jak po 2 tygodniach chciałbyś znowu zagrać(od razu, bo akurat naszła cię ochota), ściągaj teraz od nowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, PSP Go i jego sprzedaż pokazała ile osób woli dystrybucję cyfrową, więc bardzo dobrze, że w NGP nie zrezygnowali z tradycyjnych płytek. Jakoś nie wyobrażam sobie kupowanie gier przez sieć, które zresztą są czasami droższe niż ich odpowiedniki w pudełkach (vide Mass Effect 2 albo Burnout Paradise na PSN), a kolekcja gier to dla mnie kolekcja gier - na półce. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z Pudelek juz dawno powinno sie zrezygnowac . Generuja tylko mase smieci :P . Dystrybucja cyfrowa to jest to co juz dawno powinno byc wprowadzone na skale masowa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować