Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

F.E.A.R. - najbardziej oczekiwana gra FPP roku już w sprzedaży!

121 postów w tym temacie

Ten certyfikat jakości to jakaś paranoja. Z kartonowego pudełka zeszła folia, a z DVD box cały się lepi od kleju. Idea szczytna, ale wykonanie... Szkoda gadać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam sie z pennym, gra wcale nie została wysłana 18 tylko dzisiaj. przynajmniej tak mi pisze w zamowieniach,
a przesyłka kurierska dojdzie jutro lub w sobote.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na moim sprzęcie (Barton 2500, 512 RAM, GFFX5600) demko na najniższych możliwych detalach ostro chrupało, a grafika wyglądała gorzej niż w Quake''u 2, toteż mogę sobie jedynie pomarzyć o grze. Na Święta kupuję GF6600, to sobie pewnie wtedy FEAR zamówię, ale póki co wracam do mojego nieśmiertelnego Baldura...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na moim kompjutrze (3Ghz Pentium4 Radeonx600xt<<beznadzieja wiem :) 768mb ramu ) na średnich detalach bez cieni działała idealnie.Większe detale mi nie są potrzebne bo gra już na tych wygląda zarąbiście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na moim kompie Amd64 300+ vinci 1gb ram 400mhz gf 6600 128mg na płycie nforce4 4x w roździlczosci 1024x768 i tak 70% opsji mam na max pare wyłaczony aa x4 i w testach w grze wyciagałem od 24 do 48 fps srednio 28 :) I grało sie bardzo przyjemnie i gra bardzo ładnie wyglądała.
Ale co do samej gry akcja jest naprawde wciągająca grajac czujesz jak bys grał z naprawde inteligętnymi przeciwnikami lecz to zasluga skryptow ktore po jakims czasie da sie już przewidziec gra jest strasznie monotematyczna mało urozmaiconych lokacji przez wiekszośc gry chodzisz z jedna i tą sama bronia bo jak już cos fajnego znajdziesz to szybko sie amunicja kończy na poziomie trudnosci medium jest dosyć cięzko mozna zapomnieć o szarżowaniu tylko wychylasz sie za rogu i walisz ile wlezie :) Ale ogólnie gra jest fajna ale tak na jeden raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie pudeleczko z gra juz stoi na biurku :D Dostalem pierwszy egzemplarz z EMPIKa, jeszcze byl cieply :D gra jest genialna i goraco ja polecam. Co do wymagan to na moim kompie (3000+, GeForce 6800, 1024 RAM) gra smiga swietnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2005 o 20:04, scooby01 napisał:

>. Przy P4 3,8 z HT i GF 6600 GT nie chodzi płynnie na pełnych detalach...
a ile RAM-u ?



Ja mam D1300 Radeon 9200 128 i ramu 640 twinmos i gra chodzi na medium bez sciny :) wiec ci ktorzy maja gorsze kompy, zciagnijcie gre i sprawdzcie moze wam pujdzie. A nie osadzajdzie tego po jakis wymaganiach na pudelku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć że producenci gier sobie jaja chyba robią :/ mam athlona 3500+ geforce''a 7800gt 1gb ramu i w demku czasem potrafiło chrupnąć... czy pełna jest lepiej zoptymalizowana?? no naturalnie detale na maxa z hdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. madMat wydaje mi się że to chyba tylko na demku :P ( chciał bym mieć takiego kompa jak ty ale moje honny mi na to nie pozwala bo ASG ważniejsze:P)

Na koim kompie jakoś chodzi ale po jakimś czasie odczuwam że komp się męczy

Ps. mój komp: Intel 4 3.0 , GeForce FX 5950 Ultra,512 ramków :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Póki co - skończyłem demo. Gra zapowiada się znakomicie!!! Ale wymagania sprzętowe :/

Specjalnie dla tej gry kupiłem GF6800 (@ 6800GT), i nawet ta karta nie potrafi udzwignąć gry w maksymalnych detalach przy 1024x768.

Jest jednak sztuczka, która może wam pomóc - szczególnie osobom posiadającym starszy sprzęt.
Opcją która najbardziej obiąża GPU wbrew pozorom nie jest wcale FSAA. Karta dostaje w tyłek przy opcji TEXTURE RESOLUTION - gdy próbuję ją włączyć na MAX - dostaje info, że mam za mało pamięci na karcie (128MB). Dlatego obecnie mam ją ustawioną na Medium - i wtedy gra śmiga pięknie. Przy słabszyk kartach można próbować z opcją MINIMUM.

UWAGA!!! Jeśli chcecie ustawić grę optymalnie dla swojego kompa - zacznijcie od AUTO-DETECT. Następnym krokiem jest mozolne (po kolei/pojedynczo) włączanie każdej opcji z PERFORMANCE na maxa - aż traficie na to co wam wyraźnie spowalnia grę (degradujemy ją o poziom niżej lub wyłączamy całkowicie). W ten sposób ustawicie F.E.A.R. możliwie jak najlepiej względem swoich sprzętowych konfiguracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tej gry więc nie wiem co jest w ustawieniach grafy ale to wiem że bardzo dużo na wydajności traci się przy włączonej synchronizacji pionowej, która wizualnie nic nie zmienia. Na kilku grach spotkałem się z możliwością jej ustawiania. Dodatkowo detonatory i Catalisty też dają możliwość jej wyłączenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy ktos spotkal sie z problemem i co to moze byc przy odpaleniu z CD1 - WRONG DISC INSERTED
i nie nie jest to pirat , tylko oryg wczoraj zakupiony w MM za 84,90
to "troche" dziwne ze oryginalna nowa gre musze odpalac za pomoca cracka...
Czy ktos zna odpowiedz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2005 o 09:02, Oldtimer76 napisał:

Powiedzcie mi czy ktos spotkal sie z problemem i co to moze byc przy odpaleniu z CD1 - WRONG DISC INSERTED
i nie nie jest
to pirat , tylko oryg wczoraj zakupiony w MM za 84,90
to "troche" dziwne ze oryginalna nowa gre musze odpalac za pomoca
cracka...
Czy ktos zna odpowiedz?


Odpowiedź poznasz gdy do działu pomocy zajrzysz pierw:
http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=284&p=567

A dla tych, którzy chcą wiedzieć jaka konfiguracja jest potrzebna, żeby się cieszyć z maksymalnych detali [przy 1024x768], poniżej podaję odpowiednią konfigurację (empiryczne doświadczenia, niestety nie moje:():
Pentium IV 3,4 HT
GeForce 7800 GTX
2 GB Ram DDR II
Płyta główna oparta na chipsecie Intel i915

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować