Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zobacz pierwsze 10 minut gameplayu Wiedźmina 2! Od 18 lat i uwaga na spoilery

89 postów w tym temacie

Dnia 11.04.2011 o 20:49, Headbangerr napisał:

LPM, LPM, LPM... kill the Witcher!... LPM, LPM, LPM... kill the Witcher!... LPM, LPM,
LPM....

To nie jest Slasher, tylko rpg, który będzie miał bardzo fajną fabułę.Więc osobiście mnie to nie przeszkadza, ale jednak LPM, LPM, LPM... w jedynce było o wiele bardziej interesujące.
Odepchnęło!

Nazywanie spojlerem pierwszych 10 minut gry jest totalnym głupstwem. Co to za spoiler jak nawet 11 minut nie będziesz grał z wiedzą tego co się stanie. Rozumiem napisanie czegoś typu: "przyjaciel wiedźmina umiera w 5 rozdziale" (Wymyśliłem to), to jest spojler, a nie jakieś 10 pierwszych minut gry. Ogarnijcie ludzie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten koleś gra jak ostatnia pierdoła, ale z drugiej strony wygląda to tak jakby nie było jakiegoś auto-locka na przeciwniku, który by ustawił Wiedźmina w jego stronę, przez co całość wygląda chaotycznie. W sumie ciężko stwierdzić, chyba dopiero dowiemy się w praniu... Znaczy Wy się dowiecie, bo ja będę musiał czekać albo na wersję konsolową albo będę grał na super-low detalach przy 10 klatkach na sekundę :/

Najlepszy system walki w tpp ma chyba demon''s souls gdzie arcyważna jest garda jak i unikanie mocniejszych ciosów (dużo jest takich, które przebijają blok). Mamy silny i słaby cios, możliwość parowania (wciśnięcie bloku w odpowiedniej klatce animacji), odturlanie się (w ciężkich zbrojach bez wysokiego endurence nie jest to możliwe), możliwość zablokowania kamery na danym przeciwniku, łucznictwo, magię, itp. A najważniejszy jest w tym wszystkim fakt, że nawet najprostszy burak, jeżeli go zlekceważymy, może nas przerobić na mielone.

Wiedźmin niestety tak dopracowanego systemu nie posiada. Mam tylko nadzieję, że nie jest on w rzeczywistości tak biedny jak się prezentuje na tym gameplayu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to pięknie i w 100 % się zgadzam. Tyle, że mnie rozbawił fragment z balistą i powtarzalność odzywek. A Ty, nie mając pewności, co mam na myśli, zinterpretowałeś to sobie tak, jak chciałeś i już napinka xD Oj, ludzie, ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po wielokrotnym przejściu jedynki, wiązałem wielkie nadzieje z częścią drugą. Po obejrzeniu tego filmiku jednak bardzo zwątpiłem w słuszność złożonego pre-orderu na edycję kolekcjonerską. Nie jestem pewny czy gracz z filmu był tak słaby do tej gry, czy zwyczajnie świetny system walki z jedynki został tak bardzo uproszczony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chędożyć walkę, ta prezentuje się całkiem ok - ale gdzie ten czarujący, swojski, słowiański klimat z pierwszej części? :/ Jest jakiś filmik który takowy pokazuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2011 o 00:20, Headbangerr napisał:

Wszystko to pięknie i w 100 % się zgadzam. Tyle, że mnie rozbawił fragment z balistą
i powtarzalność odzywek. A Ty, nie mając pewności, co mam na myśli, zinterpretowałeś
to sobie tak, jak chciałeś i już napinka xD Oj, ludzie, ludzie.

A no to zwracam honor, ale musisz przyznać, że dość słabo zaznaczyłeś o co ci chodzi w świetle tak wielu uwag na temat walki i tego czego to się niektórzy po niej nie spodziewali. I rzeczywiście wiele osób zarzuca grom, że sterowanie w walce opiera się na klikaniu i obracaniu kamerą... a na czym innym właściwie ma się opierać? ;)

Fragment z obsługą balisty... wszędzie trzeba w tych czasach wciskać jakieś tzw. minigierki. Kiedyś wystarczyła opcja w okienku dialogu i opis wzorowany na tym co w czasie sesji powiedziałby nam GM, teraz trzeba odciążyć szare komórki i maltretować pada lub gryzonia. To się podobno nazywa postęp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie gra zapowiada sie fajnie. Pytanie moje jest takie: Czy ta gra ruszy mi na moim lapku ? i5 2x2,6, 4 GB Ram i grafa ATI/AMD 5650 ? Bo nie wiem czy zamawiac pre-order czy poczekac jak gra wyjdzie na PS3 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi system walki sie nie podoba , geralt podczas wymachiwania mieczem nie zwraca uwagi na to co go otacza , ciosy sa pojedyncze i dlatego troche beznadziejne nie jednej calosci tak jak pierwszym wiedzminie gdzie naprawde czulem szybkosc walki i realistyczne ruchy jak dla wiedzmina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DS ma super realistyczny system walki, bo jak napisałeś nawet przeciętny słabiak może cie usiekać na jeden celny strzał. Ogółem imho DS - rewelacyjna dosyć niedoceniona [lub mniej popularna] gierka, z bardzo ciekawie pomyślanym trybem sieciowym.
Btw też bym chciał system z DS w wieśku, w końcu nabrało by to sensu w odniesieniu do prozy sapka, gdzie Geralt jako jeden z najlepszych wojowników świata wcale nie był niepokonanym super-hero [bah bo raz dostał mocne baty ?], blokowanie, parowanie i zbijanie ataków nabrało by innego wymiaru.
Nawet taki system jak w AC był by dobry, tam też walczy się głównie z kontry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Walka mi odpowiada, zwłaszcza te wykończenia, na tym filmiku

Spoiler

Geralt "fajnie" użył znaku Igni "9:04"

. Nic tylko czekać :D

A i z dużą brutalnością bym tego nie powiedział :D. Tak normalnie typowo jak na Wiedźmina ;P

karolekx23x: Taa znam to uczucie. Ludzie zawsze na początku widzą te złe cechy, a zamiast się cieszyć, że wogóle wyszła kontynuacja i prawdopodobnie będzie lepsza od pierwowzoru to nie :D. Poczekamy, zobaczym

Nie mogłem edytować sorry..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wygląda to źle ;) tylko oglądając to miałem wrażenie że oglądam jakąś grę z krucjat :< jak naraze na tym urywku za grosz nie ma klimatu z wiedźmina 1 ale i tak mi się podoba :P.

Co do walki no wygląda już lepiej niż to co było w jedynce. Czekanie na zajarzenie się mieczyka i walka z zamkniętymi oczkami tylko ciężko ocenić ilość ciosów z tych walki bo niestety się powtarzają ale i też grający dziwnie gra :P.

Lecz najważniejsze wrażenie wychodzi dobre więc tylko czekać na grę :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2011 o 00:00, czaczi87 napisał:

Najlepszy system walki w tpp ma chyba demon''s souls gdzie arcyważna jest garda jak i
unikanie mocniejszych ciosów (dużo jest takich, które przebijają blok). Mamy silny i
słaby cios, możliwość parowania (wciśnięcie bloku w odpowiedniej klatce animacji), odturlanie
się (w ciężkich zbrojach bez wysokiego endurence nie jest to możliwe), możliwość zablokowania
kamery na danym przeciwniku, łucznictwo, magię, itp. A najważniejszy jest w tym wszystkim
fakt, że nawet najprostszy burak, jeżeli go zlekceważymy, może nas przerobić na mielone.


Kłóciłbym się, że Severance Blade of Darkness wcale gorszy od DS pod tym względem nie jest... Szkoda, że to arcydzieło tak niewielu ludzi chce pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze komentarze, dziwne... Jest napisane. ""Pierwsze 10 minut gameplayu. Uwaga na spoilery!" To czemu krzyczycie? Jest ostrzeżenie, a ja ten filmik np chciałbym zobaczyć. A nie dowiedziałbym się o nim, gdyby nie gram. Ale wy się wszystkiego czepiacie. Ja tam gram bardzo lubię. Jeśli chodzi o netowe sklepy to tylko gram. Wiadomości o grach? Tylko gram. I nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2011 o 12:36, Principes napisał:

Kłóciłbym się, że Severance Blade of Darkness wcale gorszy od DS pod tym względem nie
jest... Szkoda, że to arcydzieło tak niewielu ludzi chce pamiętać.


Severance miało najgenialniej rozwiązaną kwestie walki ze wszystkich tego typu gier jakie pamiętam...każda potyczka to było wyzwanie a niedaj boże trafiło się na jakiegoś twardszego przeciwnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Principes

Severance jest niesamowite, ale z drugiej strony Codemasters przegięło sprawę z poziomem trudności, gra miejscami jest NIEZDROWO trudna i frustrująca ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować