Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Masz Dragon Age II? No to odbierz darmową kopię Mass Effect 2!

126 postów w tym temacie

Moim zdaniem super sprawa. Nie ważne z jakich pobudek to robią, gracze są do przodu więc dziwi mnie to, że większość graczy zamiast być zadowolonymi sili się na opinie godne analityków rynku.

A jestem w stanie się założyć, że wszyscy narzekający, którzy kupili DA2 a nie mieli ME2 to go od razu pobiorą. Ba, większość tych, którzy już mają i DA2 i ME2 spróbuje uzyskać ten kod na ME2 i dać go jakiegoś znajomemu.

Ale pomarudzenie na forum - bezcenne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> No dobrze, masz racje. Ale zwaz, ze DA1 bylo nowa marka. To oznacza ze te 850k to jednak

Dnia 06.04.2011 o 10:38, Jester napisał:

slaby wynik.


Nie wiem skąd te spekulacje o słabej sprzedaży - IMO wynika to z jakiegoś naciągania faktów, żeby tylko, za wszelką cenę udowodnić z góry narzuconą tezę. Nie zamierzam tu bronić DA2, bo w nią nie grałem. A nie grałem, bo IMO gra zapowiada się strasznie słabo, filmiki wręcz zniechęcają, a krótki czas developingu (niecałe 1,5 roku) zwiastuje tony bugów i problemów technicznych, a ja nie mam ochoty robić za beta-testera.

Ale gra i tak sprzedaje się dobrze, lepiej niż część pierwsza w analogicznym okresie czasu:

"Okazuje się, że gra w ciągu dwóch tygodni od swojego debiutu na rynku sprzedała się w liczbie miliona egzemplarzy na całym świecie. Twórcy chwalą się, że wynik ten został osiągnięty szybciej niż w przypadku pierwowzoru, co dobrze wróży na przyszłość. Dragon Age: Początek przez dwa miesiące znalazł bowiem 3.2 miliony nabywców. Szansa na przebicie tego osiągnięcia stała się jak najbardziej realna."
Link:

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=58266

Jak dla mnie " bańka" w dwa tygodnie to jest sporo. Biorąc pod uwagę krótszy czas produkcji i niższe koszta "deweloperki" oraz marketingu (tutaj zaznaczam-prawdopodobnie) to BioWare/EA jest raczej na plusie.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2011 o 11:31, Lordpilot napisał:

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=58266

Jak dla mnie " bańka" w dwa tygodnie to jest sporo. Biorąc pod uwagę krótszy czas produkcji
i niższe koszta "deweloperki" oraz marketingu (tutaj zaznaczam-prawdopodobnie) to BioWare/EA
jest raczej na plusie.

Lordzie Pilocie, to jak ma sie do tego informacja podana przez kolege Nalfeina?

"Cóż, porównując sprzedaż z tego samego okresu (pomijająć PC, bo nie ma danych o DA1) to wychodzi ok. 1.2mln vs 850tys. a to jest na moje oko więcej niż połowa."

wedlug vgchartz jak mniemam. Prasowka EA/BW jest mniej wiarygodna.

Na plusie to napewno sa. DA2 robili w garazu wiec sporo kosztow odpada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> wedlug vgchartz jak mniemam.

Wiesz, ja ciągle słysze tu na gramie jakie to vgchartz jest niewiarygodne. Poniekąd jest to prawda bo ich dane są szacunkowe, często mocno niedoszacowane, nie obejmują w ogóle dystrybucji cyfrowej, etc.

Prasowka EA/BW jest mniej wiarygodna.

Akurat jest bardziej wiarygodna, bo to są przede wszystkim informacje dla inwestorów - tu nie ma miejsca na ściemy :)

> Na plusie to napewno sa. DA2 robili w garazu wiec sporo kosztow odpada ;)

No wiadomo ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2011 o 12:13, KannX napisał:

Nikt wam nie karze tego ściągać. Polak jak dostanie w prezencie Skodę, to narzeka że
to nie Volkswagen.


Fakt faktem, że narzekanie jest naszym sportem narodowym ale nie ograniczaj wszystkiego tylko do Polaków. Na innych forach też ludziom śmierdzi cała ta promocja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pogratulować. ME2 posiadam, więc za kod chwilowo podziękuję, a DA2 podobał mi się DUŻO bardziej niż jedynka. Nie lubię przegadanych dialogów o prastarym artefakcie, który został skradziony przez arcywroga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ME2 mnie nie interesuje w promocji na steamie był za niecałe 20zł, a DA2 który jest niewypałem chcą sie go pozbyć za wszelką cenę by miał dobrą sprzedaż. Co ciekawe EA nie przyznaje sie do kluczy tzw. "EDAM" które są sprzedawane nawet na allegro - śmieszne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2011 o 10:22, Jester napisał:

> Fakt, 2 tygodnie, a 16 miesięcy to żadna różnica.

Fakt, trzeba by byc szefem optymistow aby myslec, ze DA2 dociagnie chociazby do polowy
wyniku DA1.


No to ja jestem szefem optymistów. Dragon Age:O to niecałe 4mln sprzedanych kopii. Dragon Age 2 do połowy brakuje już niecałego miliona. Co do ME fajna sprawa.

@NeMO-PL
A grałeś w ogóle w tego Dragon age 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, czyżby DA2 aż tak słabo się sprzedawał? XD no cuż, tonący się brzytwy chwyta...
To oczywiste że zrobili to by opróżnić magazyn na którym gra się kurzy. Dziwne że jakoś wcześniej takich akcji nie było że jak kupisz słabą grę to dostaniesz jakąś tam lepszą, lepiej by było jakby dali do DA 2 wszystkie gry BW w prezencie ;-) Ja tam nie polecę do sklepu bo mnie ta gra nie interesuje a ME2 już mam dawno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2011 o 20:46, TobiAlex napisał:

Melchah wiesz, gdyby banda małolatów nie wpadła na metacritic i nie powypisywała głupot,
do tego wystawiła ocenę 0 a gry nawet na oczy nie widziała to byłoby inaczej. Gra może
nie jest tak dobra jak jedynka, ale jest grą dobrą. Zobaczymy czy jak wyjdzie wiesiek
2 czy też będziecie płakać, że to slasher - to jeden z największych zarzutów odnośnie
DAII. A wiesiek 2 to niby jaką ma walkę? Wręcz taką jak DAII na konsolach - trzeba cały
czas napierdzielać w klawisz ataku.

Ale po co mi o tym opowiadasz? Co mnie to interesuje? Zastanów się dobrze, pomyśl i ewentualnie napisz jeszcze raz. Wróć do mojego pierwszego posta, zobacz o co tam pytam, a potem się produkuj. Hint: o wieśku nie ma tam ani słowa.
Grałem w demo DAII i nie podobało mi się. Metacritic rzadko czytam, więc nie wiem OCB. Czytam natomiast różne fora, czytałem różne recenzje i opinie wydają mi się być mniej przychylne niż w stosunku DA:O. Były również newsy, że ludzie EA/Bioware są zaskoczeni takim sobie przyjęciem tego tytułu. Rozumiesz teraz, dlaczego mój pierwszy post ma taką treść, a nie inną? Czy widzisz gdzieś w nim krytykę DAII i porównania do wieśka 2? Ja nie widzę.

Natomiast jeśli ktoś ma DAII i sobie tę grę chwali, ai dodatkowo trafi mu się ME2 za friko, no to pozostaje pogratulować. Ale nie o tym była moja wypowiedź i nie o to pytałem. Zresztą pytanie było retoryczne, przecież nikt tu nie jest w stanie mi w 100% wiarygodnie odpowiedzieć. Uznajmy więc, że było to tylko moje głośne myślenie, dlaczego EA rozdaje świetną grę przy okazji kupna innej gry, której jakość spora część Internautów kwestionuje (co właściwie tyczy się każdej gry :)), a wg. twórców nie powinno tak być i nie tego się spodziewali.

Dnia 05.04.2011 o 20:46, TobiAlex napisał:

Melchah i co niby usłyszałeś na ulicy? Korzystasz tylko z tego portalu czy też ogólnie
z netu? I co widzisz? Gdzie byś nie wszedł to wszędzie na pewno zobaczysz stękających
Polaków więc sam się ogarnij.

Mało mnie obchodzi, że w Internecie może przeważać głos grupy Polaków mających tendencje do stękania. Zwykle człowiek mało mówi, kiedy się cieszy; przeważnie odzywa się, kiedy mu coś nie pasuje. Jeden stęka, drugi się cieszy; raczej normalne, prawda?

Natomiast mocno obchodzi mnie ta durna moda na plucie we własne gniazdo i całe to pieprzenie o rzekomej mierności Polaków. Im więcej sobie będziemy wmawiać takich osłabiających głupot, tym więcej ludzi nabierze zgubnego przekonania, że faktycznie bycie Polakiem to tyle, co bycie życiowym nieudacznikiem, marudą, itp. Więc przestań mi tu pitolić, chłopie, i nie powtarzaj jak papuga głupich stereotypów o samym sobie. Chyba, że nie jesteś/nie czujesz się Polakiem, albo lubisz się dołować. Ja nie lubię i wkurza mnie, że ktoś próbuje mi wmawiać takie bzdety (w które być może sam gorąco wierzy, ale to nie mój problem).

Jeśli chcesz mnie przekonywać, że jednak tak jest to od razu mówię daruj sobie i idź narzekaj na Polaków gdzie indziej :).

p.s. - używaj opcji "Odpowiedz", inaczej odpowiedzi kierowane do konkretnej osoby giną w wśród innych postów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa..świetna ta promocja. Wydać 129, 90 zeta na " This is a new sh*t" DA2, żeby dostać ME2 na peceta, który obecnie można kupić za np. 49,90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam wersję elektroniczną DA2 i nie mam żadnych kodów promocyjnych tak więc chyba nie do końca ta promocja dotyczy "wszystkich wersji Dragon Age II - na PC, X360 oraz PlayStation 3" ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2011 o 16:34, a_g_a napisał:

Taa..świetna ta promocja. Wydać 129, 90 zeta na " This is a new sh*t" DA2, żeby dostać
ME2 na peceta, który obecnie można kupić za np. 49,90


50 zl ?!!! Słonce na Allegro dostaniesz Me 2 z wysyłka za około 30 zl. Wystarczy trochę chęci aby poszukać.Ktoś już to napisał kiedyś(nie wiem czy w tym temacie) ale ME 2 po promocji w wakacje kosztował właśnie 25 zl w marketach. Wiec jeśli miał zamiar kopic, to już skorzystał z okazji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2011 o 16:59, Bardock693 napisał:

50 zl ?!!! Słonce na Allegro dostaniesz Me 2 z wysyłka za około 30 zl. Wystarczy trochę
chęci aby poszukać.Ktoś już to napisał kiedyś(nie wiem czy w tym temacie) ale ME 2 po
promocji w wakacje kosztował właśnie 25 zl w marketach. Wiec jeśli miał zamiar kopic,
to już skorzystał z okazji.


Z czystej ciekawości: czy są to wersje z kodem do Cerberus Network?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2011 o 17:04, Henrar napisał:

> 50 zl ?!!! Słonce na Allegro dostaniesz Me 2 z wysyłka za około 30 zl. Wystarczy
trochę
> chęci aby poszukać.Ktoś już to napisał kiedyś(nie wiem czy w tym temacie) ale ME
2 po
> promocji w wakacje kosztował właśnie 25 zl w marketach. Wiec jeśli miał zamiar kopic,

> to już skorzystał z okazji.

Z czystej ciekawości: czy są to wersje z kodem do Cerberus Network?


Wystarczy uprzejmy telefon do pomocy technicznej panie ''''Czepialski się wszystkiego co powiem''''...>_< A jak się dobrze na allegro okręcisz to nawet nie będziesz musiał nigdzie dzwonić i wydawać więcej niepotrzebnie.Kolega ostatnio kupował i wiem z własnego doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować