Zaloguj się, aby obserwować  
FranTic69

Kącik Historyczny: II Wojna Światowa i wszystko co z nią związane

1683 postów w tym temacie

Dnia 10.04.2008 o 19:38, Dark Templar napisał:

Link z innego forum, ale myślę, że warty poświęcenie chwili:
http://pl.youtube.com/watch?v=JmO8Ku85RnY

Na zdjęciu z drugiej minuty i trzynastej sekundy jest swastyka na samolocie. Jako ciekawostkę dodam, że wojsko polskie używało swastyki. Wystarczy wejść sobie na http://pl.wikipedia.org/wiki/Swastyka#Na_ziemiach_polskich i obejrzeć. Według mnie, dość ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdybym patrzył na to jako ktoś zza granicy - za mało konkretów - bo w końcu każdy wie, że w krótkim filmie na youtubie nie da się umieścić jakiś treściwych informacji... Ale marzył by mi się porządny film fabularny, bądź dokumentalny na porządnym poziomie, skierowany właśnie chociażby do ludzi z UK w paszporcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem ? Wystarczy spojrzeć na wielkie poruszenie po premierze "Katynia" - tylko ten film musiał by być naprawdę górnych lotów (do klimatu lotniczego pasuje :)), no i dobrze rozreklamowany i nie tylko w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie powstał dla ludzi powstał dla Wajdy. przecież zawsze mówił że chciał stworzyć ten film. To było jak by jego zakończenie kariery reżysera i usatysfakcjonowanie siebie samego. Ale katyń nie został tak dobrze przyjęty np. przez krytyków filmowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 16:09, gogiell napisał:

Czy ja wiem ? Wystarczy spojrzeć na wielkie poruszenie po premierze "Katynia" - tylko
ten film musiał by być naprawdę górnych lotów (do klimatu lotniczego pasuje :)), no i
dobrze rozreklamowany i nie tylko w Polsce.


Hmmm po 1 "Katyn" wedlug mnie to wcale nie jest film gornych lotow, a wrecz jest przereklamowany, i nie wiem czym tu tak sie podniecac ...
po 2 : nie mozna porownywac "Katynia" do chocby dywizjonu 303 bo teraz sprawe mordu katynskiego traktuje sie bardziej jak rozgrywke polityczna a nie czesc histori...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że Katyń był filmem (przeczytaj mojego posta jeszcze raz ;P) górnych lotów - tylko zwrócił uwagę - na zachodzie. Bo nawet, gdyby film o 303 osiągnął sukces w Polsce, to jednak na zachodzie mało kto zdaje sobie sprawę z dużego wkładu polaków w trakcie wojny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 16:20, gogiell napisał:

Nie twierdzę, że Katyń był filmem (przeczytaj mojego posta jeszcze raz ;P) górnych lotów
- tylko zwrócił uwagę - na zachodzie. Bo nawet, gdyby film o 303 osiągnął sukces w Polsce,
to jednak na zachodzie mało kto zdaje sobie sprawę z dużego wkładu polaków w trakcie
wojny...


Sadze ze wiekszosc amerykanow nawet nie wie gdzie jest polska a co mowa zeby zdawali sobie sprawe z wkladu naszego kraju w wojne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 16:51, VertigoŁDZ napisał:

Sadze ze wiekszosc amerykanow nawet nie wie gdzie jest polska a co mowa zeby zdawali
sobie sprawe z wkladu naszego kraju w wojne ;)


Więc czas najwyższy taką postawę Amerykanów zmienić ... na naukę nigdy nie jest za późno ... :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 16:52, KŁEJK napisał:

> Sadze ze wiekszosc amerykanow nawet nie wie gdzie jest polska a co mowa zeby zdawali

> sobie sprawe z wkladu naszego kraju w wojne ;)

Więc czas najwyższy taką postawę Amerykanów zmienić ... na naukę nigdy nie jest za późno
... :D.


haha :) juz widze jak nasz drobiowy prezydent przyjezdza do USA wyjmuje mape swiata i mowii : " o tu jest Polska" , a pozniej zaczyna wyklad o naszym udziale w II wojnie swiatowej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.04.2008 o 16:51, VertigoŁDZ napisał:

Sadze ze wiekszosc amerykanow nawet nie wie gdzie jest polska a co mowa zeby zdawali
sobie sprawe z wkladu naszego kraju w wojne ;)


To jeszcze nic. Kiedyś przeprowadzono badania z których wyszło ze 50% amerykanów nie wie gdzie jest Nowy Jork O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 17:16, Luk Zombi napisał:

To jeszcze nic. Kiedyś przeprowadzono badania z których wyszło ze 50% amerykanów nie
wie gdzie jest Nowy Jork O_o


I z tego wychodzi jedna nauka : Polski system nauczania jest calkiem dobry i nie trzeba go zmieniac na system amerykanski tzn nauka bezstresowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 17:40, Luk Zombi napisał:

Heh, filmik znany :) Wszyscy wiedzą że Hiroszima słynie z judo-wrestlingu. :)


Moi faworyci

- ile było Wojen Światowych ?
- 3

- Kraj na "U"
- Yugoslavia

-Gdzie jest mur berliński ?
- Israel ?

- Ile boków ma trójkąt ?
- 4

- Kim jest Fidel Castro ?
- piosenkarzem


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam informacji o uzbrojeniu amerykańskim i niemieckim w Dniu D. Chodzi mi o to jakiego sprzętu użyto, jakich dział, moździerzy, czołgów itp. z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2008 o 20:32, lajt napisał:

Witam, szukam informacji o uzbrojeniu amerykańskim i niemieckim w Dniu D. Chodzi mi o
to jakiego sprzętu użyto, jakich dział, moździerzy, czołgów itp. z góry dzięki za pomoc!


http://www.britannica.com/dday
ta stronka jest całkiem fajna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś takiego:
Agenci OSS zostali wysłani do Berlina, aby nie pozwolić, żeby Sowieci dostali w swoje ręce wszystkich planów dotyczących bomby atomowej. Głownie tłukli NKWD. Podobnie było z SAS - tylko, że komandosi z SAS byli w Czechosłowacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować