Zaloguj się, aby obserwować  
ArkStorm

Gra o Tron / Game Of Thrones - nowy serial HBO

663 postów w tym temacie

Seeker w realizacji jednak wiał herkulesowym kiczem, tutaj jednak mamy dość poważne podejście które może się spodobać starszej widowni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy czy ''poważne'' podejście nie skończy się spektakularną klapą, ale zgadzam się, przez pewne sceny można uznać, że serial jest nieco dojrzalszy.

Zobaczymy jak potoczy się dalej ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Właśnie obejrzałem dwa odcinki i mam dość mieszane odczucia. Zaczyna mi to za bardzo przypominać "Spartakusa" w średniowieczu. Jeszcze tylko brakuje tego, żeby tak jak w poprzedniej produkcji HBO praktycznie wszycy się bzykali.
Rozumiem, że seks się sprzedaje, ale bez przesady. Nie wiem, może byłem ślepy jak czytałem, ale w książce nie było takich jazd :/

Jeszcze tylko brakuje opisu jak to córka bodajże Starka, obawia się pierwszego okresu, bo zaraz ją będzie zaciągał do łóżka ten mały okrutnik Joffrey.

Książka niezła, ale serial robi się dziwny.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2011 o 23:19, maniekk napisał:

Rozumiem, że seks się sprzedaje, ale bez przesady. Nie wiem, może byłem ślepy jak czytałem,
ale w książce nie było takich jazd :/


Były, były -Martin to kawał zboka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.04.2011 o 00:04, Laid_back napisał:

Były, były -Martin to kawał zboka ;)

Tak i jeszcze do tego opisy pewnie z detalami ;) raczej bardziej stonowane to było. Nie pamiętam, czy Rzym też był taki. Jeśli tak to by się okazało, że wszystkie seriale osadzone w czasach średniowiecza/ starożytności to wg. HBO, filmy softcore ;) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o obsadzie? Aktorzy pasują waszym wyobrażeniom o postaciach w książce?
Póki co jedynie Ser Rodrik Cassel mnie zaskoczył. Bardziej wyobrażałem go sobie jako Keldorna z BG2 :) Aktor bardziej mi pasuje do Greatjona.
- Catelyn może się wydawać trochę starawa, ale, czytając książkę, bardziej widziałem ją jako matkę kilkorga dzieci i mądrą żonę lorda, niż królową piękności.
- Tyrion mi bardzo podpasował. Owszem, miał niby być brzydki ponad miarę (karzeł ze szpetną, zdeformowaną twarzą, z oczami a''la David Bowie) a tu mamy przystojnego faceta z karłowatoscią. Mi to akurat pasuje. Mniej więcej tak go właśnie widziałem (pomimo opisów o szpetności). Zdecydowanie wygląda jak Lannister.
- dzieci są OK. Starsze niż powinny być w niektórych przypadkach, ale to zrozumiałe. Joff od pierwszego ujrzenia wygląda na kawał drania. Danny wygląda na parę lat starszą, bo pewnie nie wypada puszczać scen seksu z 13-latką.

Co o tych i innych postaciach sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z odcinka na odcinek serial podoba mi się coraz bardziej. Choć jestem po lekturze dotychczas istniejących tomów składających się na Pieśń Lodu i Ognia z czystym sumieniem stwierdzam, iż serial stanowi wspaniały dodatek do lektury. Charakterystyka postaci jest oszałamiająca i niemalże w pełni pokrywająca się z moim książkowym wyobrażeniem. Mam nadzieję, że serial odniesie niebagatelny sukces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2011 o 23:53, Astropath napisał:

Co o tych i innych postaciach sądzicie?


To mnie właśnie denerwowało, że niektóre postaci są starsze, niż powinny. Apoza tym to Arye sobie zupełnie inaczej wyobrarzałem, oprócz tego ser Rodrik i Catelyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem odrobinę rozczarowany (jak już wcześniej pisałem) Sansą. Teraz dołączam do niej Hodora, który według mojego wyobrażenia był znacznie młodszy. Za to świetnie dobrali aktora do postaci Samwella :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobrze, że po fatalnym odcinku 1 w kolejnych dali do pieca. Będę to miał zapewne na dvd/brd jak już całość wyemitują.

Książka jest mega fantastycznie super wspaniała, HBO uchwyciło choć trochę jej blasku i co najważniejsze - nie bawi się w żadne przekłamania, jest na tyle wierne oryginałowi na ile to możliwe.

cool story.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba obsada, ciężko się przyczepić - to, że każdy inaczej sobie wyobraża książkowe postacie, jest oczywiste. Ludzie narzekają, że postacie są postarzone, a trzeba pamiętać, że ludzie żyjących w ciężkich warunkach dużo szybciej dojrzewają. I Catelyn, która wiele przeżyła i urodziła kilkoro dzieci (a przede wszystkim żyje w miejscu jak Winterfell) nie może wyglądać jak z żurnala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób, które dobrze pamiętają książkę:

Spoiler

Czy Loras Tyrell dogodził ustami Renly Baratheonowi? To jest zmyślone, czy naprawdę tak było? Ja kompletnie nie pamiętam takiej otwartej, homoseksualnej sceny z książki? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 22:15, Astropath napisał:

Mam pytanie do osób, które dobrze pamiętają książkę:

Spoiler

Czy Loras Tyrell dogodził ustami Renly Baratheonowi? To jest zmyślone, czy naprawdę
tak było? Ja kompletnie nie pamiętam takiej otwartej, homoseksualnej sceny z książki?
:/



Spoiler

Bo takiej sceny nie było, Martin zasadniczo nie bawił się w dosłowność w tym akurat przypadku, zostawiał nutę niedomówienia. Jak widać serial potrzebował mocniejszego akcentu ;)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 02:05, hammerfall87 napisał:

Mam pytanie czy książka jest równie dobra jak serial bo słyszłem rózne opinie np ze jest
przewidywalna

Mój komentarz - HA, HA, HA... przewidywalna...

A na poważnie - jest mistrzowska i genialna. Gdyby było inaczej, HBO nie nakręciłoby serialu na jej podstawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 02:05, hammerfall87 napisał:

Mam pytanie czy książka jest równie dobra jak serial bo słyszłem rózne opinie np ze jest
przewidywalna


To jedna z niewielu książek, którą czyta się w napięciu, bo nie wiesz czy bohater, którego polubiłeś, zaraz nie zginie. I nie musi to być śmierć pełna patosu, w wielkiej bitwie. Zwykła potyczka z grupą bandytów i nie jesteś niczego pewien. Nie raz miałem ochotę krzyknąć w autobusie "No żesz k***a!" i wyrzucić książkę przez okno :)
Sytuacja polityczna też ciągle się zmienia. Kiedy wydaje ci się, że wszystko zgrywa się idealnie i wiesz co będzie się działo dalej, sytuacja odwraca się o 180 stopni. Ktoś mógłby powiedzieć, że nieprzewidywalność jest przewidywalna, ale to też nieprawda. Może się wydarzyć coś czego się nie spodziewasz, ale nie musi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście obejrzałem wszystkie wypuszczone do tej pory odcinki. Jak trafiłem na serial? Na jakimś portalu był baner z Seanem Beanem. Zaciekawiło mnie to, obejrzałem i jestem zachwycony.

Przede wszystkim fabuła. Uwielbiam seriale, w których z każdym obejrzanym odcinkiem mówię: "o nieee", "skubany!" "sku....yn!" dając do zrozumienia, że tego to się akurat nie spodziewałem. ;) Trudno sobie też na podstawie takiego serialu jednoznacznie wyrobić opinie o bohaterach, bo nigdy nie wiadomo kto z czym za chwile wyskoczy.

Obsada? Bardzo lubię Seana Beana, więc chyba nie muszę mówić, że jego kreacja nie tylko sprowadziła mnie na ten serial, ale nie ukrywam, że sprawiła, że polubiłem go tak bardzo. Najlepiej jednak zagrana do tej pory, moim zdaniem, jest rola "karła" Lannistera. Istny majstersztyk! Sam ton i barwa głosu jest niesamowita.
Szczerze to denerwuje mnie tylko ten "domniemany" syn króla. Ma strasznie lalkowaty wygląd.

Ogólnie serial oceniam bardzo dobrze. Z niecierpliwością czekam na kolejne odcinki i wiem, że żaden nie będzie nudny. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować