• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Vivek1

Co zrobić by steam instalował gry z płyty, a nie ścągał ją z serwera?

Pytanie

19 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 07.04.2011 o 19:26, Vivek1 napisał:

Tak jak w temacie. W google nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie. :/


Jeśli masz grę na płycie to powinieneś mieć wybór czy chcesz instalować z płyty czy poprzez STEAM natomiast jeśli grę kupiłeś drogą elektroniczną na steam to nie możesz jej zainstalować z płyty.

Jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam grę na płycie i kupiłem ją w sklepie, a nie w steam. No i niestety steam nie daje mi wyboru Czy chcę instalować z płyty czy z serwera. Z uporem maniaka ściąga pliki niby jako aktualizację co w przypadku F.E.A.R. 2 u mnie trwać będzie ponad 12 godzin....


Nie cierpię steama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A jak wkładasz płytę do napędu nie masz wyboru steam lub offline? dziwne, np. w Football manager 2010 lub 2011 jest taka opcja, więc sądziłem, że wszystkie gry które są dostępne na steam i na płytkach DVD mają taka opcję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.04.2011 o 20:12, Isildur napisał:

A jak wkładasz płytę do napędu nie masz wyboru steam lub offline? dziwne, np. w Football
manager 2010 lub 2011 jest taka opcja, więc sądziłem, że wszystkie gry które są dostępne
na steam i na płytkach DVD mają taka opcję...

Niestety u mnie nie ma tego wyboru, steam robi co chce. Właśnie teraz po setnej próbie instalacji w końcu instaluje z płyty grę... Wyłączyłem w opcjach gry automatyczną aktualizację i chyba to jest rozwiązanie problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Po instalacji steam i tak ci nie da w takim układzie gry odpalić zanim sam nie dociągnie aktualizacji.
Ot to już taka platforma, jak coś instalujesz z miejsca zostaje do tego pobrany najnowszy update.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.04.2011 o 19:26, Vivek1 napisał:

Tak jak w temacie. W google nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie. :/


Ja miałem taki problem przy Zeno Clash z Playa. Z tego co pamiętam należało przerwać pobieranie i wtedy rozpoczynała się instalacja z płyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.04.2011 o 20:12, Isildur napisał:

A jak wkładasz płytę do napędu nie masz wyboru steam lub offline? dziwne, np. w Football
manager 2010 lub 2011 jest taka opcja, więc sądziłem, że wszystkie gry które są dostępne
na steam i na płytkach DVD mają taka opcję...


FM ma 2 opcje, tak jak Race07 - są to wyjątki. Gry są zwyczajnie wydane w 2 różnych wersjach.
Jeśli gra jest 100% Steam, to instalacja polega na tym, że:
1. Musisz mieć Steam
2. Musisz mieć konto Steam
3. Na czas instalacji musisz mieć dostęp do internetu
4. Z płyt instaluje się tylko tyle danych, ile nie zmieniło się od premiery
5. Cała reszta danych jest pobierana jako aktualizacja z serwerów Steam
6. Nie uruchomisz gry, dopóki nie zostanie ona zaktualizowana do najnowszej wersji (obecnej na serwerach Steam)

W przypadku kolegi sugerowałbym wyłączenie Steam, usunięcie plików NCF oraz ewentualnie zainstalowanych już plików gry. Wszystko znajduje się w katalogu Steam w podkatalogu steamapps (pliki ncf) i steamapps\common (pliki gry).
Później należy rozpocząć instalację z płyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Niektóre gry steamowe "usilnie" próbują się zassać z neta pomimo, że płyta jest w napędzie (NP. Empire: TW) pomaga na to taki prosty myk:
- robimy skrót do steam.exe na pulpicie
-klikamy ppm i "właściwości"
-w zakładce "skrót" i "element docelowy" dopisujemy komendę: -install x: (gdzie X to litera naszego napędu DVD) u mnie wygląda to tak: D:\Programy\Steam\Steam.exe -install e:
- wyłączamy steama
-włączamy z tego skrótu, wkładamy płytę i powinno się z niej instalować a resztę aktualizacji dociagać z neta.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.04.2011 o 19:05, Pariah napisał:

Niektóre gry steamowe "usilnie" próbują się zassać z neta pomimo, że płyta jest w napędzie
(NP. Empire: TW) pomaga na to taki prosty myk:
- robimy skrót do steam.exe na pulpicie
-klikamy ppm i "właściwości"
-w zakładce "skrót" i "element docelowy" dopisujemy komendę: -install x: (gdzie X
to litera naszego napędu DVD
) u mnie wygląda to tak: D:\Programy\Steam\Steam.exe
-install e:
- wyłączamy steama
-włączamy z tego skrótu, wkładamy płytę i powinno się z niej instalować a resztę aktualizacji
dociagać z neta.

Pozdrawiam

U mnie to nie chciało zadziałać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.04.2011 o 17:59, Vivek1 napisał:

U mnie to nie chciało zadziałać.


U mnie chyba za 3 razem zaskoczyło ale ogólnie to chyba działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.04.2011 o 19:01, Nufiko napisał:

> U mnie to nie chciało zadziałać.

U mnie chyba za 3 razem zaskoczyło ale ogólnie to chyba działa.

Mnie nie załapało i za 30 razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.04.2011 o 22:33, Vivek1 napisał:

> > U mnie to nie chciało zadziałać.
>
> U mnie chyba za 3 razem zaskoczyło ale ogólnie to chyba działa.
Mnie nie załapało i za 30 razem.

u mnie pomogło gdy odinstalowałem wszystko z płyty shoguna 2. pobrałem klienta steama z ich strony, zainstalowałem, zalogowałem się na swoje konto. potem wrzuciłem płytkę do napędu i już poszło normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam identyczny problem z Modern Warfare 2. Na starym komputerze zainstalowało za 3 razem, na nowym już nie chce. Próbowałem wielu z podanych tu rozwiązań, nic nie pomaga :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

steam to takie gówno że jedyne już w co warto zagrać to strategie ale prądu i czasu przez tych zasranych pasożytów co każdy traci to bym ryj bez znieczulenia rozwalił chociaż żem łagony jak najedzony lew na platworma to przekleństwo świata gier dla normalnych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Skoro już odgrzebałeś temat:

Aby gra się zainstalowała z płyty, a już mamy aktywowany klucz to wystarczy z menu Steam wybrać opcję "Utwórz lub przywróć kopię zapasową gry..." i potem wybrać literę napędu z płytą gry. Steam powinien wykryć, że na płycie znajduje się gra i zainstalować z niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Odgrzebałeś temat nieaktywny od ponad roku aby dać upust swojej agresji?
Za archeologie, brak kultury i spam dostajesz ostrzeżenie, kara jest tak lekka tylko dlatego że to Twoje pierwsze przewinienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.12.2013 o 13:04, Excellent napisał:

Tutaj masz bardzo dobrze wytłumaczone co zrobić żeby zainstalować grę ze steam z płyty
:

[m]


Za Archeologię oraz reklamę ostrzeżenie.

A temat zamykam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować