Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wymagania sprzętowe Wiedźmina 2 raz jeszcze, tym razem bezpośrednio od wydawcy, nowe screeny są w pakiecie

110 postów w tym temacie

Raczej wujowa optymalizacja komputerowej serii Wiedźmin staje się tradycją =) [bo graficznie to W2 na tych gmeplayach HD nie powala jakoś mega na kolana, ładny jest owszem, ale żeby to była rewolucja... nie powiedział bym]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Undertaker, o ile z optymalizacja sie zgadzam, ze jest bardzo istotne, o tyle mowa o wydajnosci kompa na podstawie SC2 to kompletny fail. SC2 wyglada jak RTS sprzed 5-6 lat. Rozumiem jakbys np o Dawn of War 2 napisal, tam grafa jest porzadna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam maszynke: athlon phenom x4 965 Black Edition 3.4 GHZ, Asus HD4870 1GB DDR5, 6GB ram. I mam cichą nadzieję, że uda mi się pograć w miarę na fulla... wymagania rekomendowane spełnione ale nic nigdy nie wiadomo. Obawiam się tylko tego sp2 do visty, bo czytałem różne opinie apropo tego sp i nie jestem do niego przekonany. Sporo osób pisało, że po instalacji pojawiły się im jakieś bóle, spadki w wydajność i stabilności systemu. Jakie są wasze opinie? Ktoś z was testował już tego sp2 do visty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2011 o 12:26, Onyxpvp napisał:

@Undertaker, o ile z optymalizacja sie zgadzam, ze jest bardzo istotne, o tyle mowa o
wydajnosci kompa na podstawie SC2 to kompletny fail. SC2 wyglada jak RTS sprzed 5-6 lat.
Rozumiem jakbys np o Dawn of War 2 napisal, tam grafa jest porzadna.

Akurat grafa w Dow 2 nie porównywał do sc2 bo nie jest najwyższych lotów - jest oki nic ponad to.
Co optymalizacji DoW2 od SC2 nie jest lepszy pod tym względem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój sprzęt nie jest już najwyższych lotów więc cały czas obawiam się jak pójdzie mi Wiedźmin 2 na FullHD
wiele obaw miałem przy poprzednich grach: Crysis 2,Bulletstorm a okazało się że gry działają mi dobrze,nawet straszące wielu graczy Metro 2033 chodzi mi na FHD bez AA,myślę więc ze aż tak źle nie będzie - obym się nie mylił.

" Raczej wujowa optymalizacja komputerowej serii Wiedźmin staje się tradycją =) "

Cóż,w pierwszego Wiedźmina grałem na:

Athlon 64 X2 4200+
2GB RAM DDR2 800 MHz
Radeon X1900 XT

i nie miałem żadnych problemów z płynnością gry w full detalach w rozdzielczości 1280x1024.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieję, że nie będzie weryfikacji komponentów przed instalacją. Pamiętam, że np Ubisoft kiedyś miał takie cuda w swoich grach i przez to nie mogłem grać bo miałem minimalnie niższe taktowanie procka niż gra wymagała. No ale od dawna już takich rzeczy nie widziałem, więc mam nadzieję, że procesor taktowany o 0,2 Ghz mniej niż wymagane nie będzie problemem podczas uruchamiania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam tylko nadzieję, że na wymaganiach minimalnych mi pójdzie a nie będzie znowu przymusowego wymiany sprzętu jak przy jedynce gdzie tak właśnie było. byłoby szkoda, a przecież pieniądze piechotą nie chodzą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zamówić sobie pre-order, ale zastanawiam się czy pociągnie na moim blaszaku.
Core 2 Quad 3GHz
2GB RAM DDR2
GeForce 9500 GT 512MB

Najbardziej martwię się o grafikę, bo 9500 to "odgrzewany" 8600. Myślicie, że sobie poradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2011 o 21:06, Jezzersky napisał:

Najbardziej martwię się o grafikę, bo 9500 to "odgrzewany" 8600. Myślicie, że sobie poradzi?


Dołóż RAM-u i wymień kartę na ciut lepszą - nie zapłacisz dużo, a różnicę zobaczysz kolosalną. Z prockiem możesz zaczekać, jeśli nie grasz w większej rozdzielczości niż 1280 x 1024.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że jeszcze nie ma wymagań na laptopy, bo ja mam acera 7552G i zastanawiam sie na jakich detalach mi pojdzie na 1600x900.

AMD Phenom x920 X4 2.3Ghz
Ati Radeon HD 5850 1GB DDR3
4GB RAM 1333Mhz
Windows 7 home premium service pack 1.
No i wszystkie najnowsze sterowniki mam :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2011 o 00:25, 1096 napisał:

Szkoda że jeszcze nie ma wymagań na laptopy, bo ja mam acera 7552G i zastanawiam sie
na jakich detalach mi pojdzie na 1600x900.

AMD Phenom x920 X4 2.3Ghz
Ati Radeon HD 5850 1GB DDR3
4GB RAM 1333Mhz
Windows 7 home premium service pack 1.
No i wszystkie najnowsze sterowniki mam :).

jakbyś był w temacie to byś wiedział że na corei7 i HD 5870 góra medium była grywalna ta beta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.05.2011 o 18:30, Numenpl napisał:

jakbyś był w temacie to byś wiedział że na corei7 i HD 5870 góra medium była grywalna
ta beta.


Ta a na starym quadzie [2.2ghz] i "demonie szybkości" gf9800 trzymała 22 fpsy na max....
Widać bardzo w temacie jesteś =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować