Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 2 sprzedawany u nas jednak będzie miał DRM, wiemy jaki

358 postów w tym temacie

Odcinanie kuponów (miliard przeróżnych, popierdółkowych DLC), osobny poradnik, DRM którego miało nie być itp. itd. Dzisiaj odwołuję swoje zamówienie edycji kolekcjonerskiej i chyba kupię Wiedźmina 2 dopiero jak wyjdzie jakaś edycja GOLD czy GOTY z wszystkim co stworzyli twórcy (i pewnie kupie ją na Allegro z drugiej ręki). Jak taka edycja nie wyjdzie to pociągnę z torrentów. Dziękuję i dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DRM w żaden sposób nie ma uprzykrzyć życia uczciwym graczom.
Tak jak przy polskiej wersji Fallouta3? :]

Coś o obecności płyty w napędzie?

@up: a ja swoją uber kolekcjonerkę z podpisem twórców i dyskami twardymi twórców na których są wszystkie sezony "My little Pony". Poczekam na wydanie w Extra Klasyce, do tego w koszyczku w markecie.

BTW. gry to nie artykuł pierwszej potrzeby, deal with it. Zresztą nikogo to nie obchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 14:38, SpecShadow napisał:

Coś o obecności płyty w napędzie?

"Grę można zainstalować na dowolnej ilości komputerów, a nawet pięć kopii aplikacji może być uruchomiona jednocześnie. "
Wnioskuję z tego, że pójdzie bez płyty.
Nie żebym był zadowolony z tego (nie ma takiej siły, żeby zatrzymać piratów), ale nie będę na siłę narzekał, bo nie jest źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie przewrażliwienie na punkcie DRMów, pewnie nikt by tego nawet nie zauważył, bo przecież daleko temu do uprzykrzających życie zabezpieczeń Ubisoftu.

No ale cóż, "haters gonna hate".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tutaj moje pytanie do GRAM.PL
Skoro nie będziemy mogli zagrać w grę przed premierą to gdzie ta
ekskluzywność związana z przedwczesną wysyłką Edycji Kolekcjonerskiej?
Co mi po grze w którą nie będą mógł zagrać przed premierą? Oglądać pudełko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już steam nie wystarczy do takich rzeczy? Miało w ogóle nie być DRM (chociaż już steam sam w sobie jest DRMemem). CDP RED, oszuści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DRM? W dodatku SecuROM? Oj panowie, -30 do zainteresowania produktem. Poczekam aż kiedyś wydadzą wersję bez tego g... tj. bez tego syfu.

Oczywiście wszyscy wiemy jak to będzie wyglądać - piraci przed premierą dostaną grę w swoje łapska i w kilka dni pozbędą się DRMa, a po dupie dostaną tylko uczciwi nabywcy. Wstyd o tym nie wiedzieć, panowie z CDP RED.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jak taka edycja nie wyjdzie to pociągnę z torrentów.

Nazywajmy rzeczy po imieniu :), jak taka edycja nie wyjdzie to wtedy ukradniesz grę.

-----

Na początku myślałem, że będzie dużo gorzej, ale podawanie cd-key, 50 mb z netu, granie bez płytki w napędzie, do 5 uruchomionych aplikacji jednocześnie. Wygląda OK ;).

Pytanie : Czy komputer musi być w tym czasie podłączony do netu, czy tylko na czas ściągnięcia tych 50 mb, a potem można grać offline?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Przy instalacji gry trzeba wpisać klucz, więc ja strzelam focha i odwołuję swoje zamówienie."

Widać niektórzy muszą podkreślić swój nastoletni bunt. A co do DLC, to i tak jest ich mniej niż w przypadku Bioware.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Istna głupota: 50mb do pobrania, czyli dzień po premierze gra zostanie crackowana i piraci nic nie będą musieli pobierać a uczciwi gracze czekać no 50mb. (zaraz będą przechwałki kto jakie ma łącze ile GB/s)
Jeszcze 50mb !! jak by trudno było to zoptymalizować do 1mb czy 500kb
A to wszystko tylko po to, by garstka osób nie zagrała 2dni przed premierą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 15:06, Mercuror napisał:

Oczywiście wszyscy wiemy jak to będzie wyglądać - piraci przed premierą dostaną grę w
swoje łapska i w kilka dni pozbędą się DRMa, a po dupie dostaną tylko uczciwi nabywcy.
Wstyd o tym nie wiedzieć, panowie z CDP RED.

Trudno nazwać ściąganie 50 mb "dostaniem po dupie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja was nie rozumiem. To że bedą dlc było pewne, a jak chodzi o drm to mi to nie przeszkadza. Wszyscy ci, którzy narzekają nie potrafią wpisać głupiego seriala bo są analfabetami albo liczyli na to, że kupią grę, zrobią obraz, podzielą na party i zauploadują na fileserve''a a linki wstawią na darkwareza i będą się cieszyć sławą i chwałą w środowisku warezów. Żal mi takich ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 15:08, MariuszMM napisał:

> Jak taka edycja nie wyjdzie to pociągnę z torrentów.

Nazywajmy rzeczy po imieniu :), jak taka edycja nie wyjdzie to wtedy ukradniesz grę.


Kradzież (art. 278 kk) - zabór cudzej rzeczy w celu przywłaszczenia. Pod pojęciem zaboru rozumie się fizyczne wyjęcie rzeczy spod władztwa właściciela.

Nie, nie nazwałeś rzeczy po imieniu tylko perfidnie kłamiesz. Piractwo w żaden sposób nie jest kradzieżą, bo podmiot, którego produkt został spiracony nie utracił tego produktu, jakby to było w przypadku kradzieży. W związku z tym piractwo jest zdecydowanie mniej groźnym przestępstwem, chociaż producenci najchętniej chcieliby, żeby gracze postrzegali to gorzej od morderstwa. Bo przecież tracą na tym pieniądze, i to ogromne! A ja się pytam kto mi zagwarantuje, że pan Jan K. kupiłby Wiedźmina 2 gdyby nie było jego pirackiej wersji, którą ściągnął? No kto mi to zagwarantuje? Nikt o zdrowych zmysłach. A co za tym idzie nie można w żaden sposób udowodnić, że pan Jan K. w jakikolwiek sposób umniejszył zyski CDP RED, twórców Wiedźmina 2. Jedyne co zrobił to uzyskał dostęp do kopii produktu wbrew woli (licencji) jego prawowitego właściciela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 15:02, Laston napisał:

To już steam nie wystarczy do takich rzeczy? Miało w ogóle nie być DRM (chociaż już steam
sam w sobie jest DRMemem). CDP RED, oszuści.


A gdzieś była mowa o tym że gra w wersji pudełkowej będzie wymagać instalacji steama?

Zdaje się że nie. Grę można uruchomić jednocześnie na kilku komputerach, steam chyba na to nie pozwala? Ponadto można z tego wywnioskować że nie trzeba będzie trzymać płyty w napędzie. Jeśli DRM ogranicza się do jednorazowej aktywacji, no to wszystko jest w jak najlepszym porządku - praktycznie każde oprogramowanie komputerowe, włączając w to system windows i pakiety office, wymagają tego.

Grunt żeby nie trzeba było za każdym razem wkładać płyty - i mam nadzieję że kolejne uruchomienia gry nie będą wymagały połączenia z internetem (Steam na to nie pozwala, jeszcze jeden powód żeby nie polegać wyłącznie na steamie). Ponadto dzięki własnym zabezpieczeniom CDP, przy deinstalacji gry nie trzeba będzie 30 minut ściągać i instalować aktualizacji steama, po to tylko żeby potem to wszystko wywalić w kosmos (jak to miało miejsce w, o zgrozo, DEMKU Mafii 2).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmarnowana kasa na DRM? Check
Zmarnowany czas graczy? Check
Zmniejszenie zainteresowania grą? Check

Oby tylko nie zapomniano o wypuszczeniu trailera do przyszlego platnego DLC przed premierą samej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 15:16, Michal256 napisał:

Grunt żeby nie trzeba było za każdym razem wkładać płyty - i mam nadzieję że kolejne uruchomienia gry nie będą wymagały połączenia z internetem (Steam na to nie pozwala, jeszcze jeden powód żeby nie polegać wyłącznie na steamie).

Pozwala grać w trybie offline.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 15:18, Katsper napisał:

Zmarnowana kasa na DRM? Check
Zmarnowany czas graczy? Check
Zmniejszenie zainteresowania grą? Check

Oby tylko nie zapomniano o wypuszczeniu trailera do przyszlego platnego DLC przed premierą
samej gry.

Za dużo grałeś w Dragon Age

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować