Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Oficjalny poradnik do gry Wiedźmin 2 trafi do sprzedaży, kup go w sklepie gram.pl

86 postów w tym temacie

(...)poradnik do gry Wiedźmin 2 jest spory, bo liczy sobie aż 155 stron(...)

Wiecie ile to jest "sporo" stron w poradniku?
Już wam podaję - Top 3 ilości stron poradników, które oczywiście widziałem/posiadam:

#3: Oblivion GOTY (545 stron)
#2: Fallout 3 GOTY (752 stron)
#1: Dragon Age Ultimate Edition (2479 stron!!!) (Heh, szczerze mówiąc, tego poradnika jeszcze nie tknąłem, bo się "boję" do takiej lektury podchodzić...)

Nawet poradnik od Gry-Online do Wiedźmina 1 miał 282 strony (poradnik wersji podstawowej).

Jeszcze sprawa ceny poradnika. 30 zł kosztował również spolonizowany poradnik do GTA IV, który można było kupić w kiosku. Naprawdę ludziska, nie żałuję wydanych wtedy pieniędzy na tą księgę, więc tu także nie ma o co narzekać.
===
PS. Free Kevin!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej zbędny wydatek - zwłaszcza że w EK już mamy przecież poradnik. Poza tym ten nie jest taki drogi, nie wiem jak toś chce to sobie kupi jak dla mnie zbędny wydatek nad którym nie trzeba specjalnie rwać włosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehhh... szkoda słów. EK już dawno zamówiona a tu startuje sprzedaż poradnika. I co teraz? Mam anulować zamówienie i jeszcze raz zamawaić z poradnikiem? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2011 o 17:50, Lordpilot napisał:

ps. Cena jest absolutnie niezaporowa - niecałe 30 zł. to wręcz grosze. Marudzących nie
rozumiem - to jest przecież rzecz nieobowiązkowa, wszelkie (darmowe) solucje pojawia
się przecież na necie.

bo taki sam (no dobra, nie identyczny bo było mniej naćpane screenami, ale wszelkie konsekwencje, ścieżki, nagrody itd co najważniejsze uwzględniał, nawet spoilery były osobno) był za darmo w jedynce nawet w standardowej edycji?
Ofc w dodatkowym kontekście jakim zajebistym i profanowskim jest się dystrybutorem, że wspomnę tylko te obietnice że nie będzie duperelkowych DLC..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CDP i przy pierwszym wiesku robił większy pr niż sama gra była warta [bo technologicznie to i na dzisiejszych mega-kompach ssie w kwestii optymalizacji, podobnie jak taki gothic 3 =)]
Pamiętam te szumne newsy z głównej strony wieśka, nagrody, cuda wianki, a o błędach i porażce edycji rozszerzonej słowa nigdy nie napisano [poza forum gdzie ludzie zgłaszali mniejsze i większe buraki]
Ot każdy wydawca chwali swój produkt ponad miarę, CDP robi to akurat teraz o tyle chamsko bo obiecali jedno a robią zupełnie przeciwną politykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.04.2011 o 20:59, Pietro87 napisał:

Ot każdy wydawca chwali swój produkt ponad miarę, CDP robi to akurat teraz o tyle chamsko
bo obiecali jedno a robią zupełnie przeciwną politykę.

i w sumie tylko o to mam pretensje - zwłaszcza, że, powiedzmy to sobie szczerze, to nie jest jakieś anonimowe narzekanie jak na takie Acti, bo ludzie z CDPu tu zaglądają i widzą co się dzieje, ba, większość załogi gramu dla nich pracowała (a w zasadzie to chyba pracuje nadal, bo CDP dalej ma chyba jakieś udziały w gramie, z tym, że nie ma pakietu większościowego). Mnie osobiście byłoby zwyczajnie po ludzku wstyd się pokazać po takim festiwalu niespełnionych obietnic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2011 o 21:15, dark_master napisał:

CDP dalej ma chyba jakieś udziały w gramie, z tym, że nie ma pakietu większościowego


CDP od dluzszego czasu nie ma juz zadnych udzialow w gram.pl. Portal w 100% nalezy do Action S.A.

Co do poradnika to wydawca nie jest CDP tylko Axel (ci od Playa i Komputer Swiat Gry)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś to kupi, żeby wiedzieć, jak misję przejść? Oo
To może jeszcze solucję do Tormenta z motywem przewodnim: "Klikamy dialog numer 3, następnie 1 i znowu 3" ...

Ewentualnie po przejściu gry, jako element zwyczajnie kolekcjonerski, zresztą - w EK i premium poradnik (przewodnik?) jest. Wychodzi na to, że przewodnik będzie zwykłymi poradami taktyczno-ekonomicznymi, a to coś - łopatologicznym wyjaśnieniem. Nie powiem, w jedynce czasem się przydawał, z osobna też się miło przeglądało, ale to trochę mi wygląda na - jak mawia mój matematyk = pro debilo bono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak to będzie, taki raczej styl Axelowych produktów, porównaj - Komputer Świat Gry. Jeśli chodzi o szatę graficzną, oni zbyt lotni nie są ;/

Przy okazji - podrzuć jak masz jakieś linki, jak te całe Primy wyglądają. Widziałem kiedyś w sklepie w Ameryce takie poradniki, ale do środka chyba nie zaglądałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2011 o 21:50, Liqid napisał:

Raczej tak to będzie, taki raczej styl Axelowych produktów, porównaj - Komputer Świat
Gry. Jeśli chodzi o szatę graficzną, oni zbyt lotni nie są ;/

Przy okazji - podrzuć jak masz jakieś linki, jak te całe Primy wyglądają. Widziałem kiedyś
w sklepie w Ameryce takie poradniki, ale do środka chyba nie zaglądałem...


Mam ich ponad 1300 sztuk... powrzucam może kilka zdjęć jutro?

Kiedy i gdzie byłeś w US?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2011 o 21:54, NintendoPassion napisał:

Kiedy i gdzie byłeś w US?

Florydzia, okolice Orlando, ciekawe miejsce, doświadczenie też na swój sposób niezapomniane (no, przyznam, głównie parki rozrywki, ale w miastach niewiele ciekawego dało się znaleźć...). Rozwaliło mnie jednak, kiedy będąc w ponoć największym centrum handlowym w stanie, nie mogłem znaleźć księgarni, były za to 2, jak nie więcej, sklepy dla graczy (ciekawe, czy coś podobnego wejdzie kiedyś do Polski, nie by mi zależało). Księgarnia, cała jedna się nawet znalazła, można powiedzieć że spora, ale sporo w niej czystej pulpy było (w tym rozliczne powieści w światach z gier), a i myślę nasz empik zaoferować może więcej. Ale cóż, taka narodowość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.04.2011 o 22:04, Liqid napisał:

rozliczne powieści w światach z gier), a i myślę nasz empik zaoferować może więcej. Ale
cóż, taka narodowość...


Nie osądzaj kraju po jednym mieście. Empik się do niczego nie umywa niestety. Dwie największe księgarnie w USA to BN http://www.barnesandnoble.com/ i http://www.borders.com/online/store/Home Borders. Obie wielkości tesco. Przesiadywałem tam godzinami na kanapach lub fotelach pijąc kawę. Możesz to robić cały dzień nic nie kupując.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, aby było dużo chętnych na ten dodatek. I byłoby bardzo miłym gestem, jakby napisali, że będzie nowy element kolekcjonerki, dostępny również w normalnej sprzedaży, ale zamiast biadolić o tym, jakie CDP jest chciwe, może lepiej po prostu nie kupić i tyle. Co zaś słów o tym, że serwis podaje "za dużo" newsów o Wiedźminie, to powiem, że od jakiegoś czasu wchodzę na gram, tylko po nie. Była kiedyś ankieta na stronie CD Action i wyszło jeśli dobrze pamiętam, że Wiedźmin jest najbardziej oczekiwaną grą dla 60% czytelników, więc pewnie są zainteresowani tym nim dużo bardziej, niż innymi grami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.04.2011 o 21:20, Wojman napisał:

CDP od dluzszego czasu nie ma juz zadnych udzialow w gram.pl. Portal w 100% nalezy do
Action S.A.

całkiem możliwe, jakoś specjalnie tego nie śledziłem, pamiętam tylko że to szumnie ogłoszone ''uwolnienie się'' gramu było picem, bo fakt, action miał udział większościowy, ale reszta była CDPu. Czy i jak się to zmieniło, to już nie wnikałem.

Liquid - akurat solucja do tormenta to dobra rzecz - możliwości jest tyle, że przechodząc grę i 5 razy można na coś nie wpaść. Dobre by wiedzę uzupełnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować