Zaloguj się, aby obserwować  
Phelela

Śmigus dyngus

159 postów w tym temacie

Kiedyś widziałem jak kilkoro gości stało na skrzyżowaniu z wiadrami i jak jakiś samochód się zatrzymywał to otwierali drzwi, chlust wodą i długa :D "Napełnili" tak ze 4-5 samochodów (to nie było zbyt uczęszczane skrzyżowanie) i potem podjeżdża czarne BMW z przyciemnianymi szybami. Żaden się nawet nie ruszył xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda. Chciałbym zobaczyć jak ich mafia ruska / chorwacka / ukraińska / rumuńska (niepotrzebne skreślić) z Uzi rozwala. Potem w wiadomościach byśmy usłyszeli aby nie atakować cudzoziemców bo nie znają tradycji i mogą być niebezpieczni. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2006 o 15:29, Araondoion napisał:

> Ten stary zwyczaj wywodzi sie od poganinów to oni to zapoczatkowali ja tam leje się tylko
do
> 12 wg zwyczaju wychodzimy z kolegami i butelkami na dwór i się lejemy oczywiście nie obejdzie

> sie tez bez oblania w domu babci:)
(fixed) poganów :P

pogan -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2006 o 21:03, Araondoion napisał:

> pogan -.-
gratuluje refleksu ;) juz mnei dawno poprawiono.

Ale zawsze jakis punkcik do statusu jest :P A ja lubie czytac topiki od poczatku ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


U mnie (Bydgoszcz) ta tradycja powoli zanika. Kiedyś sie lało całymi grupami, a teraz jak z tego wyrosłem, nie ma kto lać za nas ;]
Ale były akcje, na przykład podjeżdża autobus na przystanek, otwierają sie drzwi, a tam wyszczerzona ekipa z wiadrami :)
Ale sie ludzie wpieklali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie za stanie z wiadrem mozna wpierdel o policji dostać. Kiedys złapali kumpla nakopali na jak stał na 9 i lał wiadrem i wylali na niego wodę. Ale pamietam jak goniliśmy takiego typa aż do amewgo domu zawołał dziadka i dziadkowi się troszke oberwało i chate mu lekko zalaliśmy, ale nie były to zdyt duze ilości wody ot tak dla odświezenia :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro jade grac w pilke na drugi koniec miasta i jak w drodze tam lub z powrotem ktos mnie poleje woda toma zagwarantowana smierx na miejscu :) Nie lubie tego dnia, szalone 12latki ganiaja z wiadrami i poluja na ludzi...bardzo zabawne :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2006 o 20:45, ciafa napisał:

Ja w tamtym roku moją siostrę wiadrem zlałem. A ona jeszcze w łóżku była.


cóż Ci Twoja siostra uczyniła, żeś ją śpiącą jeszcze niczym aniołek niebieski zaatakował wiadrem? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam ze ze 2 lata temu w śmigusa najpierw szliszmy w 20osób potem chodzilisy na inne bliskie osiedla i inni przyłączali sie do nas itd potem gdy juz mielisy sporą ekipe(ze 100 osób) poszliśmy na inną dzielice lac sie z inna tez taka duzą ekipą.Ale wtedy była bania radiowozy za nami jezdzily ludzie sie chowali na nasz widok szlismy jak zorganizowane wojsko trzeba to bylo zbaczyc:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj była ładna pogoda, a dzisia? Chmury i ulewy... kolejny stracony śmigus dyngus... :( Czemu aura w ten piękny dzień nie może być po prostu słoneczna? Z żalem muszę powiedzieć, że deszcz rozłożył kolejny lany poniedziałek... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szok. Dzisiaj pogoda okropna, i wogóle. Wyszedłem z psem, i patrzę kątem oka 30 metrów dalej, a tam dzieciaki leją się wodą, starszych też, mama wyszła i krzyczy " NO CO TO JEST !!!! . . . NIE LAĆ PO KLATCE ! " . Szok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest ta grzeczna, wychowana polska młodzież... :) Nie widziałeś tego zajścia od początku może to starsi zaczęli? :) Mama może woli starszy testament, dlatego uważa, że trzeba oddać, ale chce żeby klatki nie zmoczyć? :) Trzeba brać pod uwagę różne rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować