Zaloguj się, aby obserwować  
ArkStorm

Gra o Tron / Game Of Thrones - nowy serial HBO

663 postów w tym temacie

Stary, dzięki Ci. To było absolutnie najlepiej spędzone 12 minut mojego dnia. Kosmos. Również chciałbym usłyszeć pełne wersje :)

A tak poza tematem - nie słucham Coldplay, więc kiedy usłyszałem głos Chrisa, powiedziałem sam do siebie na głos "WTF, wokalista Coldplay grał Wheatleya w Portal 2?!", a z każdą minutą coraz bardziej się upewniałem, że to musiał być on. Ostatecznie musiałem wejść na Wiki, żeby dowiedzieć się, że to jednak był Stephen Merchant. Ci goście mają identyczny głos i akcent, serio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądaliście już panel GoT z tegorocznego ComicConu?
https://www.youtube.com/watch?v=SJS5bDJUUdw

Moim zdaniem trochę blado wypadło w porównaniu z panelem z zeszłego roku. Moderator zdecydowanie dość niewydarzony, mnóstwo pytań na które ewidentnie aktorzy nie mogli odpowiedzieć, jakieś pytanie o patriarchat (wtf?), pytania "do wszystkich" na które w sumie nikt nie odpowiada, aktorka grająca Goździk nie odezwała się ani razu. Trochę zawód.

Ale przynajmniej widać, że aktor grający Varysa, to straszny śmieszek :P Sophie Turner umie pokazać jakieś emocje (w przeciwieństwie do serialu), Maisie jest przebojowa, a Gwendolin też dość zabawna :)
Zabawne jest, że niektórzy z aktorów normalnie, na codzień, mówią z innym akcentem niż w serialu, ale to standard w tego typu produkcjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wrażenia z pierwszego odcinka?

Spoiler

Przyznam, że nie mogłem uwierzyć, że skończył się tak szybko, czułem się jakbym obejrzał 15 minutowy odcinek, a nie godzinny :P Pomordowali mnóstwo postaci, będzie grubo ... a tego motywu z Melissadre nie łapię zbytnio xD


Czekam na więcej :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2016 o 14:24, gumeczka napisał:

Wrażeni pozytywne,szczególnie Dorn :) A co do Melisandre to

Spoiler

po ściągnięciu naszyjnika
pokazała swą prawdziwą postać


Spoiler


No tak, rozumiem, że to jej prawdziwa postać - bardziej mi chodzi o wtf związane z tym, że czemu ona tak naprawdę jest taka stara i okropna, nie spodziewałem się takiego motywu :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei jestem zawiedziony początkiem nowego sezonu...

Spoiler

Zazwyczaj sezony kończyły się mocnym akcentem, więc analogicznie liczyłem na coś podobnego, czekając tyle czasu na nową odsłonę. Tymczasem zaserwowano mi bardzo słabe kontynuację "previously on GoT" z niezbyt wzmożoną akcją... Przyznam szczerze, że nawet mnie nie zaskoczyła sytuacja w Dorne. Przy okazji każdego przewrotu/zamachu/wyżynania był element zaskoczenia i takiego WTF z oczami jak 5 zł podczas oglądania, ale tym razem nic takiego nie było. Groteskowej sceny "walki" na statku nawet nie skomentuję. Oprócz ostatniej sekwencji (z ukazaniem przez Melisandre prawdziwego oblicza) w odcinku nie było absolutnie nic ciekawego

.

Ale to tylko moja opinia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2016 o 18:36, Tuchaczevsky napisał:

Ja z kolei jestem zawiedziony początkiem nowego sezonu...

A oglądałeś 2 odcinek! pewnie nie a jest super!!! Zwłaszcza końcówka odcinka taka jaką każdy chciał by była :) brawo twórcy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.05.2016 o 09:41, Paoro napisał:

A oglądałeś 2 odcinek! pewnie nie a jest super!!! Zwłaszcza końcówka odcinka taka jaką
każdy chciał by była :) brawo twórcy!


Zaskoczeń ciąg dalszy!

Spoiler

Oraz śmierci! Przyznam, że Ramsay mnie zaskoczył z morderstwem własnego ojca - zawsze odnosiłem wrażenie, że on wiecznie zabiega o jego względy i szacunek i że ma wręcz na tym punkcie kompleks i że ojca podziwia ... a tu postanowił go sprzątnąć, by zająć jego miejsce. A Karkstark stał obok i nawet nie mrugnął.

Cieszy powrót wątku na Żelazne Wyspy (w końcu!). Euron pożegnął się z Balonem ;)

Hodor umiał mówić! xD

No i to, na co wszyscy czekali (choć spodziewałem się książkowego "pocałunku życia") - wskrzeszenie Jona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Był zapatrzony póki jego pozycja nie była zagrożona, a ojciec musiał mu nadać lordowski tytuł.
O Zelazny tron będzie się biło dwóch, a skorzysta Theon Greyjoy.
Fajna retrospekcja z Nedem, mam nadzieje, że w ten sposób dowiemy się kto jest matką, albo i ojcem Jona, myślę, że to syn Baratheona (wnioskuje po włosach, a Ned tylko ściemniał, że to jego bękart).



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2016 o 16:27, Paoro napisał:

Spoiler

Był zapatrzony póki jego pozycja nie była zagrożona, a ojciec musiał mu nadać lordowski
tytuł.
O Zelazny tron będzie się biło dwóch, a skorzysta Theon Greyjoy.
Fajna retrospekcja z Nedem, mam nadzieje, że w ten sposób dowiemy się kto jest matką,
albo i ojcem Jona, myślę, że to syn Baratheona (wnioskuje po włosach, a Ned tylko ściemniał,
że to jego bękart).



Spoiler

Theon walczący o Żelazny Tron, Pannnnniiiiieee, odstawcie to co bierzecie, albo chociaż bierzcie połowę.;d
Zresztą, gdzie Jon może być synem Baratheona, po co wtedy byłby wszelakie szopki(z ''obiecaj mi Ned'' na czele), skoro Robert uznawał i akceptował wszystkich swoich bękartów?
Już prędzej że jest synem Rhaegara i Lyanny. Ale teorii i tak jest wiele, i w sumie nic pewnego nie wiadomo.



Co do nowego sezonu to...nie podoba mi się(i to bardzo)spłycenie wątku Dorne.
To że Ramsay postąpi jak postąpił było łatwe do przewidzenia, zastanawiałem się tylko jak szybko.
Żelazne Wyspy też jakoś tak meh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 03.05.2016 o 21:22, Nephren-Ka napisał:

Spoiler

Zresztą, gdzie Jon może być synem Baratheona, po co wtedy byłby wszelakie szopki(z ''obiecaj
mi Ned'' na czele), skoro Robert uznawał i akceptował wszystkich swoich bękartów?



Spoiler

Oficjalnie Robert uznał jednego bękarta, cała reszta była tajemnicą poliszynela, każdy wiedział czyj to dzieciak ale oficjalnie nic nie było wiadomo


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Mnie najbardziej w tym odcinku zaskoczyła próba zabicia Tyriona. Mówią mu, że smoki nic nie jedzą od dłuższego czasu, ten do nich idzie, a tu się okazuje, że nawet kawałka mięsa tam nie ma! Ewidentnie chcieli, żeby smoki go pożarły. Swoją drogą ciekawe, czy uda im się wyjść przez te relatywnie małe drzwi w jaskini do końca sezonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2016 o 09:41, Paoro napisał:

A oglądałeś 2 odcinek! pewnie nie a jest super!!! Zwłaszcza końcówka odcinka taka jaką
każdy chciał by była :) brawo twórcy!


Jakbyś spojrzał na datę, to byś wiedział, że nie miałem prawa jeszcze go widzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem drugi sezon i nie rozumiem nadal wielu rzeczy ;)

Spoiler

Kim jest starzec który umarł na końcu przez dźgnięcie? Kim jest ten gość którego ogłuszyli i założyli mu worek na głowę (ciągle wcześniej myślałem że to Stark i on szedł na Lannisterów), ta dziewczyna która miała być żoną tego najbardziej wkurzającego młodego Lannistera - gość z poparzoną twarzą proponował jej ucieczkę, wydawało mi się że przystała na to, czemu nie skorzystała? Czy Kalisi miała zwidy widząc swojego zmarłego męża i syna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak:

Spoiler

1. Starzec który umarl to Maester Luvin, taki doradca i wierny sługa rodziny Starków.
2. Gosc którego znokautowali to Theon Greyjoy. Jest on synem Balona Greyjoya, władce zelaznych wysp, który to wiele lat temu przegrał rebelie przeciwko królestwu, w tym miedzy innymi przeciwko Starkom. Ned Stark jako danine, albo cos takiego zabrał na wychowanie jego syna Greyjoya, ten wychowywany wsród Starków, gdy przyszła wojna, został wysłany do ojca, przez Roba Starka z propozycja sojuszu. Po dotarciu do domu, zdradza Starków i wyrusza wraz z ludzmi jego ojca łupic okoliczne wyspy. Wpada na glupi pomysl najechania winterfell - domu Starków (który ze wzgledu na wojne jest slabo strzezony). Zdobywa go, jednak gdy przychodzi odsiecz, ludzie jego ojca go zdradzaja i oddaja w rece wroga.
3. Ciezko powiedziec czemu Sansa nie uciekła z Ogarem. Moze tak sie bała Joffreya ze nie chciala ryzykowac, moze nie do konca ufała Ogarowi, a moze liczyła na to ze Stannis jak zdobedzie miasto ja oszczedzi, jako ze jej ojciec to wlasnie jego poparl jako prawowitego nastepce tronu.
4. Ci magowie stworzyli jakis rodzaj iluzji, mozliwe ze to bylo wiezienie dla umyslu Kalisi.
Mam nadzieje ze niczego nie pomieszałem, juz jakis czas temu ogladalem 2 sezon.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super! Dziękuję Ci bardzo, jest teraz wszytko dla mnie bardziej zrozumiałe chociaż dalej nie ogarniam tego południa, północy czy muru :) Ciągle się ktoś nowy pojawia w tym serialu i ginie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2016 o 16:50, Jcl napisał:

Super! Dziękuję Ci bardzo, jest teraz wszytko dla mnie bardziej zrozumiałe chociaż dalej
nie ogarniam tego południa, północy czy muru :) Ciągle się ktoś nowy pojawia w tym serialu
i ginie ;)


Moja rada na przyszlosc, nie przywiązuj sie do postaci, bo mozesz sie przejechac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie pokochałem karła ;) Chociaż niektóre postacie to są takie gdzie można przewidzieć że coś im się stanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem miesiąc HBO GO za darmo od Samsunga. Zarejestrowałem się, podałem kod, wpisałem TV VIP w tv i niby jest ok, ale seriale nie lecą w jakości FHD, tylko chyba w SD, bo mam piksele na ekranie. Da się tam jakoś wybierać jakość odtwarzanego filmu? Puściłem sobie 9 odcinek szóstej serii "Gry o Tron" bo ma być jakaś wielka bitwa, ale obraz nie jest zbyt dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować