Zaloguj się, aby obserwować  
ArkStorm

Gra o Tron / Game Of Thrones - nowy serial HBO

663 postów w tym temacie

Spoiler

Pies przetrwa, a góra nie zaginie? Książki czytałem dawno, ale wydawało mi się, że obaj zginęli...

to jak w końcu?
Nie rozumiem dlaczego
Spoiler

zamiast Varysa wsadzili Jamiego. Pożegnanie braci było bardziej medialne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, zainspirowany ostatnim i bodajże drugim odcinkiem tego sezonu, wymyśliłem dowcip:

Spoiler

- Co się stało ze stutysięczną armią Mance''a?
- Nie wiem, pewnie gdzieś balują razem ze strażnikami z twierdzy w King''s Landing, a polewają im ludzie z tegoż zamku odpowiedzialni za sprawdzanie, czy wino podawane królowi nie jest przypadkiem zatrute.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2014 o 09:36, In_The_End napisał:

Spoiler

Pies przetrwa, a góra nie zaginie? Książki czytałem dawno, ale wydawało mi się, że
obaj zginęli...

to jak w końcu?

Spoiler

Ogarł zdechł od jakiejś rany, bynajmniej nie tej zadanej przez Brienne, z którą z resztą ani on, ani Arya nigdy się nie spotkali. Góra też chyba w końcu wykitował, ale męczył się przy tym chyba przez całą książkę, gdzieś tam w tle.

Dnia 17.06.2014 o 09:36, In_The_End napisał:

Nie rozumiem dlaczego

Spoiler

zamiast Varysa wsadzili Jamiego. Pożegnanie braci było bardziej
medialne?


Spoiler

Bo to Jaime uwolnił Tyriona. Z tym że w książce ich rozmowa pożegnalna była o wiele dłuższa i bardziej emocjonalna, bo to właśnie wtedy karzeł dowiedział się, że jego żona nigdy nie była prostytutką, jak to wmawiano mu przez pół życia, co z resztą tak go zdenerwowało, że w przypływie złości Tyrion skłamał bratu, że faktycznie był odpowiedzialny za śmierć Joffre''a. I to właśnie przez tę prawdę na temat jego żony Tyrion zabił ojca na wychodku. Nie przez jakąś Shae...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2014 o 11:16, Sandro napisał:

> obaj zginęli...

to jak w końcu?
Spoiler

Ogarł zdechł od jakiejś rany, bynajmniej nie tej zadanej przez Brienne, z którą z
resztą ani on, ani Arya nigdy się nie spotkali. Góra też chyba w końcu wykitował, ale
męczył się przy tym chyba przez całą książkę, gdzieś tam w tle.


To jest "tylko" jedna z interpretacji.

Spoiler

Ich śmierć w powieści nie została opisana. O śmierci Psa były tylko plotki. Góra zniknął, ale w międzyczasie pojawił się nowy rycerz w białej gwardii. Kto wie może jeszcze obaj wrócą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do tych co mają zapewnie bardziej rozwinięte horyzonty przez przeczytanie książek:

Co to za stwór albo i raczej stwory przywłaczczyły sobie tego znalezionego malucha w lesie ? Przedtem jeszcze jeden z nich wziął ostrze miecza do ręki i na lód spylił. Czy oni są nieumarłymi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Dobra, ale jak dobrze pamiętam, w sezonie drugim albo trzecim, przewinął się wątek męskości Varysa, i że niby jakiegoś czarodzieja sprowadził, który go oskalpował, chyba trochę taki fail serialowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając internet obiła mi się o uszy (czy raczej o oczy?) informacja jakoby "Uczta dla Wron"

Spoiler

opisywała losy tych postaci, które są w Westeros

, a "Taniec ze Smokami"
Spoiler

pozostałych

. Prawda to? Proszę bez spoilerów, proste tak lub nie wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że tak jest. Tylko się trochę rozjeżdżają w czasie. Ale jak najbardziej podział opiera się na takiej zasadzie jak napisałeś. Co prawda w Tańcu są może ze dwa rozdziały w Westeros.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2014 o 12:15, Rebal napisał:

Mam takie pytanie do tych co mają zapewnie bardziej rozwinięte horyzonty przez przeczytanie
książek:

Co to za stwór albo i raczej stwory przywłaczczyły sobie tego znalezionego malucha w
lesie ? Przedtem jeszcze jeden z nich wziął ostrze miecza do ręki i na lód spylił. Czy
oni są nieumarłymi ?

Spoiler

Nie wiem jak nazywają się po polsku, ale w oryginale(serialowym) nazywani są "The White Walkers"(ponoć w książkach na ogół nazywają ich "The Others")
Ciężko powiedzieć czym są, są raczej magicznymi istotami. Nieumarli są nazywani "wight", są to ciała zmarłych reanimowane przez The White Walkers jako słudzy/mięso armatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2014 o 14:27, Evertsen_Dante napisał:

Jasne, że tak jest.

To jak w końcu? Bo dostałem dwie różne odpowiedzi xD
Zakładając, że to ty mówisz prawdę to wydaje mi się, że w serialu zdecydują się na połączenie obu książek. W końcu trudno się spodziewać całego sezonu bez

Spoiler

Dinklage''a (bo jak mniemam Tyrion z Varysem opuścili Westeros)

czy
Spoiler

Emilii Clarke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2014 o 14:43, mati285 napisał:

Zakładając, że to ty mówisz prawdę to wydaje mi się, że w serialu zdecydują się na połączenie
obu książek.


Przecież już dawno wjechali na Taniec ze Smokami, np.

Spoiler

pokazując Fetora

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej, o Taniec już zaczepiono. Po za tym serial żyje swoim życiem. No i tak jak piszesz, nagłe pominięcie połowy wątków nie wyszłoby na dobre dla serialu. Tak jak nie wyszło książkom przy okazji.

btw. podział odbywał się nie do końca między Westeros a resztę, a tak by Uczta działa się na Południu w Siedmiu Królestwach (powiedzmy w sześciu), a Taniec obejmował Północ i to co dzieje się za Wąskim Morzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2014 o 13:48, mati285 napisał:

Przeglądając internet obiła mi się o uszy (czy raczej o oczy?) informacja jakoby "Uczta
dla Wron"

Spoiler

opisywała losy tych postaci, które są w Westeros

, a "Taniec ze Smokami"
Spoiler

pozostałych

.

Podobnie, ale nie w tych kategoriach. "Uczta dla Wron" skupia się na wydarzeniach w King''s Landing i powiązanych z tym wątków, a "Taniec ze Smokami" opisuje co w tym samym czasie wydarzyło się na północy i w Essos. To informacja z oficjalnej przedmowy Martina z brytyjskich wydań oby książek.

@logray
Jeżeli chodzi o Górę to faktycznie nie pamiętam aby było

Spoiler

wprost potwierdzone, że umarł. Tajemniczy milczący gwardzista Cersei z końca "Tańca ze Smokami" też nasunął mi ciekawe skojarzenia

. Ale jeżeli chodzi o Sandora to czy nie było w którymś rozdziale opisane jak
Spoiler

oparty o drzewo zagadywał Arię aż wyzionął ducha?

Coś takiego lata mi w odmętach pamięci.

@KuroNeko

Dnia 17.06.2014 o 13:48, mati285 napisał:

Nie wiem jak nazywają się po polsku, ale w oryginale(serialowym) nazywani są "The White Walkers"(ponoć w
książkach na ogół nazywają ich "The Others")

Kiedyś czytałem skąd wzięła się ta rozbieżność. W książkach faktycznie nazywają się oni "The Others", ale w serialu zmieniono im nazwę aby widzom nie kojarzyło się to z innym serialem - Lost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2014 o 16:14, Sandro napisał:

Kiedyś czytałem skąd wzięła się ta rozbieżność. W książkach faktycznie nazywają się oni
"The Others", ale w serialu zmieniono im nazwę aby widzom nie kojarzyło się to z innym
serialem - Lost.


Takie info znajduje sie na Wiki GoT:
"Fan speculation was originally that the name was changed to avoid confusion with the faction of the same name in the television series Lost. However, the producers later stated that the change was more to avoid viewer confusion between the specific name "Others" and the generic use of the term."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do losu Hounda w książkach:

Spoiler

popularna teoria głosi, że przeżył i robi za grabarza w wiosce na bagnach, tam, gdzie trafiła w "Uczcie" Brienne. Jej przewodnik mówi, że widział, jak Hound umiera, ale nie wymienia go z imienia. Poza tym pojawia się też postać, która może być przebranym Sandorem: "and higher still they passed a lichyard where a brother bigger than Brienne was struggling to dig a grave. From the way he moved, it was plain to see that he was lame. As he flung a spadeful of the stony soil over one shoulder, some chanced to spatter against their feet. The gravedigger lowered his head. When Dog went to sniff him he dropped his spade and scratched his ear."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2014 o 17:01, piecia997 napisał:

Co do losu Hounda w książkach:

Kurdę, nawet mi nie świta żaden z tych motywów. Inna sprawa, że po przeczytaniu "Uczty dla Wron" zrobiłem sobie grubo ponad pół roku przerwy od tej serii, w ciągu którego przeczytałem co najmniej kilkanaście innych książek :P

@KuroNeko
Trochę dziadowskie to tłumaczenie scenarzystów IMO. Jak się dobrze rozpisze dialogi i scenariusz to nikomu nic się nie powinno mylić. No, ale dobra. Ich sprawa. Ważne, że wiadomo o co chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować