Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wymagania sprzętowe Wiedźmina 2 raz jeszcze, tym razem bezpośrednio od wydawcy, nowe screeny są w pakiecie

110 postów w tym temacie

Konsola to praktycznie

Dnia 05.04.2011 o 17:58, byverter napisał:

zawsze minimalne detale z PC, do tego większość gier poza paroma wyjątkami ledwo wyciąga
30 FPS.


Haha to się uśmiałem. To poszukaj sobie jakiś filmików porównawczych na youtubie czy artykułów w stylu "porównanie grafiki". Ale widać gier nigdy na konsoli nie widziałeś. Owszem, mocny pc oferuje więcej ale obecnie nie są to duże różnice w grafice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

albo ten silnik jest super wydajny "1 GB RAM, wspierająca Pixel Shader 3.0 (Nvidia GeForce GTX260 lub ATI Radeon HD4850)" albo te wymagania zalecane to są do grania w rozdzielczości 800x600 :], za dużo się dzieje w tej grze aby nędzna 260 pociągneła to w fHD, ale kto wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2011 o 18:22, paulen23 napisał:

Haha to się uśmiałem. To poszukaj sobie jakiś filmików porównawczych na youtubie czy
artykułów w stylu "porównanie grafiki". Ale widać gier nigdy na konsoli nie widziałeś.
Owszem, mocny pc oferuje więcej ale obecnie nie są to duże różnice w grafice.

Miałem Xboxa 360. U znajomych grałem na PS3. Grafika jest nieporównywalnie gorsza, szczegółów dużo mniej. Tyczy się szczególnie tekstur. Podłącz sobie konsolę do monitora i zobacz jaka to jest bieda. Zobacz jak Crysis 2 wygląda fatalnie w 30 FPS na konsoli itd. Czasem Exclusivy się bronią, ale to już zasługa grafików/programistów, nie sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2011 o 18:44, byverter napisał:

Miałem Xboxa 360. U znajomych grałem na PS3. Grafika jest nieporównywalnie gorsza, szczegółów
dużo mniej. Tyczy się szczególnie tekstur. Podłącz sobie konsolę do monitora i zobacz
jaka to jest bieda. Zobacz jak Crysis 2 wygląda fatalnie w 30 FPS na konsoli itd. Czasem
Exclusivy się bronią, ale to już zasługa grafików/programistów, nie sprzętu.


Akurat w Crysisa 2 nie grałem więc się nie wypowiem. Natomiast grałem i na x360 i na pc w takie gry jak Mafia 2, NFS HP i starsze i oprócz tego, że oczywiście na konsoli jest niższa rozdzielczość to większych różnic się nie dopatrzyłem. Owszem pewnie pod lupą dało by się zauważyć nieco gorsze tekstury ale na pierwszy rzut oka różnice są mało widoczne. Ogromna różnica to była ale w porównaniu gier na pc i np. PS2. Tam było od razu widać, że to niebo, a ziemia. I dla Twojej wiadomości gram na x360 na monitorze lcd i grafika prezentuje się okazale. Czasem podłącze pod tv i tam jest lepiej ale monitor w pełni mi starcza. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A przypadkiem nie było tak, że zalecane, to gra na średnich detalach, 1280x1024 przy 30kl/s ?

No kto jak kto, ale ja na swoim 6600GT, nawet nie mam co marzyć, że uruchomię go :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, najwyższy czas zbierać kasę na upgrade''a kompa... zaraza...
Screeny ładne, ale biła po oczach jedna rzecz. 10 obrazek, dwóch żołnierzy po prawej, ci co kucają. Rzuca się w oczy to, że ich bronie wnikają w tarcze... mam nadzieję, że takich błędów nie będzie w grze, mimo wszystko to rzuca się w oczy dosyć (tak wiem, że jeszcze ponad miesiąc mają na dopatrzenie wszystkiego). No ale dobra bo za dużo już o tym napisałem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że po premierze się przekonamy czy pójdzie czy nie a jeśli pójdzie to jak chodzi na danym sprzęcie. Jakby wyszło demo przed premierą nie było by żadnych niedomówień. Każdy miałby jak na tacy. Wkurzę się jeśli wiesiek będzie pierwszą grą, której u siebie nie odpale;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2011 o 19:26, KamyK_84 napisał:

Rzuca się w oczy to, że ich bronie wnikają w tarcze... mam nadzieję, że
takich błędów nie będzie w grze, mimo wszystko to rzuca się w oczy dosyć (tak wiem, że
jeszcze ponad miesiąc mają na dopatrzenie wszystkiego


Nie mają. Gra na dniach idzie do tłoczni. :) Jeśli tego jeszcze nie poprawili, to poprawią w patchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2011 o 15:20, Wojman napisał:

A pozniej bedzie trzeci news o wymaganaich sprzetowych Wiedzmina, tym razem od dystrybutora.
A za czwartym razem od pani Kasi.


A jeszcze później od woźnego który sprząta wieczorowo studio ;)

Szczerze mówiąc gra mi pójdzie na średnich. Oj trzeba zacząć ciułać pieniążki na nową maszynkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2011 o 18:39, Ostrowiak napisał:

Wróg zobaczy iluzję tarczy i się przestraszy, tak! To zamierzona taktyka wojskowa jest!


Komentarz dnia :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekam na "Wymagania Wiedźmina 2 od wróżki Stachy co Hędoży wszystkie okoliczne Lachy" =)

A poważnie, to chyba pomysły na zapychanie newsów się kończą.
A te wymagania identycznie przecież jak ostatnio podawane oficjalne wymagania, po co robić takie masło maślane [chyba, że jako temat typu zapychacz rubryki i nabijacz postów dla użytkowników]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

minimalne absolutnie nie do przyjęcia. Sorki, ale chyba będę musiał odwołać zamówienie... :/ Zastanawiam się tylko czy ta gra będzie tak rewelacyjnie wyglądała że potrzebuje takiego sprzętu, czy raczej twórcom nie chce się optymalizować silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh 4 rok i wciąż nie muszę wymieniać sprzętu ... nie wiem czy dziękować ( za porządną optymalizację ), czy płakać z powodu braku innowacji graficznych :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2011 o 21:15, majkel666 napisał:

minimalne absolutnie nie do przyjęcia. Sorki, ale chyba będę musiał odwołać zamówienie...
:/ Zastanawiam się tylko czy ta gra będzie tak rewelacyjnie wyglądała że potrzebuje takiego
sprzętu, czy raczej twórcom nie chce się optymalizować silnika.


Minimalne absolutnie do przyjęcia. Mamy 2011 rok.
Karta 8800 GT ma lat 5, Core 2 Duo E4500 (2.2 GHz) ma 4. Trudno, żeby nowe gry ciągle były przygotowywane z myślą o szrotach sprzed 10 lat - ba! i jeszcze żeby bez zaciachu wszystko chodziło w rozdziałce HD!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że na palcach jednej dłoni można policzyć tytuły które w wymaganiach minimalnych mają kartę 8800 GT. Ot taki crysis2,tyle że jego można odpalić na słabszej karcie i o ile ma się mocną resztę podzespołów idzie pograć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować