Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 2 sprzedawany u nas jednak będzie miał DRM, wiemy jaki

358 postów w tym temacie

Dnia 14.04.2011 o 18:47, Kazioo napisał:

Wersja z GOG:
- zero zabezpieczeń, można skopiować na komputer kolegi i już ma za darmo "pirata"
- wg informacji z dzisiejszej konferencji: język polski do pobrania!


Bardzo trafna uwaga.
Ta dam - piraci jak będą chcieli to będą mieli grę tak czy inaczej. Innymi słowy Securom i DRM w BOX jest pozbawiony sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem fanem gry (chociaż mówiąc "obsesja na punkcie wiedźmina" to bardziej trafne określenie) - od razu mówię, że kupię każdą pierdołę - czy to poradnik czy DLC z nową fryzurą, czy cokolwiek innego i im więcej tego będzie, tym lepiej. Po prostu jestem kolekcjonerem. Jeżeli kogoś nie interesują DLC, bo uważa, że to dojenie kasy - NIE kupuje ich, jeżeli ktoś nie chce płacić 220 zł za wydanie kolekcjonerskie - NIE kupuje go, jeżeli komuś za drogo wychodzi wersja premium - NIE kupuje jej - czeka, aż gra zostanie wydana taniej w jakieś serii. JA natomiast łykam wszystko, BO TAK WŁAŚNIE CHCĘ, bo to Wiedźmin - gra, której oryginał na półce powinien mieć każdy Polak. Przy okazji - kupiłem DA:O i Awakening, kupiłem ME i ME2, kupię ME3, ale pierdoły związane z tymi grami (DLC itp.) mam głęboko w d.. znaczy w nosie i ani myślę tego kupować - zostawię to dla przeciętnego "hamburgera" zza oceanu, który łyka za grube dolary paczki map do multi . To WY jesteście konsumentami, to WY decydujecie, co Wam się podoba i na co przeznaczycie ciężko uciułaną kasę, także proszę skończyć narzekania i określić się - zamawiam albo nie.

Zaznaczę jeszcze, że to moja prywatna opinia i nie mam zamiaru z nikim na ten temat dyskutować - także proszę darować sobie ewentualne zionące nienawiścią odpowiedzi, płacze nt. DRM, DLC itp., bo nie zamierzam na nie odpowiadać.

Howgh!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 18:47, Kazioo napisał:

Wersja z GOG:
- zero zabezpieczeń, można skopiować na komputer kolegi i już ma za darmo "pirata"
- wg informacji z dzisiejszej konferencji: język polski do pobrania!

no to jeden sciagnie z goga i reszta bedzie na legalu grac w ta sama kopie? nie bedzie nawet sprawdzania czy na 5 komputerach jest odpalona dana gra? jak tak to piraci beda mogli nawet sciagac update''y, chyba to zero zabezpieczn nie jest do konca prawda, najwyzej w dniu premiery serwery padna bo chetnych do sciagniecia łatki 50mb bedzie 10x wiecej niz tych co kupilo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia dla krzykaczy, toczących pianę na widok skrótowca DRM i wrzeszczących, że oni gry nie kupią, i czego jeszcze tam z nią nie zrobią. Wasza strata, odmawiacie sobie gry, nie obchodzi mnie to i nie obchodzi to nikogo na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 18:59, borias napisał:

od razu mówię, że kupię każdą pierdołę - czy to poradnik czy DLC
z nową fryzurą, czy cokolwiek innego i im więcej tego będzie, tym lepiej.

A jednocześnie:

Dnia 14.04.2011 o 18:59, borias napisał:

Przy okazji - kupiłem DA:O
i Awakening, kupiłem ME i ME2, kupię ME3, ale pierdoły związane z tymi grami (DLC itp.)
mam głęboko w d.. znaczy w nosie i ani myślę tego kupować - zostawię to dla przeciętnego
"hamburgera" zza oceanu, który łyka za grube dolary paczki map do multi .

Czyli jesteś "wiedźmińskim hamburgerem". ;p

Choć ogólnie z idea, że każdy kupuje co chce bo to jego pieniądze jak najbardziej się zgadzam.

Dnia 14.04.2011 o 18:59, borias napisał:

gra, której oryginał na półce powinien mieć każdy Polak.

A niby dlaczego? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeraża mnie to jaka ilość dzieci tu siedzi. Przecież to zabezpieczenie to NIC wielkiego. Parę min. ściągania 50MB i można grac ile się chce. Szkoda pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 19:03, Feallan napisał:

Pozdrowienia dla krzykaczy, toczących pianę na widok skrótowca DRM i wrzeszczących, że
oni gry nie kupią, i czego jeszcze tam z nią nie zrobią. Wasza strata, odmawiacie sobie
gry, nie obchodzi mnie to i nie obchodzi to nikogo na tym forum.


Nie obchodzi Ciebie - ale kilka osób z tego forum obchodzi. Bo te zabezpieczenia nie mają sensu.

Wystarczy jeden "dobry samarytanin" udostępniający plik z goga i cały świat ma pirata bez zabezpieczeń - więc niech mi teraz ktoś uzasadni, że ten DRM i securom JEST potrzebny i niech mi ktoś wyjaśni jak ma powstrzymać piratów? IMHO bije tylko w legalnego nabywcę.

Poczekam na wersję bez. Nie muszę grać w dniu premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście nie przeraża to 50MB, ale za to denerwuje mnie to, że od listopada gadają ze wysyłka kolekcjonerskiej będzie tydzień wcześniej (może i nas nie oszukali bo rzeczywiscie to zrobią), ale po co mi gra tydzien wczesniej skoro nie bede mogl w nią zagrac az do 17 maja :/............................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 19:12, 1096 napisał:

Mnie osobiście nie przeraża to 50MB, ale za to denerwuje mnie to, że od listopada gadają
ze wysyłka kolekcjonerskiej będzie tydzień wcześniej (może i nas nie oszukali bo rzeczywiscie
to zrobią), ale po co mi gra tydzien wczesniej skoro nie bede mogl w nią zagrac az do
17 maja :/............................


Będziesz mógł. Czytaj komentarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 18:34, de99ial napisał:

A produkt z DRMem jest "wadliwy z projektu" defectivebydesign.org jakby co.

Rzuciłem okiem na tą stronę i jedyne co rzuca się w oczy, to że prowadzi ją grupa ludzi popierających "free stuff" - ta inicjatywa nie wynika z troski o dobro użytkownika, walki o prawa konsumenta, ani żadne inne "szczytne idee". Wynika z chęci niczym nie zakłóconego ssania z sieci. Równoległe działanie np. otwartego i zamkniętego oprogramowania wynika z normalnego prawa rynku. Ale uważanie zamkniętych systemów (konsole, iUrządzenia) za wadliwe i wynoszenie ludzi naruszających prawo firm do kontroli uruchamianego na nich oprogramowania (które nota bene jest dla użytkowników, szczególnie konsol, zaletą - brak możliwości jakiejkolwiek nieuczciwej ingerencji w rozgrywkę wieloosobową chociażby), co IMO im się należy i nabywają do tego prawo sprzedając nam te urządzenia poniżej kosztów produkcji, jest absolutną demagogią.

Dnia 14.04.2011 o 18:34, de99ial napisał:

Prawda jest taka, że kto ma ukraść i tak ukradnie, niezależnie od tego czy produkt będzie
miał zabezpieczenie czy go nie będzie miał.

Wielokrotnie już się potwierdziło, że tak nie jest - gry pozbawione wszelkich zabezpieczeń, jak niektóre produkcje indie (machinarium, czy World of Goo) mają skalę piractwa w okolicach 80%. Podobnie PoP 2008 - był pozbawiony wszelkich zabezpieczeń, w charakterze eksperymentu ze strony Ubi i okazał się bodaj najczęściej piraconą grą w okresie ukazania się. Więc nie gadaj nie popartych faktami głupot - zabezpieczenia skutecznie ograniczają skalę piractwa, a ich brak jest znaczącym motywatorem do popełniania takowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 19:00, mronoth napisał:

> Wersja z GOG:
> - zero zabezpieczeń, można skopiować na komputer kolegi i już ma za darmo "pirata"

> - wg informacji z dzisiejszej konferencji: język polski do pobrania!
no to jeden sciagnie z goga i reszta bedzie na legalu grac w ta sama kopie? nie bedzie
nawet sprawdzania czy na 5 komputerach jest odpalona dana gra? jak tak to piraci beda
mogli nawet sciagac update''y, chyba to zero zabezpieczn nie jest do konca prawda, najwyzej
w dniu premiery serwery padna bo chetnych do sciagniecia łatki 50mb bedzie 10x wiecej
niz tych co kupilo :P


Tak, GOG nie ma żadnych zabezpieczeń, żadnego DRM, ale:
- nie można powiedzieć, że "reszta bedzie na legalu grac w ta sama kopie", bo to będzie już łamaniem prawa, kradzieżą, piractwem - tyle, że nie będzie to utrudniane...
- do wersji z GOG zapewne dostaniesz jeden klucz do rejestracji na serwerze cdp. Nie jest to DRM, jest to aspekt niezależny i niezwiązany bezpośrednio z zabezpieczeniami gry, ale jakby nie patrzeć też ma zapobiegać piractwu ;)
Zarejestrowanie dodaje dodatkowe możliwości: łatwe, szybkie i automatyczne patchowanie, pobieranie DLC itd.
Pirat będzie musiał obejść się smakiem, lub zaopatrzyć się w inny, nielegalny sposób...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2011 o 19:15, akodo_ryu napisał:

Wielokrotnie już się potwierdziło, że tak nie jest - gry pozbawione wszelkich zabezpieczeń,
jak niektóre produkcje indie (machinarium, czy World of Goo) mają skalę piractwa w okolicach
80%. Podobnie PoP 2008 - był pozbawiony wszelkich zabezpieczeń, w charakterze eksperymentu
ze strony Ubi i okazał się bodaj najczęściej piraconą grą w okresie ukazania się. Więc
nie gadaj nie popartych faktami głupot - zabezpieczenia skutecznie ograniczają skalę
piractwa, a ich brak jest znaczącym motywatorem do popełniania takowego.


No niezupełnie. Największe hity piractwa to m.in. Spore czy Crysis. Ale nie o to tu chodzi.

Przeczytaj moje posty, te wyżej, ponad Twoim - może mi wyjaśnisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 19:14, de99ial napisał:

Będziesz mógł. Czytaj komentarze.


To teraz już jestem skołowany, najpierw wszedzie czytam ze kupując kolekcjonerke zagram dopiero 16 maja, a teraz ty mi mówisz że zagram wcześniej, czyli tak jak miało byc to pierwotnie,,, NIE OGARNIAM :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 19:16, Kazioo napisał:

- do wersji z GOG zapewne dostaniesz jeden klucz do rejestracji na serwerze cdp. Nie
jest to DRM, jest to aspekt niezależny i niezwiązany bezpośrednio z zabezpieczeniami
gry, ale jakby nie patrzeć też ma zapobiegać piractwu ;)

ano racja, jak przeczytalem brak zabepieczen to pomyslalem, ze niczego nie bedzie, nawet klucza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na komputerze na którym będę grał, nie mam dostępu do internetu. Czy to oznacza, że nie mam możliwości zainstalowania na nim gry? Czy możliwe byłoby abym ściągnął "dodatkowe dane" np. w pracy i przeniósł je na płycie do domu? Nie mam nic przeciwko wpisywaniu cd-keya, albo rejestracji gry. Albo nawet otrzymaniu gry tydzień po premierze.
Proszę o rzeczową odpowiedź.

Zamówiłem edycję kolekcjonerską wiedźmina2 i chciałbym ją mieć. Jeśli jednak DRM ma mi uniemożliwić granie, to najwyżej kupię wersję Premium. Czy wersja premium (także ta sprzedawana na GOG), także będą miały DRM-a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 19:16, Kazioo napisał:

ciach


Mam kilka gier na gogu i z tego co zauważyłem:
1. Mogę pobrać każą z nich jako plik exe do instalacji. Nie wymaga taka instalacja połączenia i nie ma zabezpieczeń. Mogę zainstalować ją na dowolnym kompie.

2. Nie było żadnych kodów do weryfikacji poza momentem zakupu - kiedy to trzeba było potwierdzić, że to faktycznie ja kupiłem.

Ergo Wiedźmin 2 w postaci pliku wykonawczego będzie produktem pełnym, dającym zainstalować się na dowolnym kompie z siecią lub bez (jeśli będzie wymagał sieci - tzn. nie jest bez DRMa). Podczas instalacji będzie możliwość rejestracji a tym samym uzyskanie dostępu do DLC np - ale to jest OPCJA.

Innymi słowy - wystarczy, że taki plik wykonawczy wyląduje gdziekolwiek i piraci mają dostęp. I ponawiam pytanie - po co zabezpieczenia w BOXach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 15:25, HumanGhost napisał:

Czemu nie przytoczysz od razu paragrafu drugiego tegoż artykułu? Poczekaj, nie trudź
się. Zrobię to za Ciebie. W brzmieniu takim jakim jest, bez dodatków.

Art. 278. § 1. Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze
pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto bez zgody osoby uprawnionej uzyskuje cudzy program
komputerowy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Piractwo to kradzież i już. Nie ma się co usprawiedliwiać i szukać wykrętów.


KORZYŚCI MAJĄTKOWEJ - innymi słowy, jeśli ściągniesz, a potem sprzedajesz kopie ;)

A tak poza tym, to i tak jestem przeciw piractwu. Tyle, że nie ma co naciągać definicji pod własne poglądy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 19:17, de99ial napisał:

No niezupełnie. Największe hity piractwa to m.in. Spore czy Crysis. Ale nie o to tu chodzi.

Nie twierdzę, że to najczęściej piracone gry w historii, tym niemniej skala piractwa takiego Machinarium na 100% jest większa, niż w przypadku np. Crysisa czy AC2 (procentowo).

Dnia 14.04.2011 o 19:17, de99ial napisał:

Przeczytaj moje posty, te wyżej, ponad Twoim - może mi wyjaśnisz.

Nie wiem, nie wypowiadam się, bo nie mam wszystkich informacji i nie widzę pełnego obrazu. Skoro podjęli taką decyzję, to najwyraźniej ma to uzasadnienie finansowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak jest wkoncu.
Kupując kolekcjonerkę mogę zagrac od razu jak ją dostanę czyli 13 maja czy dopiero 16 maja?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować