Zaloguj się, aby obserwować  
ArkStorm

Gra o Tron / Game Of Thrones - nowy serial HBO

663 postów w tym temacie

Dnia 27.09.2013 o 14:35, filip29 napisał:

Haha, no ale to już teoria z rodzaju tych, że Varys to Merling :D


Dla mnie hitem jest teoria, że Ned zwiał, bo nikt z POV-ów nie patrzył na wiadomy czyn, więc nie ma sensownych dowodów na

Spoiler

śmierć Neda

:P

Albo teoria, że Silny Belwas to Robert, też wesoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2013 o 14:35, filip29 napisał:

Haha, no ale to już teoria z rodzaju tych, że Varys to Merling :D

dokładnie. a R+L ma jednak naprawdę dużo sensu, szczególnie biorąc pod uwagę to ostatnie "promise me", które do tej pory nie wiemy, co znaczy, i pewnie nigdy się już nie dowiemy. ja naprawdę wierzę w R+L, tym bardziej, że sam o tym pomyślałem, zanim nawet zajrzałem w internet w tej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serial dosyć swobodnie interpretuje książki w formacie sezon = tom z wyłączeniem sezonu 3 - pokrywa tylko połowę Nawałnicy Mieczy.

Porównywać kiepsko się da, bo pojedynczy odcinek toczy się liniami fabularnymi, nie rozdziałami, do tego niezbyt często verbatim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2013 o 10:19, Accid napisał:

Jest gdzieś rozpiska, jakich dokładnie rozdziałów czy tomów dotyczą poszczególne odcinki?

wszytko jest bardzo porozbijane, 1 rozdział może być w dwóch odcinkach, a teraz kilka tomów będzie w jednym sezonie, żeby nie robić zbędnego zamieszania tym co nie czytali książek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2013 o 12:12, Accid napisał:

Z tego co mówicie to przeczytam ile dam radę PLiO i zacznę po tym oglądać :)

przeczytaj "Krew i Złoto" do 136 strony bo wtedy o ile pamiętam zaczynają się wydarzenia które nie zostały zawarte w ostatnim sezonie. Może się zdarzyć, że jakiś rozdział został pominięty w książce i był w filmie lub film przeskoczył kilka rozdziałów, żeby pokazać jakiegoś bohatera, ale te najważniejsze wydarzenia od 136 strony będą dopiero w sezonie 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2014 o 11:29, Niflheim napisał:

https://www.youtube.com/watch?v=xZY43QSx3Fk

Trailer czwartego sezonu.

Spoiler

Ale o co chodzi ze smokiem nad Królewską Przystanią? Jakaś wizja Brana, sen Daenerys,
czy może jedna z wędrówek Drogona po opuszczeniu Meereen?


Spoiler

Jeśli miałbym wybierać, to stawiam na drugą opcje. O wizji Brana, ani o wizycie Smoka nic mi nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2014 o 11:29, Niflheim napisał:

https://www.youtube.com/watch?v=xZY43QSx3Fk

Trailer czwartego sezonu.

Spoiler

Ale o co chodzi ze smokiem nad Królewską Przystanią? Jakaś wizja Brana, sen Daenerys,
czy może jedna z wędrówek Drogona po opuszczeniu Meereen?


Spoiler

Nie mogę już edytować. Ta Królewska Przystań wygląda jak makieta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To będzie dziwny sezon. Materiał z aż trzech tomów i patrząc po scenach z 0:25 i 0:32, sięgnie dość daleko w ADWD, czyli - tak na logikę - powinien sięgnąć równie daleko w AFFC. A byłem pewien, że 4 sezon zakończy się epilogiem ASOS, bo to scena wręcz idealna na taką okazję :P W sumie twórcy mogliby wejść trochę w szczegóły, bo GRRM chyba nie spieszy się zbytnio z dokończeniem TWOW, także czas ich nie goni.
Ale Oberyn mistrzowski.

Ale coraz mniej podoba mi się ta patetyczna gadka i puszczanie wodzów fantazji. Już ze Starkami wystarczająco dużo zrobili. I co teraz,

Spoiler

zrobią Lady Stoneheart z już wymyślonej Talisy czy całkowicie wytną wątek? Choć w sumie na to ostatnie bym się nie obraził i jest to w sumie prawdopodobne, tylko co z Brienne wtedy?

Dalej - jak zrobią z głupiego dupka Thorne''a bohatera, który zastąpi Noyle''a, to się zdenerwuję. Dalej - co z
Spoiler

Coldhands - jego też wytną, bo muszą pospieszyć jeden z najlepszych wątków, kiedy aktor za szybko im rośnie, czy już totalnie poprzekręcają?

A co do Sandora, to pewnie serial wyjaśni, czy
Spoiler

kariera grabarza jest definitywnym końcem jego historii czy też jeszcze go zobaczymy w akcji.

No i coś czuję, że twórcy mogą popłynąć z twórczością własną w temacie Ironborn (Balon / Euron / Victarion /
Spoiler

misja ratunkowa Ashy

), ale obym musiał to odszczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2014 o 13:41, Siriondel napisał:

Ale coraz mniej podoba mi się ta patetyczna gadka i puszczanie wodzów fantazji.

Ja tam się cieszę, że nie trzymają się sztywno książek.

Dnia 13.01.2014 o 13:41, Siriondel napisał:

I co teraz,

Spoiler

zrobią Lady Stoneheart z już wymyślonej
Talisy czy całkowicie wytną wątek? Choć w sumie na to ostatnie bym się nie obraził i
jest to w sumie prawdopodobne, tylko co z Brienne wtedy?


Czemu by mieli coś takiego zrobić? Są jakieś ploty na ten temat?
Dalej - jak zrobią z głupiego

Dnia 13.01.2014 o 13:41, Siriondel napisał:

dupka Thorne''a bohatera, który zastąpi Noyle''a, to się zdenerwuję.

Znowu, czemu by mieli coś takiego zrobić?

Spoiler

Thorne

pewnie będzie dupkiem od początku do końca.

Dnia 13.01.2014 o 13:41, Siriondel napisał:

No i coś czuję, że twórcy mogą popłynąć z twórczością własną w temacie Ironborn
(Balon / Euron / Victarion /
Spoiler

misja ratunkowa Ashy

), ale obym musiał to odszczekać.

Tu jestem ciekawy co zrobią z wątkiem Ashy. Po trailerze widać, że pewnie zwiekszą jej czas ekranowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty te książki po ang. czytałeś że rzucasz angielskimi nazwami?

Tak napisałeś, że bez patrzenia do wikipedii nikt się nie skapnie o które tomy chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2014 o 12:57, Kardithron napisał:

Zwróciłeś uwagę na podkład muzyczny? :D


Chelsea Wolfe - wiadomo, szacunek. ;)

@Siriondel

Spoiler

Z tego co mi wiadomo nie było jeszcze mowy o Lady Stoneheart, nie wiem skąd pomysł że miałaby stać się nią Talisa. Liczę na Starkównę i na to, że Stoneheart zostanie przedstawiona w ostatniej scenie nowego sezonu. ;) Najbardziej martwię się wątkiem Theona i misją Ashy (Yary) Greyjoy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2014 o 15:12, zerohunter napisał:

Ty te książki po ang. czytałeś że rzucasz angielskimi nazwami?

Tak napisałeś, że bez patrzenia do wikipedii nikt się nie skapnie o które tomy chodzi.

bez przesady, wystarczy znać polskie nazwy, żeby bez problemu je sobie w głowie przetłumaczyć, jeśli wcześniej się ich nie znało. dodatkowo w tym wątku jest wielu fanów, więc angielskie nazwy są dla nich normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2014 o 15:24, Niflheim napisał:

Spoiler

Najbardziej martwię się wątkiem Theona i misją Ashy (Yary) Greyjoy...



Spoiler

Obawiam się, że całkiem wycięli wątek Żelaznych i wiecu królewskiego. W castingach w ogóle nie było mowy o aktorach grających Victariona i Eurona, a to dosyć ważne osoby, za to znalazło się miejsce dla takiego Daaria czy przedstawiciela banku z Braavos...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2014 o 15:30, NeroNarmeril napisał:

Spoiler

Obawiam się, że całkiem wycięli wątek Żelaznych i wiecu królewskiego. W castingach
w ogóle nie było mowy o aktorach grających Victariona i Eurona, a to dosyć ważne osoby,
za to znalazło się miejsce dla takiego Daaria czy przedstawiciela banku z Braavos...



Spoiler

Też tak myślę, chyba że w kolejnym sezonie ten wątek się ukaże w skróconej wersji. Podobnie jak wątek Dornijski. Nie mogą w końcu już teraz przedstawić kupy nowych postaci, ludzie chcą przecież widzieć swoich ulubieńców na ekranie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować