Zaloguj się, aby obserwować  
ArkStorm

Gra o Tron / Game Of Thrones - nowy serial HBO

663 postów w tym temacie

Dnia 15.06.2011 o 20:50, Dard napisał:

A tak ogólnie to widać
troszkę serialowy budżet -

Spoiler

np. w momentach bitew, które nie były pokazane, chociaż
nie wiem, nie czytałem książki i nie wiem czy tam również brak był jakiś większych opisów
batalii

- co mimo wszystko jakoś zupełnie mi nie przeszkadza, i serial ogląda się
wyśmienicie:)


Podobnie było w książce. Narrator jest trzecioosobowy, ale nie wszechwiedzący. Bliżej mu do narratora bezpośredniego, czyli opisuje świat z punktu widzenia danego bohatera. Nie wiemy co inni myślą i co robią poza zasięgiem percepcji bohatera. W skrócie...

Spoiler

jak Tyrion dostał w łeb i stracił przytomność, to i my ją straciliśmy :). W książce było odrobinę więcej przedstawione. Tyrion był ogłuszony, ale przytomny. W sumie przedstawienie bitwy niewiele się różniło od tego co widzieliśmy w serialu. Natomiast pojmanie Jaimiego było dokładnie takie jak w książce


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczenie sagi woła o pomstę do nieba. Na myśl przychodzi gówniarzeria a la Eragon czy Dragon Age...czy może oryginał też jest pisany takim "niewyszukanym" językiem? Po kapitalnym serialu jestem lekko rozczarowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już od pierwszego odcinka serialu wiedziałem, że widziałem już gdzieś twarz Cersei Lannister. Dopiero teraz doznałem cudownego olśnienia - Sarah Connor! Co prawda ta serialowa, ale mimo obejrzenia większości pierwszej serii nadal jej nie kojarzyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2011 o 20:12, Thalanthas napisał:

Serii będzie nie więcej niż tomów powieści których jest na razie 4(w USA, bo w Polsce
jest 6 tomów).


Będzie więcej bo już rozważano że najprawdopodobniej trzecia część serii zostanie rozbita na dwa sezony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do ostatniego odcinka, to znów zdziwiło mnie zakończenie.

Spoiler

Raz, że laska zabiła Khala. Dwa, że nie spłonęła. Wiedziałem, że coś będzie ze smokami, ale na tym etapie naprawdę myślałem, że wątek się zakończy.

Inna rzecz, że ci lordowie w zamku to wszyscy szuje. Nikomu nie można ufać. Nawet stary grzyb okazuje się nie być grzybem. :P

A tak btw. co się stało z wilkorem Aryi? Nie widać go coś ostatnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

> A tak btw. co się stało z wilkorem Aryi? Nie widać go coś ostatnio.
Od drugiego albo trzeciego bodajże odcinka, kiedy puściła go wolno?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę bardzo dobry odcinek i zakończenie pierwszego sezonu/tomu.
Co prawda Daenerys

Spoiler

powinna mieć również spalone włosy po wygaśnięciu stosu, ale tak ładniej wygląda - więc jest to całkiem dobry zabieg względem książki ;) No i ryk smoczka dobrze rokuje na Starcie Królów :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2011 o 15:49, SarenkaB napisał:

Spoiler

> A tak btw. co się stało z wilkorem Aryi? Nie widać go coś ostatnio.
Od drugiego albo trzeciego bodajże odcinka, kiedy puściła go wolno?:P


Hm, true. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już myślą o 3 sezonie? Drugi jest w trakcie albo jeszcze wcale nie zaczęli zdjęć a tak wybiegają na przód. Są pewni siebie, choć w zasadzie nie dziwię się im skoro tak ciepło pierwszy sezon został przyjęty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2011 o 21:23, Thalanthas napisał:

To już myślą o 3 sezonie? Drugi jest w trakcie albo jeszcze wcale nie zaczęli zdjęć a
tak wybiegają na przód. Są pewni siebie, choć w zasadzie nie dziwię się im skoro tak
ciepło pierwszy sezon został przyjęty.


To nie są oczywiście skonkretyzowane plany, ale Martin i bodajże któryś z producentów GoT wypowiadali się że Nawałnica Mieczy to o wiele zbyt gruba książka jak na jeden sezon i najprawdopodobniej trzeba z niej będzie zrobić dwa sezony. Poza tym serial odniósł ogromny sukces, po 1 odcinku zamówiono drugi sezon na dodatek z odcinku na odcinek rosła oglądalność cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2011 o 21:58, Nagaroth napisał:

na dodatek z odcinku na odcinek rosła oglądalność cały czas.


Zawsze mnie ciekawiło to zjawisko - okazuje się, że jest dużo ludzi, którzy po prostu oglądają seriale od środka, a potem nie wiedzą o co chodzi. Toż to świętokradztwo. o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2011 o 21:23, Thalanthas napisał:

To już myślą o 3 sezonie?

IMO to oczywiste, że powstanie tyle sezonów, ile książek. Na początku emisji pierwszej serii miałem niewielkie obawy, że to tylko taki jednosezonowy eksperyment, ale po gorącym przyjęciu serialu przez widzów oraz zakończeniu, które bez precedensów zapowiada kolejny sezon wszystkie moje obawy odeszły precz :)

A ja mam pytanie dla tych, którzy czytali sagę. Jak oglądało się Grę o Tron znając fabułę książki? Wiadomo, że kluczowe momenty nie są już tajemnicą, ale być może pojawiły się jakieś nowe elementy, o których książka nie wspomina? Nadal czuć emocje podczas emisji? Zaczynam właśnie czytać pierwszą część (po angielsku - nie jest tak źle jak się spodziewałem choć to dopiero drugi rozdział) i mam zamiar doczytać całą sagę do końca. Do momentu premiery drugiego sezonu, "A Clash of Kings" na pewno będę miał już zaliczone i zastanawia mnie czy nadal będę tak tęsknie wyczekiwał kolejnych odcinków serialu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc tak z miejsca przyznam, że czytałem dosyć dawno pierwszą część powiem tak, najbardziej rzucił mi się w oczy wątek

Spoiler

homo Renly i Loras

, który nie był zawarty w książce. Więcej takich poważniejszych odejść od pierwowzoru nie dostrzegłem, ale jak zaznaczyłem dawno juz czytałem Grę o Tron więc mogłem coś przegapić. No poza tym sporo rzeczy ominięto, ale to raczej zrozumiałe:). Co do tego, że drugi sezon będzie oparty tylko na Clash of Kings to nie byłbym taki pewien :P. Zakładam, że zrobią 1-2 ( a może nawet i 3) sezony oparte wspólnie na Clash of Kings i Storm of the Swords, bo osoby, które nie czytały sagi nie wiedzą, że fabuła Storm of the Swords dzieje się równolegle z tą z Clash of the Kings i inaczej niż łączenie dwóch książek w kilku sezonach sobie jakoś nie wyobrażam :). No, ale cóż może scenarzyści wpadną na jakiś dobry pomysł :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2011 o 23:14, Saref napisał:

fabuła Storm of the Swords dzieje się równolegle z tą z Clash of the Kings

O, pierwsze o tym słyszę. W takim wypadku chyba faktycznie trzeba będzie nieco zmienić formę drugiego sezonu. Tym bardziej biorę się za czytanie aby wyprzedzić serial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No może się sprecyzuje, bo mnie inni co przeczytali książkę zjedzą:P. Nie cały Storm of the Swords dzieje się równolegle z Clashem, ale no powiedzmy połowa może trochę mniej:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2011 o 23:37, Saref napisał:

No może się sprecyzuje, bo mnie inni co przeczytali książkę zjedzą:P. Nie cały Storm
of the Swords dzieje się równolegle z Clashem, ale no powiedzmy połowa może trochę mniej:).

Korci mnie żeby wypytać o szczegóły, ale nie chcę sobie psuć lektury :P I tak już strzeliłem sobie w stopę zabierając się za pierwszą część po obejrzeniu serialu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czytaj bo jak Cię wciągnie to nie będziesz mógł przestać ;]. Jeśli chodzi oto czemu tak Martin zrobił to tylko powiem nie spojlerując, że Martin wprowadza dużo wątków i, żeby je tak powiem "ogarnąć" w chronologicznym początku stosuje taki zabieg i tak jedna książka skupia się na jednym wątku a druga na drugim by zachować sensowne tempo akcji:). I imo to może być problem kolejnych sezonów, że będzie tyle ważnego materiału z dwóch książek, że akcja będzie się działa pooowooli, ale raczej scenarzyści sobie z tym poradzą:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować