Zaloguj się, aby obserwować  
ArkStorm

Gra o Tron / Game Of Thrones - nowy serial HBO

663 postów w tym temacie

Dnia 05.07.2011 o 23:29, haderQ napisał:

269 dni... Nie no jasne :( Kto chętny na hibernację? :P


Śmiało sięgnij po książkę :) a serial traktuj jako wisienkę na torcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Książki które do tej pory się ukazały zamówiłem - będzie co czytać owszem, ale jeszcze kilka tytułów trzeba zakupić żeby te dni zeszły :) 269 dni to jednak za dużo trochę no :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2011 o 23:38, haderQ napisał:

Książki które do tej pory się ukazały zamówiłem - będzie co czytać owszem, ale jeszcze
kilka tytułów trzeba zakupić żeby te dni zeszły :) 269 dni to jednak za dużo trochę no

Trzeba było podnieść sobie poprzeczkę i zamówić książki w oryginale, po angielsku. Ja w ten sposób czytam pierwszą część od dwóch tygodni i przeczytałem dopiero (już?) połowę książki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2011 o 23:35, Harrolfo napisał:

Czy ja wiem, czy będzie ją czytał przez prawie rok... ;)

Ale poważnie, to polecam świetnie się ją czyta.


Nie przesadzajmy :-P zależy oczywiście kto ile czyta i w jakim tempie. Ja nie należę raczej do tych którzy połykają książkę za książką ale jak mnie wciągnie jakaś lektura (tudzież saga) to ciężko mi się od książki oderwać. Ostatnio w dość ekspresowym tempie przeczytałem cykl "Pamięć, Smutek, Cierń" Tada Williamsa. O ile pierwsze 2 części szły średniawo, bo nie miałem do nich zbyt dobrego dostępu, tak pozostałe 4 książki składające się na 3 tom ogarnąłem w miesiąc :D i to chyba mój rekord, gdyż każda z nich liczyła po około 500str.

Podobnie pewnie by było z Pieśnią Lodu i Ognia :D ale tu podczas czytania natrafiałem na różne problemy :D np. Nawałnice Mieczy II część zjadł mi pies :D ... cóż chociaż zna się na dobrej lekturze :D A od kiedy zaopatrzyłem się w czytnik do ebooków, czytanie stało się o wiele przyjemniejsze i o wiele szybsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2011 o 18:09, Sandro napisał:

http://www.youtube.com/watch?v=1yydcG9woWA

Pierwszy kawałek od baaardzo dawna, który wywołał u mnie ciarki. Mistrzostwo.

Pierwszy komentarz jest genialny :)

EDIT: Ja z kolei z książką miałem tak, że Grę... i połowę Starcia... przeczytałem "duszkiem" później miałem przestój (spowodowany awarią PSP, na którym to czytam) i teraz boję się wrócić, bo wiem jak to się skończy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za doubla, ale właśnie oglądałęm piąty odcinek ("Wilk i Lew") i mam pytanie, czy w książce też była scena w której

Spoiler

Loras Tyrell golił ( i nie tylko to mu robił) Renlyego?



PS. Czytałem książkę, ale tego nie kojarzę, a wydało mi się to co najmniej dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2011 o 22:00, tylor2 napisał:

/.../

Nie, nie było zarówno tej jak i wielu innych scen, ale nad serialem czuwa sam George R. R. Martin więc o żadnych "wizjach artystycznych reżysera" nie ma mowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2011 o 00:11, Sandro napisał:

> /.../
Nie, nie było zarówno tej jak i wielu innych scen, ale nad serialem czuwa sam George
R. R. Martin więc o żadnych "wizjach artystycznych reżysera" nie ma mowy :)

No, ale i tak niezbyt mi to pasuje do późniejszego ślubu Renly''ego.Sowją drogą, zauważyliście że G.R.R. Martin stara się unikać stereotypów i (wg mnie) robi to w dość widoczny sposób? Np.

Spoiler

już ma dojść do walki braci o tron po trzecim bracie, ale nagle jeden jest zabijany przez własny cień; z północy do królestwa pełnego brudu przyjeżdża wzór cnot rycerskich i co? I gnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

> No, ale i tak niezbyt mi to pasuje do późniejszego ślubu Renly''ego.



Spoiler

Małżeństwo z pobudek politycznych, które nie zostało skonsumowane. Poza tym po zachowaniu Lorasa, odnosiłem wrażenie, że Renly był dla niego kimś więcej niż, królem. Ale wszystko to było niedopowiedziane. Dobiero po obejrzeniu serialu można było być w 100% pewnym. W końcu produkcję nadzoruje Martin. Osobiście jednak wolę niedopowiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2011 o 22:31, tylor2 napisał:

Mam pytanie: czy Syrio Forrel jeszcze się w książce pojawi? (kończę właśnie starcie królów).
Szkoda mi fajnej postaci :)


Spoiler

Nie wolałbyś sam się o tym przekonać? Czekać z nadzieją, że może gdzieś wyskoczy niespodziewanie? :) Ale skoro sam chcesz - niestety nie :( Też go lubiłem. Ale to jeszcze nie koniec serii, więc można mieć złudną nadzieję


Gram obecnie w Baldurs Gate z modem Trilogy (płynne połączenie BG1 z BG2) i prowadzę barda fechmistrza właśnie o imieniu Syrio Forel. Jest godzien tego imienia :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<ciach>
Teraz już mi fabuły nie zdradzaj, ale miałem nazieję, że będzie to może jakoś powiązane z

Spoiler

tą monetą i słowami, które Arya usłyszała od Jaquena H''ghara, czy jak mu tam. (określenie "męska ku*wa" lepiej mi weszło w pamięć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na HBO 2 były emitowane dwa pierwsze odcinki serialu. Postanowiłem go obejrzeć i jestem bardzo zadowolony. Film ma ciekawy klimat i nie wieje nudą. Wie ktoś może czy te odcinki będą emitowane co wtorek czy może w jakichś innych dniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować