Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Badania wykazują: tablety to głównie narzędzia do gry

25 postów w tym temacie

Grzegorz Bonter

Ogólne wyobrażenie o tabletach jest takie, że są to narzędzia dla mobilnych ludzi wymagających elektronicznego narzędzia do pracy. Okazuje się jednak, że użytkownicy tabletu wykorzystują je nieco inaczej...

Przeczytaj cały tekst "Badania wykazują: tablety to głównie narzędzia do gry " na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tablety to bezsensowne gadżety, taki trochę pusty lans. Skoro większość użytkowników wykorzystuje je do grania, a nie do pracy, to po co w ogóle kupować tablet? Nie lepiej zaopatrzyć się w Nintendo DS i Sony PSP (bo za cenę tych tabletów można mieć obie te konsolki) i cieszyć się z naprawdę komfortowego grania przenośnego?
Lanserom mówimy stanowcze NIE! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zaskoczyło mnie to szczególnie. Tak jak pisze PinKee - tablety służą głownie co lansowania się. Do pracy się to to nie nadaje. Mnie w ogóle ekran dotykowy nie przekonuje. Nie wyobrażam sobie pracy na komputerze (lub podobnym urządzeniu) bez wyczuwalnej klawiatury. Mysz uważam za zbędną w 99% przypadków. Dla kogoś takiego jak ja, tablet byłby bezużyteczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Który z Was kiedykolwiek używał takowego dłużej jak dzień?
Moim zdaniem Tablet ogółem nie jest niesamowitą platformą, jeśli chodzi o granie, jednak nie jest również "pustym lansem". Zdecydowanie (o ile powierzchnia jest odpowiednia) spisuje się jako mini-szkicownik, któremu niby brakuje "mocy" Wacoma, lecz jest całkiem niezły jeśli chodzi szybkie szkice. Dobrze radzi sobie też jako platforma do prezentacji klientowi projektów. O ile lepiej po prostu pokazać o co nam chodzi w jakiejś kawiarni, bez potrzeby targania laptopa i myszki, niźli z tym całym bałaganem? Ale ja grafik i kupię dopiero jak te ekrany będą już lepsze;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie kupują tablety, potem po tygodniu stwierdzają, że w zasadzie nie są im do niczego konkretnego potrzebne, więc pozostają im gry...
To się nazywa owczy pęd, czy jakoś tak, bo przecież tablet to rzecz nie tania, a do grania są konsole (mam na myśli tutaj podręczne). Taki konsument płaci więc za to czego teoretycznie nie chce, bo kupują to inni.

Oczywiście nie mówię o tych, którzy tabletu używają w konkretnych celach, w pracy czy gdziekolwiek indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2011 o 17:16, SSj2 napisał:

Który z Was kiedykolwiek używał takowego dłużej jak dzień?

Nie i się z tym nie kryję. Za to korzystam przez całe życie ze wspomnianej myszy i do tej pory mnie ona nie przekonuje.

Dnia 11.04.2011 o 17:16, SSj2 napisał:

Moim zdaniem Tablet ogółem nie jest niesamowitą platformą, jeśli chodzi o granie, jednak
nie jest również "pustym lansem". Zdecydowanie (o ile powierzchnia jest odpowiednia)
spisuje się jako mini-szkicownik, któremu niby brakuje "mocy" Wacoma, lecz jest całkiem
niezły jeśli chodzi szybkie szkice.

Nazwij mnie staromodnym, ale wolę kartkę.

Dnia 11.04.2011 o 17:16, SSj2 napisał:

Dobrze radzi sobie też jako platforma do prezentacji
klientowi projektów. O ile lepiej po prostu pokazać o co nam chodzi w jakiejś kawiarni,
bez potrzeby targania laptopa i myszki, niźli z tym całym bałaganem? Ale ja grafik i kupię
dopiero jak te ekrany będą już lepsze;).

Do kieszeni się nie zmieści, więc jakiś pojemnik (torba, plecak) będzie i tak potrzebny. No i wszystko zależy jakich projektów. Mówisz, że jesteś grafikiem. Tutaj to faktycznie ma zastosowanie. Ja, jako programista (względnie mało doświadczony, ale jednak), nie pokażę na tablecie działającego programu (chyba, że był pisany na Androida, iOS czy inny tabletowy OS). Nawet gdybym miał pokazywać jedynie kod, wolę pełnoprawny komputer.
Niech będzie, tablet ma pewne wąskie zastosowania, ale dalej uważam go za niewiele więcej niż zabawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2011 o 18:15, hans_olo napisał:

Albo to [..]


Lubię tego faceta, za to, że nie zna litości wobec produktów Ogryzka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Apple (a za nimi i konkurencja) robi wszystko co może, żeby iPad był zupełnie bezużyteczny do celów zawodowych - zamknięty z każdej możliwej strony (aplikacje z iStore, brak USB, czy jakiegokolwiek innego standardowego systemu I/O), brak nie tylko porządnego, ale jakiegokolwiek rysika, o oprogramowaniu do szkiców, czy notatek też nie słyszałem, ale z drugiej strony się nie interesuje szczególnie.
Z drugiej strony - to jest Fajne. Przez duże F :) Jako miłośnik elektroniki wszelkiej maści na 100% sprawię sobie takie cacko (nie koniecznie od jabłkowych), kiedy tylko będę miał jakąś zalegającą gotówkę. Na pewno jest też przyjemny do przeglądania neta, w przypadku czego odpalanie swojego gaming riga z, przykładowo, 800W zasilaczem jest lekkim overkillem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego istotne sa tablety, ktore maja scisle okreslone funkcji jak np pocketbook :) czytanie ksiazek, przegladanie prasy, internet 3g i takie tam :D a z gier to sudoku i szachy ;] Chociaz nie wiem, czy pocketbooki mozna nazwac tabletami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2011 o 21:14, Ertai napisał:

@Vifon

Mi za pisanie softu na ta "zabawke" placa naprawde dobre pieniadze :)

Ja mówię o tym od strony użytkownika końcowego. Z punktu widzenia producenta bądź twórcy oprogramowania, jest to żyła złota, nie przeczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2011 o 20:56, Headbangerr napisał:

Super. Ciekawe, kiedy mnie będzie stać na to, żeby posiadać i PC-ta i tableta, po to,
żeby w zależności od kaprysu pograć to na jednym, to na drugim.

W myśl studenckiego powiedzenia - jak będziesz miał wszystkie klucze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2011 o 22:05, hans_olo napisał:

W myśl studenckiego powiedzenia - jak będziesz miał wszystkie klucze.


Kilka już zdobyłem, wystarczy. Studencką beztroskę również mam już za sobą i poważniejsze wydatki na głowie. A w polskich realiach i tak ten, kto ma wszystkie klucze, często zostaje woźnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tablety to fajna i wygodna sprawa, ale technologia wciąż jest w powijakach.
Na chwilę obecną tablety są za drogie i za mało wydajne.

Ja oczekuję kupić tableta za maks 1000 zł, który pozwoli mi pracować na Windows 7 z wydajnością procesora Corei5 i Nvidia Tegra 3.

Po co mi kolejny złom, który się nadaje tylko do www w którym nie ma flasha, bo ten zarzyna nam te słabe procesorki ARM.

Na tą chwilę lans, może za 2 lata będą sensownie cenowo dopracowane modele. Akurat mobilny sprzęt rozwija się obecnie ultra szybko (co kwartał sprzęt się robi 2-4 razy wydajniejszy) , więc warto narazie odpuścić i wrócić do tematu jak zacznie się zastój po osiągnięciu jakiejś zadowalającej wydajności jak mamy obecnie z laptopami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować