Zaloguj się, aby obserwować  
FranTic69

Kącik Historyczny: II Wojna Światowa i wszystko co z nią związane

1683 postów w tym temacie

Dnia 07.07.2007 o 12:15, Rga napisał:

> Ale film jest made in USA, aoryginalny tytuł to "Enemy at the gates".
Ale się nie pisze razem "aoryginalny" ;)

Sorry, ale moja klawiatura jest wysłużona i moja spacja oraz alt bardzo czesto nawalają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 12:15, Rga napisał:

> Ale film jest made in USA, aoryginalny tytuł to "Enemy at the gates".
Ale się nie pisze razem "aoryginalny" ;)

Sorry, ale moja klawiatura jest troche wysłużona i często mi spacja odmawia posłuszeństwa (to samo z altem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 12:14, Rga napisał:

byli na
> forum
> > gram.de i byśmy gadali po niemiecku.
> Wiesz wydaje mi się że śmierć ludzi (Nawet Niemców) jednak nie jest :). To chyba nie wina
żołnierzy
> że paru szalonych dowódców wysyłało ich na front.
To czemu ich nie obalili?

>
Może się ich bali ?
Przytoczę ci cytat jednego z "pracowników" obozu w Oświecimiu: "SS-mani byli całym sobą za holocaustem żydów, ale gdy taki SS-man przyjeżdżał do obozu robił się blady i próbował jak najszybciej wyjechać z tego koszmaru"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to powiedział Żukow - "Jeśli nasza armia natrafi na pole minowe, to idzie dalej, tak jak by go tam nie było"..
No a jak to w jakimś prgoramie opisano - Armia Czerwona to mieszanka nowoczesnej armii z armią barbarzyńską..
No bo w pierwszych liniach byli różni przestępcy, oraz dezerterzy...

Jak to powiedział Stalin "Dla sowieckiego żołnierza ucieczka z pola walki wymaga więcej odwagi niż stanięcie do niej! " oraz "Śmierć jednego człowieka to tragedia. Śmierć milionów ludzi to statystyka", "W Armii Radzieckiej potrzeba więcej odwagi aby zrobić krok w tył, niż żeby zrobić krok do przodu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 12:15, Xantes napisał:

tak, ale mi sie podobal ten moment kiedy oni tam w 2 siedzieli i tamten wzial karabin (mosin
RULEZZ) i czekal az jakis pocisk artyleryjny uderzy w ziemie i jak uderzal to zabijal jednego
i tak pokolej :D na poczatku tego pod przysznicem

Tak, to był świetny moment. Zawsze jak oglądam ten film to czekam na tą chwilę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 12:14, Rga napisał:

byli na
> forum
> > gram.de i byśmy gadali po niemiecku.
> Wiesz wydaje mi się że śmierć ludzi (Nawet Niemców) jednak nie jest :). To chyba nie wina
żołnierzy
> że paru szalonych dowódców wysyłało ich na front.
To czemu ich nie obalili?

jestes uczniem? ja ktak to czemu nie obalisz giertycha? albo czemu nie obalili stalina ktory robil taka czystke to jest tak jakis dowodca (lub w tym przypadku dyktator) gromadzil wokol siebie ludzi ktorzy po prostu mysleli tak jak on a jak on mowi trzeba go zabic to oni go zabijaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 12:18, hans olo napisał:

Hmm. Dziwne. Przez chwilę mojego postu nie chciało dodać, a teraz sie okazuje, że już jest.

gram.pl się starzeje :) też tak czasem mam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

.

Dnia 07.07.2007 o 12:17, Homo sum napisał:

No bo w pierwszych liniach byli różni przestępcy, oraz dezerterzy...

A kogo mieli dać, tym się to należało, zginąć :(

Dnia 07.07.2007 o 12:17, Homo sum napisał:

"W Armii Radzieckiej potrzeba więcej odwagi aby zrobić krok w tył, niż żeby
zrobić krok do przodu."

No, bo już woleli mieć szanse nie zostać zastrzelony przez Niemca, niż zostać zastrzelony przez swoich na 99.99%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 12:18, Xantes napisał:

> > > Czemu :(, ja bym napisał :), ponieważ gdyby mieli lepsze wyposażenie, to byśmy

> byli na
> > forum
> > > gram.de i byśmy gadali po niemiecku.
> > Wiesz wydaje mi się że śmierć ludzi (Nawet Niemców) jednak nie jest :). To chyba
nie wina
> żołnierzy
> > że paru szalonych dowódców wysyłało ich na front.
> To czemu ich nie obalili?
>
jestes uczniem? ja ktak to czemu nie obalisz giertycha? albo czemu nie obalili stalina ktory
robil taka czystke to jest tak jakis dowodca (lub w tym przypadku dyktator) gromadzil wokol
siebie ludzi ktorzy po prostu mysleli tak jak on a jak on mowi trzeba go zabic to oni go zabijaja

No, ale Giertych nie jest aż tak okropny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.07.2007 o 12:23, Rga napisał:

No, ale Giertych nie jest aż tak okropny.

mundurki? ja tam je nie bede nosil juz przyszla kartkaktora mialem wypelnic i oddac w szkole I DO TEGO JESZCZE 60ZL!!!!! a przeciesz trzeba conajmniej 2 takie kupic po przeciez nie bedze ciagle w tym samym nosil i powiedzialem mamie ze i tak nie bedzie nosil wiec ona wywalila ta kartke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 12:25, Xantes napisał:


> No, ale Giertych nie jest aż tak okropny.
>
mundurki? ja tam je nie bede nosil juz przyszla kartkaktora mialem wypelnic i oddac w szkole
I DO TEGO JESZCZE 60ZL!!!!! a przeciesz trzeba conajmniej 2 takie kupic po przeciez nie bedze
ciagle w tym samym nosil i powiedzialem mamie ze i tak nie bedzie nosil wiec ona wywalila ta
kartke

No ale aż tak okropny jak Hitler no nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 12:18, hans olo napisał:

Hmm. Dziwne. Przez chwilę mojego postu nie chciało dodać, a teraz sie okazuje, że już jest.



Tez raz to miałem...


A co do obalania Giertycha i Stalina.. Giertych jeszcze nikogo nie zabił chyba no i na to trzeba siły narodu... oraz nie ma pełnej władzy,,, to władza demokratyczna..

A Stalin się zabezpieczył przed zamachami przez swe czystki, w Armii Czerwonej byli tylko zaufani i wierni mu ludzie..

A Hitler? w 44'' była próba zamachu przez Niemieckich dowódców..... Potem mówił, że załuje że jak Stalin nie rozstrzelał swojch oficerów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 12:26, Rga napisał:

>
> > No, ale Giertych nie jest aż tak okropny.
> >
> mundurki? ja tam je nie bede nosil juz przyszla kartkaktora mialem wypelnic i oddac w
szkole
> I DO TEGO JESZCZE 60ZL!!!!! a przeciesz trzeba conajmniej 2 takie kupic po przeciez nie
bedze
> ciagle w tym samym nosil i powiedzialem mamie ze i tak nie bedzie nosil wiec ona wywalila
ta
> kartke
No ale aż tak okropny jak Hitler no nie?

no nie ale to jest podobne giertych-jego zolnierze to uczniowie hitler jego zolnierze-zolnierze a poza tym to dziala na tym ze jest tak

ten mysli ze tamten jest lojalny a tamten mysli ze ten jest lojalny wiec on woli byc lojalny bo ten go sciagnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.07.2007 o 12:28, Homo sum napisał:

A Hitler? w 44'' była próba zamachu przez Niemieckich dowódców..... Potem mówił, że załuje
że jak Stalin nie rozstrzelał swojch oficerów

a pozniej stalin zalowal ze nie mial oficerow ktorzy moga dowodzic jego armia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 12:28, Homo sum napisał:

A Hitler? w 44'' była próba zamachu przez Niemieckich dowódców..... Potem mówił, że załuje
że jak Stalin nie rozstrzelał swojch oficerów

A wiesz, że nie dawno obliczono, że gdyby jakiś oficer miałby swoją prawą rękę, to by postawiłby bombe w teczce w nieco innym miejscu i Hitler by zginął, ale zgadnijcie kto mu odstrzelił tą rękę, alianci w Afryce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 12:31, Rga napisał:

> A Hitler? w 44'' była próba zamachu przez Niemieckich dowódców..... Potem mówił, że załuje

> że jak Stalin nie rozstrzelał swojch oficerów
A wiesz, że nie dawno obliczono, że gdyby jakiś oficer miałby swoją prawą rękę, to by postawiłby
bombe w teczce w nieco innym miejscu i Hitler by zginął, ale zgadnijcie kto mu odstrzelił tą
rękę, alianci w Afryce.

Słyszałem o tym. Ale Hitler był po prostu nieśmiertelny... Dopiero sam się zabił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 12:32, JaqbD napisał:

> > A Hitler? w 44'' była próba zamachu przez Niemieckich dowódców..... Potem mówił,
że załuje
>
> > że jak Stalin nie rozstrzelał swojch oficerów
> A wiesz, że nie dawno obliczono, że gdyby jakiś oficer miałby swoją prawą rękę, to by
postawiłby
> bombe w teczce w nieco innym miejscu i Hitler by zginął, ale zgadnijcie kto mu odstrzelił

> rękę, alianci w Afryce.
Słyszałem o tym. Ale Hitler był po prostu nieśmiertelny... Dopiero sam się zabił.

przy tym zamachu zginelo 4 oficerow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować