Zaloguj się, aby obserwować  
ArkStorm

Gra o Tron / Game Of Thrones - nowy serial HBO

663 postów w tym temacie

Dnia 03.07.2013 o 23:11, Siriondel napisał:

Aktorzy mają swoje prywatne miejsca zasłonięte podczas sceny, więc nawet się nimi nie dotykają.


Słabo, gdzie tu realizm? Jak w takim razie aktor ma wyglądać przekonująco?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2013 o 20:44, meryphillia napisał:

Warto na serio zabrać się za książki, by zobaczyć jak słabe popłuczyny wyszły z tego
serialu...


No warto, ale nie gadaj że serial taki zły. Niepotrzebnie odbiegają od książek w wielu miejscach, ale ogląda się to świetnie. Opłacało się oglądać,

Spoiler

choćby dla sceny, w której Jaime traci rękę

. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nah.
Nie trzeba było nawet wprowadzać takich zmian, by serial był dobrym i podobał się ludziom.
A tak, miłośnicy książek chrząkają z niezadowolenia tak jak ja, jeden z moich kumpli, który od lat polecał mi sagę wręcz zbojkotował serial i powiedział że gówna oglądac nie będzie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 00:47, meryphillia napisał:

Nah.
Nie trzeba było nawet wprowadzać takich zmian, by serial był dobrym i podobał się ludziom.
A tak, miłośnicy książek chrząkają z niezadowolenia tak jak ja, jeden z moich kumpli,
który od lat polecał mi sagę wręcz zbojkotował serial i powiedział że gówna oglądac nie
będzie. :D

Nie wrzucaj wszystkich do jednego wora.
Nie da się książek o takim rozmachu przenieść na żywca do serialu, z różnych powodów. Po pierwsze ograniczony budżet; po drugie potrzeba dotarcia do nowych widzów, a nie wyłącznie fanów sagi; po trzecie nabicie oglądalności, by projekt się zwrócił i opłacało się go kontynuować, itd, itp. Serial to nie książka, każdy powinien to rozumieć. Prosty przykład: w serialu nie mogliby ciągnąć wstąpienia Selmy''ego na służbę u Daenerys, bo to byłoby idiotyczne i musieli rozwiązać problem w inny sposób.
Ja jestem wdzięczny twórcom za to, że prezentują historię w trochę inny sposób, zmieniając część wątków, schylając się nad niektórymi motywami postaci, a nawet wkładając antenowe zapychacze. Dzięki temu nie mam zaserwowanego odgrzewanego kotleta w postaci tego samego. Jeśli będę chciał przypomnieć sobie szczegółowe zdarzenia z Sagi lodu i ognia, to uwaga - sięgnę znowu po książki.
P.S. Skoro serial "Gra o tron" przyprawia fanboy''ów Martina o taki płacz, to co mają powiedzieć fani Sapkowskiego, którzy dostali ekranizację "Wiedźmina"... No ale HBO jest be, bo nie odwzorowuje wydarzeń z sagi strona po stronie, każdy inny zrobiłby to lepiej, z TVP na czele. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba było wcale przekładać książek w całości na serial, ale też i nie trzeba wacale aż tak dopasowywać historii by się ją dało oglądać.
Też na początku broniłem nieco serialu, że może i lepiej że nie jest tak wierny książkom, ale wtedy nie widziałem nawet całości, a po zaliczeniu jednak jestem mocno zniesmaczony i tyle.

A Wiedźmin to całkiem inna historia. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Snow to jakieś specjalne nazwisko dla wszystkich z nieprawego łoża czy coś w ten deseń?

Bo byle gdzie jak Jon się przedstawia to wiedzą, a o tym nie mówił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2013 o 22:04, zerohunter napisał:

Snow to jakieś specjalne nazwisko dla wszystkich z nieprawego łoża czy coś w ten deseń?

Bo byle gdzie jak Jon się przedstawia to wiedzą, a o tym nie mówił.


Tak, bękarty na Północy są nazywane Snow. W Dorne - Sand, w Reach - Storm itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2013 o 22:09, piecia997 napisał:


Tak, bękarty na Północy są nazywane Snow. W Dorne - Sand, w Reach - Storm itp.


Mała poprawka - w Reach są Flowers, Storm są w Krainach Burzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<wtopa> ^^

W ogóle myślałem, że skoro jest na okładce i plakatach, to wokół niego będzie toczyła się fabuła... Dziwna zagrywka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2013 o 09:52, zerohunter napisał:

Miesiąc temu był w Polsce.


Aha, dobrze wiedzieć. Ja oglądałem sobie On Deman i dotarłem do S03E08. Tak jakoś stawało się nudnawe. Może końcówka będzie ciekawsza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2013 o 10:52, Sigu napisał:

Fuuuu! W ogóle wiesz ile oni planują ich (sezonów) realizować?

Podobno 80 odcinkków, czyli 8 sezonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2013 o 11:43, Sigu napisał:

Nie jest tak źle. Myślałem, że będą doić serial co samego końca.

No nie jest :)
Pewnie gdyby nie dzieciaki, które cały czas rosną to by wydłużali, żeby Martin zdążył wszystko napisać. Tak to będziemy mieli najpierw serial, a potem książkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować