Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 2 sprzedawany u nas jednak będzie miał DRM, wiemy jaki

358 postów w tym temacie

Dnia 14.04.2011 o 19:11, de99ial napisał:

Wystarczy jeden "dobry samarytanin" udostępniający plik z goga i cały świat ma pirata
bez zabezpieczeń - więc niech mi teraz ktoś uzasadni, że ten DRM i securom JEST potrzebny
i niech mi ktoś wyjaśni jak ma powstrzymać piratów? IMHO bije tylko w legalnego nabywcę.

Poczekam na wersję bez. Nie muszę grać w dniu premiery.


Securom jest po to zeby nikt nie odpalil gry przed premiera! Na GOGu gra zostanie udostepniona w dniu premiery wiec Securom nie jest tam potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 21:18, barth89 napisał:

A ja mam takie pytanie - czy Wiedźmin 2 będzie potrzebowałdo gry płyty w napędzie?


Będzie go można uruchomić na pięciu kompach jednocześnie, więc raczej nie będzie wymagał płyty w napędzie. Domniemuję jedynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli mogę to to zainstalować ile razy chcę ? Czy będą takie jaja jak z bodajże Spore ?
A w sumie to i tak mogli by to podciągnąć pod steama - nie boli mnie coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 21:38, Cygnar napisał:

Czyli mogę to to zainstalować ile razy chcę ? Czy będą takie jaja jak z bodajże Spore
?
A w sumie to i tak mogli by to podciągnąć pod steama - nie boli mnie coś takiego.


Prawdopodobnie będziesz mógł mieć zainstalowanego W2 maksymalnie na 5 komputerach jednocześnie. Aby zainstalować na kolejnym, trzeba będzie usunąć i dezaktywować na innym. O ile będzie można dezaktywować. Są to tylko moje spekulacje, CDP nie podało szczegółów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jak komuś DVD "gryzie" się z securomem [nie pogra]

SecuROM w wersji DRM, który trzeba aktywować przez internet, a stary SecuROM który zabezpieczał grę przez konieczność posiadania płyty w napędzie to 2 różne rzeczy! Przy wersji DRM nikogo nie obchodzi skąd masz grę, zawsze się zainstaluje, rozchodzi się o aktywację. Nie masz oryginalnego klucza - nie aktywujesz gry :)

Ja na przykład Bad Company 2 mam pobrane z torrentów, bo tak było szybciej. Klucz kupiłem na Allegro i hajda na multi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2011 o 20:51, Feallan napisał:


No ale co z tego ? Fakt, CDP niepotrzebnie wkurza rozmaitych krzykaczy, wypuszczając
grę bez DRM mieliby +2 do reputacji, ale powiedz mi szczerze: jak dużym problemem jest
dla Ciebie wpisanie cd keya (!) i ściągnięcie 50 MEGAbajtów jakiegoś szmelcu, co zajmie
ci najwyżej kilka minut?


Chodzi o zasady - nie kupuje gier z DRMami. Tłumaczyć od nowa mi się nie chce - kilka stron temu wklejałem linka do większego wpisu o tym.

Dnia 14.04.2011 o 20:51, Feallan napisał:

Wiesz co? To jest naprawdę głupi temat do dyskusji. Strata czasu wręcz. Będzie DRM. Bezbolesny.
Ja tam przyjąłem do wiadomości i nie anuluję preordera z powodu jakieś błahostki.


Głupi bo nie ma sensownego wytłumaczenia na te zabezpieczenia? Czy głupi z innego powodu?

Dnia 14.04.2011 o 20:51, Feallan napisał:

Bardzo mocno bije, wręcz uniemożliwia grę.


Patrz na kilka postów wyżej - jest kilku takich co nie mają dostępu do sieci - im uniemożliwi.

Dnia 14.04.2011 o 20:51, Feallan napisał:

Czilałt men i więcej dystansu na przyszłość, bo zachowałeś się trochę jak 10-latek, który
zdał sobie właśnie sprawę, że został właśnie strollowany i musi wykrzyczeć się na cały
świat...


Men może być - przynajmniej na luzie jest i bez niepotrzebnego przytyku.
I już się wyluzowałem jak już anulowałem zamówienie. Wtedy mnie sytuacja zirytowała i pewnie nieco przereagowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 15:34, Marekku napisał:

Może w końcu ktoś wyjaśniłby dlaczego Empik ma "bardzo bogatą" wersję specjalną i standardową
Wiedźmina 2 ? A zapowiadano, że EK i gram.pl będą mieli najlepszą z tych wersji ? Ktoś
się do tego odniesie ? Poczułem się oszukany widząc dodatki dla klientów Empika i do
tego jeszcze tamta sprawa poradnika.


Dzięki :) nie wiedziałem, że Empik takie coś wprowadzi, chociaż można było się tego spodziewać. Może pamiętasz akcję z EK Wiedźmina 1, która nie miała być dostępna nigdzie indziej poza gramem, a Empik ją miał? ;)
W każdym razie kupię w Empiku, albo Saturnie. :)

W sumie ludzie jeszcze się nie nauczyli, że lepiej pójść do sklepu w dniu premiery niż spinać się z pre-orderami.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 21:28, HumanGhost napisał:

> A ja mam takie pytanie - czy Wiedźmin 2 będzie potrzebowałdo gry płyty w napędzie?


Będzie go można uruchomić na pięciu kompach jednocześnie, więc raczej nie będzie wymagał
płyty w napędzie. Domniemuję jedynie.


Hmmm, w sumie logiczne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 19:50, de99ial napisał:

Patrz na kilka postów wyżej - jest kilku takich co nie mają dostępu do sieci - im uniemożliwi.

Racja. KILKU. A gra nie jest robiona pod kilka osób tylko ma uderzyć w jak największy target.
Celem Wiedźmina 2 jest uzyskanie sprzedaży na poziomie 2.5/3 miliony.
Myślisz, że zadowolili by się kilkoma osobami?

Dnia 14.04.2011 o 19:50, de99ial napisał:

Jak dla mnie płyta w napędzie jest OK zabezpieczeniem. Wolałbym to niż DRMa.


Dobrze mówisz - dla Ciebie, ale zastanów się czy dla innych.
Płyta w napędzie dobrym zabezpieczeniem? Nie bądź śmieszny!
Może było nim ładnych 10 lat temu, ale nie teraz.

Dnia 14.04.2011 o 19:50, de99ial napisał:

Cóż... Teraz gra odpala się na 5 kompach. Czy ma czy nie ma DRMa.


Pokaż mi taką grę którą odpalisz z jednej kopi JEDNOCZEŚNIE na 5 komputerach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2011 o 23:26, Ekonochrist napisał:

Dobrze mówisz - dla Ciebie, ale zastanów się czy dla innych.
Płyta w napędzie dobrym zabezpieczeniem? Nie bądź śmieszny!
Może było nim ładnych 10 lat temu, ale nie teraz.


A co złego w płycie w napędzie? Jeśli ma mi zaoszczędzić jakichś połączeń to wolę płytę w napędzie.
Plus każdy gracz bez dostępu do sieci na pewno woli płytę w napędzie.

Dnia 14.04.2011 o 23:26, Ekonochrist napisał:

Pokaż mi taką grę którą odpalisz z jednej kopi JEDNOCZEŚNIE na 5 komputerach.


Wyrwałeś wypowiedź z kontekstu - przeczytaj całość i zobacz do czego się odnosiła. Potem pytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 23:28, de99ial napisał:

A co złego w płycie w napędzie? Jeśli ma mi zaoszczędzić jakichś połączeń to wolę płytę
w napędzie.
Plus każdy gracz bez dostępu do sieci na pewno woli płytę w napędzie.

To jest złego, że ta płyta się w napędzie znajduje. Obraca się, rysuje, zużywa.
A pomyślałeś o tych biedakach którzy mają stare napędy które bardzo rysują płyty?
Nie skąd! Ty cały czas starasz się być obrońcą uciśnionych graczy bez dostępu do sieci.
Ale pokaż mi tu takiego, bo jeszcze nic takiego nie przeczytałem tu na forum.
Skoro tak ci gracze nie mają dostępu do sieci to kto tu cały czas wypisuje? Wujek Stefan?
Odpowiedź brzmi: NIE. Tu piszą zainteresowani gracze z dostępem do internetu.
Gracze bez dostępu do sieci to w dzisiejszych czasach margines. Nie trafia to do Ciebie?
Dziś pierwsza lepsza gra z brzegu musi być aktywowana przez internet.
Dlaczego wtedy tego nie wykrzyczysz? Nie wspominając o tym, że mamy rok 2011
i nie mieszkamy w Etiopii tylko w Polsce. W Europie a nie Afryce.
Ile jest tych graczy bez internetu? Jeśli kogoś stać na komputer
a tym bardziej taki do gier, to nie stać go na internet? Nie rozśmieszaj mnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2011 o 23:42, Ekonochrist napisał:

To jest złego, że ta płyta się w napędzie znajduje. Obraca się, rysuje, zużywa.
A pomyślałeś o tych biedakach którzy mają stare napędy które bardzo rysują płyty?
Nie skąd! Ty cały czas starasz się być obrońcą uciśnionych graczy bez dostępu do sieci.
Ale pokaż mi tu takiego, bo jeszcze nic takiego nie przeczytałem tu na forum.
Skoro tak ci gracze nie mają dostępu do sieci to kto tu cały czas wypisuje? Wujek Stefan?
Odpowiedź brzmi: NIE. Tu piszą zainteresowani gracze z dostępem do internetu.
Gracze bez dostępu do sieci to w dzisiejszych czasach margines.
Nie trafia to do Ciebie? Dziś pierwsza lepsza gra z brzegu
musi być aktywowana przez internet. Dlaczego wtedy tego nie wykrzyczysz?
Wyolbrzymiasz problem jakbyśmy mieszkali w Etiopii a nie Polsce.


Po 1 tylko uszkodzone napędy rysują płyty - napęd sprawny nie niszczy nośnika. Poczytaj sobie o budowie napędów optycznych.

Po 2. Pisać na forum a mieć stały dostęp w domu to dwie różne sprawy.

Po 3 CDP daje gwarancję - jeśli nośnik ulegnie uszkodzeniu oni wymieniają. Poczytaj sobie o tym chociażby tutaj.

Po 4. Jeśli serwery DRM padną to płytę możesz sobie w rzyć wsadzić. Ja wolę mieć wersję gry, która wymaga płyty a nie wymaga połączenia z siecią. Popytaj co niektórych kupujących gry wymagających Steam.

Po 5. Gracze bez sieci to liczna grupa. O tym już pisaliśmy wcześniej, co niektórzy nawet poparli danymi statystycznymi i zamilkłeś wtedy. Zamilknij i teraz bo widzę, że gadać o Ty umiesz - ale od rzeczy.

Po 6. Ty problem bagatelizujesz, a nie ja wyolbrzymiam. Tobie to odpowiada - OK. Kupuj, graj ciesz się. Mi nie. I jeszcze "kilku" się takich znajdzie - i my gry nie kupimy. Póki co, bo wierzę, że w końcu będzie edycja bez tego tałatajstwa. Zbędnego zupełnie. I nie - nie pierwsza lepsza a jedynie kilka wymaga aktywacji przez internet. Ja takich gier nie kupuję - to mój wybór i mam takie prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już pisaliście? To przeczytaj chłopie dokładniej zanim się będziesz podpierać tymi danymi.
To co wysłał kolega Veilaine bo o jego wpisie mówisz, podaje dane dotyczące
gospodarstw domowych a nie graczy! Zajarzyłeś już? Gdzie tam mowa o graczach?

Nie pierwsza lepsza tylko kilka? Jakby mi się chciało to bym Ci nawet listę zrobił z zeszłego roku.

Prawda, jeśli serwery padną to nie zainstalujesz gry. Co nie znaczy, że nie będziesz mógł grać.
A ile mogą potrwać takie problemy z serwerami? Kilka godzin? Dzień?
Ale jasne. Serwery nie mają nic do roboty tylko padają jak opętane.

I masz racje! Ja i tysiące jak nie miliony graczy z internetem
będę grać i cieszyć się grą a Ty i garstka będziesz miał gula.
End of story.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 00:05, Ekonochrist napisał:

Prawda, jeśli serwery padną to nie zainstalujesz gry. Co nie znaczy, że nie będziesz
mógł grać.
A ile mogą potrwać takie problemy z serwerami? Kilka godzin? Dzień?
Ale jasne. Serwery nie mają nic do roboty tylko padają jak opętane.


Mam tylko nadzieję, że za te 5/10 czy X lat jak CDP i jego serwery przestaną istnieć to przed zgaszeniem światła wydadzą jakiegoś patcha, który znosi konieczność aktywacji. ;-) Żebyśmy mogli sobie w Wieśka2 pograć choćby i za lat 20. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się grubo wydaje, że efekt jaki zostanie w ten sposób osiągnięty, trochę odbiegnie od tego który zakładali pomysłodawcy tego genialnego rozwiązania.

Skoro oni tego nie rozumieją, dziwić się można, że większość szarych graczy ma wyrobione na ten temat zdanie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaki sens DRM ładować, skoro gra i tak zostanie scrackowana? Jezu, Assasins Creed 2 miał być nie do złamania a Razorowi zajeło to 2 tygodnie...

Do tego pewnie masa DLC, bo CDP RED musi przecież mieć z tego grubą kasę no nie? A jajec pewnie będzie tyle co w kościele na święta. Bo komuś kod nie wejdze, bo komuś nie będzie działało, bo ktoś nie dostał czegoś... A pirat ściągnie, zainstaluje, pogra, i zapomni.

Brakuje mi czasów, kiedy kupowało się Baldur''s Gate 2 w TEKTUROWYM pudełku, na 5 płytach CD i dostawałeś wszystko w zestawie + w kij bonusów. Gra za 159 zł a w zestawie płyta z muzyką, zajebiste pudełko, podkładka pod mysz, poradnik, instrukcja, karta skrótów, mapa. No poprostu czad. A do tego wszystkie postacie, wszystkie itemy, wszystkie questy, wszystkie dialogi, wszystkie dzwieki były w zestawie. K**wa, nawet nie musiałem żadnego seriala wpisywać, i kolegom mogłem pożyczyć. Sam gre kupiłem ze 3 razy z powodu przetarcia płyt. Kumple pograli i również kupili bo gra wciągała jak cholera.

Było paredziesiąt takich gier, w które dalej chętnie gram. Nawet głupiego Zeusa Pana Olimpu jak mi kumpel z osiedla podrzucił to sam kupiłem bo chciałem mieć własną kopię. I nikt wtedy nie pieprzył o jakimś DRMie czy piractwie. Nikt sie nie bawił w wysyłke gry DZIEŃ wcześniej przed premierą, dodając zabezpieczenie żeby nie można było przed premierą grać....

A co mamy dziś?
Plastikowe boxy na DVD
Mase płatnych DLC z rzeczami które powinny być w grze ad hoc (postacie, questy, itemy, jezus)
Durne zabezpieczenia (kup se pan internet to se pan pograsz!)
D*manie graczy w d*pe na każdym kroku mówiąc ogólnie.

A najbardziej boli fakt, że to własna, rodzima ekipa dyma mnie do bólu bo zależy im na pieniądzach.

I jeśli to przeczyta ktoś z CDP - Dzięki wam za zmotywowanie mnie do spiracenia waszej gry. Ściągne gre, ściągnę DLC, pogram, zapomne. A po was tylko smród zostanie i wspomnienie sztucznie zresztą pompowane przez ekipę Gram.pl

-------------

zastanawiał się ktoś tak btw, dlaczego nie ma Wiedzmina 2 edycji normalnej? Bo ja widze edycje premium i edycje kolekcjonerską. Co oznacza premium? Taki chwyt marketingowy czy co? o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 23:26, Ekonochrist napisał:

> Patrz na kilka postów wyżej - jest kilku takich co nie mają dostępu do sieci - im
uniemożliwi.
Racja. KILKU. A gra nie jest robiona pod kilka osób tylko ma uderzyć w jak największy
target.
Celem Wiedźmina 2 jest uzyskanie sprzedaży na poziomie 2.5/3 miliony.
Myślisz, że zadowolili by się kilkoma osobami?

Myślę, że powinni wziąć pod uwagę prosty fakt - co jeśli mieszkam w miejscu gdzie internetu nie ma? U mnie na działce nawet zasięgu nie ma więc iPlus czy inne bajery odpadają. Może chciałbym zabrać laptopa i wieśka na wakacje?

Dnia 14.04.2011 o 23:26, Ekonochrist napisał:

> Jak dla mnie płyta w napędzie jest OK zabezpieczeniem. Wolałbym to niż DRMa.

Dobrze mówisz - dla Ciebie, ale zastanów się czy dla innych.
Płyta w napędzie dobrym zabezpieczeniem? Nie bądź śmieszny!
Może było nim ładnych 10 lat temu, ale nie teraz.

Rozumiem nagły postęp technologiczny uniemożliwił utrzymanie tego błyskotliwego wynalazku jakim był "check" płyty w napędzie. Możesz mi mowic - crack. TO ja ci mówie - DRM da się złamać. Po co ładować kase w coś co jest nieskuteczne?

Dnia 14.04.2011 o 23:26, Ekonochrist napisał:

> Cóż... Teraz gra odpala się na 5 kompach. Czy ma czy nie ma DRMa.

Pokaż mi taką grę którą odpalisz z jednej kopi JEDNOCZEŚNIE na 5 komputerach.


Planescape Torment, Race Driver GRID, Sims 1, Sim City 4, Zeus Pan Olimpu, Deus Ex, Fallout 1,2 BoS, Minecraft, LOL, Open TDD, Assasins Creed 1, Unreal 2... mam dalej wymieniać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować