Zaloguj się, aby obserwować  
ArkStorm

Gra o Tron / Game Of Thrones - nowy serial HBO

663 postów w tym temacie

Dnia 29.04.2014 o 23:28, Siriondel napisał:


A tak bardziej ogólnie, ale w nawiązaniu do powyższego, to ciekaw jestem, co zrobią ze
Stannisem.


Nie no,

Spoiler

odsiecz Stannisa raczej będzie

, tylko masowo przeciągają akcję na Murze, żeby była w 9 odcinku, tak to już dawno byłoby tam pozamiatane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zwróciliście uwagę na postać w ostaniej scenie-tej z dzieckiem ?

Spoiler

Podobno to postać która jeszcze nie pojawiła sie w książce Nocny Król

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2014 o 15:46, gumeczka napisał:

Podobno to postać która jeszcze nie pojawiła sie w książce

Postać, miejsce, samo wydarzenie... Nic na ten temat nie było.

A swoją drogą, znalazłem ciekawe zdjęcie. Skoro scenarzyści HBO postanowili zastąpić postać Vargo Hoata tylko dlatego, że jej imię brzmi zbyt skomplikowanie (stąd Locke), to podejrzewam, że oszczędzono Tyrionowi nos żeby widzowie przed telewizorami się przypadkiem zbytnio nie wystraszyli...

20140430165325

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2014 o 17:01, zerohunter napisał:

A tak w ogóle ten Inny, który wiózł to dziecko, to nie ten sam którego rozwalił Sam?


Wszyscy wyglądają tak samo. :P

Co do końcówki - niby wyszło, że to hbo się machło i randomowo nazwało tego białego Darth Maula ''Night King'', ale twórcy nie chcą/nie mogą nic na ten temat powiedzieć. Jak dla mnie zaspoilerowali co nieco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2014 o 17:09, NeroNarmeril napisał:

''Night King''

To jakieś potwierdzone info czy spekulacje fanów? W całej scenie nie padło ani jedno słowo, a już tym bardziej żadne imiona.
O samą fabułę bym się nie martwił. Nad wszystkim czuwa George R. R. Martin więc każdy wątek musi być starannie przemyślany i zaplanowany. Postać Locke''a to też jego pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2014 o 18:29, Sandro napisał:

To jakieś potwierdzone info czy spekulacje fanów? W całej scenie nie padło ani jedno
słowo, a już tym bardziej żadne imiona.
O samą fabułę bym się nie martwił. Nad wszystkim czuwa George R. R. Martin więc każdy
wątek musi być starannie przemyślany i zaplanowany. Postać Locke''a to też jego pomysł.


HBO w jakimś opisie nazwało go Night''s Kingiem ale szybko to zmienili i nie komentują sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uff! Udało sie! Jestem tu! W końcu jestem na bieżąco. Była to długa i niebezpieczna podroż "for the internet is dark and full of spoilers" ,nie każdego udało mi się uniknąć, ale w końcu tu jestem.

Muszę powiedzieć, że czwarty sezon póki co zapowiada się na najlepszy od czasów pierwszego. To w głównej mierze zasługa tego, że poszczególne odcinki są skoncentrowane jedynie na kilku postaciach dzięki czemu mamy dłuższe i ciekawsze sceny. Nie uważam wcale, że poprzednie dwa sezony były słabe, ale ich piętą achillesową było to, że próbowano upchnąć zbyt wiele postaci w jednym odcinku na czym kilka wątków ucierpiało.
Sezon czwarty póki co należycie pielęgnuje wszystkie swoje wątki dając nam długie i świetnie zrealizowane sceny. Najlepszym przykładem odcinki "The Lion and the Rose" oraz "Oathkeeper", które moim zdaniem są jednymi z najlepszych odcinków w całym serialu, a nie jesteśmy przecież nawet w połowie sezonu. Mam nadzieję, że tak wysoki poziom zostanie utrzymany.

PS. Nie czytałem książek, więc jeśli ktoś chciałby w rozmowie ze mną wspomnieć o jakichś wątkach z nimi związanymi to proszę to należycie oznaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2014 o 12:51, mati285 napisał:

Uff! Udało sie! Jestem tu! W końcu jestem na bieżąco. Była to długa i niebezpieczna podroż
"for the internet is dark and full of spoilers" ,nie każdego udało mi się uniknąć, ale
w końcu tu jestem.


no to jeszcze długa droga przed tobą. internet aż kipi od spoilerów książkowych. powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2014 o 16:57, Mange napisał:

no to jeszcze długa droga przed tobą. internet aż kipi od spoilerów książkowych. powodzenia

Masz rację, ale te czyhają tylko na drogach na które rozsądny człowiek wie, żeby nie wchodzić :-)

Poza tym z tego co wiem twórcy serialu wprowadzają coraz więcej zmieniają względem książek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2014 o 17:34, mati285 napisał:

Poza tym z tego co wiem twórcy serialu wprowadzają coraz więcej zmieniają względem książek.

Co więcej, fanom książek te zmiany bardzo się podobają, mimo że diametralnie odchodzą lub wręcz totalnie zmieniają fabułę. Myślę, że HBO robi sobie furtkę na moment, w którym serial dogoni powieść. W oczekiwaniu na kolejny tom, zawsze można zrobić nowy sezon opierając się o kreowane właśnie nowe wątki. Oczywiście Martin cały czas nad wszystkim czuwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że jak się zaczyna sam w tym wszystkim gubić, dzwoni to jakiegoś fana, który mu wszystko mówi jak powinno być :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem? Jeśli policzyć średnią z dotychczasowych odcinków wcale nie uważają, że jest słabszy, a wręcz przeciwnie najlepszy ze wszystkich na tym etapie sezonu. Ja uważam podobnie choć jeszcze nie widziałem najnowszego odcinka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy odcinek IMO podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej. Wszystko co najbardziej lubię było i tym razem - czyli solidne sceny bez latania w kółko i te długaśne dialogi. Maisie Willams i Rory McCann po raz kolejny w genialnej, trochę tragikomicznej scenie. To są w ogóle mistrzowskie kreacje - jedne z niewielu postaci, które idealnie pasują do książkowych "oryginałów" i podczas czytania wyobrażałem je sobie właśnie w formie grających je osób. Odetchnąłem też z ulgą podczas rozmowy Sansy i Lysy - miałem obawy że nie wyjdzie, ale wyszło bardzo dobrze. Brakowało mi trochę braci Lannisterów, ale co tam, jeszcze będą :P

No i ta końcówka.

Spoiler

Epicki showdown może trochę po "hamerykańsku" i pod publikę, ale stworzył dobre napięcie i ogólnie bardzo dobrze zrobiony. Po raz kolejny łyknąłem. Tym samym wątek na północy może wrócić do "normalności", ale czy wróci, czy D&D przygotują coś jeszcze bardziej pokręconego, to jest pytanie :P
No i Locke vs Hodor 0:1. W sumie trzeba podziękować tej postaci za bardzo pozytywny wpływ jaki miał na charakter Jaimego; sam zacząłem go lubić (w książkach także) dopiero jak nabrał trochę pokory po powrocie do KL. Zupełnie inny facet się z niego zrobił :P

.

A na koniec tylko dodam, że strasznie trudno mi przełknąć HBO-wską wymowę imienia "Petyr". Zbyt... hmm... zwyczajnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny bardzo dobry odcinek, choć według mnie odrobinkę gorszy niż poprzedni.

Spoiler

Pierwszy kill Hodora (biedak wyglądał na przerażonego jak zobaczył swoje zakrwawione ręce), walka Jona z nożownikiem i informacja, że Littlefinger stał za zabójstwem Arryna

to dla mnie highlighty tego epizodu.

Nie było
Spoiler

Tyriona, Jaimiego, ani Bronna

. Byli za to
Spoiler

Arya i Hound

, więc jak dla mnie się wyrównuje.
Spoiler

Brienne i Pod

też zapowiadają się na ciekawy duet.

Bardzo się cieszę, że twórcy konsekwentnie trzymają się tego, żeby nie przesadzać z liczbą wątków i postaci na odcinek. Wychodzi to serialowi zdecydowanie na dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.05.2014 o 20:03, Sandro napisał:

Co więcej, fanom książek te zmiany bardzo się podobają, mimo że diametralnie odchodzą
lub wręcz totalnie zmieniają fabułę.

What.

Jak na razie to po czwartym odcinku czwartego sezonu internet się burzy i chce scenarzystów powiesić, albo co najmniej zakuć w dyby i obrzucić kamieniami. Ja też jestem powiedzmy ... niepocieszony, bo tak jak wcześniej wyłapywałem wszystkie książkowe zmiany i jakoś byłem je w stanie przełknąć, bo nie były wielkie (uproszczenia jakichś wątków, połączenie kilku postaci w jedną, wywalenie jakiejś postaci), albo ciutkę większe, ale mało istotne fabularnie bo i tak wychodziło na to samo (inna laska Robba chociażby), ale to co się stało w tym ostatnim odcinku ... zmienianie kompletnie wątku uważam za zupełnie niepotrzebne i głupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, "w którym" internecie siedzisz, ale w "stolicy", czyli asoiaf.westeros.org, nie ma żadnego specjalnego hejtu i burzenia się. Okej, wątek północny z dwóch ostatnich odcinków może furory nie zrobił, ale poza krzykiem sfiksowanych purystów i dzieci YT wszystko jest okej, a nawet lepiej niż kiedykolwiek. Zobacz miejsce, w którym internetowi hejterzy i mściwe trolle najczęściej wylewają swoje żale, czyli Metacritic. Ocena krytyków 94, ocena społeczności 93.

Zmienianie wątku niepotrzebne i głupie? Osobiście zgadzam się z Tobą, ale żaden wątek nie został przecież zmieniony per se, tylko raczej wypełniony o fikcję twórczą producentów. Prawdopodobnie po to (między innymi), żeby przeciągnąć trochę akcję do tych najważniejszych wydarzeń, które będą mieć miejsce w ostatnich trzech odcinkach (już właściwie wszystko o nich wiadomo). Czy to dobrze czy źle, każdy oceni sobie sam, ale nie ma co obrażać się o coś czego nie ma ("kompletne zmienianie"). Poza tym, wyszło przecież bardzo ładnie. Wątek zaczęto i skończono, pokazano, że coś tam się w tej Nocnej Straży dzieje, IMO nie wszystko przecież musi za wszelką cenę przybliżać fabułę do tego odległego i nieznanego "zakończenia".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, mam pytanko: ostatnio zacząłem oglądać GoT od początku, bo skusiłem się po komentarzach w internecie i wciągnęło mnie całkowicie. Myślałem też o o kupnie książki, na podstawie której serial był realizowany i tu pytanie czy serial to kalka książki czy tylko historia w świecie tejże książki? Nie chcę zaczynąć teraz czytać książki skoro dużo już wiem z serialu i czytałbym to samo co już wcześniej widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować