Zaloguj się, aby obserwować  
FranTic69

Kącik Historyczny: II Wojna Światowa i wszystko co z nią związane

1683 postów w tym temacie

Dnia 06.07.2007 o 18:55, gogiell napisał:

Niemcy też malowali końcówki luf swoich panter, które po odpowiedniej przeróbce udawały w Ardenach
Shermany.


W Ardenach to inna bajka-tam ze względu na trudny teren uniemożliwiajacy manewrowanie Shermany nie miały szans.
-->JaqbD:ale czołg to czołg i walka to walka,co za róznica czy miałby się dać rozwalić-Wittman-Ameryknom,Anglikom czy Polakom:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.07.2007 o 18:55, gogiell napisał:

Niemcy też malowali końcówki luf swoich panter, które po odpowiedniej przeróbce udawały w Ardenach
Shermany.


to była już większa operacja i kontroefsywa.. prawie udana zresztą.. Ich tam jakiś mały błąd zgubił,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 19:00, gogiell napisał:

Nie chciałbym siedzieć w tym Shermanie :(
http://konflikty.pl/gallery.php?image=111.jpg

Siedzieć - czemu nie, ale być tam podczas eksplozji to co innego :)
Tak na marginesie - Ardeny to moje ulubione miejsce (chodzi o bitwy). Śniegi, JadgTigery, King Tigery, JagdPanthery to to co lubię. Amerykanie byli totalnie zaskoczeni tym kontratakiem, nie wiedzieli, że Fryce mogą się podnieść po D-Day, a tu zonk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 18:59, JaqbD napisał:

Słyszałem o tym. Ale Wittman nie był sam. Jego ekipa złożona z aż 3 Tigerów i 1 Pzkpfw. IV
nie dała by się podejść.
Z resztą Wittman był weteranem frontu radzieckiego - zniszczył tam ponad 100 czołgów.


Ale wiesz jaka to była radziecka taktyka-prawie,że żadna:uraaa i za Stalina..więc Wittman strzelał sobie jak do kaczek,a jeszcze na początku ruscy mieli złomy gorsze od T -34...więc rozwalić 100 radzieckich czołgów,a alianckich to duża różnica...
--->gogiell tak wogóle ubolewam nad tym,że USA taki kolos gospodarczy i stworzył taki,trzeba powiedzieć,złom jak Sherman...napewno stać ich bylo na stworzenie czołgu,który mógł mierzyć sie z Tygrysem,ale oni uważali,że niszczeniem czołgów powinny sie zajmować niszczyciele czołgów,a nie ich czołgi:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polacy nie byli tak dobrze wyszkoleni. Wittman by ich rozniósł na strzępy.
Homo sum ----> Dokładnie. To była niemiecka odpowiedź na D-Day. 109. Schwere Pz. Abt. (jak mnie pamięć nie myli - jak coś - poprawić) zajęło Bastogne, ale nie mieli chronionych flank i USA odcięło im zaopatrzenie, a później było już z górki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czepiasz się :)
Też lubię ten teatr działań szczególnie że Patton i ta reszta "amerykanskych" pajaców dostała po tyłkach
Czemu nie lubię Pattona? To dobry dowódca ale w gruncie rzeczy sukinkot. Np. w trakcie walk na Sycylii odwiedzał
lazaret miejscowej bazy. Nagle wywalił sierpowego w twarz jednemu z rannych żołnierzy. Patton twierdził, że żołnierz udaje i naprawdę nie jest ranny :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 19:03, Homo sum napisał:

to była już większa operacja i kontroefsywa.. prawie udana zresztą.. Ich tam jakiś mały błąd
zgubił,


Według anegdoty niemiecki oficer (naturalnie przebrany za Amerykanina) miał powiedzieć w bazie uzupełnień:"petrol please". Raz- petrol to angielsku benzyna, ale on przebrał się w mundur oficera USArmy, której żołnierze mówili "oil". Dwa- Jankes nigdy by nie powiedział "please".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 19:08, Fleming08 napisał:

> Słyszałem o tym. Ale Wittman nie był sam. Jego ekipa złożona z aż 3 Tigerów i 1 Pzkpfw.
IV
> nie dała by się podejść.
> Z resztą Wittman był weteranem frontu radzieckiego - zniszczył tam ponad 100 czołgów.


Ale wiesz jaka to była radziecka taktyka-prawie,że żadna:uraaa i za Stalina..więc Wittman strzelał
sobie jak do kaczek,a jeszcze na początku ruscy mieli złomy gorsze od T -34...więc rozwalić
100 radzieckich czołgów,a alianckich to duża różnica...
--->gogiell tak wogóle ubolewam nad tym,że USA taki kolos gospodarczy i stworzył
taki,trzeba powiedzieć,złom jak Sherman...napewno stać ich bylo na stworzenie czołgu,który
mógł mierzyć sie z Tygrysem,ale oni uważali,że niszczeniem czołgów powinny sie zajmować niszczyciele
czołgów,a nie ich czołgi:/

Czytałem o tym i amerykanie przez długi czas tworzyli marne czołgi ponieważ tylko takie spełniały normy i mogły przejeżdżać po amerykańskich mostach (sic!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 19:08, Fleming08 napisał:

Ale wiesz jaka to była radziecka taktyka-prawie,że żadna:uraaa i za Stalina..więc Wittman strzelał
sobie jak do kaczek,a jeszcze na początku ruscy mieli złomy gorsze od T -34...więc rozwalić
100 radzieckich czołgów,a alianckich to duża różnica...

Eeeee tam. To tylko stereotyp. W rzeczywistości mieli świetne (choć wolne) czołgi typu KV (KV II, KV Ia, KV Is). To były potężne czołgi, a Wittman od razu Tygrysów nie miał. Praktycznie KV były DUŻO lepsze od niemieckich Pzkpfw III, IV i tylko taktyka ich ratowała (no i wyszkolenie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 19:13, gogiell napisał:

Czytałem o tym i amerykanie przez długi czas tworzyli marne czołgi ponieważ tylko takie spełniały
normy i mogły przejeżdżać po amerykańskich mostach (sic!)

Właśnie. Dopiero znienawidzony przez Ciebie Patton i Chaffee odmienili broń pancerną USA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt, KV były strasznie mocne. Ale chyba najgorsze co ruscy mieli to lotnictwo. Był kiedyś artykuł w "Skrzydlatej Polsce" pt. "Latałem na Łagg 3". Artykuł mocno weryfikuje stereotypy z gier typu "Ił 2 szturmovik"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 19:17, JaqbD napisał:

> Czytałem o tym i amerykanie przez długi czas tworzyli marne czołgi ponieważ tylko takie
spełniały
> normy i mogły przejeżdżać po amerykańskich mostach (sic!)
Właśnie. Dopiero znienawidzony przez Ciebie Patton i Chaffee odmienili broń pancerną USA.

Może nie tyle znienawidzony, (bo był świetnym dowódcą) ale po prostu nie lubię takich hamerykańskich gnojków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, on po prostu miał trudne dzieciństwo. Ale wyszkolił świetnych żołnierzy. Dla niego liczyła się dyscyplina. Był świetnym strategiem i m.in. dzięki niemu gadamy teraz po polsku na stronie gram.pl a nie po niemiecku na stronie spiele.de :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 19:18, gogiell napisał:

Fakt, KV były strasznie mocne. Ale chyba najgorsze co ruscy mieli to lotnictwo. Był kiedyś
artykuł w "Skrzydlatej Polsce" pt. "Latałem na Łagg 3". Artykuł mocno weryfikuje stereotypy
z gier typu "Ił 2 szturmovik"


Haha tez czytalem o Łagach...po deszczu skrzydła zamakały i samolot nie mógł sie oderwać od ziemi<lol2>

-->JaqbD tak wiem,ze ciężkie czołgi kv były wspaniałe,ale było ich za mało...a co poza tym to wyszkolenie ruskich bez porównania do niemieckiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 19:23, Fleming08 napisał:

> Fakt, KV były strasznie mocne. Ale chyba najgorsze co ruscy mieli to lotnictwo. Był kiedyś

> artykuł w "Skrzydlatej Polsce" pt. "Latałem na Łagg 3". Artykuł mocno weryfikuje stereotypy

> z gier typu "Ił 2 szturmovik"

Haha tez czytalem o Łagach...po deszczu skrzydła zamakały i samolot nie mógł sie oderwać od
ziemi<lol2>

-->JaqbD tak wiem,ze ciężkie czołgi kv były wspaniałe,ale było ich za mało...a co
poza tym to wyszkolenie ruskich bez porównania do niemieckiego.

Do tego samolot był zbudowany z najtańszych materiałów. A dokładnie to z polakierowanej sklejki delta
dzięki czemu zyskał sobie przydomek "lakierowany pewny grób"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 19:27, gogiell napisał:

Do tego samolot był zbudowany z najtańszych materiałów. A dokładnie to z polakierowanej sklejki
delta
dzięki czemu zyskał sobie przydomek "lakierowany pewny grób"


Wogóle,gdyby nie dostawy z USA to nie wiem jakby ci ruscy wygrali.Jeszcze narzekali na niektóry sprzęt amerykański-np.własnie na wspomniany już przy Pearl Harbor myśliwiec P-40...chwalili sobie natomiast bardzo p-39 Aircobra...tak myśle,że poza Ił-em 2 to ruscy nie mieli dobrego samolotu...a wy co o tym sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 19:31, Fleming08 napisał:

> Do tego samolot był zbudowany z najtańszych materiałów. A dokładnie to z polakierowanej
sklejki
> delta
> dzięki czemu zyskał sobie przydomek "lakierowany pewny grób"

Wogóle,gdyby nie dostawy z USA to nie wiem jakby ci ruscy wygrali.Jeszcze narzekali na niektóry
sprzęt amerykański-np.własnie na wspomniany już przy Pearl Harbor myśliwiec P-40...chwalili
sobie natomiast bardzo p-39 Aircobra...tak myśle,że poza Ił-em 2 to ruscy nie mieli dobrego
samolotu...a wy co o tym sadzicie?

No Jak był całkiem niezły, szczególnie Jak 9
Nie tylko Niemcy produkowali szalone samoloty. Widziałem zdjęcie czołgu podczepionego do szybowca, a właściwie ramy bo maszynę kontrolowało się ze środka czołgu (ciekawe co widział pilot) i najciekawsze:
Jakimś cudem to latało :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tematu samolotu nie poruszę (wiesz dlaczego), ale naznaczę, że gdyby nie ogromne dostawy zaopatrzenia, czołgów, broni i środków medycznych od USA (dostawy Lend Lease) to Ruscy by się złożyli. ze swoimi złomiastymi karabinami mosina sprzed Wielkiej Wojny (Mosiny - Naganty 1891 !!!), czołgami BT-5, T-60.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 19:36, JaqbD napisał:

Ja tematu samolotu nie poruszę (wiesz dlaczego), ale naznaczę, że gdyby nie ogromne dostawy
zaopatrzenia, czołgów, broni i środków medycznych od USA (dostawy Lend Lease) to Ruscy by się
złożyli. ze swoimi złomiastymi karabinami mosina sprzed Wielkiej Wojny (Mosiny - Naganty 1891
!!!), czołgami BT-5, T-60.

Ruscy mieli jeden atut. Byli wieeeeelkim państwem więc dominowali ogromną ilością sołdatów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 19:36, JaqbD napisał:

Ja tematu samolotu nie poruszę (wiesz dlaczego), ale naznaczę, że gdyby nie ogromne dostawy
zaopatrzenia, czołgów, broni i środków medycznych od USA (dostawy Lend Lease) to Ruscy by się
złożyli. ze swoimi złomiastymi karabinami mosina sprzed Wielkiej Wojny (Mosiny - Naganty 1891
!!!), czołgami BT-5, T-60.


Mogli miarkować te dostawy amerykanie,tak aby ruscy nie dojechali do Polski,heheh

-->gogiell tak zgadzam sie z tym Jakiem 9,bo Jak 3 to jeszcze nie bardzo...nie wiem czy wiecie,ale tez podczas II wojny powstały też pierwsze migi i nawet była to konstrukcja lepsza i nowocześniejsza od Jak-ów:)

(ps.ja narazie musze lecieć wiec jak coś to odpisze później,pozdrawiam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować