Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Piranha Bytes znów zajmie się serią Gothic?!

111 postów w tym temacie

Ja jestem o tym by zapomnieć całkowicie o Arcanii i "dodatku" do 3. Zrobić nową grę, Gothic: (jakiś fajny podtytuł), której akcja dziać się będzie ze 100 lat po wydarzeniach z 3(eliminowało by to wszystkich bohaterów z "Sagi" jak i Arcani, dzięki czemu można by po prostu Arcanie przemilczeć) , nowy bohater, nowe tereny( np. na zachód od Myrthany, były tam całkiem pokaźne tereny) Z Gothiców 1-3 zachować tylko klimat i sposób narracji ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko nadzieję że nie przyjdzie im zrobić tego samego co Blizz zrobił z Warcraftem i zamieni go w MOORPG. Taki World of Gothic może by się sprzedał ale jednak ta gra dla mnie była by lepsza dla 1 gracza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mała poprawka do tego co napisaliście. Sprawa ta pojawiała się też na innych stronach, których nazw ze względu na regulamin nie mogę podać. Pirahna Bytes nigdy nie sprzedała praw do marki Gothic. Jedyne co sprzedała to prawo do tworzenia gier pod nazwą Gothic, a to na chłopski rozum, jest znaczna różnica. Powiedziano tam też, że Hoge użył złego terminu (i pewnie nie tylko tego), dlatego są problemy ze zrozumieniem zaistniałej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2011 o 14:31, DamianGL napisał:

Po gwałcie na serii zadanym przez joł drewno? Nigdy w życiu ! Chyba, że Piranie zignorowały
by ten chłam w postaci ZB i arcanii. Ewentualnie jakiś prequel, ale musiało by to być
coś epickiego.
Wydaje mi się, że jednak najrozsądniejszym wyjściem jest koncentracja na Risenie. Gothic
miał być trylogią i tak też jest.


Co racja to racja. Gothic całkiem zgrabnie zamyka się fabularnie jako trylogia. Risen natomiast ma ciągle niewykorzystany do końca potencjał i otwiera wiele owych możliwości. Chętnie też bym widział jaki spin-off w swiecie Gothica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak większość mam nadzieję, że cały nakład ZB i Arcanii zostanie zakopany gdzieś na pustyni i zapomniany, a PB wyda porządnego Gothica 4. Tak wiem, że Gothic miał być trylogią ale.... , kogo to obchodzi, chcemy nowego Gothica! xD

PS Droga redakcjo, jaka Dolina Khorinis?! Raczej Górnicza Dolina na wyspie Khorinis...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic 3 to najleprza czesc, 1 i 2 sa bardzo slabe pod wzgledem graficznym. 3 to jest cos, bugi bugami, ale jak sie fajnie gralo i do tej pory sie gra, jak nie ma nowosci na rynku godnych uwagi.
Arcania byla sobie gra, ale gothica sie w tym nie czulo, poprostu bardziej gra akcji hacknslash niz RPG, prosta gierka po sznurku, w sam raz dla niedzielnych graczy konsolowcow. Mam nadzieje ze niedlugo zobaczymu gothic4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien ale chyba PB nigdy nie utraciło praw do serii gothic, tylko problem polegał na czymś innym co pewnie będzie miało wpływ czy w ogóle powstanie nowy gothic... ale być może moje informacje pochodziły ze złego źródła... oby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega metalic1990 bardzo dobrze prawi. Jak najbardziej jestem za powrotem Piranii ale w G3 w miarę jednoznacznie zakończyliśmy grę. Ciężko by było coś z tego zrobić (co udowodniono np. Zmierzchem Bogów). Co byście powiedzieli na wyprawę do krainy orków? (tych zwierzaków z pierwszej części) Nie chodzi mi tu o ich obóz ale jakiś większy obszar. Zresztą co ja się będę rozwijał. Ci ludzi mają takie baniaki (skoro wymyślili wszystko między jedynką a trójką), że pomysłów im nie braknie na pewno! Zagram :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze dwie części są niesamowite i nie wiedziałem jak można zepsuć tak dobrą markę... dopóki nie pojawiła się trójka. To była po prostu kiepska (do dziś nie przeszedłem) odtwórcza i powtarzalna produkcja. O czwórce nawet nie wspomnę... Może gdyby marka wróciła pod ich skrzydła to wróciła by dawna świetność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie myle to PB zrobiło tylko G1, G2 + Noc kruka. G3 było już spellbound także nie wiem o co wam chodzi z G3 i G4 ;p PB może w końcu zakończyć serię Gothic tak jak chciało a nie ten wymysł jaki zrobił JoWood.

I też byłbym bardzo zadowolony z odnowionej wersji G1 i G2 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinno być raczej: Już wkrótce usłyszymy zapowiedź Gothic 4, bo Arcania niczym nie przypomina Gothic''a. I jeszcze te sztuczne blokady map. Mam nadzieje że jeśli PB znowu zajmie się tą serią powstanie godny następca Gothic I, II i ewentualnie III.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za tym by twórcy wrócili do doliny Khorinis ale nie nowym bohaterem ale tym starym obrym bezim którym graliśmy przez 3 cześci. Mogli by zrobic tak że zrobili by tą sama gre tylko w lepszej oprawie graficznej i dodać wiecej misji pobocznych, stworzyć jeszcze jeden dodatek i gotowe Gothic 2.0. stworzyć tego samego gothica pod nowy silnik gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2011 o 23:51, SimFury napisał:

Jak się nie myle to PB zrobiło tylko G1, G2 + Noc kruka. G3 było już spellbound także
nie wiem o co wam chodzi z G3 i G4 ;p PB może w końcu zakończyć serię Gothic tak jak
chciało a nie ten wymysł jaki zrobił JoWood.

I też byłbym bardzo zadowolony z odnowionej wersji G1 i G2 :D


Chyba miales cos innego na mysli bo G3 jest autorstwa PB a nie Spellbound.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować