Zaloguj się, aby obserwować  
ArkStorm

Gra o Tron / Game Of Thrones - nowy serial HBO

663 postów w tym temacie

Dnia 14.04.2014 o 15:31, Siriondel napisał:

No i szkoda, że zmienili sparing partnera Jaimego, już oczyma wyobraźni widziałem

Spoiler

Ilyna
Payne''a

i te komiczne sceny. Ale Bronn zapodaje najlepsze teksty, także spoko. Mogą
jego postać przytrzymać jakoś dłużej w serialu, bo gość jest legendą :)

Spoiler

aktor umarł


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2014 o 16:15, SurgeonOfDeath napisał:

Spoiler

aktor umarł


Och, nie miałem pojęcia. Co za strata. Rola na pewno nie była za trudna, ale nadal była bardzo dobrze zagrana. Szkoda że już tej postaci w takiej formie nie zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, Rory McCann IMO najlepszy w tym odcinku. Dużo story było, Dany, Tyrion, Tywin & Oberyn, wszyscy spoko, ale akcji mało (nie przeszkadza mi), a jak już, to strasznie słaba (przeszkadza mi, wręcz niepodobne do tego serialu). Walki z czempionem Meereen gorzej chyba nie dało się zrealizować. I ta masakra wieśniaków przez dzikusów... ech.

Spoiler

W ogóle D&D zrobili z dzikusów jakichś psychotycznych bandziorów. Może i tak trzeba było w TV dla kontrastu ukazać, żeby było łatwo widzowi zrozumieć, kto jest dobry a kto "zły", ale wcale nie musi mi się to podobać.


Ogólnie odcinek tak na 7/10. Nadal dobry, ale wg mnie najsłabszy z trzech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że przyczyną zmiany jest fakt, że poprzedni odtwórca roli Daaria dostał rolę w nowym "Transporterze" co mogłoby utrudnić nagrywanie "Gry..".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2014 o 13:59, Mange napisał:

wątek za murem mi się nie podoba :(

Ja za to książek nie czytałem, ale wątek muru i okolic najbardziej mnie w tym serialu nudzi. A jak już widzę Sama, to mam ochotę przewinąć. Niech mu się wreszcie coś stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Nie podobało mi się wątek za murem całkowicie, Sam mówi Jonowi o Branie jakby mu to już przedtem wspominał, pomijając Zimnorękiego, jakieś szturmowanie obozu którego nie było, podczas gdy Bran powinien być już hen daleko, ten ziomek który zastąpił Kozła znalazł się na murze nie wiadomo jak, dodatkowo Margaery uwodząca Tommena, i przyznanie się Olenny do zabójstwa, jakby się nie wyjaśniło do końca sezonu to by nikomu głowa nie spadła.

Najlepszy moment to był jak Jaimie dostał po gębie własną ręka:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, cofam wszystko co powiedziałem na temat tego, na podstawie których książek będzie ten sezon. To już zmieniło się w opowieść na książkach dość luźno opartą, trochę tu i tam, połowę wycięto ze względu na oczywisty brak miejsca, a to co zostało, w ogóle pozmieniano.

Ale z tym odcinkiem odkryłem, że mi się to nawet podoba :P Wątek na północy to już kompletna fikcja twórcza, ale przyznaję, że łyknąłem przynętę. Może dlatego, że mam ochotę obejrzeć w tym genialnym świecie jakąś alternatywną historię, nie wiem. Ale IMO super.

Generalnie czwarty odcinek, to kolosalny skok jakości z jednego podstawowego powodu - nie ma ciągłego latania z kamerą w inne miejsce co pięć przeklętych minut. Sceny są długie, sensowne, konkretne, mniej wątków w tym odcinku. KOLOSALNIE lepiej mi się oglądało. Mam nadzieję, że to oznacza, że czas wstępu się skończył, a nie wyjątek.

Na początku bałem się, że zrobią jakiś upośledzony romantyczny wątek Missandei i Grey Worma. Na szczęście nie. Poza tym Janos Slynt wk..... mnie że hej. Nie mogę się doczekać "tej" sceny z jego udziałem. Jeśli w ogóle będzie, mając na uwadze to, jak bardzo wątek na północy został zmieniony.
Ale było dużo Jona i Jaimego. Ogólnie odcinek w starym stylu. Najlepszy. I te długie rozmowy w cztery oczy, tego mi brakowało.

Co mi się ogólnie przestaje podobać, to wątek Daenerys. Już w książkach to jest postać wg mnie ogólnie nieciekawa i głównie irytująca, ale złożona i wielowymiarowa, jak większość. Natomiast w serialu chyba żadnej postaci nie spłycono tak bardzo, jak Dany. Wyzwolicielka, niosąca krwawą zemstę tyranom za lata udręki... bla bla bla, nuuuuda. I wiecznie ten głupawy uśmieszek na twarzy Emilii Clarke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2014 o 15:18, Diverso napisał:

Czytałem, że przyczyną zmiany jest fakt, że poprzedni odtwórca roli Daaria dostał rolę
w nowym "Transporterze" co mogłoby utrudnić nagrywanie "Gry..".

I dobrze, bo był cienki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba czegoś nie kojarzę. Kiedy i jak

Spoiler

Locke

trafił do Nocnej Straży? Nie pamiętam w ogóle takiego motywu z książki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2014 o 22:21, Sandro napisał:

Chyba czegoś nie kojarzę. Kiedy i jak

Spoiler

Locke

trafił do Nocnej Straży? Nie pamiętam
w ogóle takiego motywu z książki.


Bo gościa w ogóle w książce nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2014 o 22:22, NeroNarmeril napisał:

Bo gościa w ogóle w książce nie było.

Teoretycznie zastępuje on postać Vargo Hoata, ale mimo to nie potrafię sobie przypomnieć aby ani on, ani

Spoiler

Locke

zostali wysłani do Nocnej Straży. Ostatnia scena w serialu z jego udziałem, którą pamiętam to ta, w której stał sobie z boku podczas powrotu Roose''a Boltona do domu. Potem nic i nagle odnajdujemy go pośród skazańców. Może zostanie to jakoś rozwinięte w następnych epizodach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2014 o 22:56, Sandro napisał:

> Bo gościa w ogóle w książce nie było.
Teoretycznie zastępuje on postać Vargo Hoata, ale mimo to nie potrafię sobie przypomnieć
aby ani on, ani

Spoiler

Locke

zostali wysłani do Nocnej Straży. Ostatnia scena w serialu
z jego udziałem, którą pamiętam to ta, w której stał sobie z boku podczas powrotu Roose''a
Boltona do domu. Potem nic i nagle odnajdujemy go pośród skazańców. Może zostanie to
jakoś rozwinięte w następnych epizodach.


Nie dziw się, bo Hoat

Spoiler

ginie w efektowny sposób

, więc nie miał jak iść na Mur. Co do
Spoiler

Locke''a

, no cóż, dotarł chyba offscreenowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że

Spoiler

Locke jest "wtyką" Boltona w Nocnej Straży. Coś na Jona kręcą najwidoczniej; z tej rozmowy Ramsaya, Locke''a, Roose''a i Theona wynika, że chodzi im o Brana i jego prawo do Winterfell. No cóż, nawet ten wątek jak widać zostanie poprowadzony zupełnie inaczej.



A tak bardziej ogólnie, ale w nawiązaniu do powyższego, to ciekaw jestem, co zrobią ze Stannisem.
Spoiler

W serialu dalej marzy o tronie w KL i dumny jest z siebie, że to niby on Joffreya skasował i mimo tego że Melisandre - zgodnie z książkami zresztą - powiedziała mu, że Others są jedynym liczącym się wrogiem i to ich trzeba lać, nie spieszno mu jakoś na Mur. Także chyba go tam nie zobaczymy i bitwa zakończy się epickim zwycięstwem Straży w stylu against all chances. A może zamiast Stannisa to właśnie Roose tam wpadnie, heh ;P

Ciekawe co D&D zaplanowali na ten wątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować