Zaloguj się, aby obserwować  
Commander_Shepard

Assassins Creed III

879 postów w tym temacie

Udało mi się ogarnąć te dropy FPS w Bostonie, ogółem przy "patrzeniu" na rozległość miasta.

W pliku .ini z konfiguracją w moich dokumentach zmieniłem wartość linijki "VSync=1" na 0.

Niektóre karty, starsze nieco sprzęty mogą mieć z tym problem, wiadomo, teraz AC śmiga mi ślicznie, tak jak powinien ;).

Może komuś to pomoże choć trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi to niestety nic nie dało.
Ale napisałem do Ubi wczoraj o tych dropach, odpisali mi, abym przesłał za pomocą podlinkowanego przez nich programu specyfikację komputera i odesłałem. Teraz czekam na odpowiedź i dam znać, co wyniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Haytham na stronę Connora? Ja całą grę liczyłem, że będzie odwrotnie. Co jak co, ale to akurat Templariusze wiedli prym w tej części i to oni mieli rację. Historia Connora bardzo mi się spodobała właśnie dlatego, że jest o dziecku wrzuconym na głęboką wodę odwiecznego konfliktu, zaślepionym przez swój mało ważny cel (bezpieczeństwo kilkunastu osób z jego plemienia) i dodatkowo podsycanym przez kłamstwa i/lub nieświadomość Achillesa (oraz oczywiście przez Junonę, która w przepiękny sposób okłamała go z tą wizją "co by było gdyby Templariusze zwyciężyli"). Smutne od początku do końca, bo to mogło się zupełnie inaczej skończyć. Connor mógł się nie obrażać na ojca po poznaniu prawdy o Waszyngtonie, Haytham mógł nie bronić Lee do samego końca. A jeszcze to wszystko przyprawione takimi smaczkami jak ten ze śmiercią indiańskiego przyjaciela Connora. Po tej wstępnej sekwencji, gdzie uczymy go polować etc. serio żal mi się zrobiło, że musiałem go zabić.



Ogólnie podoba mi się ten trend z powrotem do szarości znanej z jedynki. Ba, powiedziałbym, że trójka jest dużo bardziej szara od pierwszej części serii, tu zwyczajnie Templarzy mają rację, a Asasyni nie. W końcu.
Znając formę fabuły książki AC: Forsaken (Connor znajduje dziennik ojca po wydarzeniach z gry) mam nadzieję, że Connor przejdzie na ich stronę i odbuduje Zakon w USA. To by było dopiero mocne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej misji bardzo łatwo da się zrobić 100%

Spoiler

Generał to nie jest ten co zabijasz po uwolnieniu 3 grup więźniów, generała masz gdy pojawiasz się w obozie już przebrany po prawo w rogu, kręci się w obozie, użyj orlego wzroku to go dojrzysz, zabij go i idź uwolnij reszte :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już wiem z czego wynika fakt słabej wydajności sprzętowej. Otóż AC3 nie wykorzystuje całkowitej mocy obliczeniowej karty graficznej. W moim przypadku w Bostonie przy 15fps wykorzystanie GPU to ok 30% a wykorzystanie pamięci ok 340Mb. Pozostaje tylko czekać na patch... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Ej, używaj spoilerów, co ? Ja wiem że w sumie nic specjalnego nie powiedziałeś, ale ogólny zarys fabuły już nieco zdradziłeś.
Ale od razu przyznam że ta szarość z jedynki też mi się podobała. Jeżeli tu jest z powrotem, to zajefajnie ( w sumie mam już pewne domysły co do G. Waszyngtona, i to od już od zwiastuna na E3 gdzie miał wymowny wyraz twarzy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie mi... jestem w 7 sekwencji i do dyspozycji mam tylko konwoje lądowe. Gdzie mogę znaleźć schemat konwoju morskiego ? I mniej więcej kiedy mogę pomóc Davowi bo bez niego nie mogę nawet strzał w osadzie robić... proszę o pomoc i z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2012 o 14:24, Darkstar181 napisał:

Ej, używaj spoilerów, co ? Ja wiem że w sumie nic specjalnego nie powiedziałeś, ale ogólny
zarys fabuły już nieco zdradziłeś.

Oj tam, oj tam. Zagrasz to zobaczysz, że na dobrą metę nic nie zaspoilerowałem ;)

Dnia 25.11.2012 o 14:24, Darkstar181 napisał:

Ale od razu przyznam że ta szarość z jedynki też mi się podobała. Jeżeli tu jest z powrotem,
to zajefajnie ( w sumie mam już pewne domysły co do G. Waszyngtona, i to od już od zwiastuna
na E3 gdzie miał wymowny wyraz twarzy)

Nic nie zdradzam, ale fabuła powinna cię w takim razie zwyczajnie urzec. Nie ma tu złych Sithów i dobrych Jedi. Są tylko różne typy ludzi - idealiści, materialiści, łatwowierni, zmęczeni życiem, ludzie prości i ci z wyższych sfer. Samo życie chciałoby się rzec :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile w zasadzie miast się zobaczy poza Bostonem, podobno jest też Niowy Jork?

Dużo będzie tych misji z Desmondem? Szczerze, chociaż są krótciutkie, mnie to męczy, ani ciekawe, ani nic do zagrania, bo to w zasadzie liniowe ścieżki, stricte zapchajdziury.

Spoiler

Jestem po pierwszym i dam sobie rękę uciąć, nie ostatnim spotkaniu z D. Crossem.



I sumie, jakoś nie przekonywuje mnie Connor. O ile Haytham ma coś w sobie, postać, która przypadła mi do gustu i o której z chęcią zobaczyłbym grę, o tyle jego syn, cóz taki mało ludzki się wydaje, twardy niczym głaz, bez emocji. Podobno taka specyfika Indian, ale mimo wszystko, o ile Ezio miał w sobie tę ludzką duszę, o tyle Connor jest taki nijaki. Szczegolnie w początkowych etapach zabrakło mi wątku zderzenia dzikusa z cywilizacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WAŻNA INFORMACJA DLA OSÓB KTÓRE SKORZYSTAŁY Z PREORDERA NA ACIII: FREEDOM EDITION (PC) PRZEZ UBISTORE / UPLAY:

Mamy dziś 26 listopada, ja swojego zamówienia nie otrzymałem. Na stronie Ubistore widnieje informacja, że tytuł został wydany 22 listopada br. (jakoby na czas).
Nie ma możliwości jego zakupu (dostępna jest tylko "Rezerwacja").

Zwróciłem się z zapytaniem do ich działu pomocy. Dowiedziałem się następujących rzeczy:
Ubistore (Uplay) po prostu NIE WIE, kiedy produkt zostanie wysłany. Nie wiedzą, i już - czy to będzie za tydzień, za miesiąc, czy pół roku. Mam otrzymać stosowne powiadomienie o wysyłce i, cytuję "uzbroić się w cierpliwość".

Osobiście sądzę, że człowiekowi, który wydał 350 zeta na produkt, zamawiając go z czteromiesięcznym wyprzedzeniem, konkretna informacja o przyczynie i długości opóźnienia należy się jak psu miska kartofli. Takiej informacji mi nie udzielono. Jest to absurdalne i po prostu śmieszne, a także szkodliwe dla renomy Ubisoftu. Mnie, jak najbardziej interesują przyczyny (być może podwykonawca nie wystrugał figurek Connora, albo co?) i przewidywany czas realizacji; jeżeli takich informacji Uplay jakoby nie ma, to jego właściciel nie traktuje klienta w poważny sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że jestem zdziwiony skandalicznym zachowaniem tak dużej firmy jak Ubisoft. Jeśli sprawa się nie rozwiąże w najbliższym czasie a poszkodowanych osób jest więcej to sprawa nadaje się do UOKIK (o ile zawinił rodzimy oddział Ubisoftu). Gdybym wydał 350 zł i nie otrzymał nawet najmniejszej informacji co się dzieje to również byłbym nieziemsko wpieniony. Współczuję i życzę pomyślnego rozwiązania problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już im wypaliłem salwę z burty. ;)

"Witam,

Z całym szacunkiem dla Pańskiej osoby (bo przecież nie Pan zawinił), ale jeśli w takich okolicznościach dostawca (Uplay) nie posiada informacji o DOKŁADNYCH przyczynach opóźnienia i jego długości (tj. czasie realizacji przesyłki), to Uplay, albo jego właściciel, nie traktuje poważnie swojego klienta. Sam prowadzę działalność i w takich przypadkach muszę stawać na głowie, by dostarczyć klientowi informacji jak najbardziej precyzyjnych i uczciwych. Uplay tego nie robi - na waszej stronie nadal widnieje informacja, że tytuł w tej edycji został wydany 22 listopada, lecz możliwa jest wyłącznie jego rezerwacja - co, w przypadku "daty wydania", jest po prostu wprowadzaniem klienta w błąd, czyli kłamstwem. Podsumowując - podejście Uplay to zwykły skandal. Pozwoliłem sobie już uprzedzić inne osoby, które zakupiły AC III: FE przez wasz sklep, o zaistniałej sytuacji (czego Uplay nie zrobił, bo przecież musiałem do was napisać, by dowiedzieć się czegokolwiek, prawda?).

Tym samym proszę o tzw. eskalację sprawy na wyższy poziom, na którym ktoś będzie w stanie odpowiedzieć jak długo potrwa opóźnienie i jaka dokładnie jest jego przyczyna; zastanawiam się bowiem nad zakupem mniej "wypasionej" wersji, ale takiej, która faktycznie będzie dostępna jeśli nie od ręki, to w ciągu maksymalnie 1 tygodnia."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznać ze gra jest słabo zoptymalizowana w bostonie potrafi momentami zjechać na sekundę do 40 fps z 60 raczej ogólnie cały cały czas 60-55 lecz gra nie jest jakaś śliczna graficznie na fullu jak gram lecz chodzi beznadziejnie jak na 680 gtx oby dali jakąś łątkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2012 o 00:02, vonArnold napisał:

I sumie, jakoś nie przekonywuje mnie Connor. O ile Haytham ma coś w sobie, postać, która
przypadła mi do gustu i o której z chęcią zobaczyłbym grę, o tyle jego syn, cóz taki
mało ludzki się wydaje, twardy niczym głaz, bez emocji. Podobno taka specyfika Indian,
ale mimo wszystko, o ile Ezio miał w sobie tę ludzką duszę, o tyle Connor jest taki nijaki.
Szczegolnie w początkowych etapach zabrakło mi wątku zderzenia dzikusa z cywilizacją.


Mam dokładnie takie samo wrażenie jak Ty. Haytham był bardzo fajną postacią, niestety Connor nie dorasta mu nawet do pięt... Jest nijaki i w dodatku cały czas zachowuje się jak jakiś wkurzony buc.

Swoją drogą, chyba mam buga. Gram na PS3 i nie mogę wyzwolić północnej dzielnicy Bostonu. Południową i centralną zrobiłem, w północnej mam 71% i nie da się z tym nic zrobić. Jedyna misja wyzwolenia jaka mi została jest mniej więcej na granicy centralnej i północnej dzielnicy, gra kieruje mnie do jakiejś karczmy (zdaje się Green Dragon) - ale po wejściu nie ma tam nikogo kto zlecałby zadanie, mimo że ikonka jest. Ktoś się spotkał z czymś takim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

musisz po prostu biegac po tym rejonie, w koncu znajdzie sie ktos komu musisz pomoc, tez tak mialem :)

Co do Connora mialem podobne zdanie przed jego dwoma ostatnimi spotkaniami z Lee, przeciez to bylo tak epickie ze szok :D wg mnie postac nie gorsza niz Ezio, ale napewno inna

Wie ktos moze kiedy wyjdzie łatka z optymalizacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2012 o 12:27, Mercuror napisał:

Ogólnie podoba mi się ten trend z powrotem do szarości znanej z jedynki. Ba, powiedziałbym,
że trójka jest dużo bardziej szara od pierwszej części serii, tu zwyczajnie Templarzy
mają rację, a Asasyni nie. W końcu.

Ten właśnie powrót do szarości bardzo mi się spodobał. Bo jednak ci templarzy z II jako rodzina Borgi byli trochę na zasadzie zło dla zła bez żadnej głębszej ideologii. Tak jak w jedynce kiedy np. było zlecenie na doktora i po nim przez chwilę się zastanawiałem czy Altair napewno walczy w tej "dobrej" sprawie. Tu to widać jeszcze bardziej w zasadzie od

Spoiler

zabójstwa Pitcairna gdzie faktycznie mówi on z sensem i to działania patriotów prowadzą tylko do zniszczeń


A co do książki też po cichu liczę na to że Conor w końcu otworzy oczy i albo zmieni stronę, albo stworzy zakon assassynów od nowa. I tym razem będzie działał jak trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy da się tu w ogóle rozwijać tych rekrutów? Dostaję pd, wskakują na nowy level, jest wiadomość żeby przydzielić im nowe umiejętności ale takiej opcji nie ma. Albo wybiera się zdolność do użycia albo wchodzi do mapy żeby wybrać misję. Albo to ja jestem ślepy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować