Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Plotka: Dragon Age III, z trybem multiplayer, już w produkcji?!

62 postów w tym temacie

Jedynka była świetna, dwójka jest bardzo słaba, chociaż mogłaby nabrać ciutkę uroku, gdyby miała tryb kooperacji. Jeśli jednak trójka ma iść dalej tropem dwójki, to ja dziękuję za kichę "hollywoodzką".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie czy trójka będzie bardziej podobno do jedynki czy dwójki, czy może jeszcze zupełnie coś innego wykombinują i znajdą sobie jeszcze więcej haterów/fanów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2011 o 15:48, Wrukos napisał:

Chciałbym fabułę przynajmniej tak rozbudowaną,
jak obie razem wzięte z poprzednich części.

nie wiem jak dwójka, moze ona winduje poziom do niebotycznych wartości, ale z tego co pamiętam to jedynka miała ją równie rozbudowaną co diablo. Jak nie gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2011 o 16:29, Jimmi napisał:

fabule jak z KOTORa

tzn wszystkie najbardziej oklepane motywy (tam z filmu tu pewno fantastyki jako takiej) zebrać do jednego wora i podać to w mniej lub bardziej strawny sposób? Nie, dzięki, jedno DA1 mi wystarczy.
KOTORa1 lubię, ale nie zmienia to faktu, że jest cholernie plastikową "Nową nadzieją tylko 4 tys lat wcześniej". Zmienić kuźnię na gwiazdę śmierci, lewiatana na egzekutora, revana na vadera czy vroka(?) na yodę i nikt nie zauważy różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy trójce dam szansę, jedynka była super, dwójka z tego co słyszę jest słaba to trójka będzie porażką, jeśli już patrzeć na hierarchię... Pozostaje przy pierwszej części reszta mnie nie interesuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2011 o 23:26, Isildur napisał:

jedynka była super, dwójka z tego co słyszę jest słaba
to trójka będzie porażką


Jogurt truskawkowy był pyszny, słyszałem że jogurt jagodowy jest niedobry a więc jogurt jabłkowy na pewno będzie obrzydliwy.

Sorry, ale dokładnie tak wygląda twoje rozumowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie DA2 jest lepszą grą od jedynki - jest mniej drętwa i gra mi się po prostu przyjemniej
na minus na pewno powtarzalność rozgrywki i brak podróży / jedna,duża lokacja - choć to ciekawy zabieg ale jednak wolałbym wędrówkę po nowych terenach,lokacjach.

Nie rozumiem też tych,którzy chcieliby aby walka opierała się przede wszystkim na aktywnej pauzie co sekundę
mechanika gier z przed 15 lat już nie wróci,ja osobiście wolę grę w czasie rzeczywistym.

Co do trójki - tylko bez multi,nie pasuje mi on do tej gry
+ dłuższy czas na realizację aby gra nie była tylko klonem dwójki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2011 o 23:53, Nagaroth napisał:

Sorry, ale dokładnie tak wygląda twoje rozumowanie.


No dobra, ale jak mam rozumieć to?
Skoro część drugą zepsuli to trójkę zrobią lepszą?
Nie wydaje mi się, wręcz przeciwnie jestem niechętnie nastawiony na kolejną część, obawiam się, że część trzecia nie dość, że będzie krótsza od dwójki to jeszcze bardziej uproszczona, no fakt multiplayer może ją uratować, ale ja na przykład nie gram w gry wieloosobowe. Wyjątek stanowi Guild wars bo grałem oraz NFS World, ale w tych grach jest tylko multi, ale jeśli gra posiada tryb single player wolę właśnie rozgrywkę dla jednego gracza. Więc sobie odpuszczę kolejne części tej gry, zwłaszcza, że EA postanowiła je wydawać tak często jak się da przynajmniej mam takie wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2011 o 00:02, Isildur napisał:

Skoro część drugą zepsuli to trójkę zrobią lepszą?


Po pierwsze, skoro mówiłeś że słyszałeś że zepsuli drugą część to znaczy że nie grałeś i nie wiesz czy zepsuli, a równie łatwo będzie znaleźć pochlebne opinie o DA 2 co negatywne, i nie mówię tu o recenzjach a o opiniach graczy na forach i grupach dyskusyjnych.

Dnia 12.04.2011 o 00:02, Isildur napisał:

Nie wydaje mi się,


Choć jeden logiczny powód dlaczego po słabszej części nie miała by powstać lepsza. Choć jeden.

Dnia 12.04.2011 o 00:02, Isildur napisał:

wręcz przeciwnie jestem niechętnie nastawiony na kolejną część,


Człowieku, ty nic o tej nowej części nie wiesz a już masz do niej nastawienie?

Dnia 12.04.2011 o 00:02, Isildur napisał:

obawiam
się, że część trzecia nie dość, że będzie krótsza od dwójki to jeszcze bardziej uproszczona,


Wniosek wyciągnięty na podstawie?

Dnia 12.04.2011 o 00:02, Isildur napisał:

no fakt multiplayer może ją uratować, ale ja na przykład nie gram w gry wieloosobowe.


Przypominam że multiplayer to tylko jakaś niepewna, niepotwierdzona plotka która wypłynęła z jednego źródła. Krótko mówiąc, najprawdopodobniej w ogóle nie pokrywa się z prawdą.

Dnia 12.04.2011 o 00:02, Isildur napisał:

Więc
sobie odpuszczę kolejne części tej gry,


Odpuścisz sobie bo będzie MP? Gra może być dobra i mieć zarówno fajny singiel jak i niezłe MP, pierwszy przykład z brzegu - Assassin''s Creed: Brotherhood.

Dnia 12.04.2011 o 00:02, Isildur napisał:

zwłaszcza, że EA postanowiła je wydawać tak często
jak się da przynajmniej mam takie wrażenie.


To że DA 2 zostało zrobione i wydane szybko nie znaczy że tak samo będzie z trójką. Obecnie nie wiemy nawet czy taka gra powstaje (choć jest to wysoce prawdopodobne). EA na bank zauważyło sporo negatywnych opinii i wcale bym się nie zdziwił jakby dało BioWare więcej czasu na zrobienie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2011 o 00:41, Nagaroth napisał:

Po pierwsze, skoro mówiłeś że słyszałeś że zepsuli drugą część to znaczy że nie grałeś
i nie wiesz czy zepsuli, a równie łatwo będzie znaleźć pochlebne opinie o DA 2 co negatywne,
i nie mówię tu o recenzjach a o opiniach graczy na forach i grupach dyskusyjnych.


Oglądałem też tak zwane "zagrajmy w", oraz rozmawiałem z osobą która grała w część pierwszą i drugą, prawdę mówiąc odradzała mi zakup części drugiej.

Dnia 12.04.2011 o 00:41, Nagaroth napisał:

Choć jeden logiczny powód dlaczego po słabszej części nie miała by powstać lepsza. Choć
jeden.


Bo EA nastawione jest na zysk i będzie chciało wydać grę jak najszybciej?

Dnia 12.04.2011 o 00:41, Nagaroth napisał:

Człowieku, ty nic o tej nowej części nie wiesz a już masz do niej nastawienie?


Nie nazwałbym tego negatywnym nastawieniem. Jestem neutralny, dostanę więcej informacji, zobaczę ewentualne trailery z gry, wtedy może zmienię zdanie, jak na razie jestem niechętny do kolejnej części gry.

Dnia 12.04.2011 o 00:41, Nagaroth napisał:

Wniosek wyciągnięty na podstawie?


A ile razy to nowszą część upraszczają twórcy? Wątpię by tym razem było inaczej, EA wydaje gry seriami, praktycznie co roku mamy przykład na przykład z NFS wydawane praktycznie hurtowo. EA nastawione jest na zysk więc twórcy muszą się spieszyć i wtedy lepiej jest grę uprościć, skrócić itp.

Dnia 12.04.2011 o 00:41, Nagaroth napisał:

Przypominam że multiplayer to tylko jakaś niepewna, niepotwierdzona plotka która wypłynęła
z jednego źródła. Krótko mówiąc, najprawdopodobniej w ogóle nie pokrywa się z prawdą.


Wiem, ale jesteśmy w wątku w którym ów multiplayer został poruszony, więc komentuje go :)

Dnia 12.04.2011 o 00:41, Nagaroth napisał:

Odpuścisz sobie bo będzie MP? Gra może być dobra i mieć zarówno fajny singiel jak i niezłe
MP, pierwszy przykład z brzegu - Assassin''s Creed: Brotherhood.


Owszem może być dobra, ale to twórcy i wydawca ma mnie przekonać, że gra będzie dobra, a nie ja sam kupując kota w worku, wydając słabą dwójkę stracili w moich oczach. Już brak dubbingu był znakiem, że chcą grę wydać jak najszybciej, bo inne tłumaczenia twórców mnie nie przekonają.

Poza tym Nie twierdzę, że Assassin''s Creed Brotherhood jest słaby czy dobry bo nie grałem i nie zagram bo to gra Ubisoftu, a z nimi nie chce mieć nic w spólnego...

Dnia 12.04.2011 o 00:41, Nagaroth napisał:

To że DA 2 zostało zrobione i wydane szybko nie znaczy że tak samo będzie z trójką. Obecnie
nie wiemy nawet czy taka gra powstaje (choć jest to wysoce prawdopodobne). EA na bank
zauważyło sporo negatywnych opinii i wcale bym się nie zdziwił jakby dało BioWare więcej
czasu na zrobienie gry.

W przypadku EA nie wierzę, że dadzą BioWare więcej czasu na produkcję części trzeciej, a dlaczego nie wierzę? Bo nauczyłem się, że EA lubi wydawać serię co roku...
Ile robili Dragon Age: Origins? A ile Dragon Age 2? Jest różnica w czasie? Jest więc tutaj akurat się nie zdziwię, jak trójka wyjdzie szybciej niż się spodziewamy.

Dobra powiedz mi co w takim razie w DA 2 jest dobrego?
To, że akcja dzieje się praktycznie w jednym mieście i lokacje się powtarzają?
Ponoć gramy postacią, która uciekła z Lothering, skoro ów postać była taka potężna to dlaczego nie została i nie pomogła w najeździe pomiotów tylko uciekła? Widziałem początek gry i walczył tak jakby był jakimś wyszkolonym wojownikiem... Nie wiem jak dalej jest bo nie chcę sobie psuć zabawy bo może zagram jak gra stanieje. Ponoć fabuła w dwójce miała się przeplatać tą z jedynki, dzieje się tak?

I ile zajmuje przejście gry 15 godzin czy 10? Ja część pierwszą ze wszystkimi questami, które napotkałem i z czytaniem wszystkiego oraz zwiedzaniem każdej lokacji zakończyłem w czasie 110 godzin, więc chyba jest różnica prawda? W dodatek nie grałem i w żadne DLC bo nie posiadam.

Więc proszę mi nie mów, że gra może się podobać wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2011 o 23:22, FranTheMan napisał:

haters gonna hate


zbierz czterech sojuszników, pokonaj zdrajcę poznanego na początku i zabij smoka z okładki, ratując tym samym świat. O tak, bardzo ambitne. Pominąłem jakiś istotny fabularny zwrot akcji, czy to tylko kolejne prowo korpusu obrony bioware?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2011 o 00:41, Nagaroth napisał:

Choć jeden logiczny powód dlaczego po słabszej części nie miała by powstać lepsza. Choć
jeden.

nawet trzy powody: seria gothic, seria splinter cell, czy dla niektórych seria fable. Ale z naciskiem na ten pierwszy przypadek, bo po Nocy Kruka to jest tam równia pochyła- przypadek o tyle trafny, że tam też wydawcy wydawało się, że jak zacznie wypuszczać byle co, byle było kolorowe i jeszcze łatwiejsza niż poprzednia to że więcej zarobi. To co spotyka ME czy DA (przynajmniej jeśli chodzi o wersje pecetowe) doprawdy ciężko nazwać progresem i należy wątpić, czy po czymś takim przyjdzie coś równie hardkorowego co pierwsze BG.
z drugiej strony jest co prawda ciąg NK-G3-Risen, ale nie każdy go uznaje za sequel, bo oficjalnie nim nie jest (wskazująna to tylko poszlaki ingame i wycięty content). Tu mamy jednego deva i jednego wydawcę, przy czym obaj nastawieni są na kasę i masę, więc nawet przy szczerych chęciach ciężko mi uwierzyć że odwalą coś przynajmniej na niezłym poziomie fabuły NWN2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi pierwsze przejście zajęło 42h na poziomie normalnym ,bez wczytywania się w kodeks, nie zrobiłem nawet wszystkich zadań. Przejście Początku ze wszystkimi zadaniami i kilkoma DLC zajęło mi 54h. Na socialu widziałem przypadki że 2 zajęła 70 h. Pamiętam również jak że genialny dubbing do serii ME i do Początku, gdzie ludzie narzekali że pewnie calutka kasa poszła na znane nazwiska na okładce. Najlepsze jest też to że na socialu w większości wypowiadają się na temat krótkości gry ludzie którzy nie mają jej nawet na koncie.

Poza tym powiedz mi ile zajmowało przejście takiego genialnego Morrowind''a czy Fallout''a 1 jak chciało się go przejść na najniższym poziomie trudności.

Mi w DA 2 podoba się grafika ,fabuła ,walka też jest niezła (sadzę prezentuje się lepiej niż to co było pokazane na trailerach od Wiedźmina 2 szczególnie patrząc na to co pokazano na "pierwszych 10 min. gry"), moim zadanie również rozwój postaci jest jednak lepszy niż w Początku. Widać że jak by gra ma dużo niewykorzystanych możliwości nad czym ubolewam ,ale nie zmienia to faktu że mimo początkowego negatywnego nastawienia gra przypadła mi do gustu.

Zresztą co to oznacza że EA jest nastawione na zysk, a na co ma być nastawiony na wolontariat. Blizzard wydaje swoje tytuły prawie co rok. Większość rozwiązań jest zapożyczana od innych, a ludzie i tak ich kochają bo to w końcu Blizzard. Takich przykładów jest na pęczki.

Ty natomiast nie próbuj ,wmawiać że ten tytuł jest tak tragiczny że nadaje się tylko do podtarcia tyłka.

20110412083526

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2011 o 08:59, Angar0 napisał:

Poza tym powiedz mi ile zajmowało przejście takiego genialnego Morrowind''a czy Fallout''a
1 jak chciało się go przejść na najniższym poziomie trudności.

Na 100% ? Długo. Morka na szybko przechodzi się w 7-8 min.

Dnia 12.04.2011 o 08:59, Angar0 napisał:

Mi w DA 2 podoba się grafika ,fabuła ,walka też jest niezła (sadzę prezentuje się lepiej
niż to co było pokazane na trailerach od Wiedźmina 2 szczególnie patrząc na to co pokazano
na "pierwszych 10 min. gry"), moim zadanie również rozwój postaci jest jednak lepszy
niż w Początku. Widać że jak by gra ma dużo niewykorzystanych możliwości nad czym ubolewam
,ale nie zmienia to faktu że mimo początkowego negatywnego nastawienia gra przypadła
mi do gustu.


Projekty lokacji które są nudne, postaci NPC które są słabe, przerobienie gry na 100% button masher wymieniać dalej ?

Dnia 12.04.2011 o 08:59, Angar0 napisał:

Zresztą co to oznacza że EA jest nastawione na zysk, a na co ma być nastawiony na wolontariat.
Blizzard wydaje swoje tytuły prawie co rok. Większość rozwiązań jest zapożyczana od innych,
a ludzie i tak ich kochają bo to w końcu Blizzard. Takich przykładów jest na pęczki.

http://en.wikipedia.org/wiki/Blizzard_Entertainment#Titles Tak apropo to może jakości Blizza nie porównuj do jakości EA.
A co oznacza bycie nastawionym na zysk ? Proszę cię bardzo bardzo, fajne było wstawienie NPC który mówi o tym że coś znalazł i może tobie to dać jak kupisz dlc (Dodatek z Shale w DA 1 którego nie miałem mimo preorderu bo EA wywaliło kod na dlc z polskich wersji gry na x-360 i jak ktoś chciał to musiał kupować to co mu się i tak należało) bardzo miłe z ich strony prawda? Dodajmy marny poziom DLC do DA 1 z których tylko Shale się do czegoś nadawała a reszta to typowe trzepanie kasy rekord pobił powrót do Ostagaru. Widziałeś coś takiego u Blizza ? Bo ja nie. EA żyłuje swoje serie do oporu i bardzo się martwię o to co zrobią z ME 3 i co zostanie tym razem naprawdę wycięte i sprzedawane jako dlc. A po tym co zrobiono z DA mam jeszcze gorsze obawy.

Dnia 12.04.2011 o 08:59, Angar0 napisał:

Ty natomiast nie próbuj ,wmawiać że ten tytuł jest tak tragiczny że nadaje się tylko
do podtarcia tyłka.

Owszem do tego się nadaje. Pierwszą część uwielbiam, w DA 2 pograłem i więcej nawet kijem nie tknę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Fallouta http://www.youtube.com/watch?v=2d8z_X5UQa0

Ustaw koszmar, zrób wszystkie zadania i czytaj archiwum a dobijesz wyższy wynik niż ja za pierwszym razem na normalnym NA temat oceny samej gry wypowiedziałem się w temacie gry , dla mnie jest to tytuł na 4/6.

Mam ci przypomnieć dodatki w postaci konika/konstelacji gwiezdnej, konieczność kupowania kolejnych dodatków do WoW aby móc grać z innymi na w miarę rozsądnym poziomie, można znaleźć bez problemu mmo które mimo mniejszej społeczności mogą się utrzymać bez płatnych dodatków, czy też podział SC 2 na 3 części. Zresztą Blizz od co najmniej D2/SC1 nie pokazał niczego nowego tylko wali swoje kochane schematy rozgrywki, nie jest sztuką dopracować przez dekadę na dobrą sprawę 2 typy rozgrywki ( z czy zresztą do dziś mają problem).

"Początek" jest wdł. mnie kaszanką z niezłą ścieżką dźwiękowa, którego największym obciążeniem było to że chciano go na siłę podpiąć pod BG, podobnie ME 1. Przeszedłem go 1 raz i też od tego czasu kurzy się na półce. Zrobiłem kilka zapisów w edytorze i teraz przechodzę 2 po raz trzeci i ciągle gra mi się w nią dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2011 o 09:44, karolekx23x napisał:

Powiem szczerze ze wiadomość o multi mnie nie zadowala, tylko mnie przekonuje ze single
to juz na maxa będzie odwalone a więcej pracy, przyłożenia będzie do multi.


Czysta relatywistyka. W temacie o Wiedzminie 2 ganisz ludzi za to, ze marudza na 10 minutowy gameplay. Maja poczekac na gre i zagrac zanim ocenia. Natomiast w temacie o DA3 juz skreslasz singla a wiadomo o nim mniej niz w przypadku Wiedzmina. Zdecyduj sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2011 o 10:43, Angar0 napisał:

Mam ci przypomnieć dodatki w postaci konika/konstelacji gwiezdnej, konieczność kupowania
kolejnych dodatków do WoW aby móc grać z innymi na w miarę rozsądnym poziomie, można
znaleźć bez problemu mmo które mimo mniejszej społeczności mogą się utrzymać bez płatnych
dodatków, czy też podział SC 2 na 3 części. Zresztą Blizz od co najmniej D2/SC1 nie pokazał
niczego nowego tylko wali swoje kochane schematy rozgrywki, nie jest sztuką dopracować
przez dekadę na dobrą sprawę 2 typy rozgrywki ( z czy zresztą do dziś mają problem).

Czy konik był w grze umieszczony na chama tj. coś zachęcało Cię do kupna ? Czy był OP jak bronie z DLC DA ? Nie.
Czyli np GW też suxx bo kolejne kampanie mimo że stand alone dają mniej niż posiadanie wszystkich jeśli chodzi o hero/skille. Podałeś słaby argument z dodatkami bo, uwaga, są ludzie którzy nadal grają tylko na 60/70 Lv mimo tego że max jest na chwilę obecną 85 bo uważają tamte insty/raidy za najlepsze. I chyba nie rozróżniasz dodatku od gry.
A po co zmieniać coś w SC ? Zła mechanika ? Gameplay w SC 1 i 2 jest tak samo dobry w SC 2 zmieniono schemat misji z czystego buduj bazę potem armie i jazda na buduj bazę ale pamiętaj o dodatkach na mapie (vide misja z supernovą). Dodano upgrade jednostek inny niż Armor LV 1 bo wybierasz które badania chcesz, masz najemników czyli ulepszone wersje jednostek podstawowych. Więc fakt nic a nic się nie zmienia lol.
Co do rozbicia kampania jest długa i ciekawa, na multi są dostępne wszystkie rasy. Widzisz jakiś problem bo ja nie.
D 1 i D2 nadal świat sanktuarium i przeciwnik został ten sam ale też dodano nowe rzeczy, fakt mechanika ta sama ale czy to aż tak źle ? Do tej pory z przyjemnością gram w D 2.
Owszem to dwa schematy które dopracowali co przekłada się na przyjemność z gry. Nie czujesz że gra mimo że nowa jest wykastrowana z czegoś co lubiłeś i co się sprawdzało.

Dnia 12.04.2011 o 10:43, Angar0 napisał:

"Początek" jest wdł. mnie kaszanką z niezłą ścieżką dźwiękowa, którego największym obciążeniem
było to że chciano go na siłę podpiąć pod BG, podobnie ME 1. Przeszedłem go 1 raz i też
od tego czasu kurzy się na półce. Zrobiłem kilka zapisów w edytorze i teraz przechodzę
2 po raz trzeci i ciągle gra mi się w nią dobrze.


Ja do DA 1 podchodziłem na zasadzie kolejny RPG a nie "spadkobierca serii Baldurs Gate" może dlatego oceniam samą grę a nie całą otoczkę z nią związaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry pokroju EVE czy Lineage 2 radzą sobie bez płatnych dodatków, GW jest grą bez abonamentu płacisz za kolejną kampanię jeśli chcesz i dostajesz dostęp do kolejnych klas postaci (które nie są żadnymi prestiżowymi klasami i żadnej przewagi nie dają jeśli nie umiesz nimi grać).

Tak więc jak dostaniesz za 10 lat SC 3 z tą samą rozgrywką (ewentualnie z jedną nową rasą) to będziesz skakał z radości. W końcu to ten sam schemat co 20 lat temu. Misje takie jak w SC2 były już w dodatku do W3 więc też nie jest żadna innowacja.

A fakt, dali ci możliwość przemieszczenia się między kilkoma pokoikami jak w jakiejś okrojonej przygotówce i już mamy wielką innowację... ŁOŁ. Swoją drogą ciekawe czy decyzje jakie podjąłeś w czasie kampanie będą miały wpływ na kolejne kampanie. Z tego co pamiętam to do dziś nie są wstanie wprowadzić takiego balansu by wszystkie rasy miały naprawdę równe szanse w multi i raz bardziej poszkodowana jest jedna nacja a raz druga.

Z kolei w Początku mamy kolejną mieszankę schemacików od zera do...+ Władca Pierścieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować