Zaloguj się, aby obserwować  
SirKamil

Piractwo a X przykazań

17 postów w tym temacie

W piatkowym nr gazety "Metro" , był ciekawy artykuł o tym jak należy dziś rozumieć przykazania, oczywiscie współpracował nad tym ksiadz... zainteresowanych wszystkimi przykazaniami odsyłam tutaj: http://serwisy.gazeta.pl/metro/1,50145,3282359.html


A tu pozwole sobie wkleić kawałek odnoszący sie do kradzieży:

"VII. NIE KRADNIJ

Czy student, który kseruje podręcznik, zamiast go kupić, popełnia grzech kradzieży?

- Dziś nie trzeba się przebierać w kominiarkę i zakradać w środku nocy, żeby kogoś okraść. Kradzież jest dużo prostsza, wystarczą dwa kliknięcia, żeby zdobyć nielegalną muzykę, filmy, pirackie programy. A to czyjaś własność intelektualna. Myślimy sobie, że skoro inni tak robią, nam też wolno. W głowie pojawia się usprawiedliwienie: "Nas też w pracy okradają, bo każą pracować za grosze. Gdybym zarabiał więcej, byłoby mnie stać na kupno legalnej wersji". Co do wynagrodzenia często mamy rację: pracodawcy czasem płacą niegodziwie albo okradają ludzi z czasu, każąc im pracować więcej. Oni też mają wygodne dla siebie tłumaczenie: "Przecież nikogo nie zmuszałem, żeby się tu zatrudnił"."


No, mam nadzieje że przeczyta to jakiś gorliwy katolik i prat zarazem... no i rozpowszechni to do kolegów-piratów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg.mnie to niema nic wspólnego z piractwem bo jesli tego nie sprzedajesz i nie rozpowszechniasz masz to tylko dla siebie to jest ok ale w innym razie to nie a porównywanie piractwa z przykazaniami jest troche nie na miejscu
<NIE JESTEM PIRATEM>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2006 o 21:27, Phelela napisał:

Wg.mnie to niema nic wspólnego z piractwem bo jesli tego nie sprzedajesz i nie rozpowszechniasz
masz to tylko dla siebie to jest ok ale w innym razie to nie a porównywanie piractwa z przykazaniami
jest troche nie na miejscu

To ja sie posłuże porównaniem. Złodziej też może wpaść ci do domu ukraść ot na przykład Odtwarzacz DVD zabrać go sobie do domu i sam go używać. Analogia jest dość prosta :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi kiedys pewna osoba powiedziala - "czy kiedy przespisz sie raz z facetem mozna nazwac Cie gejem? Tak! Jeden raz, czy kilka - to nie ma znaczenia." Phelela - Twoj przyklad odnosi sie do tzw. kopii bezpieczenstwa - jesli masz oryginal, masz pelne prawo zrobic sobie kopie zapasowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety większości ludzi nie przeszkadza to, że kradną.
Oni mają czyste sumienie, dopuki wiedzą, że kara ich za to nie spotka... bo przecież policja nie zrobi normalnemu człowiekowi rewizji kompa. Tak niestety już jest.

Działanie piratów nie przynosi nic dobrego... ludzie mają tylko problemy z pirackimi kopiami (trudności z uruchomnieniem, błędy, a potem nawet patcha nie można ściągnąć), a ich producenci bankrutują, bo nie dostają ani grosza za te gry.
Lepiej się chyba odwołać do ich miłości do gier lub muzyki :)

Jeśli ściągacie grę/muzę/film, lub kupujecie pirata, kopiecie grób twórcom tych jakże wspaniałych produktów :)
Jak kupicie piracką grę, to następnej części nie będzie, bo zabraknie na nią kasy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2006 o 21:34, Monastor napisał:

Niestety większości ludzi nie przeszkadza to, że kradną.
Oni mają czyste sumienie, dopuki wiedzą, że kara ich za to nie spotka... bo przecież policja
nie zrobi normalnemu człowiekowi rewizji kompa. Tak niestety już jest.

Działanie piratów nie przynosi nic dobrego... ludzie mają tylko problemy z pirackimi kopiami
(trudności z uruchomnieniem, błędy, a potem nawet patcha nie można ściągnąć), a ich producenci
bankrutują, bo nie dostają ani grosza za te gry.
Lepiej się chyba odwołać do ich miłości do gier lub muzyki :)

Jeśli ściągacie grę/muzę/film, lub kupujecie pirata, kopiecie grób twórcom tych jakże wspaniałych
produktów :)
Jak kupicie piracką grę, to następnej części nie będzie, bo zabraknie na nią kasy :P


dokladnie! I potem wszyscy sie dziwia, ze taka sytuacja jets w Polsce a nie inna, czy to tak wiele wydac raz na rok kilka dziesiatek na pozadna gre? Ale nie, bo co to jedna gra jest... heh... taka jest mentalnosc ludzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2006 o 21:27, Phelela napisał:

Wg.mnie to niema nic wspólnego z piractwem bo jesli tego nie sprzedajesz i nie rozpowszechniasz
masz to tylko dla siebie to jest ok ale w innym razie to nie a porównywanie piractwa z przykazaniami
jest troche nie na miejscu


Ciekawa interpetacja. Więc uważasz, że jeżli ktoś Ci coś ukradnie i będzie używał tego tylko dla siebie, nie będzie sprzedawał, ani rozpowrzechniał to to jest "ok"? A porównywanie piractwa z przykazaniami, a zwłaszcza z przykazaniem siódmym jest moim zdaniem jak najbardziej na miejscu, ponieważ piractwo jest zwykłą kradzieżą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2006 o 21:39, upiordliwy napisał:

Poza tym każdy kto kupi oryginalną pozycję stwierdzi , że jest to o wiele bardziej przyjemne od korzystania z > pirackich kopii.


I ładniej na półeczce wygląda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2006 o 21:39, upiordliwy napisał:

Poza tym każdy kto kupi oryginalną pozycję stwierdzi , że jest to o wiele bardziej przyjemne
od korzystania z pirackich kopii.

No tu jest już sprawa bezdyskusyjna. Sam kupuje sobie teraz Kino Domowe do którego dodawane są odcinki serialu "GITS: Stand Alone Complex" i jeśli mam być szczery, móc sobie postawić na półce taką śliczną kolekcje DVDków jest nieporównywalnie lepsze od ściągnięcia zripowanych filmów z netu i nagrania gdzieś tam na płytki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiecie czemu piractwo się szerzy? Dlaczego ludzie kradną, łupią, sępią itd? Bo te nasze ceny są wręcz ROZBRAJAJĄCE. Gdybyśmy może nie mieszkali na takim "zadupie Europy" to może byśmy mieli coś taniej, ale jak u Nas oryginalna płyta Limp Bizkit (na moim przykładzie pisze) kosztuje 76 zł (81 z przesyłką) to ja dziękuję...Ostatnio wymyślili na to sposób - "nie będzie grubych okładek (książeczek) i będzie taniej"...Phi!, też mi coś, akurat bo ta książeczka jets najwięcej warta :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wszystko to bo podaz jest wieksza od popytu ;/ a popyt jest zmniejszony przez brak pracy tudziez niskie zarobki oraz wysokie ceny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sobie kupuje ostatnio tylko oryginały bo wkurzałem się jak ściągnołem se gierke i cracka nie miałem. A poza tym to ma się takie poczucie własności a jest wiele ofert tanich gier. Chociarz jakby mi zależało na takim san andreas to za nic orginała bym nie kupił.
Wogóle to do tego tematu jest wiele za i przeciw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2006 o 22:32, bobek89 napisał:

nasze ceny są wręcz ROZBRAJAJĄCE

Okazja czyni złodzieja. Kradniecie, bo... możecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować