Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 2 sprzedawany u nas jednak będzie miał DRM, wiemy jaki

358 postów w tym temacie

widzę te komentarze to mi się niedobrze robi.Co wy byście zrobili na ich miejscu,rozdali grę za darmo w czynie społecznym tak.Nie byłoby piractwa to zabezpieczeń też by nie było-proste.A nie wiem co to za problem wpisać cd key i pobrać pare mb,normalnie utrudnienie jak niewiem-pieciolatek by sobie poradził a wy narzekacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2011 o 16:39, Miliydan napisał:

Na początku podajesz klucz, potem następuje kopiowanie i rozpakowywanie plików z płyty,
na końcu pobierane jest ok. 50 MB danych.


Szkoda że te 50 MB nie jest pobierane w trakcie kopiowania plików na dysk. Instalacja zajmie pewnie z 5-10 minut i gdyby wtedy już ściągało by się te 50 MB to później czekałoby się 5-10 minut krócej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Wiedźmin na torentach już jest i nie zdziwiłbym się, jeżeli byłby grywalny. I skoro gra może być uruchomiona jednocześnie nawet na pięciu komputerach, to po pierwsze jak to zweryfikują, jeżeli stałe łącze ma być niewymagane. I po drugie po co to zabezpieczenie (chociaż fakt, tak na jednej kopi mogłoby grać 10 graczy i więcej...)


pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 16:56, Slepy91 napisał:

DRM, jak wiedźmin już jest w necie...


obraz ruskiej płyty jest w sieci, na dodatek tego nie uruchomisz - po to jest DRM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 16:56, Slepy91 napisał:

DRM, jak wiedźmin już jest w necie...

Jednak skuteczny sposób to jest. Bo grupy crackerskie nie napiszą ot tak po prostu dodatkowych 50 mega danych przed premierą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 16:27, goros napisał:

A Wiedźmin na torentach już jest i nie zdziwiłbym się, jeżeli byłby grywalny.


Nie jest grywalny. Zwykły fake.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczenie nie jest problematyczne, ale jak ktoś nie ma netu to nie pogra nawet i na oryginale i tu często wada bo co 8-10 osoba nie ma neta w domciu. Weź tu teraz zarejestruj grę hehe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podawali już tę informacje na jakieś konferencji w zeszłym miesiącu jeśli dobrze pamiętam a film z tej konferencji był na oficjalnej stronie witchera, wiec nie udawajcie takiego zdziwienia.A poza tym połączenie z netem jest tylko potrzebne w momencie aktywacji (i ściągnięcia tych 50 MB)przy ponownych uruchomieniach nie jest już potrzebne.Wydaje mi się to dobrym kompromisem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko, czy te 50 MB będzie później dostępne w jakiejś łatce? Bo kto wie co będzie za rok lub dwa, serwery wyłączone i nie pogramy sobie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale bzdury piszecie!
Chcecie ściągnąć sobie z torrenta to i tak to zrobicie, i bez znaczenia jest czy gra ma drm czy nie.
Ludziska zasysają po 4-8Gb z neta gierki a 50Mb potrzebne do odpalemia gry to już problem(sic!).
Ciekawe który z Was był na tyle naiwny że uwierzył w brak zabezpieczeń jakichkolwiek w ogóle.
Byle tylko nie trzeba było trzymać płyty w napędzie podczas uruchamiania i bedzie GIT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jest spoko, przynajmniej ten jeden raz rzeczywiście piraci nie zagrają jako pierwsi tydzień przed premierą. DRM nieszkodliwy, tylko jedna rejestracja, działanie bez płyty dla mnie nie ma na co narzekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 22:47, maniekk napisał:

Pytanie tylko, czy te 50 MB będzie później dostępne w jakiejś łatce? Bo kto wie co będzie
za rok lub dwa, serwery wyłączone i nie pogramy sobie?

AFAIK po jakimś czasie wyjdzie patch usuwający DRM i tyle. Zabezpieczenie ma na celu zahamowanie piractwa w okolicach premiery, bo najgroźniej jest, gdy gra jest dostępna dla złodziei jeszcze nim stanie się dostępna normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2011 o 10:08, Lucas_the_Great napisał:

AFAIK po jakimś czasie wyjdzie patch usuwający DRM i tyle. Zabezpieczenie ma na celu
zahamowanie piractwa w okolicach premiery, bo najgroźniej jest, gdy gra jest dostępna
dla złodziei jeszcze nim stanie się dostępna normalnie.

Pirat nie jest złodziejem. Pirat to pirat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko denerwuje to uruchomienie gry, mam już swoją EK, i leży na półce :/ weekend się zbliża a tu lipa nie idzie odpalić gry :/ nawet strona nie działa thewitcher.com a niby od dzisiaj miała być :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja, pirat to nie zlodziej. Pirat swoj honor ma!
Litosci :) Jesli to nie zlodziejstwo to co? Pozyczenie i oddanie? Troche samokrytycyzmu. Jak kradniecie, to chociaz sie tym nie chwalcie i nie robcie idiotow z ludzi, ktorzy za ten sam produkt placa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować