Zaloguj się, aby obserwować  
Commander_Shepard

Assassins Creed III

879 postów w tym temacie

Dnia 22.11.2012 o 15:18, SiDi napisał:

> Gra chodzi podobnie do Revelation, czy wymagania poszły mocno w górę?

Poszły w górę. Revelations mogę grać na medium/high. A tutaj na Low wszystko się pieprzy.
Warto wspomnieć, że nie ma Low. Tuta jest tylko Normal, High i Very high...

Gry jeszcze nie mam, ale nie ma w niej takich opcji jak w Revelations ? Tam były ustawienia tekstur, i przede wszystkim opcje multisamplingu. Kiedy obniżyłem je z 8 na 4 gra skoczyła od razu z 25 do 55 FPS, a różnice w grafice ( w końcu to tylko wygładzanie krawędzi) nawet nie były zauważalne. Wszystko pozostałe na fulla. Tutaj pewnie też mogłoby to pomoć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak napisał Mercuror. Opcje graficzne to jest żal na kółkach. Najmniejsza "wartość" jaką się da ustawić to Normal. Grałem w ACR i pamiętam, że obniżenie jakości tekstur czy cieniowania zawsze pozwalało na płynniejszą rozgrywkę bez widocznych zmian w grafice. Tutaj czegoś takiego nie ma.

Harrolfo
Nie, nie próbowałem. Jeśli się da to zrobić z poziomu *.ini to jest to kpina, że w grze nie ma takiej opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam prośbę o pomoc.
Jak zwykle chciałem w AC grać pad (Saitek rumblepad 2700), ale choć w poprzednich AC nie było problemu, to teraz coś nie działa. Niby wykrywa, ale prawy joy nie działa jak powinien - a powinien sterowac kamerą. Czasem steruje, ale zwykle tylko na boki, gora/dół już nie.
W opcjach ustawienia sterowania nie da się nic ustawić pod pada... Ktoś ma jakiś pomysł?
Próbowałem grzebać w pliku konfiguracyjnym gry, ale jest dla mnie niejasny, pod buttony podporządkowane są jakieś wartości numeryczne, których znaczenia nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2012 o 09:54, SiDi napisał:

Jest tak jak napisał Mercuror. Opcje graficzne to jest żal na kółkach. Najmniejsza "wartość"
jaką się da ustawić to Normal. Grałem w ACR i pamiętam, że obniżenie jakości tekstur
czy cieniowania zawsze pozwalało na płynniejszą rozgrywkę bez widocznych zmian w grafice.
Tutaj czegoś takiego nie ma.

Harrolfo
Nie, nie próbowałem. Jeśli się da to zrobić z poziomu *.ini to jest to kpina, że w grze
nie ma takiej opcji.

co sie dzwisz ubi olewa pctowcow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2012 o 17:46, Mercuror napisał:

> Nie przesadzałbym z krytyką optymalizacji - jest w porządku. ACRev na maxie w ogóle
nie
> spadało poniżej 60 fps. Tu na maxie mam mdz 30-60, więc w zasadzie nie ma różnicy
widocznej,
> a sprzęt to już powoli w złom się zamienia - ponad 2 lata na karku.
Optymalizacja jest tragicznie skopana, bo widać, że na siłę wcisnęli tekstury lepszej
jakości niż na konsolach i zadowoleni są - dlatego gra działa mi płynnie wszędzie tam,
gdzie nie ma wielkiego miasta/lasu bezpośrednio na widoku w tle. Nikt nie pomyślał o
jakimś zgrabniejszym rendereowaniu tego? Serio to mi musi prawie 800 mega pamięci zajmować?


Tego, że nie da się wyłączyć cieni czy nawet czegoś tak oczywistego jak antyaliasingu
(!!!), ba, nie da się nawet na "low" ustawić, bo minimum to "normal", nie ma nawet co
komentować. Optymalizacja AC III to porażka 2012 roku i czekam niecierpliwie i naiwnie
na patch, który to naprawi.

ale widac po grafice róznice czy to poprostu jest skopaa optymalizacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam może głupie pytanie .... jak się zapisuje stan gry? - nigdzie nie znalazłem tej opcji i nie wiem, czy teraz nie będę musiał zaczynać gry od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2012 o 15:47, Harrolfo napisał:

Potwierdzam to, co było pisane o Bostonie - tragedia.
Wszystko na minimum (rozdziałka też, 800x600) i średnio z 15 FPSów...


To ja nie wiem co się u Was dzieje - co prawda, ja fpsów nie liczyłem ale u mnie rozgrywka w Bostonie jest płynna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2012 o 15:57, lis_23 napisał:

> Potwierdzam to, co było pisane o Bostonie - tragedia.
> Wszystko na minimum (rozdziałka też, 800x600) i średnio z 15 FPSów...

To ja nie wiem co się u Was dzieje - co prawda, ja fpsów nie liczyłem ale u mnie rozgrywka
w Bostonie jest płynna.

pewnie mają zaśmiecony system lub za słabą karte i procek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2012 o 16:01, diabolo20 napisał:

pewnie mają zaśmiecony system lub za słabą karte i procek


Też mam trochę zaśmiecony system i ponad 30 zainstalowanych gier a mimo to zarówno ACIII jak i NfS Most Wanted chodzą u mnie płynnie i bez ścinek, zacięć, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pierwszy raz nie mam problemu na PC, bo nie gram w AC3 na kompie, zaś na Xboxie360. Mam pytanie, tekstury postaci są nieźle zrobione, ale czy komuś też widać (nie wiedziałem jak to nazwać) "migające kropki" nieładnie to wygląda i pytam się czy to może wina telewizora, czy gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2012 o 16:01, diabolo20 napisał:

pewnie mają zaśmiecony system lub za słabą karte i procek


Ehe, po prostu optymalizacja leży i tyle.

Dnia 23.11.2012 o 16:01, diabolo20 napisał:

Podaj konfigurację swojego sprzętu. Bo narzekasz, a nie ma do czego porównać. Też mam podobny problem co Ty, zaraz porównamy sprzęt ;-). Albo jutro :P.


Komp poniżej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2012 o 08:24, Harrolfo napisał:

A spróbowałeś zmienić ustawienia w pliku konfiguracyjnym?


Możesz mnie oświecić gdzie on się znajduje? Przeszukałem folder z gra i nigdzie go nie zauważyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2012 o 17:17, SiDi napisał:

> A spróbowałeś zmienić ustawienia w pliku konfiguracyjnym?

Możesz mnie oświecić gdzie on się znajduje? Przeszukałem folder z gra i nigdzie go nie
zauważyłem.


Dokumenty - Assassin''s creed III - assassin3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lis_23, fakt, że Tobie gra działa płynnie wcale nie oznacza, że optymalizacja jest na poziomie, bo nie jest.
Wręcz można zaryzykować stwierdzenie, że ACIII takowej nie posiada w ogóle.Problemy z płynnością są nagminne.
Sam sprzęt masz naprawdę mocny, więc sprawa ta Ci nie doskwiera niemniej istnieje. Odpal jakikolwiek program zdolny zmierzyć fps i obserwuj, założę się, że co rusz uświadczysz zmian w liczbie klatek. Generalnie na mocnym czterordzeniowcu i porządnej karcie tytuł powinien trzymać stałe 60fps w maksymalnych ustawieniach, a właściwie to grubo ponad setkę, zważywszy na fakt, że silnik datowany jest na wczesną kredę, dorzucono mu tylko garść graficznych bajerów, tymczasem:

http://www.pcgameshardware.de/Assassins-Creed-3-PC-235361/Tests/Assassins-Creed-3-Test-Benchmarks-1036472/

Jak widać jak dotąd nie powstał pecet zdolny tę sztukę osiągnąć. Czy to wymaga komentarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w 11 sekwencji.

Spoiler

I ni cholery nie umiem tej bitwy morskiej przejść. Początek przeszedłem bez problemu ale potem jak już jak ich jest w cholerę nie daje rady. 10 raz się męcze i dupa. Już raz blisko byłem bo 1 został ale kurde nie ma szans:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Optymalizacje leży strasznie, Revelations śmigało na średnio-wysokich a tutaj a początku w bostonie 18 klatek (opcje graficzne na narmal) !? wtf? Komp nie jest z pierwszej ligi ale spokojnie spełnia wymaganie minimalne więc co jest grane ?

procek q6600 (kręcony na 3.0) a grafa Hd4870 (1 gb)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2012 o 18:40, Maverick07 napisał:

Optymalizacje leży strasznie, Revelations śmigało na średnio-wysokich a tutaj a początku
w bostonie 18 klatek (opcje graficzne na narmal) !? wtf? Komp nie jest z pierwszej
ligi ale spokojnie spełnia wymaganie minimalne więc co jest grane ?

procek q6600 (kręcony na 3.0) a grafa Hd4870 (1 gb)


Revelations jest na DX90c a ACIII na DX11 - to pewnie robi taką różnicę - choć Radek 4870 / miałem wersję 512 mb / obsługuje tylko DX10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować