Zaloguj się, aby obserwować  
Commander_Shepard

Assassins Creed III

879 postów w tym temacie

Dnia 14.02.2013 o 19:54, Wszystkozajete napisał:

Jak rozbroić wroga, żeby gra mi to zaliczyła? Zawsze podczas walki używałem standardowej
kombinacji blok + przycisk odpowiedzialny za rozbrojenie (w moim przypadku PPM) przez
co przeciwnik upuszczał broń na ziemię, a w wyzwaniach pięściarzy mam wciąż 0/5 rozbrojeń.

Masz za zadanie po prostu rozbroić przeciwników czy też zabić ich własną bronią? (to drugie to chyba ostatni poziom zadań pięściarzy).
Rozbrajasz gołymi rękoma i styka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2013 o 20:46, Wszystkozajete napisał:

Tak zrobiłem teraz to samo, tylko gołymi pięściami i zaliczyło, trochę niedopowiedziane
to było, bo trzymając broń tez można rozbrajać.


A propos wyzwań, jakoś minęła mnie wcześniej gildia złodziei więc mam problem z jednym zadaniem: wywabieniem psów strażniczych za pomocą przynęty. Gdzie do jasnej Anielki można po zakończeniu gry znaleźć te psy? Wszystkie skrzynki opróżniłam, kiedyś taki piesek był w Nowym Jorku (przy spalonym kościele), ale już go nie widzę. Ma ktoś pomysł, hm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to robiłem w jednym z fortów na pograniczu (chyba tym najbardziej na północnym zachodzie). Pieski są na pewno przy jednym z wyjść (na jednym psie można użyć kilku przynęt w krótkich odstępach czasu*, więc nie trzeba szukać innego miejsca) - odwiedź je, powinnaś znaleźć właściwy.

* rozrzucasz, pies podbiega do niej, rozrzucasz kawałek dalej itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2013 o 17:11, Daelor napisał:

Ja to robiłem w jednym z fortów na pograniczu (chyba tym najbardziej na północnym zachodzie).
Pieski są na pewno przy jednym z wyjść (na jednym psie można użyć kilku przynęt w krótkich
odstępach czasu*, więc nie trzeba szukać innego miejsca) - odwiedź je, powinnaś znaleźć
właściwy.

* rozrzucasz, pies podbiega do niej, rozrzucasz kawałek dalej itd.


Trzeba włączyć powtórkę czy normalnie po zakończeniu są te psy? Minęła mnie zabawa z przynętami, bo wolałam bardziej "bezpośrednie" podejście :P btw, jestem w szoku, ze jakiś Greenpeace nie oprotestował jeszcze tej gry, no bo co tam, że zabijamy setki ludzi, najważniejsze że Connor ZABIJA KRÓLICZKI!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.02.2013 o 17:25, Polinka198 napisał:

Trzeba włączyć powtórkę czy normalnie po zakończeniu są te psy?


Są normalnie po zakończeniu, nie trzeba kombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2013 o 21:03, Ecko09 napisał:

To jak z tymi bugami i zabezpieczeniami gry?


Ja od początku swojej przygody z grą jakiś większych bugów nie uświadczyłem, choć wiem, że wielu osobom dały się one mocno we znaki. Jednak z tego co widziałem, to co jakiś czas ukazuje się nowy patch, także gra powinna być teraz bez problemu grywalna. Jeśli chodzi o zabezpieczenia, to nie wiem, co dokładnie chcesz wiedzieć, bo ja normalnie instaluje grę, przypisuje ją do Uplay''a i gram, nie mając żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co słyszałem, to bugów jest sporo, ale ja uświadczyłem ich mało.
Zabezpieczenia - jedynie Uplay.
Należy jednak pamiętać o tragicznie zoptymalizowanym Bostonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grał już ktoś w tyranię króla waszyngtona ? Warto wydać na to hajs ? Jak dobrze pamiętam histoira ma być podzielona na 3 części tak ? czy season pass zagwarantuje mi dostęp do wszystkich trzech ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2013 o 15:11, miodus napisał:

Grał już ktoś w tyranię króla waszyngtona ? Warto wydać na to hajs ? Jak dobrze pamiętam
histoira ma być podzielona na 3 części tak ? czy season pass zagwarantuje mi dostęp do
wszystkich trzech ?


"OPIS PRODUKTU

Oferta Assassin’s Creed III Przepustka Sezonowa daje graczom posiadającym oryginalna kopię gry natychmiastowy dostęp do wsztstkich pięciu pakietów dodatkowej zawartości. Przepustka będzie aktywna od połowy grudnia 2012 roku."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2013 o 15:11, miodus napisał:

Grał już ktoś w tyranię króla waszyngtona ? Warto wydać na to hajs ? Jak dobrze pamiętam
histoira ma być podzielona na 3 części tak ? czy season pass zagwarantuje mi dostęp do
wszystkich trzech ?


Sorki, że drugi post

A propos opłacalności zakupu przepustki sezonowej, daje ona prawo do pobrania 5 DLC:
- Hidden Secrets Pack (3 misje morskie + misja w zaginionej piramidzie + parę pierdołek) - 15,90
- The Battle Hardened Pack - dodatki do trybu Multi - 39,90
- The Infamy - 39,90
- DLC 4 - 15,90
- DLC 5 - 39,90

W sumie 151,50 - przepustka 119,90, oszczędność 30 zł

Ja nie gram w multi (nie na tyle by specjalnie w to "inwestować"), więc już w tym momencie nie opłaca mi się jej kupować, tym bardziej, że Hidden Secrets już mam (nawet warte są tych 16 zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2013 o 17:56, Polinka198 napisał:

Ja nie gram w multi (nie na tyle by specjalnie w to "inwestować"), więc już w tym momencie
nie opłaca mi się jej kupować, tym bardziej, że Hidden Secrets już mam (nawet warte są
tych 16 zł)


Hidden Secrets nie były dodawane do limitki ? Jeśli tak to i ja je mam również

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2013 o 01:20, miodus napisał:

Hidden Secrets nie były dodawane do limitki ? Jeśli tak to i ja je mam również


nie wiem, mam wersję podstawową, a HS kupiłam. Wolę właśnie taką opcję, kupuję tylko to co mi się podoba, a nie z góry "kota w worku" pod nazwą Przepustka Sezonowa.

A odnośnie pierwszego pytania The Infamy na pierwszy rzut oka robi dobre wrażenie. Co prawda strasznie słabo z optymizowane (w szczególności wstep, który nawet zdążył się kompletnie wykopyrtnąć) i jest pełno bugów (miał ci Connor fajną broń, ale wywaliło mi grę i jak włączyłam ją ponownie to już jej ni miał), ale dostępna jest cała mapa Pogranicza. Questy trochę na jedno kopyto (póki co), na zasadzie idź tam i pomóż temu, a potem idź gdzie indziej i pomóż tamtemu. Mamy nowe skrzynki (zamiast sklepów). Podoba mi się fabuła, Connor ma jakby więcej charakteru. Jako że nie miałam zbytnio czasu by pograć, to tyle co wiem. Czy dlc warte ceny? Zależy ile zostało do pogrania i czy docierając do aktualnego "wykrzyknika" kończymy grę czy mamy jeszcze inne zadania, bo jeżeli to koniec to trochę krótkie to dlc, jak na cenę połowy normalnej gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2013 o 07:28, Polinka198 napisał:

> Hidden Secrets nie były dodawane do limitki ? Jeśli tak to i ja je mam również


nie wiem, mam wersję podstawową, a HS kupiłam. Wolę właśnie taką opcję, kupuję tylko
to co mi się podoba, a nie z góry "kota w worku" pod nazwą Przepustka Sezonowa.

A odnośnie pierwszego pytania The Infamy na pierwszy rzut oka robi dobre wrażenie. Co
prawda strasznie słabo z optymizowane (w szczególności wstep, który nawet zdążył się
kompletnie wykopyrtnąć) i jest pełno bugów (miał ci Connor fajną broń, ale wywaliło mi
grę i jak włączyłam ją ponownie to już jej ni miał), ale dostępna jest cała mapa Pogranicza.
Questy trochę na jedno kopyto (póki co), na zasadzie idź tam i pomóż temu, a potem idź
gdzie indziej i pomóż tamtemu. Mamy nowe skrzynki (zamiast sklepów). Podoba mi się fabuła,
Connor ma jakby więcej charakteru. Jako że nie miałam zbytnio czasu by pograć, to tyle
co wiem. Czy dlc warte ceny? Zależy ile zostało do pogrania i czy docierając do aktualnego
"wykrzyknika" kończymy grę czy mamy jeszcze inne zadania, bo jeżeli to koniec to trochę
krótkie to dlc, jak na cenę połowy normalnej gry

będę grał na xboxie więc może będzie lepiej zoptymalizowane ; ) dzięki wielkie za info : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2013 o 17:31, miodus napisał:

będę grał na xboxie więc może będzie lepiej zoptymalizowane ; ) dzięki wielkie za info
: )


Ale bugom nie uciekniesz! Dzisiaj utknęłam w stogu siana pod wozem :) A wczoraj zaatakowany przez wilki umarł, a potem wstał i poszedł w sobie tylko znaną stronę, sarna która utknęła głową w drzewie, no i oczywiście oddział niebieskich kubraków pozbawiony owych kubraków i wszelkich innych tekstur - ciekawy widok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2013 o 18:45, Polinka198 napisał:

> będę grał na xboxie więc może będzie lepiej zoptymalizowane ; ) dzięki wielkie za
info
> : )

Ale bugom nie uciekniesz! Dzisiaj utknęłam w stogu siana pod wozem :) A wczoraj zaatakowany
przez wilki umarł, a potem wstał i poszedł w sobie tylko znaną stronę, sarna która utknęła
głową w drzewie, no i oczywiście oddział niebieskich kubraków pozbawiony owych kubraków
i wszelkich innych tekstur - ciekawy widok :)

hahaha ale piękne rzeczy :d chyba kupię DLC żeby to zobaczyć:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakończyłam przygodę z DLC Tyrania Króla Waszyngtona: Hańba, więc mogę się o nim trochę więcej wypowiedzieć. Nowa przygoda jest dość ciekawa. Oryginalne dla całej serii podejście do tematu Jabłka Edanu, główny bohater pod jego wpływem zostaje przeniesiony do innej rzeczywistości, rzeczywistości która bardziej wydaje się niekończącym się koszmarem niż dobrze już znanym nam uniwersum. Connor ponownie zmuszony jest do ratowania świata, jednakże jego wrogami nie są już nasi ulubieni Templariusze z niezapomnianym Haythamem i Charlsem Lee na czele. Tym razem nasz Asasyn

Spoiler

(który najwyraźniej nigdy asasynem nie został)

musi stawić czoła swoim dotychczasowym sojusznikom - pozostającym pod wpływem opętanego rządzą władzy Jerzego Waszyngtona. Ubisoft nie szczędzi Connorowi szokujących doznań, pierwszą osobą którą widzi w nowym świecie jest
Spoiler

jego matka, która najwyraźniej nie zginęła w ataku kilkanaście lat wcześniej. Ziio staje się więc jego głównym sprzymierzeńcem, a bronią - ukryte ostrze nieżyjącego już Haythama!

Pierwszy epizod dlc o wiele mówiącym podtytule "Hańba" ma miejsce w zniszczonym przez wojnę, sterroryzowanym przez "niosące wolność" Niebieskie Kubraki, zamieszkałym przez umierających z głodu ludzi oraz wszechobecne wilki Pograniczu.
I to tyle o fabule. Co do strony technicznej, jak już wcześniej wspominałam, gra jest słabo zoptymalizowana (w szczególności wstęp) oraz pełna błędów. Nie jest też powalająco długa - mi starczyła na 4-5 godzin zabawy, ale "profesjonalista" wyrobi się w godzinę (w ekstremalnych przypadkach, jeżeli ktoś przypomni sobie owego Japończyka, który skończył Wiedźmina 2: Mroczną Edycję w 1 godz. czas gry może zakończyć się na 15 min. :D). Zaskakująco krótko jak na cenę. Jeżeli przyjąć, że wszystkie pozostałe DLC są kolejnymi częściami TJW, koszt tej mini gierki przewyższy cenę gry podstawowej (39,90 + 15,90 + 39,90 = 95,70 przy 89 zł, które zapłaciłam za grę). Dodatkowo istotny może być fakt, że kod, który otrzymujemy po zakupie można użyć tylko raz - więc nie ma mowy o odsprzedaży gry razem z DLC (chyba?).
Mechanika walki w większości taka sama jak grze podstawowej, jest jednak kilka "malutkich" różnic. Jako że
Spoiler

Connor asasynem już nie jest

, nie mamy możliwości rekrutacji, a co z tego wynika, nie możemy wezwać naszych rekrutów do pomocy ALE w grze nawiązano do wierzeń Indian:
Spoiler

po wizycie w Świecie Nieba Connor otrzymuje nowe umiejętności: Wilczy Płaszcz - zapewniający na pewien czas niewidzialność oraz Watahę - 3 "duchy" wilków, które można wezwać do walki

. Drastycznie ułatwia to grę ponieważ od tego momentu większość zadań można załatwić nie wychodząc z krzaków, a jak trzeba się już gdzieś przemieścić to
Spoiler

zakłada się Wilczy Płaszcz

i przechodzi się do innych krzaków, siana czy studni pod samym nosem nieświadomych strażników. Co nie oznacza, że posiadanie własnej
Spoiler

watahy

nie jest superfajne :) Zadania podobne do już znanych nam: pomóż cywilowi, zinfiltruj obóz, podsłuchaj rozmowę, uwolnij więźniów itp.
Podsumowując gra wciąga ... ale na krótko, polecałabym ją całym sercem ... ale jest zdecydowanie za droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Została mi ostatnia misja wątku głównego. Przypuszczam, że po jej wykonaniu Desmond wyjdzie z Animusa i nastąpi zakończenie gry w świecie rzeczywistym. I tutaj pytanie. Czy później będę mógł wrócić do Animusa i w dalszym ciągu swobodnie włóczyć się po świecie i wykonywać pozostałe questy np. związane z osadą czy wyzwania różnych klubów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować