Zaloguj się, aby obserwować  
ArkStorm

Gra o Tron / Game Of Thrones - nowy serial HBO

663 postów w tym temacie

Dnia 17.06.2014 o 17:45, zerohunter napisał:

Ale i tak nic nie przebije Oshy i Yary/Ashy

Aż dziw bierze, że Bran i Bronn zachowali swoje imiona ;-)

Swoją drogą Martin mógłby wykazać się nieco większą inwencją przy niektórych imionach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2014 o 18:14, mati285 napisał:

Swoją drogą Martin mógłby wykazać się nieco większą inwencją przy niektórych imionach.

Martin kiedyś powiedział w wywiadzie, że umyślnie nazywa postacie tak samo lub podobnie, by odzwierciedlić fakt, że w średniowieczu imiona bardzo często się powtarzały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2014 o 17:01, piecia997 napisał:

Co do losu Hounda w książkach

To to jest "teoria"? W książce ten szczegółowy opis z neutralnej perspektywy Brienne ewidentnie wykłada sprawę tak jasno, że to musi być to. Nie ma takiego drugiego byka jak on (poza jego bratem), poza tym kwestia jego psychicznego konia jest najlepszym dowodem, wiele razy było wspomniane, że nad Strangerem nic i nikt nie był w stanie zapanować poza jego właścicielem. No i tłumaczenie Eldera, który mówi

Spoiler

The Hound is dead, ale potem opowiada jak sam "zginął" w bitwie nad Tridentem, mając na myśli wewnętrzną przemianę...

Czyli
Spoiler

Ogar nie żyje, ale Sandor Clegane żyje i ma się dobrze

. No ale zgoda - dopóki nie ma TWOW i oficjalnego potwierdzenia, nie można głosić, że jest to pewnik.
Natomiast to że
Spoiler

High Septon wystawi go do walki na procesie Cersei (albo Sansy?) i dojdzie do bratobójczego starcia Sandor vs Robert Strong - o, to jest dobra teoria ;P

. Już oczyma wyobraźni widzę tę scenę w serialu. Internet by chyba dosłownie wybuchł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2014 o 20:51, Siriondel napisał:

Natomiast to że

Spoiler

High Septon wystawi go do walki na procesie Cersei (albo Sansy?) i
dojdzie do bratobójczego starcia Sandor vs Robert Strong - o, to jest dobra teoria ;P

.
Już oczyma wyobraźni widzę tę scenę w serialu. Internet by chyba dosłownie wybuchł ;)


Spoiler

Wyobraziłem sobie jak Ogar załatwia Górę w ten sam sposób co Góra Oberyna. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2014 o 19:15, Siriondel napisał:

https://www.youtube.com/watch?v=7ngj2_Xjjsw
Dla znających angielski; polecam poświęcić trzy minuty na obejrzenie świetnego fragmentu
Jimmy Kimmel Live, w którym Lena Headey prowadzi z Jimmym rozmowę "w stylu" Cersei, czyli
subtelna wymiana obelg przy winie :)


No nie wiem, czy ta wymiana była taka subtelna. :P
Chociaż może była subtelniejsza niż wymiana obelg "polish style" gdzie rzuca się k...., p... i ch.... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.filmweb.pl/news/Fani+cyklu+%22Pie%C5%9B%C5%84+Lodu+i+Ognia%22+w+%C5%BCa%C5%82obie-105878

No chyba kogoś porąbało! Usunąć jeden z najbardziej zaskakujących wątków w całej historii? Ten serial coraz bardziej odchodzi od swojego pierwowzoru. Pod koniec okaże się, że łączy je już wyłącznie kilka wspólnych nazwisk i dwa zamki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2014 o 10:33, Sandro napisał:

http://www.filmweb.pl/news/Fani+cyklu+%22Pie%C5%9B%C5%84+Lodu+i+Ognia%22+w+%C5%BCa%C5%82obie-105878

No chyba kogoś porąbało! Usunąć jeden z najbardziej zaskakujących wątków w całej historii?
Ten serial coraz bardziej odchodzi od swojego pierwowzoru. Pod koniec okaże się, że łączy
je już wyłącznie kilka wspólnych nazwisk i dwa zamki...


Dziwi mnie trochę, że nie postanowili po prostu dać innej aktorki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem dopiero w połowie "Nawałnicy Mieczy", ale słyszałem już sporo o Lady Stoneheart i szczerze mówiąc to co słyszałem wydaje mi się dość... słabe? Tani zwrot akcji niezbyt pasujący do tego do czego przyzwyczaiła nas ta seria*. Może twórcy serialu mają takie same zdanie, ba, może nawet Martin ma z perspektywy czasu takie samie zdanie? Jak do tej pory z serialu wycięto wątki, które według mnie słabo przenosiłyby się na ekran jak np. Krwawi Komedianci, więc mam do twórców w tej sprawie zaufanie. Tak czy inaczej jeśli to prawda** to szykuje się gigantyczny flame w Internecie.

*- Tak jak mówię opieram się tylko na tym co słyszałem, gdy sam dojdę do tego momentu w książce mogę całkowicie zmienić zdanie ;-)
**- zawsze istnieje opcja, że wprowadzą tą postać później albo

Spoiler

Michelle Fairley

sama nic nie wie albo po prostu trolluje fanów ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2014 o 10:58, Rizzan napisał:

Dziwi mnie trochę, że nie postanowili po prostu dać innej aktorki.


Skąd założenie, że to aktorka jest problemem? Z artykułu wynika, że to była decyzja twórców serialu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2014 o 10:33, Sandro napisał:

http://www.filmweb.pl/news/Fani+cyklu+%22Pie%C5%9B%C5%84+Lodu+i+Ognia%22+w+%C5%BCa%C5%82obie-105878

No chyba kogoś porąbało! Usunąć jeden z najbardziej zaskakujących wątków w całej historii?
Ten serial coraz bardziej odchodzi od swojego pierwowzoru. Pod koniec okaże się, że łączy
je już wyłącznie kilka wspólnych nazwisk i dwa zamki...


No cóż, fakt faktem, serial nadal mi się bardzo podoba, ale coraz większe odstępstwa od oryginału i to zupełnie nieuzasadnione (jak wsadzanie jakichś pseudo wątków, których np nie było w książce i nic nie wnoszą

Spoiler

("ratowanie" Theona przez siostrę)

zupełnie mi się nie podobają. Tak samo jak zmiany na Murze. Też np c
Spoiler

zemu Jojen umarł w ostatnim odcinku

? Aktor zażądał podwyżki? Powoli to idzie w złą stronę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2014 o 11:01, mati285 napisał:

Tani zwrot akcji niezbyt pasujący do tego do czego przyzwyczaiła nas ta seria

Ta seria generalnie lubi zaskakiwać, ale jeżeli chodzi o, powiedzmy... "narodziny" Lady Stoneheart to ten motyw wcale nie jest znowu tak do końca odosobniony. Zarówno we wcześniejszych jak i późniejszych książkach przewija się on w mniejszym i większym stopniu.

Dnia 27.06.2014 o 11:01, mati285 napisał:

może nawet Martin ma z perspektywy czasu takie samie zdanie?

To niewykluczone, szczególnie po tym, kiedy sam przyznał, że mógł dać swoim książkowym bohaterom więcej lat, kiedy miał ku temu jeszcze szansę. Z resztą po hucznym wprowadzeniu Lady Stoneheart, cały ten motyw spadł gdzieś na dalszy plan i w otchłanie zapomnienia. Być może Martin szykuje tu coś na później, a być może rzeczywiście przecenił swoją wyobraźnię :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2014 o 10:33, Sandro napisał:

No chyba kogoś porąbało! Usunąć jeden z najbardziej zaskakujących wątków w całej historii?
Ten serial coraz bardziej odchodzi od swojego pierwowzoru. Pod koniec okaże się, że łączy
je już wyłącznie kilka wspólnych nazwisk i dwa zamki...


LS nie była jakąś panienką z burdelu Littlefingera, żeby ją usuwać i nie zmieniać przy tym fabuły. Patrząc przez pryzmat sezonu 4 i tej wiadomości, że z roku na rok będzie coraz gorzej.

Najpierw Coldhands, teraz ona. Bardzo klimatyczne postacie zostają usunięte. Chyba będę musiał obniżyć moje oczekiwania wobec tego serialu do minimum, bo będę tylko wkurzony i zawiedziony.


mati285

"zmartwychwstanie"

Spoiler

Catelyn

to nie był jakiś tam wymysł Martina, nie był to impuls, który spowodował, że pewnego ranka wstał i postanowił dać jej drugie życie. Wcześniej zbudował już solidne fundamenty, żeby ten zwrot akcji mógł mieć miejsce i był wiarygodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2014 o 13:20, Mange napisał:

Najpierw Coldhands, teraz ona. Bardzo klimatyczne postacie zostają usunięte. Chyba będę
musiał obniżyć moje oczekiwania wobec tego serialu do minimum, bo będę tylko wkurzony
i zawiedziony.

Na śmierć zapomniałem o Coldhands. Sam wątek White Walkers strasznie mnie ciekawi i intryguje swoją tajemniczością, ale Coldhands i jego relacje z pewnymi bohaterami to już w ogóle była miazga. Nie mogłem się doczekać aby zobaczyć go na ekranie :(
Dobrze, że pierwszy sezon był tak niemożliwie wręcz wierny oryginałowi. Dzięki temu zakochałem się w świecie wykreowanym przez Martina i pochłonąłem książkę za książką. Serial niestety odciął się od mocnego początku i płynie swoim własnym nurtem. Szkoda, bo strasznie dziwnie ogląda się te wszystkie przekręcenia i kastracje fabuły, ale i z drugiej strony ma to swoje plusy - nadal daję się zaskoczyć.

Dnia 27.06.2014 o 13:20, Mange napisał:

"zmartwychwstanie"

Spoiler

Catelyn

to nie był jakiś tam wymysł Martina, nie był to impuls,
który spowodował, że pewnego ranka wstał i postanowił dać jej drugie życie. Wcześniej
zbudował już solidne fundamenty, żeby ten zwrot akcji mógł mieć miejsce i był wiarygodny.

Szczególnie, że nie jest to ani pierwszy ani ostatni taki zabieg. Ba! W "Tańcu ze Smokami" zwykłe zmartwychwstanie to pikuś w porównaniu z tym, co tam się odpierdziela.

Spoiler

Arya zmienia twarze jak maski, Mance w ogóle przybiera kształty innych postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2014 o 13:50, Sandro napisał:

Szczególnie, że nie jest to ani pierwszy ani ostatni taki zabieg. Ba! W "Tańcu ze Smokami"
zwykłe zmartwychwstanie to pikuś w porównaniu z tym, co tam się odpierdziela.

Spoiler

Arya
zmienia twarze jak maski, Mance w ogóle przybiera kształty innych postaci.



Powróciły smoki, powraca i magia :P No i nekromanta

Spoiler

Qyburn

!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2014 o 13:50, Sandro napisał:

Szczególnie, że nie jest to ani pierwszy ani ostatni taki zabieg. Ba! W "Tańcu ze Smokami"
zwykłe zmartwychwstanie to pikuś w porównaniu z tym, co tam się odpierdziela.

Spoiler

Arya
zmienia twarze jak maski, Mance w ogóle przybiera kształty innych postaci.



Spoiler

Z Mancem to nie była czasem iluzja Mellisandre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować