Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowa obudowa Cooler Master Storm Enforcer

10 postów w tym temacie

Niech mi ktoś wytłumaczy, dlaczego zasiłki montują na samym dole w tych budach? U mnie siłka jest u góry i jak piec się rozkręci to to siedzące tam 750W tak się poci, że aż dosłownie paruje i po co to ciepło ma buchać w grafę, proca i całą resztę? WTF? Dla mnie to z deka niedorzeczne rozwiązanie wg praw fizyki. Grafa co żre 300W owszem zagęszcza atmosferę pod zasilaczem, ale tam wentylator zapitala tak szybko, że i tak to ciepło znajduje się zaraz z tyłu obudowy...echhh :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i właściwie sam sobie tłumaczysz skoro prawa fizyki znasz - ciepło z zasilacza grafy i procka ucieka sobie do góry gdzie nie ma zasilacza i łatwo jest mu się wydostać - poza tym zasilacz ciągnie z dołu zimne powietrze i wyrzuca ciepłe do tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2011 o 13:53, KhazarOne napisał:

Niech mi ktoś wytłumaczy, dlaczego zasiłki montują na samym dole w tych budach


Ponieważ ciepło idzie "w górę". Zasilacze na górze to był dobry pomysł kilka lat temu, gdy nie było wydzielane aż tak wiele ciepła. U Ciebie całe ciepłe powietrze wali po zasilaczu, nie daj Boże, jak góra Twojej obudowy nie ma wentylacji. Sam zasilacz nie powinien być gorący - jeśli Twój jest, to zacznij się martwić. W sumie nic dziwnego, skoro u Ciebie zamiast chłodnego powietrza, zasysa piekarnik z procesora i grafiki.
A sama obudowa jest całkiem przyjemna, dobrze wentylowana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KhazarOne - jak masz zasilacz na dole obudowy, to płyta główna jest umieszczona wyżej i wszystkie gniazdka na tyle obudowy również, czyli masz do nich łatwiejszy dostęp.

Co do opisywanej obudowy - brzydka, niepotrzebnie tego bulwiastego plastiku na przodzie dowalili :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obudowa zarąbista. Aczkolwiek sprzyłem się na tych podświetleniach diodowych. W moim Gladiatorze po roku padła część przedniego podświetlenia wiatraczka. Niby nic, ale trochę szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2011 o 13:53, KhazarOne napisał:

Niech mi ktoś wytłumaczy, dlaczego zasiłki montują na samym dole w tych budach? U mnie
siłka jest u góry i jak piec się rozkręci to to siedzące tam 750W tak się poci, że aż
dosłownie paruje i po co to ciepło ma buchać w grafę, proca i całą resztę? WTF? Dla mnie
to z deka niedorzeczne rozwiązanie wg praw fizyki. Grafa co żre 300W owszem zagęszcza
atmosferę pod zasilaczem, ale tam wentylator zapitala tak szybko, że i tak to ciepło
znajduje się zaraz z tyłu obudowy...echhh :D


Akurat rozwiązanie z zasilaczem na dole obudowy jest znacznie bardziej logiczne niż w przypadku górnego montarzu, szczególnie od czasu gdy bebechy kompa potrafią się grzać jak pręty paliwowe w elektrowni atomowej:)
Kiedyś gdy podzespoły się nie grzały jak np GTX480 w zasadzie nie robiło różnicy czy zasilacz brał powietrze z zewnątrz czy z komputera, teraz gdy podzespoły potrafią się nagrzewać do 80-100c ma to spore znaczenie a branie powietrza z zewnątz jest dość logiczne jeśli chodzi o trwałość i bezawaryjność zasilaczy (które to swoją drrogą same potrafią się nagrzewać do 60-80c).

Apropos obudowy: średnia jest z wyglądu, raczej nie zamienie mojego Haf X'a na to "coś".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować