Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

BioWare odnosi się do niezadowolenia graczy z Dragon Age II

74 postów w tym temacie

niech zrobią dragon age III w nowo obranym kierunku, a dla tych co sie nie spodobało i chcą powrotu baldura...niech stworzą baldurs gate III

Problem rozwiązany, wszyscy będą happy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 12:55, Uther_pl napisał:

@hammerfall87, przeczytaj, proszę Cię, jeszcze raz cały artykuł.
Skoro więcej ludzi kupiło to odpowiada im ten model gry- więc co to znaczy, że Ci gracze
którym podobają się zmiany są, głupcami? debilami? nie znają się?


zapomniałeś o ludziach którzy kupili i się zawiedli a to oznacza,że się nabrali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 14:12, Jimmi napisał:

za to na ''-'' brak uposazenia kamratow,

Dla mnie zdecydowanie na plus, przynajmniej postaci fajnie wyglądały i ominięto czegoś w stylu "Isabela, czekaj, chce ci gacie zmienić xD"

Dnia 14.04.2011 o 14:12, Jimmi napisał:

monotonne i powtarzajace sie lokacje

To IMO też minus, ale nie przeszkadzał w rozgrywce tak, jak męczył system walki w pierwszej części.

A do wielkich plusów dodałbym też projekt questów i lokacji (nie wizualny) - większość dało się przejść w ciągu kilkudziesięciu minut, nie było kilkugodzinnych potworków w stylu Deep Roads z jedynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej zabolało, że nie da się grać z Microsoft Xbox 360 Controller w DAII na PC. Grałem w Demko na PS3 i się przyzwyczaiłem do sterowania. Wkurza mnie także, że nie wszystkie nowe gry obsługują tego pada.
Weźmy na przykład Crysis 2, wraz z wprowadzeniem patcha 1.2 usunięto poprawę celowania, a ja się pytam dlaczego?! Nie można było tego zostawić chociażby do Single Player ?!
Szkoda słów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 12:55, Uther_pl napisał:

@hammerfall87, przeczytaj, proszę Cię, jeszcze raz cały artykuł.
Skoro więcej ludzi kupiło to odpowiada im ten model gry- więc co to znaczy, że Ci gracze
którym podobają się zmiany są, głupcami? debilami? nie znają się?

Nie wiem jak te osoby ale model gry jest głupi. Na to, że się nie znają też jest duża szansa, większość znanych mi tzw. fanów Bioware w życiu nie widziała porządnego cRPG na oczy. Wiele osób zamówiło DA2 na fali sukcesu DA:O, nawet kilka miesięcy przed premierą, m.in. ja. Tak negatywnych opinii to nie zebrała żadna gra tej firmy, szczególnie wśród graczy. Masa błędów tylko dobiła ten tytuł.

Nie rozumiem jak się ma ilość sprzedanych pudełek do podobania. Z tego co wiem to najpierw się kupuje a potem gra, nie odwrotnie. :->

@all
Proszę sobie wyobrazić, że dla niektórych cRPG to nie tylko walka, exp i gold.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 14:32, Thanathos napisał:

niech zrobią dragon age III w nowo obranym kierunku, a dla tych co sie nie spodobało
i chcą powrotu baldura...niech stworzą baldurs gate III


Nie mogą. Licencja na Baldura należy (chyba) do Atari (a może do Hasbro?). Bioware należy do EA.

A po co mają robić DA2 w nowym kierunku? Od aRPG mają Mass Effecta, a DA miało być z założenia cRPG.

@michał_w:

Dnia 14.04.2011 o 14:32, Thanathos napisał:

Proszę sobie wyobrazić, że dla niektórych cRPG to nie tylko walka, exp i gold.


Ja to wiem (i dlatego tak uwielbiam pierwsze dwa Fallouty - pełna swoboda), Ty to wiesz. Dla reszty graczy (co widać po większości w tym temacie) cRPG to "walka i jazda na koniu" - zupełnie tak, jak widzi sobie ten gatunek Pete Hines z Bethesdy. Gdybyśmy mieli zacząc oceniać DA przez pryzmat "non-combat" skills, to ta gra dostałaby 1/10 - bo w tej grze walki ominąć się po prostu nie da. Taki "urok" gier Bioware.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>a dla tych co sie nie spodobało

Dnia 14.04.2011 o 14:32, Thanathos napisał:

i chcą powrotu baldura...niech stworzą baldurs gate III

Już widzę, jak Atari dogaduje się z EA. ;p

Poza tym dopiero by były wrzaski o bezczeszczenie "tró rpg legendy" : D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

II sprzedała się lepiej od I? Akcja(do tego akcja+ trochę akcji i jako deser...akcja!:P), znikome elementy prawdziwego RPG i ogólna prostota to widocznie recepta na sukces >_>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 14:40, Buachu napisał:

Powoli się zaczyna akcja promocyjna DA III...

Niaaa, jeszcze trzeba wcisnąć co najmniej jeden dodatek no i parenaście DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie jestem na początku 3ciego aktu i niestety gra rozczarowuje mnie fabularnie - w porównaniu z Dragon Age: Origins są zarówno płytkie i trywialne wydarzenia, niedopracowane questy i średniawi towarzysze.
Nie mówię że jest bardzo źle, ale to nie jest ta jakość do której przyzwyczaiło mnie BioWare.
Walka na pewno jest ciekawa, na wyższym poziomie trudności reprezentuje dostateczne wyzwanie, jednak nie ma nic za darmo - jest wtedy równie żmudna jak w DA:0 - trzeba gęsto używać pauzy nawet bijąc się ze słabymi przeciwnikami. Więc co kto woli :)
Poza recyklingiem lokacji, na PC grafika jest jak dla mnie zachwycająca :) (po wgraniu tekstur w wyższej rozdzielczości).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 13:47, Graffis napisał:

> Szczerze mówiąc nie wiele Ci zostało do grania, tak wogóle była w historii jakaś
gra
> spełniające swoje wymagania?
Planescape, Baldury, Fallouty, KotORy (szczególnie dwójka), kilka z serii FF, wiele przygodówek,
Deus Ex w kategorii gier skupiających się na opowiadaniu jakiejś historii (czyli pomijam
strategie, strzelanki etc.). I żeby nie było, że krytykuję jak leci wszystko co nowe:
Alpha Protocol było dobre, a z gier BW bardzo podobał mi się Jade Empire - coś co od
początku zapowiedziano jako HnS. Ale jeśli zapowiada się serię cRPG, a wydaje coś takiego
jak ME lub DA to czym mam niby być zachwycony?


Czegoś nie rozumiem, wcześniej pisałeś, że walka w cRPG cię nie interesuje, ale grałem we wszystkie wymienione przez Ciebie gry i co mamy? FF - walki walki walki i fabuła dla dzieci, nie mówię, całkiem ciekawa ale jednak bardzo naiwna, Baldury - setki walk, fabuła jak każda inna, Planescape - ciekawa fabuła, ale też dość absurdalna + oczywiście setki nudnych walk, Kotory: dwójka fajnie się rozkręca ale zakończenie to jakaś kpina + setki do siebie podobnych walk, Deus Ex - zręcznościowa gra z bardzo mocną fabułą i elementami rpg, ale jednak gra zręcznościowa, Fallouty - no tu ok, Jade Empire - action RPG z ogromnąą ilością walki - bardzo mało taktycznej i fajną fabułą, w końcu DA2 - setki walk, z w miarę nowatorską jak na standardy fantasy fabułą ale dobrze złączona w całość, ja to widzę w ten sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 15:11, Uther_pl napisał:

Snip

Zgodziłbym się z tobą zupełnie gdyby nie punkt o DA2, no i FF (ale w tym wypadku wynika to zupełnie innego podejścia do tematu prowadzenia fabuły). Jak napisałem toleruje walki i nie widzę nic złego w sytuacji gdy walki dominują (chociażby w JE) tam gdzie jest to celem gry lub gdy oprócz walk dodana jest naprawdę dobra fabuła albo inny ciekawy element gry. Niestety DA2 oferuje i słabe walki i zupełnie lipna fabułę, która w niczym do siebie nie przekonuje. Nie ma ani motywacji dal postaci ani pomysłu o czym ta gra miałaby opowiadać. Po prostu niekoniecznie sensowny zlepek różnych wydarzeń z bliżej nieokreślonego połączonych w jakąś całość osobą głównego bohatera (dla którego nie ma zresztą wyraźnego powodu, by te wydarzenia łączył).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, mnie się gra podobała. Jedyne, co mi nie przypadło do gustu, to monotonia lokacji, powtarzalność, a cała reszta, tj. mechanika rozgrywki, grywalność, grafika (dzięki której chodzi mi płynniej niż Dragon Age 1, mowa o DX9) - wszystko jak najbardziej OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem DA2 zagrałem i jestem niezadowolony. Przyczyniłem się do takiego poziomu sprzedarzy co nie oznacza że mi się to podoba. Jedyny plus to bardziej dynamiczna walka, reszta raczej lub zdecydowanie na minus w stosunku do DAO. Do DAO dokupiłem więkrzość dodatków w DA2 zakończyłem na dwóch i więcej nie będzie.
Dla mnie to najwyżej 40%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale Bioware się zaprzedało i spodziewam się że następny Dragon Age będzie jeszcze gorszy niż DA2.
Dwójka mnie rozczarowała pod niemal każdym względem, fabułą dość przeciętna (chociaż są ciekawe momenty), zabugowanie praktycznie wszystkiego co tylko możliwe, kompletny brak wyważenia trudności,większość walk banalna za to walki z bossami tak przerąbanie ciężkie i cholernie długie że czasem trwały nawet po kilkadziesiąt minut, kompletny brak AI naszych towarzyszy którzy o ile dobrze sobie radzą w "generic" walkach o tyle padają w pierwszych 2 sekundach walki z bossem bo podchodzą do niego od przodu i nie mają żadnej "woli" przetrwania, recycling dungeonów (bodajże tylko 3 projekty które się do usrania powtarzają), uproszczone niemal wszystko co się da (od ekwipunku po "dead brain" walki), optymalizacja, no i walki które wyglądają jak tani rip off z Devil May Cry albo innego "asian-rpgu":/
Kicha, kicha i jeszcze raz kicha i to od ludzi którzy stworzyli taką genialną serie jak Baldurs Gate...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować