Zaloguj się, aby obserwować  
FranTic69

Kącik Historyczny: II Wojna Światowa i wszystko co z nią związane

1683 postów w tym temacie

Dnia 06.07.2007 o 17:16, JaqbD napisał:

Niemożliwe. wszędzie podają (książki, programy na Discovery), że Wittman zarobił bombę. Co
do strat Shermanów to się zgodzę, ale śmierć Wittmana jest przekłamana.

no nie wiem jest duzo wersji o jego smierci najpopularniejsze sa te :dostal z artyleri,z bomby,(i wersja ktora ja uwazam za sluszna) zginal w walce ze czolgami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno te "statki UFO" w USA to rozwinięcie prototypów niemieckiego myśliwca bezskrzydłowego (!!!!) Amerykanie trafili na jakieś laboratorium i skosili projekty. Wierzysz w to ? Ja mam przeczucie, że to prawda. Jestem ciekaw jak potoczyłaby się ta wojna gdyby te wszystkie ich prototypy wdrożono w życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 17:29, Xantes napisał:

no nie wiem jest duzo wersji o jego smierci najpopularniejsze sa te :dostal z artyleri,z bomby,(i
wersja ktora ja uwazam za sluszna) zginal w walce ze czolgami

Ciekawe.ile było tych Shermanów, że rozwaliły te Tygrysy. Musiałaby być przewaga ze 20:1, chyba że ktoś błysnął zmysłem taktycznym i je okrążyli, choć wątpię, czy krótkolufowa armata 75mm byłaby w stanie przebić tylni pancerz Tygrysa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 17:30, JaqbD napisał:

Podobno te "statki UFO" w USA to rozwinięcie prototypów niemieckiego myśliwca bezskrzydłowego
(!!!!) Amerykanie trafili na jakieś laboratorium i skosili projekty. Wierzysz w to ? Ja mam
przeczucie, że to prawda. Jestem ciekaw jak potoczyłaby się ta wojna gdyby te wszystkie ich
prototypy wdrożono w życie.

moim zdaniem gdyby niemcy by troche pozniej rozpoczeli wojne to by ja wygrali bo prototypy tych wszystkich rakiet i "wunderwaffen" dopracowali i by napewno spostrzegli blad w planach robieniu bomby atomowej i messerschmity (pierwsze odrzutowce) by byly bardziej dopracowane przez co by nie stracili panowania w powietrzu (jak sie stalo gdy amerykanie wkroczyli do wojny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polacau jezdzili na Sherman Firefly z długolufową angielską 17 funtówką,od tyłu na luzie by tygrasy przebiło,ale WItman nigdy nie dał by sie otoczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... Panowanie w powietrzu stracili tylko przez operację Sea Lion - Atak na Anglię - 3/4 samolotów szlag trafił.
Amerykanie tylko ich pogrążyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 17:33, JaqbD napisał:

> no nie wiem jest duzo wersji o jego smierci najpopularniejsze sa te :dostal z artyleri,z
bomby,(i
> wersja ktora ja uwazam za sluszna) zginal w walce ze czolgami
Ciekawe.ile było tych Shermanów, że rozwaliły te Tygrysy. Musiałaby być przewaga ze 20:1,
chyba że ktoś błysnął zmysłem taktycznym i je okrążyli, choć wątpię, czy krótkolufowa armata
75mm byłaby w stanie przebić tylni pancerz Tygrysa.

hmm byly chyba shermany z ulepszonym dzialem ktore by byly w stanie przebic tylny pancerz albo jakis brytyjczyk z churchilem albo (nieprawdopodobne) pershing 126mm tam byl lub ktos mial po prostu szczescie i dobrze trafil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 17:36, Borsh napisał:

Polacau jezdzili na Sherman Firefly z długolufową angielską 17 funtówką,od tyłu na luzie by
tygrasy przebiło,

Dali Polakom "Świetliki" ??? Tak, armata 76,2 już spokojnie niszczyła tył i bok Tygrysa, ale na przód już potrzeba było ostrzału.

Dnia 06.07.2007 o 17:36, Borsh napisał:

ale WItman nigdy nie dał by sie otoczyc

Zgadzam się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

teraz gdy tak patrze w ksiazki,gry,filmy mysle ze zrobil bym pare rzeczy o wiele lepiej niz wtedy niemcy np.gdy amerykanie przygotowywali sie do D-Day to niemcy mogliby ostrzeliwywac rakietami V-1 i V-2 brzegi angli gdzie byly zgromadzone statky amerykanow albo bym nie wypowiedzial wojne rosjanom (lub bym to zrobil pozniej po zajeciu reszty europy) bo przez to musieli walczyc na wiecej frontach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 17:40, JaqbD napisał:

Wittman zginął w 44'' a Pershingi wprowadzono w 45''
A i nie było pershingów 126 mm max 90 mm

hmm to cos mi sie pomylilo (chyba za duzo gralem w CoH''a)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - udupili się po prostu. Walczyli na 4 frontach:
- ZSRR
- Afryka
- D-Day
- Włochy (Amerykanie zajęli część Włoch i tamci od razu przyłączyli się do Aliantów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.07.2007 o 16:51, Fleming08 napisał:

No jednak opinia światowa i tak by na się nie zgodziła.Za bardzo obawiano się o pokój na świecie,a
jednak gdyby się na ten atak zgodzono to pewnie unikło by się II wś. chociaż sam nie wiem,jakie
by miało to następstwa...


Taa.. ale i tak II RP uchodziła za bardzo agresywny kraj... to rozwiązanie problemów z deyplomacją Litewską, potem gdy hitler zajmował Czechy to i Polacy troche wzieli... Polska w tamtym okresie nie była w cale taka słaba..

O, a Hitler ejszcze do 39'' brał możliwość sojuszu anty bolszewickiego z Polską, w sumie to gdyby Polska też poszła ku tej możliwości, to byśmy się zapisali w historii inaczej.. Przecież z Polakami Niemcy może by dali rade zdobyć Moskwe.. a Stalin nie był jak car, który przed napoleonem uciekł.. Partia uciekła, ale Stalin pozostał na Kremlu... no a Niemcy ile się zatrzymali przed Moskwą? 20 km podajże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 17:43, JaqbD napisał:

Dokładnie - udupili się po prostu. Walczyli na 4 frontach:
- ZSRR
- Afryka
- D-Day
- Włochy (Amerykanie zajęli część Włoch i tamci od razu przyłączyli się do Aliantów

moim zdaniem nie potrzebnie poszli na ZSRR i probowali zajac Afryke mogliby zrobic flote i zrobic niemiecki D-Day tylko ze na brzegach UK a tak troche glupio przemysleli ten sojusz z Wlochami (kiedy oni sie poddali 1942,1943?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 17:50, Xantes napisał:

Wlochami (kiedy oni sie poddali 1942,1943?)

43'' Bardzo szybko. Z resztą Włosi nigdy nie umieli walczyć. Sami tchórze, kobieciarze :P, dużo gorsze uzbrojenie, wyszkolenie, słabi dowódcy, Mussolini = borsuk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 17:52, JaqbD napisał:

> Wlochami (kiedy oni sie poddali 1942,1943?)
43'' Bardzo szybko. Z resztą Włosi nigdy nie umieli walczyć. Sami tchórze, kobieciarze :P,
dużo gorsze uzbrojenie, wyszkolenie, słabi dowódcy, Mussolini = borsuk :)

a ja sie tak dziwilem ze hitler robil pakty z dawnymi "mocarstwami" np.wlochy=rzym,rosja=ogromne carstwo japonia=tez kiedys silna,niemcy=(kiedys) cesarstwo i wogule prawie zawsze mocarstwem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Z żadnym sąsiadem prócz Rumunii nie mieliśmy dobrych stosunków.
Co do Moskwy - tak, było to ok. 20 km, na obrzeżach. "Bohaterowie Matki Rosji" powstrzymali natarcie (czyt. Niemcy nie mieli zaopatrzenia przez mrozy, aż w końcu sami pozamarzali jak ich transporty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 17:40, Xantes napisał:

teraz gdy tak patrze w ksiazki,gry,filmy mysle ze zrobil bym pare rzeczy o wiele lepiej niz
wtedy niemcy np.gdy amerykanie przygotowywali sie do D-Day to niemcy mogliby ostrzeliwywac
rakietami V-1 i V-2 brzegi angli gdzie byly zgromadzone statky amerykanow albo bym nie wypowiedzial
wojne rosjanom (lub bym to zrobil pozniej po zajeciu reszty europy) bo przez to musieli walczyc
na wiecej frontach



I co by dało gdyby nie zaatakowali ZSRR?? W tym jest rzecz, że Stalin sam się przygotowywał do inwazji na III Rzesz.. Hitler tylko ubiegł Stalina... Błędem Hitlera był za późny atak, nie wzioł nauczki z błędu Napoleona.. Ruszył tydzień wcześniej.. w planach wcześniejszych było wprawdzie miesiąc.. no ale przełożono.. Gdyby zaatakowali w maju, to wojne by wygrali.. Moskwa by padła, ją obroniła tylko atak zimy w momencie gdy Niemcy byli jakoś 20km od Moskwy, a jako że Stalin postanowił być w Moskwie do końca, to albo by zginoł, albo wzięto by go do niewoli.. A bez jego silnej ręki doszło by do chaosu w ZSRR...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.07.2007 o 17:50, Xantes napisał:

moim zdaniem nie potrzebnie poszli na ZSRR i probowali zajac Afryke mogliby zrobic flote i
zrobic niemiecki D-Day tylko ze na brzegach UK a tak troche glupio przemysleli ten sojusz z
Wlochami (kiedy oni sie poddali 1942,1943?)



był przygotowywana inwazja na U.K Operacja "Lew Morski" ale została wstrzymana ze względu na przegraną w powietrzu (bitwa o anglie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 17:49, Homo sum napisał:


>
Tak wiem o tym nieudanym sojuszu z Polską...ja myśle,że jednak mimo wszystko dobrze,że do niego nie doszło,bo i tak w nazistowskiej ideologii Polacy,jako słowianie,byli by później przez nich poniżeni i walka i tak była nieunikniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować